رفتن به مطلب
nedayemarg

چه جوری سرعت سایتم رو بالا ببرم؟

پست های پیشنهاد شده

یکی از روش هاش اینه تو phpmyadmin برید و جدول مربوط به جوملاتون رو مرتب سازی کنید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست گرامی

به انجمن جومینا خوش آمدید

این مورد به خیلی از موارد بستگی داره که بیشتر دست خود شماست مثلا قالبی که ازش استفاده می کنید مناسب و سبک باشه.

دقت در محتویات سایتتون مثل مطالب و عکسهایی که قرار می دهید و همینطور الحاقاتی که به سیستم اضافه می کنید و ...

البته سرور و هاستینگی که ازشون خدمات می گیرد هم مهم هستند...

پیروز باشید

لینک به ارسال

با سلام و درود

همانطور که جناب persians گفتند به همه چیز بستگی داره ولی چندتا کارهم میشه انجام داد تا کمی سرعت رو بالا برد:

فعال کردن ذخیره ساز یا همون کش در قسمت تنظیمات کلی و در قسمت سیستم که این عمل باعث میشه وقتی کاربر صفحه ای رو لود کرد تا مدت زمانی که در تنظیمات ذخیره ساز تنظیم شده صفحات رو سریع باز کنه

نصب پلاگین های فشرده ساز که با فشرده کردن فایل های سی اس اس و اچ تی ام ال باعث میشوند کمی سرعت لود صفحات بالا بروند

از تصاویر کم حجم در سایت استفاده کنید.شما میتونید از نرم افزارهایی که حجم تصاویر رو کم میکنند بدون اینکه کیفیت رو خیلی پایین بیارند استفاده کنید.البته خیلی از تصاویر اطلاعات مخفی در اونها وجود دارد که باعٍث بالا رفتن حجم تصاویر میشون و در ضمن اطلاعات نهفته ای مانند نام دوربین و تاریخ و.... دارند که با نرم افزاری به نام Tag remover میتونید اون اطلاعات رو پاک کنید.

یکی از مهمترین علت ها نصب و حذف زیاد افزونه ها هم میباشد برای همین بهتره افزونه ها رو روی لوکال هاست یا سایت نصب شده بر روی کامپیوتر تست کنید و بعد از اطمینان کامل به نیاز آن را نصب کنید

سرور هم از مهمترین عوامل است اگر میخواهید اطلاعات سیستم را نیز مشاهده کنید میتوانید از افزونه ای که من در تاپیک زیر معرفی کردم استفاده کنید

http://forum.joomina.ir/thread-1741.html

برای بهینه سازی جداول دیتابیس هم فکر میکنم افزونه هایی وجود داشته باشه که دوستانی که دارند میتونن معرفی کنند

ولی در کل دلیل اصلی که برای من بیشتر از همه دلایل باعث کم شدن سرعت میشه نصب و حذف زیاد افزونه هاست که این کار در دیتابیس اثر میزاره البته من اینطور فکر میکنم و شاید درست نباشه چون معمولا فقط در حال تست افزونه ها هستم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...