رفتن به مطلب
Mohammad-tashi

چطور میتونم یه افزونه ساده برا جوملا بسازم ؟

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت شما عزیزان

بنده بعد از تحقیقات و گشتن تو اینترنت فهمیدم اینجا رو میشه بهترین پشتیبان جوملا نامید از این رو از آنجا که علاقه خاصی به جوملا دارم ولی هیچی ازش بلد نیستم از دوستان میخام که من رو راهنمایی کنند ...

من برنامه نویسی بلد نیستم ولی یکم از html و ... در حد 3٪ بلدم و میخاستم اگه بشه عزیزان یه لطفی کنند و بگن برا آموزش ساخت ماژول و کامپوننت در جوملا باید از کجا شروع کنم ...

مثلا الان من میخام یه افزونه برا مدرسه ای تولید کنم که دفتر دار بیاد وارد ادمین شه بعد لیست دانش آموزا رو نگاه کنه اونی که غایب رو تیک غایب بزنه و... و والدین دانش آموز با ورود به قسمت کاربری خودشون (یوزر) ببینند دانش آموز رفته مدرسه یا نه ......

دوستان ممنون میشم کمک کنید ....

با سپاس :thankyou:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام خدمت شما عزیزان

بنده بعد از تحقیقات و گشتن تو اینترنت فهمیدم اینجا رو میشه بهترین پشتیبان جوملا نامید از این رو از آنجا که علاقه خاصی به جوملا دارم ولی هیچی ازش بلد نیستم از دوستان میخام که من رو راهنمایی کنند ...

من برنامه نویسی بلد نیستم ولی یکم از html و ... در حد 3٪ بلدم و میخاستم اگه بشه عزیزان یه لطفی کنند و بگن برا آموزش ساخت ماژول و کامپوننت در جوملا باید از کجا شروع کنم ...

مثلا الان من میخام یه افزونه برا مدرسه ای تولید کنم که دفتر دار بیاد وارد ادمین شه بعد لیست دانش آموزا رو نگاه کنه اونی که غایب رو تیک غایب بزنه و... و والدین دانش آموز با ورود به قسمت کاربری خودشون (یوزر) ببینند دانش آموز رفته مدرسه یا نه ......

دوستان ممنون میشم کمک کنید ....

با سپاس :thankyou:

د

سلام خدمت شما دوست عزیز در این رابطه فکر کنم در انجمن مطالبی موجود باشه که شما از کجا بتونید شروع کنید .

ولی باز هم خدمت شما عرض می کنم برای اینکه شما در جوملا بتونید کد تولید کنید بهتره که اول با ساختار جوملا اشنا بشید و اګر کاملا به جوملا مسلط هستید به برنامه نویسی برای جوملا بپردازید نیاز هایی که برای برنامه نویسی جوملا دارید:

دانش کافی حداقل 50٪ از اچ تی ام ال بخصوص تسلط کافی بر روی فرم ها

دانش کافی باز CSS

دانش 60-70 ٪ از پي اچ پی و تسلط کافی بر روی شی ګرایی و وراٍثت

آشنایی با فریم ورک جوملا بر اساس نیاز

برای اموزش اخر می تونید به سایت جوملای جهانی مراجعه کنید موفق باشید docs.joomla.org

لینک به ارسال

منظور من اینه که برای فارسی کردن و اعمال تغییرات جزئی باید چ کنم

برای فارسی سازی نیاز به سی اس اس و اچ تی ام ال و پی اچ بی دارید و مورد اخر برای این کار مورد نیاز نیست

زمانی که شما می خواهید یک کامپوننتی رو فارسی سازی کنید باید بتونید استایل هارو تغییر بدید باید بتونید یه سری دایو ایجاد کنید و .... که برای اینها نیاز به سی اس اس و اچ تی ام ال دارید

برای تغییرات هر چند کو چیک در کامپوننت زمانی که شم ازا پی اچ بی سر رشته ای نداشته باشید با مشکل رو به رو می شید

پیشنهاد می کنم یه نګاه به کد ها بندازید چون کدهای جوملا مثل چند طناب هستند که به هم تنیده شدند و این طناب ها همان اچ تی ام ال و پی اچ پي و سی اس اس هستند .

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...