رفتن به مطلب
مصطفی صفرعلی

ماژول سوییچ سریع زبان مدیریت BC-AdminLanguageSwitch - برای جوملا 1.5 تا 2.5

پست های پیشنهاد شده

download.php?imgf=13331139871.png

سلام به همه جومینایی های عزیز

در این تاپیک با افزونه ای آشنا خواهید شد که بسیار ساده ولی در عین حال بسیار سریع و کاربردی میباشد

این افزونه یک ماژول است و نام آن BC-AdminLanguageSwitch میباشد که به اختصار به آن BC-ALS نیز میگویند

کاربرد این افزونه در کنترل پنل مدیریت جوملا میباشد و بوسیله آن میتوانید به سرعت و در هر موقعیت و مکانی زبان مدیریت جوملا را به زبان دیگری سوییچ کنید

فکرش رو کنید که وارد تنظیمات یک ماژول شدید و میخواهید زبان مدیریت را تغییر بدید . در اینصورت منوهای بالا غیرفعالند و شما باید ابتدا تنظیمات را ذخیره کنید و ببندید بعد از منوی افزونه ها به مدیریت زبان برید و بعد به سربرگ زبان قسمت مدیریت برید و بعد زبان را تغییر بدید

همانطور که دیدید بایستی مراحل زیادی را پشت سر بزارید تا یک سوییچ را انجام بدید

ولی با استفاده از این ماژول شما دیگر نیازی نخواهید داشت تا از تنظیمات ماژول حتی خارج بشید و همان جا بلافاصله میتوانید زبان مدیریت را به زبان دیگری سوییچ کنید

نکاتی در مورد نصب و استفاده :

توصیه میکنم قبل از نصب ، زبان قسمت مدیریت را روی انگلیسی تنظیم کنید . دلیلش هم اینه که پس از فعالسازی بطور پیشفرض روی انگلیسی قرار گرفته

پس از نصب به مدیریت ماژولها بروید و در قسمت ماژولهای مدیریت یک ماژول غیرفعال با نام افزونه ایجاد شده که میتونید همون رو ویرایش کنید

نمایش عنوان را مخفی کنید و ماژول را در موقعیت Status قرار بدید و آن را منتشر کنید و تغییرات را ذخیره کنید

پس از ذخیره میبینید که در کنار منوهای بالا یک کادر که شامل لیست زبانهای نصب شده است نمایش داده میشود

حال میتوانید هر زمان که اراده کردید به سرعت به زبان دیگر سوییچ کنید

نکته آخر اینکه در ورژنهای بالاتر از جوملا 1.5 ممکن است هنگام سوییچ یک پیغام نیز نمایش داده بشه که موردی نداره و موقتی است

دلیلش هم به خاطر تغییر موقعیت فیلدها و لیبل ها از LTR به RTL و همچنین تغییر زبان میباشد

من استفاده از این افزونه رو به همه پیشنهاد میکنم . مخصوصا کسانی که دارند افزونه ها رو ترجمه میکنند میتونه براشون خیلی مفید باشه

همچنین برای مدیران تیم توسعه افزونه که برای تست افزونه های ترجمه شده کمبود چنین افزونه ای براشون واقعا" احساس میشد و میتونه باعث بشه تا سرعت تست دو زبانگی افزونه ها خیلی خیلی بالا بره

متاسفانه این افزونه دمویی نداره به جاش براتون یک اسکرین شات تهیه کردم که در زیر میبینید

download.php?imgf=13331140581.png

لینک معرفی افزونه در سایت رسمی جوملا

لینک دانلود از سایت سازنده

لینک دانلود از سرور جومینــــــا برای جوملا 1.5 تا 2.5

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...