رفتن به مطلب
alireza10025

دامین سایت

پست های پیشنهاد شده

با سلام

دوستان گرامب من یک دامین با پسوند com دارم برای گرفتن همین دامین با یک پسوند دیگر کدامیک از پسوندهای net-org-ir و... مناسب است

و اگر من بخواهم مطالب سایتم را روی آن سایت هم کپی کنم باید علاوه براینکه هر دو جوملا 1.5 باشند چه کارهای دیگری باید انجام دهم تا دیتابیس مطالب را که فکر میکنم jos-content باشد را روی سایت جدید کپی کنم

با سپاس

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

باتوجه به اینکه در ایران زندگی می کنید بهترین دامنه علاوه بر دامنه بین المللی دامنه دات ای ار هستش و جلوی سوء استفاده سودجویان رو هم میگیره

در مورد کپی هم لازم نیست شما دو تا جوملا داشته باشید

کافیه دامنه فرعی رو سایت اصلی پارک کنید

به اموزش های سی پنل مراجعه کنید کار بسیاری راحتی هست

بعد از پارک کردن دامنه و باید دی ان اس های دامنه فرعی رو تنظیم کنید روی دی ان اس های دامنه اصلی

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

جناب دفاعی عزیز

من میخواهم دو تا سایت با هاست مجزا از هم داشته باشم و یکی از آنها را به برادرم واگذار کنم

لینک به ارسال

من میخواهم دو تا سایت با هاست مجزا از هم داشته باشم و یکی از آنها را به برادرم واگذار کنم

دوست من نیازی به هاست مجزا نیست! :huh::D

شما روی یه هاستی که داری دامنه جدیدت مثلا ir رو ادان کن؛ بعد روی هر دوتا دامنه(در واقع پوشه هاشون) جوملات رو نصب کن و یه دونه دیتابیس هم بساز و توی کانفیگ هر دو، این دیتابیس رو براشون تعریف کن.

حالا در واقع دوتا جوملا با یه دیتابیس دارین و توی هر دو تغییراتتون اعم از مطالب، اعضا و ... یکسان خواهد بود.

البته دقت کنین پس از نصب کامل افزونه ها این کار رو انجام بدین چون بعد نصب جوملاها نصب افزونه ها یه کم دردسر داره.

یا علی./

لینک به ارسال

با سلام

عرفان عزیز ممنون از توضیحات شما

اما اگه من تصمیم گرفتم یکی از آدرس ها به کسی بدهم که تا اینجای مطالبم مشترک باشه و از این موقع به بعد هر کی برا خودش کارکنه

اونوقت تکلیف این دیتا بیس مشترکمون چی میشه

لازم به ذکره که سایت فعلیم حدود 600 تا مطلب داره

لینک به ارسال

با سلام

عرفان عزیز ممنون از توضیحات شما

اما اگه من تصمیم گرفتم یکی از آدرس ها به کسی بدهم که تا اینجای مطالبم مشترک باشه و از این موقع به بعد هر کی برا خودش کارکنه

اونوقت تکلیف این دیتا بیس مشترکمون چی میشه

لازم به ذکره که سایت فعلیم حدود 600 تا مطلب داره

خوب اینکه دیگه واضحه!

شما یه دیتابیس جدید بساز و یه کپی از دیتابیس فعلیتو توش ایمپورت کن و اطلاعات دیتابیس جدید رو توی فایل کانفیگ جوملای جدیدت وارد کن.

از اون به بعد دیگه هرکی میره سی خودش :D

یا علی./

لینک به ارسال

عرفان عزیز

خیلی میبخشید من چون همه اصطلاحات را نمی دونم

1- تا ایمپورت کردن دیتابیس رو میدونستم چون اطلاعات سایتم را روی wamp ایمپورت کردم ، البته من فقط دیتابیس مطالب(jos-content) را آوردم که باید اول مجموعه ها و بخشها را طبق سایت اولیه بسازم بعد ایمپورت کنم حالا اگه کل دیتا بیس را ایمپورت کنم ایا بازهم نیاز به ساختن مجموعه و بخشها هست یا خود بخود با ایمپورت دیتابیس ساخت اونا هم انجام میشه

2- راستی معنی اون فایل کانفیگ رو متوجه نشدم که چیه

3- در مورد

(شما یه دیتابیس جدید بساز و یه کپی از دیتابیس فعلیتو توش ایمپورت کن و اطلاعات دیتابیس جدید رو توی فایل کانفیگ جوملای جدیدت وارد کن.

