رفتن به مطلب
مصطفی صفرعلی

کامپوننت ایجاد نقشه سایت Qlue Sitemap - برای جوملا 2.5

پست های پیشنهاد شده

download.php?imgf=13539382891.png

سلام به همه جومینــــــایی های عزیز

در این تاپیک با کامپوننتی آشنا خواهید شد به نام Qlue Sitemap

به کمک این افزونه قادر خواهید بود تا به سادگی بتوانید یک نقشه سایت برای سایت ایجاد کنید و یا برای موتورهای جستجو

نحوه کار با افزونه بدین صورت است که ابتدا فایل پکیج را نصب کنید . با نصب این بسته یک کامپوننت و سه پلاگین نصب خواهند شد

پس از نصب به مدیریت پلاگینها بروید و پلاگینهای زیر را فعال کنید :

QMap - Menu

QMap - Content

QMap - Categories

در مرحله بعد از منوی کامپوننتها گزینه Qlue Sitemap را انتخاب کنید . روی دکمه جدید کلیک کنید و یک نام دلخواه برای سایت مپ وارد کنید و تغییرات را ذخیره کنید

پس از ذخیره ، شناسه این سایت مپ را به خاطر بسپارید

در انتها یک منو از نوع این کامپوننت ایجاد کنید و در تنظیمات آن ، شناسه مربوطه را وارد کنید و تغییرات را ذخیره کنید

حال میتوانید در داخل سایتتون به منوی نقشه سایتی که ایجاد کردید مراجعه کنید و نتیجه را ببینید

نقشه سایت ایجاد شده به سه دسته تقسیم شده که در دسته اول لینک مجموعه ها و در دسته دوم لینک مطالب و دسته آخر نیز مربوط به لینک منوها میباشد

خب حالا میرسیم به تهیه نقشه سایت برای معرفی آن به موتورهای جستجو

برای اینکار باید نقشه سایت را به فرمت XML تبدیل کنیم

کافیست که در همون منوی نقشه سایت ، در انتهای آدرس در نوار آدرس مرورگر عبارت زیر را اضافه کنیم و اینتر را بزنیم

?format=xml

بطور مثال اگر آدرس منوی نقشه سایتتون http://www.mysite.com/sitemap.html باشد ، آنگاه از طریق آدرس زیر نقشه سایت با فرمت XML خواهیم داشت

http://www.mysite.com/sitemap.html?format=xml

برای مشاهده اسکرین شاتها به سایت رسمی جوملا مراجعه فرمایید

لینک معرفی افزونه در سایت رسمی جوملا

لینک دانلود از سایت سازنده

لینک دانلود از سرور جومینــــــا برای جوملا :25::lj::pj::cj:

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ضمن راهنمای عرض کنم که دوستان یادشون باشه پس از نصب بسته حتما کلیه پلاگین های مربوطه به سایت مپ رو باید فعال کنید!

4 پلاگین نصب میشه که هر کدام غیر فعال باشه ادرس نقشه سایت به ارور ختم میشه...

و فکر میکنم مصطفی جان این قسمت اضافه کردن ادرس به این شکل رو اشتباه میکنن:

http://www.mysite.com/sitemap.html?format=xml

پس از انتهای ادرس که .html هست وارد کردنش بی فایده هست و حتما باید بدون .html وارد بشه یعنی به این صورت:

www.mysite.com/sitemap?format=xml

یا حق(گل)

لینک به ارسال

با سلام

خدمت آقا میلاد گل عرض کنم ، این افزونه سه تا پلاگین بیشتر نداره که لیست نامشون رو تو همون پست اول ذکر کردم

در مورد فعال سازی شون هم گفته بودم که پس از نصب این کار رو انجام بدید

و اما در مورد html در آدرس :

اون آدرس یک مثال بود و بر این فرض که در جوملا تنظیمات سئو فعاله و با این شرایط مشکلی نیست . این را قبلا تست کردم . حتما" میدونید که قرار گرفتن پسوند html یکی از گزینه های مرتبط با سئو پیشفرض جوملا میباشد و نیز این را هم عرض کردم که :

کافیست که در همون منوی نقشه سایت ، در انتهای آدرس در نوار آدرس مرورگر عبارت زیر را اضافه کنیم و اینتر را بزنیم

?format=xml

اگر تنظیمات سئو فعال نباشد پسوند html هم در کار نخواهد بود . بنده هم تاکیدم فقط بر روی همون عبارت داخل کادر کد بود

از آنجا که تبادل نظر و یا بحث پیرامون مشکلات در باب افزونه های معرفی شده در این بخش مجاز نیست فلذا تاپیک بسته میشود !

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• افزودن...