رفتن به مطلب
abesaf

مشکل با فعال کردن ssl و باز نشدن مدیریت جوملا

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان محترم

بنده در قسمت مدیریت جوملا ssl رو فعال کردم و روی کل سایت گذاشتم و نه سایت بالا اومد و نه مدیریت جوملا

در قسمت سی پنل رفتم فایل منیجر کلیک زدم پنجره یی باز شد و گزینهWeb Root (public_html/www) رو تیک زدم و وارد به فایل منیجرشدم

در اینجا ابتدا دو تا فایل داره یکیconfiguration.php و دیگری configuration.php-dist

وارد configuration.php شدم طبق دستوری که یکی از دوستان عزیزمون در ارتباط با این مشکل توضیح دادن var $force_ssl =برابر عدد 2 بوده که در ویرایش اومدم صفر کنم یه همچین پیام اروری نشون میده

Could not open /home/nafasi/public_html/configuration.php for writing: Permission denied

در گزینه دومconfiguration.php-dist اومدم مقدار var $force_ssl رو چک کردم دیدم برابر با صفر هست و جلوش هم یه متنی داره به این صورت

var $force_ssl = 0; //Force areas of the site to be SSL ONLY. 0 = None, 1 = Administrator, 2 = Both Site and Administrator

در اییجا تنظیمات آدمین رو از عدد 2 به صفر منتقل کردم راحت سیو شد و هیچ اخطاری نداد و مجددا واردconfiguration.php شدم عدد رو به صفر خواستم تبدیل کنم بازم اجازه نداده

حال بفرمایین اصلا روش ورود به سی پنل درست بوده یا خود فایل configuration.php در جای دیگه قرار داره

منتظر نظرات شما هستم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

راهی که رفتین درست بوده

منتهی قبلش باید پرمیشن فایل configuration.php رو 777 می گذاشتید

--------------------------------------------

با تشکر فراوان از شما دوست گرامی

جهت اینکه دوستان دیگر هم دچار این مشکل طبعا می افتند بهتر نمیبینین که مسیر کامل رو توضیح بدین و جایگاهی که باید به 777 تبدیل بشه رو کدشو به نمایش بزارین

هم زیباتر جلوه میده به پاسخ سوال و هم از حالت کلیشه مطرح شدن پاسخ در میاد

واقعا سپاسگزارم از پاسخ دهنده سوال

و یه خواهش عاجزانه از تمام مدیران محترم و کابران حرفه یی که در زمینه توضیحات معضلات جوملا منت میزران و اموزش و راهکارهای رفع معضل رو بیان میفرمان تقاضا دارم حتما و ترجیحا از پاسخهای کلیشه گویی خارج بشن چرا که در خواست مدیران طبعا این باید باشه که کاربر قبل از ارسال پست جدیدی در جستجوی موارد خود پیگیری کند و اگر نیافت سپس پست جدیدی را بزند،

خب بنده به عنوان یه کاربر هر جا موضوعی دیدم کاملا کلیشه یی پاسخ شده بوده و مثلا شخصا همین مسیر configuration.php را واقعا به زحمت پیدا کردم،و شاید تجسس قبلیم در محیط سی پنل بوده که باعث شده بود یه حضور ذهنی در پیدا کردن مسیر داشته باشم و اینم عارض باشم خدمت مدیران محترم که این حرفا سادگی یه فرد نیست بلکه عدم اشنایی با محیط جوملاست بنده شخصا بعد مدت حدود 6 ماه از داشتن یه سایت نمیدونستم سی پنل چیه و از انجمنهای مختلف فهمیدم که ما یه همچین محیطی هم داریم

لذا مجددا در خواست میکنم از بیان توضیحات کلیشه یی خودداری کنین و جهت ارتقای هر چه بهتر و زیباتر این انجمن تا جایی که کاربران معرفی بهترین انجمن از لحاظ اموزش و دادن راهکارها جهت حل معضلات رو این انجمن معرفی کنن که فلانی........... انجمن جوملا میخوای بیا این ادرس که قدم به قدم برای هر مشکلش از ابتدا توضیح میده که مثلا فلان ادرس معیاب شما از کجا باید وارد بشی تا به اون فایل برسی

من عذر خواهی میکنم با مطلب طویلم باعث عتلاف وقت شما دوستان عزیز میشم

حالا یه محبت بفرمایین توضیح بدین 777 در کجاست

چون من نمیدونم این شرایط 777 اصلا چی هست

ممنوناز تحمل شما

لینک به ارسال

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

در مورد نحوه تغییر پرمیشن ها (سطوح دسترسی) پوشه ها و فایلهای شما در کنترل پنل هاستتون که از نوع cpanel هست وقتی به روت هاست(public_html) یا هر دایرکتوری که پوشه ها و فایلهای سیستم مدیریت محتوا رو درش آپلود کردید وارد شدید پوشه یا فایل مورد نظر جهت تغییر سطح دسترسی رو انتخاب کنید و روی منوی Change Permissions کلیک کنید و سطح دسترسی رو اعمال و ذخیره کنید (البته می تونید روی پوشه یا فایل مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Change Permissions رو انتخاب کرده و...)

معمولا سطوح دسترسی قابل ویرایش برای پوشه ها 777 و برای فایلها 666

معمولا سطوح دسترسی برای غیر قابل ویرایش کردن برای پوشه ها 755 و فایلها 644

این هم آموزش تصویری در جومینالرن:

http://joominalearn.ir/index.php?option=com_seyret&Itemid=28&catid=2

و اما در خصوص اینکه ویرایش شما در فایل configuration.php اعمال نشده ظاهرا به خاطر تنظیماتی هست که ادمین سرور روی سرور اعمال کرده! وگرنه در حالت معمول بدون قابل نوشتن کردن فایل مورد نظر تغییرات شما اعمال خواهد شد...