از اون به بعد دیگه هرکی میره سی خودش )

چون فضای ما تنها 1 گیگ هست خوب فضا کم میاریم چون همین یه سایت حدود 390 مگابایتشو اشغال کرده و با اضافه شدن اون سایت و مطالب جدیدتر مشکل فضا پیدا میکنیم

البته ببخشید که اینقدر مبتدی هستیم

لینک به ارسال

عرفان عزیز

خیلی میبخشید من چون همه اصطلاحات را نمی دونم

یاد میگیرین کم کم! :cool:

حالا اگه کل دیتا بیس را ایمپورت کنم ایا بازهم نیاز به ساختن مجموعه و بخشها هست یا خود بخود با ایمپورت دیتابیس ساخت اونا هم انجام میشه

خیر نیازی نیست، همش وارد میشه!

2- راستی معنی اون فایل کانفیگ رو متوجه نشدم که چیه

فایلی با نام configuration.php که داخل روت هاستتون( یا جایی که فایل های جوملاتون هست) وجود داره و اطلاعات کلی سایت+اطلاعات اتصال به دیتابیس مثل نام دیتابیس و نام کاربری و ... داخلش ذخیره میشه.

برای اتصال به دیتابیس جدید باید نام دیتابیس جدید رو داخلش به جای قبلی وارد کنین.

چون فضای ما تنها 1 گیگ هست خوب فضا کم میاریم

خوب این بستگی به کاری داره که میخواین انجام بدین، اگه کلا میخواین دوتا سایت مجزا باشن چاره ای به جز این کار ندارین ولی با یه سری ترفندها میتونین حجم مورد استفاده رو کاهش بدین مثلا: *تعدادی از افزونه یا فایل هایی که در سایت جدید نیاز ندارین حذف کنین *یا فایل های مشترک رو از روی یکی از جوملاها استفاده کنین تا مجبور به کپیشون نشین * یا با تغییر کدنویسی فایلهای جوملا موارد مشترک دو جوملا مثل تصاویر رو از یه جا فراخوانی کنین * یا کارهای دیگه...

البته ببخشید که اینقدر مبتدی هستیم

مام که از اول آشنا به جوملا دنیا نیومدیم، مثل شما مبتدی بودیم ولی کار کردیم و یاد گرفتیم. :cool:

شمام به مرور قوی میشین. :D:P

یاعلی./

لینک به ارسال

با سلام

عرفان عزیز

از توضیحات کاملت ممنونم فقط 2 تا سوال دیگه

من میتونم فعلا هر دو تا دامین را روی همین هاستم نصب کنم و هر وقت لازم شد برای یکیشون یه فضای مجزا بخرم درسته؟

و اینکه من negarstan با پسوند com دارم شما نظرتون در مورد پسوند negarstan جدید روی کدامیک از پسوندهای org-net-ir هست

لینک به ارسال

با سلام

من میتونم فعلا هر دو تا دامین را روی همین هاستم نصب کنم و هر وقت لازم شد برای یکیشون یه فضای مجزا بخرم درسته؟

دو تا دامین که چیزی نیست شما هر چند تا که مایلید میتونید روی هاستتون از دامینهاتون استفاده کنید . البته تعداد استفاده دامینها روی یک هاست هم به شرایط فروشی که ادمین سرورتون براتون در نظر گرفته هم بستگی داره ، ممکنه تعداد دامینهای محدودی را اجازه استفاده بر روی یک هاست داشته باشید

اگه تو کنترل پنل هاستتون دقت کنید تو سی پنل در ستون کناری سمت چپ تمامی این موارد ذکر شده

