رفتن به مطلب
kabook

نصب و راه اندازی جوملا از طریق USB توسط نرم افزارUSBWebserver

پست های پیشنهاد شده

شاید یکی از مشکلات طراحان وب به همراه داشتم نمونه کارهاشون بدون دسترسی به نت باشه

مثلا فرض بگیرید قصد دارید که نمونه قالبی که برای جوملا طراحی کردید را به مشتری خود نشون بدید

و در محل مشتری دسترسی به اینتنت ندارید که اون سایت یا قالب را طراحی کنید و به مشتری نشون بدید

بعضدی از دوستان به وسیله نرم افزارهایی مثل webzip یا telepor کل سایت رو یه خروچی اچ تی ام ال میگیرند و روی فلش همراشون میبرند که فقط بتونند ظاهر سایت رو با چند کلیک به صفحات جانبی نشون بدن ولی اکان لوگین کردن در قسمت مدیریت رو عملا ندارند و خیلی مشکلات دیگه

بعضی دوستان دیگه ظاهر سایت رو توسط عکس به مشتری نشون میدن

یا نه اصلا فرض رو بر این میزاریم که شما یک طراح سایت و به خصوص سایتهایی که برای اجرا نیاز به وب سروس داره هستید

و می خواهید در مسافرت یا هر جای دیگه نمونه ده ها سایت طراحی شده خودتون دنبالیتون باشه

پس عملا نیاز به یک وب سرویس پورتابل دارید

در این تاپیک یکی از بهترین وب سرویس هایی که من شخصا دارم ازش استفاده میکنم و تقریبا اکثر تستهام رو روش انجام دادم خدمتتون معرفی میکنم

نام نرم افزار : USBWebserver

قابلیت های کلید نرم افزار : ساخت لوکال هاست داخلی جهت اجرای کد های پی اچ پی -ایجاد بانک اطلاعاتی my sql و اجرای آپاچ به صورت همزمان

شرکت سازنده : www.usbwebserver.net یک شرکت هلندی

کتابچه اموزش به زبان انگلیسی : دانلود

قیمت: رایگان

در یافت آخرین نسخه : از طریق صفحه اصلی سایت سازنده

ورژن نرم افزارهایی که اجرا می شود

Php 5.2.13

Httpd 2.2.15

PhpMyAdmin 3.3.1-rc1

MySQL 5.1.44

آموزش :بعد از دانلود و اکسترکت کردن نرم افزار کل فایلهای ان را را به فلش مموری خود منتقل کنید

حالا بروی فایل اجرایی نرم افزار که به نام usbwebserver.exe

با صفحه زیر روبرو می شوید

ckfglxh527yysirwlpye.jpg

خب برای همه کسایی که با لوکالهاست های دیگه کار کرده باشند تمام گزینه ها بسیار آشناست

البته باید کنار نام apach و mysql تیک سبز به معنی اجرای صحیح وجود داشته باشه

توضیح مختصر در باره نحوه عمل کرد این سیستم

با کلیک روی قسمت root

پوشه روت از داخل فلش شما به نام root اجرا میشود

پوشه جوملا را به این فایل انتقال دهید و مثلا نام usbjoomla را برای دایرکتوری جوملا در نظر بگیرید

**البته اگر کل فایلهای جوملا را در روت کپی کنید در قسمت لوکالهاست به صورت اتوماتیک جوملای شما نمایش داده میشود و نیاز به درج ادرس اضافه ندارید **

خب بعد از این کار در صفحه اصی نرم افزار روی localhost کلیک کنید و در انتهای نام و ادرس آن کلمه usbjoomla را اضافه کنید می بینید که به صفحه اصلی نصب کننده جوملا منتقل شدید مثال:http://localhost:8080/usbjoomla

تا اینجای کار یعنی فایهای پی اچی پی اجرا شده و مطمئن هستید که لوکال هاست شما به درستی کار میکند

خب میمونه فقط ایجاد بانک اطلاعاتی

در صفحه اصلی نرم افزار بروی PhpMyAdmin

کلید کنید نرم افزار برای امنیت بیشتر یک یوزر و پسورد به صورا اتوماتیک برای شما ایجاد کرده که با وارد کردن ان باید وارد صفحه مای ادمین بشوید

مانند شکل زیر

vsg6m85o7og1ithhvku.jpg

با یوزر root

و پسورد :usbw

وارد پی اچ پی مای ادمین شوید

یه نام کاربری ایجاد کنید و به قسمت نصب جوملا برگرید و از جوملای خود که الان روی فلش همراه شماست لذت ببرید

خب بقیه موارد دقیقا مانند لوکال هاست های دیگست

فقط یک نکته در لوکال هاست اکثر افرا برای phpmyadmin رمز عبور نمی گزارند و به طبع در قسمت نصب جوملا نیز قسمت پسورد را خالی رها میکنند ولی فراموش نکنید که اگر پسورد مای ادمین را تغییر ندادید باید در قسمت نصب جوملا نیز پسورد آن یعنی usbw را وارد کنید

که اگه نیاز به راهنمای بیشتر داشتید بفرمائید تا آموزش ان را بنویسم یا در انجمن جستجو کنید و به بهترین نتیجه برسید

اگر این آموزش برای شما مفید بودد کمه سپاس فراموش نشه

این نرم افزار با یونیکد های فارسی کاملا سازگاره البته من که مدت هاست باش کار میکنم و به مشکلی بر نخوردم

روی جوملا 1.5 -1.6-1.7 و تقریبا اکثر قالبهای حرفه ای و ساده و خیلی از کامپونت ها هم تست کردم به چز چند مورد کوچیک در همه موارد عالی جواب داده

در ضمن من برای دروپاک و نیوک نیز از این نرم افزار استفاده کردم و خیلی خوب جواب گرفتم

اگر این آموزش برای شما مفید بودد کمه سپاس فراموش نشه

:heart:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...