رفتن به مطلب
omidgs

سوالاتی در زمینه کپی رایت

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت همه اساتید محترم

من به عنوان یک کاربر تازه کار چند تا سوال در مورد کپی رایت در طراحی وب و گرافیک داشتم که اساتید محترم لطف کنن و به سوالاتم پاسخ بدن .

1) اگر من حین وبگردی از رنگ بک گراند یک سایت خوشم بیاد و بخوام از اون رنگ توی کارهام استفاده کنم البته نه اینکه تمام و کمال از طرح استفاده کنم و فقط محدود به همون های زمینه باشه نقض کپی رایت کردم؟ مثلا از بک گراند آبی یک سایت که روی بلوک های سفید طراحی شده خوشم بیاد و بخوام از این رنگ ها استفاده کنم ؟

2) من آثار هنرمندان زیادی رو در زمینه پوستر ،بنر و ... میبینم که از لابه لای اون ها هم میشه ایده های مختلفی رو استخراج کرد و بنا به سلیقه شخصی اونها رو در طراحی ها به کار گرفت برای مثال پوستری با بک گراند آبی ، فونت های تیره و غیره و یا چیدمان عناصر توی قالب که به راحتی میشه از اون پوستر و یا قالب برا خلق یه قالب وب سایت و یا بنر با موضوعات مختلف و یا مشابه اما بنا به سلیقه شخصی ازش استفاده کرد . این هم شامل کپی رایت میشه؟

به جز این موارد اگر دوستان نکات دیگری رو هم مد نظر دارن لطف کنن عنوان کنن تا محدودیت های این قوانین رو بیشتر بشناسم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فكر نكنم مشكلي داشته باشه

اگر كامل از طرح استفاده كنيد نفض شده ولي اينطوري فكر نكنم مشكلي داشته باشه

اون رنگ رو كه طرف نخريده كه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...