رفتن به مطلب
samiraaaa

افزونه دسته بندی موضوعی مطالب

پست های پیشنهاد شده

سلام.

دوستان عزیز من افزونه ای میخام واسه دسته بندی موضوعی مطالب سایتم (با جوملا 2.5 کار می کنم) که دسته بندی های اصلی رو تو یه صفحه نشون بده بعد دسته بندی های فرعی رو زیر هر مجموعه اصلی نشون بده. یه چیزی شبیه به این: http://www.andisheqom.com/Files/shobahat.php

اگه یجوری باشه که بشه یه کاری کرد که بعضی از دسته بندی ها رو نشون نده عالی میشه!

یعنی مثلا از همه ی دسته بندی ها آرشیو بسازه به استثنای مجموعه ی (شماره 1)

افزونه ی yt content categoty رو پیدا کردم اما هم انگلیسیه هم اینکه خیلی گرونه و باید از سایت خارجیش خرید کرد که paypal هست و من نمیتونم خرید کنم.

اگر دوستان کسی بتونه یچیزی مثل اون واسم بنویسه هزینه ش هم پرداخت می کنم.

متشکرم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

خب دوست عزیز نیازی به ایجاد تاپیک نبود

بهتر از طریق پ.خ یا شماره تلفن با دوستان برنامه نویس جومینا تماس بگیرید

یا علی

لینک به ارسال

سلام

خب دوست عزیز نیازی به ایجاد تاپیک نبود

بهتر از طریق پ.خ یا شماره تلفن با دوستان برنامه نویس جومینا تماس بگیرید

یا علی

سلام. آخه میخواستم ببینم اصلا چنین کامپوننتی هست یا نه!؟ (اولویت با اینه که رایگان باشه! :shy: )

تازه پ خ؟؟!؟! چی هست؟!!؟ شماره تلفن کی؟ کجاست!؟؟!

لینک به ارسال

پ.خ = پیام خصوصی

اینجا برید

با اقایان شمسی - تهرانی - رضایی - حاجی پور می تونین تماس بگیرید

لینک به ارسال

برای رایگانش، یکم اگه حوصله بخرج بدی، چون معمولا مجموعه ها و زیر مجموعه ها لینکشون توی سایت ثابت ِ و بندرت تغییر می کنه، مایش یه DreamWeaver

یا FrontPage هست و نیم ساعت وقت، که لینک مجموعه ها و زیرمجموعه هاش رو در بیاری و به هر شکلی که خواستی طبقه بندی کنی، که اونم می شه همین صفحه رو که آدرس دادی رو کپی کنی و ویرایش کنی با آدرس های جدید و خلاصه توی یه ماژول HTML توی سایتت قرار بدی... البته فعلا تا افزونهء مجانیش بیاد، که می یاد...

لینک به ارسال

با سلام

خب اون چیزی که من تو اون لینک دیدم شبیه قالبیه که موقعیتهای زیادی داشته باشه

شما هم میتونید از چنین قالبهایی که موقعیت زیادی رو بتونند براتون ایجاد کنند استفاده کنید

یا اینکه برای قالب موردنظرتون موقعیت جدید ایجاد کنید که بارها و بارها قبلا در این مورد بحث شده

توی اون لینک میتونید هر بخشی رو مثل یک ماژول منو فرض کنید که در یک موقعیت قرار گرفته است

اگه بخواهید براتون ساده و رایگان باشه دیگه از این بهتر کاری نمیشه کرد . مگر آنکه بخواهید افزونه ای در این مورد دوستانمون براتون بنویسند

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

برای رایگانش، یکم اگه حوصله بخرج بدی، چون معمولا مجموعه ها و زیر مجموعه ها لینکشون توی سایت ثابت ِ و بندرت تغییر می کنه، مایش یه DreamWeaver

یا FrontPage هست و نیم ساعت وقت، که لینک مجموعه ها و زیرمجموعه هاش رو در بیاری و به هر شکلی که خواستی طبقه بندی کنی، که اونم می شه همین صفحه رو که آدرس دادی رو کپی کنی و ویرایش کنی با آدرس های جدید و خلاصه توی یه ماژول HTML توی سایتت قرار بدی... البته فعلا تا افزونهء مجانیش بیاد، که می یاد...

