رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

این آموزش برای نصب جوملا در Cpanel می باشد . شما می توانید توسط این آموزش جوملای خودتات را در هاست نصب و استفاده کنید . امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار بگیرد

قبل از شروع نصب باید در cpanel برای جوملا دیتابیس و نام کاربری تعریف کنیم . برای این کار مراحل زیر را انجام میدهیم

بعد از آدرس سایت عبارت cpanel را تایپ می کنیم تا به صفحه ورود کنترل پنل وارد بشیم . نام کاربری و رمز عبور را می دهیم و وارد کنترل پنل هاست می شویم .

Cpanel.jpg

برای ایجاد بانک اطلاعاتی بر روی کلید MYSQL Databases (بانک اطلاعاتی)کلیک کنید .

cpanel2.jpg

پس از باز شدن صفحه ایجاد بانک اطلاعاتی(MYSQL Databases) در Cpanel 11در قسمت Create New Database و در فیلد New Database نام بانک اطلاعاتی جدید خود را وارد کنید، پس از وارد کردن نام بانک اطلاعاتی تیک سبز رنگی به نشانه تائید در کنار نام بانک اطلاعاتی مشاهده خواهد شد و در انتها برای ثبت نام و ایجاد بانک اطلاعاتی بر روی کلید Create database کلیک کنید، همانند تصویر زیر

cpanel3.jpg

س از کلیک کردن بر روی کلید Create Database وارد قسمت Create My SQL database می شوید، در این قسمت نام بانک اطلاعاتی را که ساخته اید را به شما نشان می دهد، برای برگشتن به صفحه قبلی کلید Go Back را کلیک کنید. با زدن کلید Go Back به قسمت My SQL Database (بانک اطلاعاتی) برمی گردید، نام بانک اطلاعاتی ایجاد شده را می توانید در قسمت Current Databases مشاهده کنید.

پس از ایجاد بانک اطلاعاتی، نوبت به ایجادشناسه برای بانک اطلاعاتی می رسد، برای انجام این کار در قسمت (My SQL Users (Add New User در فیلد Username (شناسه) نام شناسه مورد نظر را وارد می کنید، پس از وارد کردن نام شناسه تیک سبزرنگی به نشانه تائید در کنار نام شناسه مشاهده می شود

مقابل فیلد شناسه پیغام Seven Characters max وجود دارد، به این معنا که نام شناسه شما حداکثر باید هفت کاراکتر باشد

سپس در فیلد Password (گذرواژه) گذرواژه مورد نظر خود را برای شناسه بانک اطلاعاتی وارد کنید ،{بهتر است گذرواژه انتخابی تلفیقی از حروف بزرگ، حروف کوچک و اعداد باشد} پس از وارد کردن گذرواژه خود تیک سبزرنگی به نشانه تائید گذرواژه مشاهده می کنید،

مقابل فیلد Password کلیدی با نام Generate password وجود دارد، این کلید زمانی مورد استفاده قرارمی گیرد که تمایل به انتخاب گذرواژه تصادفی توسط خود نرم افزار مدیریت هاستینگ Cpanel داشته باشید

سپس در قسمت ((Password(Again)(گذر واژه (تائید))مجددا گذرواژه مورد نظر خود را برای اطمینان بیشتر وارد کنید و پس از وارد کردن گذر واژه در فیلد گذرواژه تائید چنانچه گذرواژه دوم با گذرواژه اول مطابقت داشته باشد تیک سبزرنگی به نشانه تائید مشاهده می کنید حالا بعد از انجام دادن همه این مراحل بر روی کلید Create User کلیک کنید تا شناسه برای بانک اطلاعاتی ایجاد شود.

cpanel4.jpg

تذکر : نام دیتابیس و نام کاربری که ایجاد می کنید را حتما در فایل متنی ذخیره کنید تا هنگام نصب جوملا به مشکلی بر نخورید

حالا پس از ایجادبانک اطلاعاتی و شناسه به همراه گذرواژه، شما باید بانک اطلاعاتی و شناسه ایجاد شده خود را به هم معرفی و اختصاص دهید، برای انجام این کار باید در قسمت Add User To Database در فیلد User نام شناسه و در فیلد Database نام بانک اطلاعاتی مورد نظرخود را انتخاب کنیدو بعد از انتخاب این دو گزینه بر روی کلید Add کلیک کنید.

cpanel5.jpg

س از کلیک کردن بر روی کلید Add وارد قسمت My SQL Account Maintenance می شوید ، که در سمت بالای این قسمت نام شناسه و نام بانک اطلاعاتی مورد نظر نمایش داده شده است، در این صفحه در واقع سطح دسترسی شناسه بانک اطلاعاتی را مشخص می کنید، می توانید گزینه ها را بنا بر میزان دسترسی که می خواهید به شناسه بدهید مشخص کنید. (توصیه می شود که دسترسی کامل را در این قسمت به کاربر بانک اطلاعاتی داده شود)

برای این کار گزینه ALL PRIVILEGES که شامل همه موارد می شود را انتخاب کنید و دسترسی کامل به شناسه بانک اطلاعاتی دهید، برای تائید و ذخیره این فرایند بر روی کلید make changes را کلیک کنید.

cpanel6.jpg

درقسمت MySQL Database wizard شناسه و بانک اطلاعاتی معرفی شده را نشان می دهد، که به یکدیگر اختصاص داده شده است، بعد از مشاهده بر روی کلید Go Back کلیک کنید.

تا اینجا تونستیم دیتابیسی برای نصب جوملا بسازیم . بعد از این مرحله نوبت به دانلود و آپلود فایل های اصلی جوملا داخل هاست می شود .

