رفتن به مطلب
semorena

بهترین انجمن برای جوملا؟

پست های پیشنهاد شده

سلام،

میخواستم بپرسم چه انجمنی برای جوملا (نسخه 2.5) مناسب تر هست؟

انجمن های زیر رو پیدا کردم:

kunena

agora

ninjaboard

jomsocial

EasyDiscuss

ja_community_plus

همچنین خیلی سایت های جوملا مثل همین سایت جومینا از mybb و یا phpbb و یا vBulletin استفاده میکنند.

شما کدوم رو پیشنهاد میدید و چرا؟

من بدنبال انجمنی (ترجیحا فارسی و راست چین) هستم که بشه ارسال های جدید کاربران رو توی صفحه اول جوملا نشون داد و دیتابیس مشترک داشته باشن.

پیشاپیش از راهنمایی تون متشکرم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست محترم شما بسته به نوع کاربردی که میخواهید استفاده کنید و تعداد کاربرانی که پیش بینی میکنید از انجمن شما استفاده ببرند و سرعت آپلود اون و نیز سلیقه و همچنین سازگاری اون با زبان فارسی و تنوع قالب نظرات میتونن متفاوت باشند

به نظر من اگر بخواهید انجمنی مثل facebook ایجاد کنید joomsocial واقعا امکانات خوبی داره.

اگر هم مثل همین سایت بخواهید انجمن اختصاصی ایجاد کنید چون ساپورت سایت mybb خوبه و قالبهای متنوعی داره و تو سایتشون افزونه های زیادی هم داره من mybb رو پیشنهاد میکنم

لینک به ارسال

دوست محترم شما بسته به نوع کاربردی که میخواهید استفاده کنید و تعداد کاربرانی که پیش بینی میکنید از انجمن شما استفاده ببرند و سرعت آپلود اون و نیز سلیقه و همچنین سازگاری اون با زبان فارسی و تنوع قالب نظرات میتونن متفاوت باشند

به نظر من اگر بخواهید انجمنی مثل facebook ایجاد کنید joomsocial واقعا امکانات خوبی داره.

اگر هم مثل همین سایت بخواهید انجمن اختصاصی ایجاد کنید چون ساپورت سایت mybb خوبه و قالبهای متنوعی داره و تو سایتشون افزونه های زیادی هم داره من mybb رو پیشنهاد میکنم

ببینید خب من هم مثل سایرین مسلما تعداد کاربرانم از ده نفر شروع میشه به این امید که روزی به هزاران کاربران برسه. (ولی الآن هزار کاربر نیست.)

در صدد سایت مثل فیسبوک نیستم، میخوام فاروم تخصصی باشه.

این ها سوالاتم هست:

- کاربرد jomsocial فقط برای سایت های شبیه فیسبوک هست؟ باهاش نمیشه تالار تخصصی زد؟

- کیوننا چیزی کمتر از mybb و یا ویبیلتین داره که استفاده نمیشه؟

- چرا mybb رو به ویبیلتین ترجیح دادید؟ برای جوملا امکانات ویژه ای داره؟ کدومشون بیشترین هماهنگی دیتابایس و ماژول رو با جوملا دارن؟

لینک به ارسال

سلام

مای بی بی و وی بولتن با جوملا سازگار نیستن و بصورت جدا از جوملا روی ساب دامین نصب میشن

اگه می خواین انجمن تخصصی بزنین و امکاناتی شبیه انجمن جومینا باید از اسکریپت هایی مثل مای بی بی بصورت جدا از جوملا استفاده کنید

افزونه های انجمن ساز بیشتر به کار شبکه های اجتماعی میاین

لینک به ارسال

همونطور که دوستمون هم عرض کردند ، بهتره از انجمن ساز های حرفه ای استفاده کنید.

من SMF و MyBB و phpbb رو به شما پیشنهاد میکنم.

بهتره از کامپوننت های جوملا برای ساخت انجمن صرف نظر کنید. بسیار ساده هستند.

لینک به ارسال

بهتره از کامپوننت های جوملا برای ساخت انجمن صرف نظر کنید. بسیار ساده هستند.

من دارم از کیوننا استفاده می کنم عالیه ! البته روی جوملا 1.5

البته من نظر خودم رو گفتم که اصلا تخصصی نیست چون من یه رشته دیگه خوندم فقط چون دارم باهاش کار می کنم اظهار نظر کردم واقعا خوبه

شاد باشید و پیروز

لینک به ارسال

ویژگی کیوننا اینه که با خود جوملا مچ میشه، یعنی کاربران جوملا و کیوننا یکین، البته برای انجمن های تخصصی با تعداد کاربر زیاد توصیه نمیشه بلکه میشه از انجمن های مجزای جوملا استفاده کرد که خوب هم با امکانات بیشتر هستند و هم کیفیتشون با تعداد کاربر زیاد پایین نمیاد.

لینک به ارسال

چرا mybb رو به ویبیلتین ترجیح دادید؟ برای جوملا امکانات ویژه ای داره؟ کدومشون بیشترین هماهنگی دیتابایس و ماژول رو با جوملا دارن؟

با سلام

در مورد ویبولتین و مای بی بی همانطور که جناب دفاعی فرمودند این دو جزء انجمن سازهای جدا از جوملا هستند

البته یه چیز هم بگم و اگه تعریف نباشه ویبولتین حرف اول را در بین انجمن سازها میزند ولی خب ویبولتین یک انجمن ساز تجاری است بر خلاف مای بی بی که جزء انجمن سازهای رایگان و پرطرفداره

البته انتخاب انجمن ساز یک مورد سلیقه ای است و به استفاده ای که میخواهید از آن بکنید بستگی داره چی انتخاب کنید

من خودم به شخصه انجمن ساز های جدا از جوملا را ترجیح میدم به چند دلیل :

1 - ببینید ما یه بحثی تو جوملا داریم به اسم امنیت . جوملا به خودی خود دارای امنیت خوب و بالایی است هر چند نمیشه گفت 100٪ . اما همیشه گفته اند که راه های نفوذ به سایت یا مستقیما به خود جوملا است یا از طریق افزونه های نصب شده و یا از طریق سرور . پس یکی از راه های بالا بردن امنیت سایت نصب هر چه کمتر افزونه میباشد ( البته یه وقت فکر نکنید که میگم سایر افزونه های انجمن ساز حتما مشکل ساز هستند . فقط میخوام بگم که نصب کمتر افزونه باعث امنیت بیشتر و سبک بودن جوملا میشود )

2 - چنانچه مشکلی برای هرکدام اتفاق بیافتد منظورم جوملا و انجمن میباشد ، در دیگری مشکلی رخ نخواهد داد یا مشکل جدی نخواهد بود

3 - چنانچه سایت جوملایی و یا انجمنتون بازدید و ترافیک بالایی داشته باشد ، میتونید یکیش رو روی سرور دیگری استفاده کنید تا فشار کمتری به سرور وارد شود و دچار قطعی نشوید

4 - جدا بودن جوملا و انجمن از یکدیگر باعث مدیریت بهتر میشه و همچنین راحت تر میتوانید نسخه پشتیبان تهیه کنید و حتی همین مورد باعث میشه تا حجم فایل پشتیبان هم کاهش پیدا کنه

باز هم تاکید میکنم که تمام آنچه که در بالا گفتم نظر شخصی من بود و نظرات بقیه دوستان برای من کاملا قابل احترام است

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...