راه کار با توجه به تنظیمات هاست شما :

فایل configuration.php رو بصورت آنلاین در محیط cpanel ویرایش نکنید بلکه در سیستم کامپیوتر اتون این فایل رو ابتدا ویرایش کنید و بعد جایگزین فایل فعلی در هاست کنید...

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام من هم این مشکل رو دارم SSL رو از مدیریت جوملا برای کل سایت فعال کردم و درست همون لحظه که اون رو فعال کردم نه سایت باز میشه و مدیریت جوملا و نه سی پنل.(حتی سی پنل هم لود نمیشه که فایلی رو ویرایش کنم) مینویسه: SSL connection error الان من به هیچ چیزی دیترسی ندارم. ممنون میشم کمکم کنید...:shy:

در ضمن من نمیدونم این گزینه برای چی اونجا هست وقتی نمیشه ازش استفاده کرد؟!؟ :dodgy:

لینک به ارسال

سلام من هم این مشکل رو دارم SSL رو از مدیریت جوملا برای کل سایت فعال کردم و درست همون لحظه که اون رو فعال کردم نه سایت باز میشه و مدیریت جوملا و نه سی پنل.(حتی سی پنل هم لود نمیشه که فایلی رو ویرایش کنم) مینویسه: SSL connection error الان من به هیچ چیزی دیترسی ندارم. ممنون میشم کمکم کنید...:shy:

با سلام

کش مرورگرتون رو پاکسازی کنید و یکبار دیگر سعی کنید وارد CPanel شوید اگر باز هم موفق نشدید از ادمین سرورتون بخواهید که آخرین بک آپ را براتون ریستور کنه

در ضمن من نمیدونم این گزینه برای چی اونجا هست وقتی نمیشه ازش استفاده کرد؟!؟ :Dodgy:

کاربرد این گزینه در توضیحاتش ذکر شده (برای کدگذاری کردن اطلاعات ارسالی و دریافتی کاربرد دارد) و توصیه هم شده که اگر نمیدونید که به استفاده از SSL مجاز هستید یا نه فعالش نکنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز cpanel نباید مشکلی داشته باشه / اگه مشل دارید در وادر شدن به cpanel با مدیر سرورتون تماس بگیرید.

@ باید ابتدا ssl رو برای سایت خود فعال کنید بعد این گزینه رو فعال کنید / اس اس اس پولی می باشد .

یا حق

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام العان ساعت 5 صبح همین مشکل برا منم پیش اومد بدیش اینکه موقعی که ادرس سایتو میزدم منو میبرد به یه سایت غیر اخلاقی شدیدا ترسیدم دامینم قیلطر بشه!!!! اولا سپاس از عزیزانی که مشکل رو مطرح میکنن و سپاس بیشتر از اونایی که پاسخ میدن اما کامل بنویسم چجوری حل میشه :

1-اول با ادرس ای پی وارد هاست میشیم (توجه با ادرس اصلی نمیشه وارد شد)اگه میخواید ادرس ای پیتونو به دست بیارید (1-ادرس ایپی معمولا در روز اولی که هاست میخرید براتون تو ایمیل ارسال میشه ام راه حل دوم 2-اول باید به اینترنت وصل باشید-بعد در قسمت منو استارت عبارت cmd را تایپ کنید-یک خط فرمان باز میشه جلوش بنویسید

ping www.yourdomin.ir فقط به جای yourdomin.ir ادرس سایت خودتونو قرار بدید-بعد از زدن اینتر یه سری نوشته میاد که توش یه شماره شش رقمیه به اینصورت44.44.44 البته این شماره نیست ای پی خودتونه-شما در ادامه عددی که به دست اوردیداینو میزارید(2082:) واولشم (//:http)نتیجش این شکلی میشه

44.44.44:2082 //:http

حالا این ادرسو تو مرورگر میزنید و وارد سیپنلتون میشید)

2-روی filemaneger کلیک میکنید.

3-یه صفحه باز میشه تیک گزینه web root رو میزنید و روی go کلیک میکنید.

4-الان اگه بگردید فایلconfiguration.php رو پیدا میکنید.

5-سمت راستش یه سری عدد نوشته الان باید 0444 باشه روش چپ کلیک میکنید و اونو به 0777 تغییر میدید(نکته امنیتی :بعد از تمام شدن کار به این قسمت برگردید و عدد رو به حالت اول برگردونید)

6-حالا روش جپ کلیک میکنید و سمت راست بالای صفحه روی edit کلیک میکنید یه کادر باز میشه روی edit کلیک میکنید.

7*-وارد صفحه ای میشد در سمت راست بالای صفحه روی use code editor کلیک میکنید.کنار نوشته ها عدد ظاهر میشه

8-توی خط 62 (یا خطوط دیگه)عبارت $force_ssl = '0'را میبینید عدد توی کادر را به صفر تغییر داده و سمت راست بالا سیو میکنید.

9-بر میگردید به محل شماره پنج و عدد رو تبدیل میکنید به 0444 .

10-حالا ادرس سایتتونو بزنید و وارد مدیریت سایت بشید.

11-اگه به محل تنظیمات کلی و تب سرور برید متوجه میشید که ssl غیر فعال شده یعنی تا حالا داشتیم این کارو از تو هاست انجام میدادیم.

اگه پاسخ بهتون کمک کرد به سایت ما سری بزنید خوشحال میشیم *************

بدرود.

ویرایش شده توسط رضا قاسمی
لینک به خارج از تالار

لینک به ارسال

باسلام و خسته نباشید،

از اینکه روش حل مشکل رو در انجمن قرار دادید بسیار سپاسگزاریم.

بنابراین بنظرم بهتره که موضوع رو پیگیری کنید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...