رفتن به مطلب
amir23

كد هاي جوملا

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشيد

دوستان شما سايتي را ميشناسيد كه بتونه براي هر ويژگي يك قالب يا ... در سايت اصلي كد متناظرش رو نشون بده؟ مثلا تو يك عكس تصوير منوها رو بذاره مقابلش كد هاي مرتبط رو بنويسه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

فکر کنم این دوستمون دنبال نمونه کد اجزای مختلف سایت میگرده

برای این مورد من فعلا سایتی رو سراغ ندارم

ولی میتونید به جاش از افزونه فایرباگ که متعلق به مرورگر فایرفاکس میباشد استفاده کنید و کدهای قسمتهای مختلف یک سایت رو ببینید

یا اینکه سورس کدهای سایت رو ببینید که به چه طریق کدنویسی شده

آموزش استفاده از فایر باگ هم تو انجمن هستش فکر کنم قبلا آقای مانیان یه آموزش تصویری کامل گذاشته بود . یه سرچ کنید پیداش میکنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

ممنونم . آره خود آقاي مانيان فاير باگ رو به من پيشنهاد دادن. اما خب فاير باگ مياد يك سايت رو تحليل ميكنه. خيلي اوقات خود آقاي مانيان و بقيه اعضا كه حرفه اي هستن ميان به يكي از دوستان ميگن فلان كد رو اضافه كنيد مشكل برطرف ميشه!!!

من ميخوام بدونم اين دوستان از كجا ميدونن چه كدي رو بايد اضافه كنيم!!(ميدونم دوستان خيلي حرفه اي اند اما اين كد ها بالاخره بايد يه جايي نوشته شده باشه كه مثلا فلان كد چكار ميكنه) قبلا تو سايت جوملا براي جوملا 1.5 بود اما ديگه آپديت نشد!! نظري نداريد؟

لینک به ارسال

با سلام

این که از کجا میدونیم چه کدی باید اضافه بشه یا تغییر داده بشه یا اینکه حتی حذف بشه همه اینا به تجربه و آشنا بودن به کدهای css داره که بدونید هر کدی چه عملی رو انجام میده تا در صورت لزوم ازش استفاده بشه . آشنا شدن به کدها رو هم با تمرین روی چند سایت مختلف و تغییر کدهاشون میتونید به مرور یاد بگیرید . معمولا نام هر کد نشان میده که چه کاری انجام میده . مثلا "

text-align = تراز بندی متن

margin = هل دادن موضوع

padding = کش دادن موضوع

float = شناوری

direction = برای راست چین یا چپ چین کردن

و خیلی از کدهای دیگه که اگه الان بخوام دونه دونه بگم تمومی نداره . یه نکته دیگه هم اینکه بعضی مواقع مشکلات با تغییر واحد مقدار حل میشه مثلا از % به px یا به em

باز هم میگم فقط کمی وقت بذارید و تمرین کنید مطمئن باشید به راحتی یاد میگیرید . چون یادگیری زبان css به نسبت زبانهای php و html و java و ... خیلی راحته

خود من هم همینطوری یاد گرفتم

کلام آخر اینکه ، مهم نیست یک کد چه مقداری داشته باشد ، مهم اینه که کاربردش رو بدونید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

سلام و درود

دوست عزیز ، شما بروید HTML و CSS را یاد بگیرید تا خود به خود این ها را یاد بگیرید. اما یک سری id ها و class ها و تگ هایی هستند که باید در css نوشت که این ها به راحتی قابل دستیابی نیستند! مثل خود جوملا که وقتی ما می خواهیم کلاس مثلا ادامه مطلب را به دست بیاوریم ، 2 راه داریم.1:سورس صفحه را ببینیم(که این کار هم برای تازه کار ها کمی سخته) یا از افزونه هایی که بر روی مرورگر نصب می شوند استفاده کنید. مثل Webdeveloper و fire bog. (کلاس ادامه مطلب .readmore هست.)

البته این را هم بگم من بیشتر از webdeveloper استفاده می کنم. مواقعی که فقط نیاز به تگ ها یا کلاس ها یا آی دی نیاز داشته باشم ، با این افزونه راحت به دست می آورم.

به نظز من اگر مبتدی هستید ، از dvd های آموزش طراحی قالب آقای تهرانی استفاده کنید.

یا علی

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...