آخه خب من هیچی بلد نیستم! :( آماتورم! لینک مجموعه ها و زیرمجموعه ها رو نمیدونم چیه و از کجا باید گیر بیارم. من از قالب takemamhadi استفاده می کنم! موقعیت های زیادی هم نداره! خب چی میشه یکی از دوستان زحمتشو بکشن که همه استفاده کنن! من از کد نویسی و طراحی قالب و تگ و اینچیزا در حد کپی پیست اونم در حد خیلی آماتور بلدم! خب یکی کمک کنهههههههههههههههههههه! تورو خدااااااااااااااااااااااااااااااااااا! :( :heart:

با سلام

خب اون چیزی که من تو اون لینک دیدم شبیه قالبیه که موقعیتهای زیادی داشته باشه

شما هم میتونید از چنین قالبهایی که موقعیت زیادی رو بتونند براتون ایجاد کنند استفاده کنید

یا اینکه برای قالب موردنظرتون موقعیت جدید ایجاد کنید که بارها و بارها قبلا در این مورد بحث شده

توی اون لینک میتونید هر بخشی رو مثل یک ماژول منو فرض کنید که در یک موقعیت قرار گرفته است

اگه بخواهید براتون ساده و رایگان باشه دیگه از این بهتر کاری نمیشه کرد . مگر آنکه بخواهید افزونه ای در این مورد دوستانمون براتون بنویسند

موفق و پیروز باشید

یا حق

مصطفی جان من میخام یه کامپوننت باشه!

چون اولا موضوعات و دسته بندی سایت ممکنه عوض بشه! یا تغییر کنه! پی نمیشه لینک ثابت موضوعات رو کپی کنم! میخام مثل یه کامپوننت باشه که اگه موضوعی عوض شده یا مجموعه ش عوض شد یا اصلاح شد زحمت هام خراب نشه!

دوم اینکه میخام یجوری باشه که مثلا بتونم بعضی از موضوعات رو مثلا تو اون قسمت نشون ندم! یعنی میخام خودم انتخاب کنم که کدوم موضوعات رو نشون بده کدوم رو نه!

سوم اینکه من هوچی از Dreamweaver و Front page که اون دوستمون گفته بودن رو بلد نیستم! من آماتورم خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا! :(

تازشم بلد نیستم چجوری واسه قالبم موقعیت جدید ایجاد کنم :(

لینک به ارسال

با سلام

ببینید راهی که خدمتتون عرض کردم دقیقا" همون چیزی هست که میخواهید و در ضمن برای هر نوع تغییراتی هم هیچ مشکلی نخواهید داشت چون تماما" دارید از امکانات خود هسته استفاده میکنید و از آنجا که بحث پیوند مطرح است با هر تغییر سایر قسمتها نیز بروز خواهند شد

شما اگر هرگونه تغییری اساسی هم بخواهید اعمال کنید نهایتا" روی منوها یا مجموعه هاست

در اصل برای دسته بندی از منوها و مجموعه ها کمک میگیرید و برای نمایش از ماژول منو استفاده میکنید

یه مثال میزنم شاید بهتر متوجه بشید

تو همون لینک دمو قسمت " اخلاق " رو ببینید . برای اینکه یه همچین شکلی رو نشون بدید کافیه ابتدا به مدیریت مجموعه ها برید و چند مجموعه با نامهای کلیات اخلاق - تهذیب نفس - فضائل اخلاقی و ... ایجاد کنید

حالا به مدیریت منوها برید و یک منو به نام اخلاق ایجاد کنید . حالا برای این منو چند گزینه منو تعریف کنید باز هم مثل مجموعه ها ، کلیات اخلاق - تهذیب نفس - فضائل اخلاقی و ...

نوع هر منو را میتوانید به فرض بلاگ مجموعه انتخاب کنید و از قسمت تنظیمات مجموعه موردنظر رو انتخاب کنید . مثلا یک منو به نام کلیات اخلاق از نوع بلاگ مجموعه ایجاد میکنید و به مجموعه کلیات اخلاق اتصال میدید

پس از اینکه منوها و مجموعه ها رو ایجاد کردید به مدیریت ماژولها برید و یک ماژول منو ایجاد کنید و نام آن را اخلاق بگذارید و از لیست منوها هم منوی اخلاق را انتخاب کنید و در نهایت در یکی از موقعیتهای چندگانه قالبتون منتشر کنید

به ترتیب همین روند رو میتونید برای ماژولهای دیگر نیز ادامه بدید و در موقعیت دیگری منتشر کنید

باز در لینک دمو اگر روی لینک فضائل اخلاقی کلیک کنید متوجه خواهید شد که این میتونه یک منو از نوع "نمایش لیست یک مجموعه" باشه

در مورد اینکه چه موضوعی رو نشون بدید و چه موضوعی رو نشون ندید هم اینم با استفاده از دکمه های انتشار یا عدم انتشار منوها ، مجموعه ها و یا حتی مطالب انجام بدید

الان تنها مشکلی که دارید اینه که موقعیتش رو در قالبتون ندارید که گفتم آموزشش توی انجمن هست . سخت هم نیست یه کم سعی و تلاش میخواد

