رفتن به مطلب
i.from_iran

سوال درباره دو زبانه کردن

پست های پیشنهاد شده

سلام

یه سرچ زدم بعد تو آموزش که برای دو زبانه کردن سایت دیدم علاوه بر کامپوننت باید یه تیکه کد استفاده میشد. اون تیکه کد رو شامل دو قسمت کرده بودن که یکی برای انگلیسی یی برای فارسی که css هاشون فعال بشه. اما یک سری قالب ها هستند که دوتا css دارند. یکی که اصلیه است اما دومیه فقط برای چند قسمت بیشتر نیست. این دومی رو چطوری باید تو اون تیکه کد تعریف کرد ؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

در واقع توي اون تيكه كد كه شما ميگي آدرس اون دو تا فايل رو ميديم ديگه.ميگيم اگر rtl بود از فايل css اي كه قالب رو فارسيكرده(template_rtl.css) كدها رو بخونه و اگر ltr بود از فايل css اي كهقالب رو انگليسي كرده(template_ltr.css) استفاده كنه.

فكر كنم يكي از قالباي جومينا رو تست كني دستت بياد قضيه چيه.

لینک به ارسال

بله ولی من قالبم تو دتا فایل css داره که باید هر دوتاشو rtl کنم. الان نمیدونم جریانش چطوریه ؟؟

لینک به ارسال

با سلام

از اون کد استفاده کنید و کد های rtl شده هر 2 یا هر X تا رو در همونم فایلی که برای rtl ایجاد کردید قرار بدیدن

یا حق

لینک به ارسال

کامپوننت جومفیش رو نصب میکنم این خطا رو میده البته من تو تنظیمات حافظه رو 100 مگ کردم :

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 40961 bytes) in C:\wamp\www\joomla\libraries\joomla\installer\adapters\component.php on line 289

لینک به ارسال

آقا ببخشید یه اروری گرفت سایت توضیح میدم چیکار کردم تا راهنماییم کنید ممنون

قالب دوتا css داشت. به این صورت نوشتم :

template_ltr.css , constant_ltr.css

template_rtl.css , constant_rtl.css

تو templateDetails.xml این 4 تارو به همین نام تعریف کرد. در index.php هم کد زیر رو گذاشتم :

<?php if($this->direction == 'rtl') { ?>

<?php }else { ?>

<?php } ?>

خطایی که داده میشه این هست :

Parse error: syntax error, unexpected '<' in C:\wamp\www\joomla\templates\theme325\index.php on line 12

لینک به ارسال

تو کد فایل index.php فعلا یک خطا دیده میشه:

شما بعد از گرفتن نام قالب باید برید تو چوشه css و بعد فایل رو فراخوانی کنید.اینطوری:

<?php }else { ?>

لینک به ارسال

متوجه نشدم این کدوم تو چه فایلی بزارم ؟؟ داخل Index.php مشابه اینو گذاشته بودم قبلا

لینک به ارسال

دوست عزیز اون کدی رو که تو index.php تون گذاشتید مشکل داره.

اگه دقت کنید متوجه میشید که چه تغییری کرده.

من پوشه css رو هم تو مسیر لینک فایل css اضافه کردم.

شما همین کار رو باید برای دستور else هم انجام بدید.

موفق باشید

لینک به ارسال

آهان بله دیدم تغییراتو. بازم ارور داد ! میشه برنامه teamveiwer رو نصب کنید به سیستم من ریموت بزنید خودتون یه چک بکنید ؟

<?php }else { ?>

<?php } ?>

لینک به ارسال

ارور رو حل کردم. ایراد از اینجایی بود که من اون کد رو داخل تک html نزاشته بود...