بله ، شما میتوانید بطور موقت در همین هاست هر دو دامینتون رو استفاده کنید و در صورت نیاز میتونید هاست جدیدی خریداری کنید و با بک آپ گرفتن از فایلها و دیتابیس مربوطه جوملاتون رو به سرور جدید منتقل کنید

و اینکه من negarstan با پسوند com دارم شما نظرتون در مورد پسوند negarstan جدید روی کدامیک از پسوندهای org-net-ir هست

در این مورد هم من با آقای دفاعی هم عقیده هستم ، به نظر من هم دامین ir گزینه خوبی میتونه باشه . هر چند دامین net هم به اسم سایتتون میاد ولی ir یه دامنه ملی هستش و در ایران رایجتره . پسوند سایت هر چی باشه ارزشی نداره مهم همون اسم سایتتونه که اسم خوب و زیباییست

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

با سلام

عرفان عزیز

از توضیحات کاملت

خواهش! وظیفه بود. :D

شما نظرتون در مورد پسوند negarstan جدید روی کدامیک از پسوندهای org-net-ir هست

توضیحات کامل و خوب رو دوست گلم آقا مصطفی :heart: دادن!

ولی برای دامنه جدید من ir رو پیشنهاد میکنم به چند دلیل:

1- دامنه ملی کشورمون هست و افتخار ایرانی بودنمون

2- با آدرس و محتواتون متناسبه

3- از نظر هزینه ای فوق العاده با صرفه تر هستش و کنترل دامنه دست خودتونه

4- ... یادم رفت :1:

ولی کلا علاقه خودتونه که دامنه تون چی باشه، مهم محتواست.

یاعلی./

لینک به ارسال

با سلام

دوستان من دامین ir را ثبت کردم و در همون هاستی که برای سایت اولم دارم یه پایگاه داده ، ایجاد کردم اگه اشتباه نکنم باید جوملا 1.5 را نصب کنم

حالا من میخواهم مطالب خود را از روی سایت اولم روی سایت دومم کپی کنم.

برای گرفتن بک آپ دیتابیس یا همون مطالب در کنترل پنل هاست بر روی php my admin کلیک میکنم و در سمت چپ صفحه باز شده نام پایگاه داده را انتخاب میکنم در بالای صفحه جدید بر روی export کلیک میکنم در صفحه جدید دو گزینه quick و custom وجود دارد که با انتخاب گزینه custom امکان انتخاب فایلهای پایگاه داده که همگی با پیشوند jos دیده میشوند وجود دارد حالا:

1- من اگر بخواهم فقط مطالب ، بخشها و مجموعه ها روی سایت دومی کپی بشه باید کدامیک از فایلهای مذکور را انتخاب کنم یعنی من نمیخواهم افزونه ها ، ماژولها و کامپوننت هایی که روی سایت اولم نصب کردم روی سایت دومی انتقال یابد. اینو میدونم که jos_content مربوط به مطالبه

با سپاس

لینک به ارسال

با سلام

با بک آپ گیری از این جداول از مجموعه ها و بخشها و مطالب فایل پشتیبان تهیه میشود :

#_categories
#_content
#_content_frontpage
#_content_rating
#_sections

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام دوست عزيز :shy:

براي كپي جوملا ميتونيد از كامپوننت Akeeba backup استفاده فرماييد كه هم مطالب و كليه افزونه ها را با هم كپي ميكند. بعد از گرفتن بكاپ بايد با استفاده از kickstart كه از سايت akeeba قابل دانلود است فايل بكاپ(= بسته نصبي جوملاي قبلي تان) را در ديتابيس جديد نصب نماييد، مراحل نصب شبيه مراحل نصب جوملاست.

لینک به ارسال

با سلام

میثاق جان ، دو سه خط انتهایی پست شماره 12 رو یه بار دیگه بخون

1- من اگر بخواهم فقط مطالب ، بخشها و مجموعه ها روی سایت دومی کپی بشه باید کدامیک از فایلهای مذکور را انتخاب کنم یعنی من نمیخواهم افزونه ها ، ماژولها و کامپوننت هایی که روی سایت اولم نصب کردم روی سایت دومی انتقال یابد. اینو میدونم که jos_content مربوط به مطالبه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...