رفتن به مطلب
روناتا

انتقال از جوملا 1.5 به 3

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من تصمیم گرفتم نسخه جوملام رو که تا الان 1.5 بوده به 3 انتقال بدم اما نمیدونم دقیق باید چیکار کنم!

تو اینترنت هم سرچ کردم اما همه میگن از یه سری افزونه ها استفاده کنم و توضیح ندادن چجوری !

مثلا یه سایتی گفته بود از اسکریپت

redMIGRATOR

استفاده کنم و گفته این اسکریپت یه پلاگین داره یه کامپوننت که یکیش طرف جوملا 1.5 نصب میشه و کامپوننته طرف جوملای 2.5 یا 3 اما اصلا نگفتن چجوری باید از این استفاده کنم یعنی مثلا من جوملا 3 رو جدا نصب کنم بعد رو اون اون کامپوننت رو نصب کنم اصلا چطور میشه؟!

درباره دیتابیس و افزونه هام هم سوال دارم و همین طور قالبم چون این ها همه با نسخه 1.5 هستن تو انتقال اینا چه وضعی پیدا می کنن؟ افزونه هام ازبین میرن؟ آپدیت میشن؟ خراب میشن و ...

اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

باسلام

ببینید برای آپدیت جوملا باید کامپوننت ها و ماژول ها و قالبتون با ورژن جوملای مقصد همخوانی داشته باشه، یعنی سازگار باشه

در غیر این صورت بعد آپدیت سایت با ارور مواجه میشه..

یاعلی

لینک به ارسال

درود

به نظر من بهتره طبق آموزش ها اول جوملاتون رو به 2.5 ارتقا بدید بعد از اون به راحتی به 3 مهاجرت کنید.

افزونه هاهم اکثرا نسخه جدیدشون برای 3 موجوده ولی اگر نبود ناچارا باید از یه افزونه دیگه استفاده کنید در مورد قالب هم همین وضع صدق میکنه.

مهم ترین اصل در ارتقای جوملا به نسخه های بالاتر مطالب ، منوها و کاربران هستند که خوشبختانه به صورت کامل انتقال پیدا می کنند.

**نکته: قبل از هرکاری یه نسخه پشتیبانی داشته باشید.**

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...