رفتن به مطلب
shahin1

اضافه کردن دیتابیس و چهار عمل اصلی روی آن

پست های پیشنهاد شده

عذر میخام اگر سوالم تکراریه ولی هر چی گشتم جایی نبود. من میخام بدونم اضافه کردن یه دیتابیس به جوملا و چهارعمل اصلی روش چطوریه(اینسرت, دیلیت, سرچ, اپدیت) اما هرچی میگردم منبع فارسی و حتی انگلیسی پیدا نمیکنم. ممنون میشم اگر کتاب(بدون لینک دانلود) یا هر منبع دیگری رو معرفی کنید. من نحوه تعریف کوئری رو پیدا کردم اما حتی نمیدونم کجا میشه کدهای پی اچ پی تعریف کرد توی جوملا. چون وقتی که ما یک صفحه می سازیم فقط کد اچ تی ام ال داره میشه همونجا توی ادیتور کد پی اچ پی نوشت؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

در لوکال از همون صفحه ابتدایی phpmyadmin میتونید دیتابیستون رو ایجاد کنید کافیه که در فیلد Create new database نام دلخواهتون رو وارد کنید و از لیست بعدی گزینه utf8_general_ci رو انتخاب کنید و روی دکمه create کلیک کنید تا دیتابیس ساخته بشه

اما اگر روی هاست میخواهید دیتابیس ایجاد کنید و اگر کنترل پنلتون سی پنل هست با استفاده از گزینه mysql database wizard میتونید دیتابیستون رو ایجاد کنید که آموزش تصویریش رو میتونید در سایت جومینا لرن مشاهده کنید

برای مدیریت دیتابیس میتونید از طریق phpmyadmin اقدام کنید

برای جستجو در دیتابیستون بعد از اینکه دیتابیستون رو اتخاب کردید در بالای پنل سمت راست وارد سربرگ search شوید و جستجو کنید

با سربرگ Insert معمولا کاری نداریم مگر اینکه بخواهیم رکوردی را بصورت دستی اضافه کنیم

سربرگ Export برای بک آپ گیری استفاده میشه و تقریبا" تنظیمات پیشفرضش مناسبند و نیازی به تغییرشون نیست

سربرگ Import برای بازگردانی فایل بک آپ استفاده میشه

اون چیزی رو که شما دیلیت میگید در اصل همون Drop میباشد . هنگام کار با این گزینه بسیار دقت کنید . برای حذف کامل یک جدول و یا یک دیتابیس استفاده میشه

اما اگر بخواهید جدولی را حذف نکنید ولی محتویات آن جدول فقط حذف شود در اینصورت باید جدول را Empty کنید

فکر کنم برای شروع همینها کافی باشه ، باز اگر سوالی بود مطرح کنید در خدمتتون خواهیم بود

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

خیلی ممنون از پاسختون منتها من منظورم چهار عمل اصلی از توی صفحات ساخته شده توسط جوملا بود. حتما باید ساخت کامپوننت رو یاد گرفت چون مثلا برای اینسرت توی تیبل سه خط کد کافیه. مثلا من یک افزونه پیدا کردم به نام jumi که توش میشه پی اچ پی رو وارد صفحاتی که می سازیم بکنیم ولی نمیدونم اون کار استاندارد هست یا نع که برم کار کنم و ته و توهشو در بیارم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...