باز هم اگر نتونستید و اگر مایلید من براتون موقعیتهایی رو که میخواهید ایجاد میکنم . فقط کافیه که اطلاعات ورود به کنترل پنل هاست + اطلاعات ورود به ادمین جوملا رو برام پ.خ کنید

البته اینم بگم که راه دیگری هم هست که حتی بدون اینکه موقعیت ایجاد کنید همچین موردی رو نمایش بدید ولی من چندان این روش رو چون قبول ندارم به دلیل کاربرپسند نبودن از گفتنش صرفنظر میکنم

بهترین راه همینه که در بالا عرض کردم و باز هم میگم که از این ساده تر دیگه نمیشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

مصطفی جان خیلی ممنونم از کمکت. خیلی لطف کردی:)

اما دوتا مشکل! اول اینکه موقعیت کجا ایجاد کنم!؟

نمیشه یه فایل php مثلا به اسم archive ایجاد کنم تو قالبم، بعد تو اونجا موقعیت ایجاد کنم؟! یعنی اینکه میخام صفحه ی Archive یه صفحه ی جدا باشه مثل دمو، اما از ظاهر قالب تبعیت کنه! یعنی کاملا شبیه صفحه ایندکس قالب باشه هدر فوتر و ساید بار و همه چی داشته باشه، اما بجای اون قسمت اصلی قالب که مطلب قرار میگره، دسته بندی رو شبیه دمو تو اون قسمت ایجاد کنه! ؟ میشه این کارو کرد؟

من هنوز دارم روی قالب کار می کنم روی localhost ویندوز! یعنی هنوز روی هاست نبردمش! خواستم اول تستش کنم رو کامپیوتر که کامل و بی نقص بشه بعد رو هاست بیارمش!

این ها کد های کامل صفحه index قالبم هست. اگه میشه واسم موققعیت هایی که لازمه رو واسم ایجاد می کنید :blush: خجالت... که این بشه صفحه Archive قالب سایتم؟

لطفا... :*

<?php require_once('component.php');
?>

<?php echo 'امروز : '.  JHTML::_('date',$this->item); ?>

<?php if($this->countModules('search')): ?>

<?php endif; ?>

<?php if($this->countModules('topnav')): ?>  

<?php endif; ?>        

<?php if($this->countModules('slideshow')): ?>  

<?php endif; ?>   
              <?php if($this->countModules('tabs')): ?>  

<?php endif; ?>   

<?php if($this->countModules('user3 + user4')): ?>

<?php if($this->countModules('user3')): ?>  

<?php endif; ?>
                   <?php if($this->countModules('user4')): ?>     

<?php endif; ?>

<?php endif; ?>  

<?php if($this->countModules('user1 + user2')): ?>

<?php if($this->countModules('user1')): ?>  

<?php endif; ?>

<?php endif; ?>   

<?php if($this->countModules('right')): ?> 

<?php endif; ?>    

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازنده آن می باشد.

هرگونه استفاده از محتوا و مطالب سایت بدونه ذکر منبع شرعا حرام و غیر قانونی است - استفاده از مطالب با ذکر منبع بلااشکال است.

لینک به ارسال

جناب صفرعلی عزیز. یکدنیا ممنونم از راهنماییتون. من همه کارهایی که گفتین رو انجام دادم. موقعیت های جدید هم ایجاد کردم.

اما دوتا مشکل دارم!

1- تو کدهام (توی css قالب؟) باید چه کدهایی رو اضافه کنم تا توی موقعیت ها اسم ماژول هم نمایش داده بشه!؟

2- این موقعیت ها رو توی صفحه index نمیخام باشه! میخام یه صفحه جدا به اسم archive داسته باشم که موقعیت هایی که ایجاد کردم فقط داخلش باشه و هدر و فوتر و سایدبار! این کار هم انجام دادم و یه صفحه php توی قالبم با اسم archive درست کردم. اما نمیدونم چجوری باید این صفحه در سایتم نمایش داده بشه! میخام مثلا آدرسی که توی مرورگر میزنم این باشه:

http://YourDomain.com/archive.php بعد این صفحه همون صفحه ی آرشیو مطالبم باشه که درستش کردم! چجوری باید این کارو بکنم؟! یعنی موقعیت هایی که واسه دسته بندی ایجاد کردم میخام تو صفحه index نباشه و فقط توی صفحه archive باشه که از طریق آدرس بالا بتونم بهش دسترسی داشته باشم!