لینک به ارسال

دوستان با کامپوننت جومفیش دوربانه شدن رو فعال کردم هیچ مشکل خاصی به اون صورت دیده نشد جز اینکه پرچم ایران رو نشون نمیده. کسی این پرچم رو با سایز مخصوصش داره من بزارم تو کامپوننت ؟ و اینکه چطور میشه تو ستون های کنار قرار بدم پرچم هارو ؟ عناوین کامپوننت ( ایران و انگلیسی ) تو یوزر4 قرار گرفته که زیر هدر قالبم در میاد

و اینکه چطور میتونم وقتی قالب رو انگلیسی انتخاب میکنیم عنوان ستونه ها و عناوینش به انگلیسی تغییر کنه ؟

الان اینطور هست ::

فهرست اصلی :

صفحه اصلی

وب سایت جومفا

گالری عکس

درباره ما

لینک به ارسال

پرچم رو می تونید از نت بگیرید و تو پوشه flags کامپوننت بذارید.من تو این سایت به چشمم خورد:pbook.ir

در ضمن شما باید از کامپوننت جومفیش برای ترجمه سایتتون به زبان دوم استفاده کنید.این کامپوننت مثل مترجم گوگل نیست که خودش براتون ترجمه کنه.

تو مدیریت ترجمه ها می تونید این کار رو انجام بدید.

لینک به ارسال

اوه اوه الان جومفیشو پاک کردم که پرچم رو روش نصب کنم بعد این ارور داده شده. دیگه نه میتونم برم تو پنل نه کاری کنم :s:s

Warning: require_once(/home/alireza/public_html/joomla/components/com_joomfish/helpers/defines.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/alireza/public_html/joomla/administrator/modules/mod_translate/mod_translate.php on line 15

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/alireza/public_html/joomla/components/com_joomfish/helpers/defines.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/alireza/public_html/joomla/administrator/modules/mod_translate/mod_translate.php on line 15

لینک به ارسال

دوستان سوالی دارم. من میخوام وقتی قالب انگلیسی شد پست ها هم انگلیسی بشه. از مترجم گوگل استفاده باید بکنم یا جومفیش و گوگل ؟؟ اگه گوگل بای داستفاده کنم لطف کنید لینک دانلودش رو هم بزارید

اون ارورم هنوز هست :s

لینک به ارسال

برای این کار باید از جومفیش استفاده کنید و مطالب و محتوای سایتتون رو تو اون ترجمه کنید

یه آموزش مفید تو سایت joomla.ir در مورد نحوه استفاده از کامپوننت جومفیش وجود داره.

می تونید از اون استفاده کنید

لینک به ارسال

آموزش رو پیدا کردم اینم لینکش اگه دوستان دیگه لازم داشتن :

http://forum.joomfa.org/viewtopic.php?t=5394&start=0

اون اروری که بعد از پاک کردن جومفیش بسراغم اومد رو چیکار کنم ؟

لینک به ارسال

بعضی از فایل های جومفیش از سرور شما پاک نشده بهتر بصورت دستی برید اونا رو پاک کنید هم از پلاگین و هم از قسمت ماژول

لینک به ارسال

بعضی از فایل های جومفیش از سرور شما پاک نشده بهتر بصورت دستی برید اونا رو پاک کنید هم از پلاگین و هم از قسمت ماژول

از توی سی پنل حذفش کردم به طور کامل ولی بازم همینطوریه

لینک به ارسال

نه تو اون قستما هم نبود :s فکر کنم آخرین راه حال نصب مجدد جوملا باشه

لینک به ارسال

سلام دوست گرامی

قبلاز نصب مجدد دیتابیستون رو هم چک کنید و اگر تیبلی مربوط به این الحاق هست رو پاک کنید...

اگر باز هم نتیجه نگرفتید باز قبل از نصب مجدد، پک جوملا رو دانلود کنید و جایگزین فایلهای فعلی کنید...

در مدیریت سایت از قسمت ابزارها این 3 مورد رو هم انجام دهید:

Purge Cache Admin <-> حذف کشهای منقضی شده

Clean Cache Admin <-> پاکسازی پوشه ذخیره سازی

Global Check-in <-> بررسی سراسری

امیدوارم مشکلتون حل شه...

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...