لینک به ارسال

با سلام

برای سوال اولتون نیازی به کد نیست . شما میبایست در تنظیمات ماژول مربوطه گزینه نمایش عنوان را روی نمایش قرار بدید

در مورد سوال دوم هم به این ترتیب انجام بدید :

برید به مدیریت منوها و یک منو از نوع " فهرست نتایج جستجو " ایجاد کنید و نامش رو برای این کاری که میخواهید آرشیو یا هر چیز دیگری که میخواهید قرار بدید . چون منویی که میخواهید باید جوری باشه که فقط ماژولهای مربوطه نمایش داده بشه . درست مثل اون دمو

ایجاد این نوع منو باعث میشه که مثل اون صفحه یه قسمت جستجو هم داشته باشید

در آخر تنها کاری که نیازه اینه که هر ماژولی که ایجاد کردید را ویرایش کنید و در قسمت انتهایی بخشی قرار داره به اسم " تخصیص منو " که در اونجا میتونید تعیین کنید که ماژول در چه منوهایی نمایش داده بشه که شما کافیه فقط همین منوی آرشیوتون که از نوع جستجو بود رو انتخاب کنید

در ضمن برای دریافت پاسخ صبور باشید و از ارسال پست اسپم خودداری کنید !

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

ببینید من موقعیت ها رو خودم ایجاد کردم. کدهاش هم اینطوریه:

<?php if($this->countModules('archive1')) : ?>

<?php endif; ?>

<?php if($this->countModules('archive2')) : ?>

<?php endif; ?>

<?php if($this->countModules('archive3')) : ?>

<?php endif; ?>

کد css هم اینا رو گذاشتم:
div.archive {
.clear:clear:both;
}

#archive1 {
margin:0 0 0 0;
width:216px;
background-color:#e4ce92;
height:200px;
border-radius:8px;
overflow:hidden;
float:right;
}

#archive2 {
margin:0 6px 0 0;
}

#archive3 {
margin:0 6px 0 0;
}

از قسمت نمایش عنوان رو هم انتخاب می کنم و عنوان رو مینویسم اما توی قالب عنوان ماژول توی این موقعیت هایی که ساختم نمایش داده نمیشه!!!

تازه نمیخام جستجوگر تو این صفحه ی آرشیو داشته باشم! فقط میخام دسته ها باشه! اونطوری هم که گفتید امتحان کردم خب نشد! :( اه!

نمیشه کلا واسه این کار یه صفحه php جداگانه طراحی کنم؟ یعنی طراحی کردم ها اما نمیدونم چجوری از تو مرورگر فراخانیش کنم از تو قالب؟ مثلا اسم فایلی که ساختم archive.php هست. حالا میخام توی مرورگر آدرس www.DomainName.com/archive رو که وارد می کنم بجای فایل index.php قالب، فایل archive.php که واسه صفحه آرشیو درست کرده ام نمایش داده بشه! همین!

تازه وقتی این موقعیت ها رو داخل فایل index.php قرار میدم هر تنظیمی انجام بدم موقعیت هام توی صفحه ی ایندکس میاد! حتی اگه ماژولی واسش انتخاب نکرده باشم!!!

-

ولی کلا از این کار منصرف شدم! حالا یه فایل archive.php درست کرده ام. موقعیت هایی که نمیخاستم تو این صفحه نمایش داده بشه رو حذف کردم و این موقعیت ها که ساختم رو بجاشون قرار دادم. اما مشکلی که هست نمیدونم چجوری این فایل archive.php رو بهش دسترسی پیدا کنم!

میخام موقعیتام 9 باشه مثل این شکل! این مال وقتیه که موقعیت هام که 9 تاست رو تو فایل index.php قرار میدم! که حتی اگه ماژول نداشته باشه نمایش داده میشه!!!!!!!!!!!!

http://img.online-dl.com/images/o917_Untitled1.jpg

لینک به ارسال

با سلام

اگر از بابت فایلی که طراخی کردید مطمئنید خب اینکه کاری نداره

کافیه یه منو از نوع لینک خارجی (اگه اشتباه نکرده باشم) ایجاد کنید و در فیلد لینک آدرس کامل فایل php تون رو وارد کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

این فایلی که طراحی کرده ام داخل قالبه ها! اشکالی نداره!؟!؟!

یعنی جزء فایلهای قالبه! مثل فایل index.php قالب!

بعد خب آدرس کامل فایلی که طراحی کرده ام رو که اگه بدم، امنیت سایتم میاد پایین! نمیاد؟!

تازه، میخام آدرسش این باشه: http://www.DomainName.com/archive

:exclamation: :(

بعلاوه اینکه، کاری که گفتید رو انجام دادم اما باز نمیکنه! پیغام خطا میده! آخه این فایلی که آماده کرده ام یکی از فایل های قالبه!!! به تنهایی و از آدرس اصلی که اجرا نمیشه!!!!

آدرس کاملش که گفتید میشه این: http://localhost/joomla/templates/takemamhadi/archive.php خب این آدرس رو که باز نمیکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...