دانلود جوملا

شما می تونید آخرین بسته جوملا را از این مسیر دانلود کنید

کپی جوملا در ریشه اصلی هاست

در این مرحله در صفحه اول سی پنل در قسمت File بر روی کلید File Manager کلیک می کنیم .

cmanager1.jpg

در این پنجره شش گزینه وجود دارد، که به شرح آن ها می پردازیم.

۱/گزینه Home Directory = پوشه اصلی فضای فیزیکی هاستینگ (root) را نمایش می دهد.

Web Root (public_html/www ).2 = پوشه www فضای فیزیکی هاستینگ را نمایش می دهد.

۳/Public FTP Root (public_ftp) = پوشه اصلی FTP فضای فیزیکی هاستینگ را نمایش می دهد.

Document Root for.4 = در صورتی domain های دیگری بر روی این فضا تعریف کرده باشید، می توانید در این قسمت مسیر اصلی فیزیکی هاستینگ آن دامنه را مشاهده نمائید.

۵/گزینه دیگر ShowHidden Files(dotfiles) نام دارد، که در واقع عمل نمایش دادن فایل های پنهان (مخفی) را در لینوکس اجرا می کند.

Skip this question, and always open this directory in the future when opening File Manager.6

با زدن تیک در کنار این گزینه از این به بعد پوشه File manager برای شما بدون پرسیدن هیج سئوالی باز می شود. در این پنجره بهتر است آنچه که به صورت پیش فرض وجود دارد را بپذیرید و سپس بر روی کلید Go کلیک کنیم.

cmanager2.jpg

بعد از کلیک کردن بر روی گزینه GO وارد قسمت File Manager setting می شوید، در قسمت نوار ابزار بر روی گزینه Upload کلیک کنید

cmanager3.jpg

سپس وارد قسمت files Upload می شوید، در این قسمت شما بر روی گزینه Browse کلیک کنید . به مسیری که آخرین نسخه جوملا را دانلود کردید برید و فایل مربوطه را انتخاب کنید

پس از انتخاب کلید Open سیستم به صورت خودکار شروع به آپلود کردن فایل بسته جوملا می کند، میزان آپلود را به صورت درصد نشانتان می دهد

زمانیکه آپلود فایل به پایان رسید، بر روی متن Back to/home/joomlale/public html کلیک کنید تا به قسمت File Manager setting بروید.

در این مرحله فایل فشرده شده را که آپلود کردید را انتخاب و از گزینه های بالا Extract را انتخاب کنید . اگر در ریشه هاست جوملا را نصب می کنید معمولا مسیر به صورت Public_ html می باشد ، حالا گزینه Extract file ر انتخاب کنید تا فایل ها از حالت فشرده خارج شوند

نکته : برای اینکه در طول نصب به مشکلی بر نخورید از لیست فایل ها فایل configuration.php-dist را انتخاب و سطح دسترسی آن را ۷۷۷ قرار بدید

در این مرحله در مرورگر نام دامین خود را وارد کنید تا وارد مرحله نصب جوملا بشوید .

برای نصب جوملا باید ۷ مرحله را سپری کنید :

۱- در این مرحله شما باید زبان جوملا را برای نصب انتخاب کنید ، زبان پارسی را انتخاب و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید

Linstall1.jpg

2- دراین بخش بررسی هایی مبنی بر اینکه آیا امکانات حداقلی برای نصب جوملا بر روی سرور شما وجود دارد یا خیر انجام می شود، همانطور که مشاهده می نمایید اگر هر کدام از این گزینه پشتیبانی نشوند (با خیر نشانه گذاری شوند)، به آن معناست که سیستم شما حداقل نیازمندی های نرم افزاری برای نصب را دارا نمی باشد.

بدون کسب حداقل نیازمندی ها نرم افزار، ممکن است نصب جوملا دچار مشکل شود

Linstall2.jpg

در صورتی که مواردی با نصب جوملا سازگار نبود با هاست تماس و درخواست تصحیح فایل ها را بکنید

۳- در این مرحله قوانین را مطالعه و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید

Linstall3.jpg

- در این مرحله اطلاعات دیتابیسی که ساخته اید را باید وارد کنید

- نوع دیتابیس : MySQL

- نام هاست : معمولا localhost

- نام کاربری : نام کاربری را که در ابتدای آموزش ساختید را وارد کنید

- رمز عبور : رمز عبوری را که برای کاربر دیتابیس ساختید را وارد کنید

- نام دیتابیسی را که در مرحله اول آموزش ساخته اید را وارد کنید

بعد از وارد کردن مشخصات روی دکمه ادامه کلیک کنید

نکته : امکان داره در این مرحله خطایی مبنی بر اتصال نشدن به دیتابیس دریافت کنید ، در این صورت مشخصات وارد شده اشتباه است ريال باید یک مرحله عقب برگردید و اطلاعات را تصحیح کنید

Linstall4.jpg

۵- در این مرحله باید اطلاعات FTP را وارد کنید ، درابتدا در پاسخ به سوال فعال نمودن لایه سیستمی فایل FTP گزینه بله را در قسمت تنظیمات پایه انتخاب کنید ، یوزر و پسورد FTP را وارد کنید و برای پیدا کردن مسیر بر روی گزینه پیدا کردن مسیر خودکار FTP کلیک کنید . بعد از اعمال تنظیمات و دریافت پیغام معتبر بودن تنظیمات به مرحله بعد بروید

Linstall5.jpg

۶- در این مرحله تنظیمات اصلی را انجام میدهیم ، در قسمت بالای سایت نام سایت خود را وارد کنید و در قسمت اطلاعات مربوط به مدیر سایت ایمیل و رمز ورود به بخش ادمین جوملا را انتخاب کنید . توجه داشته باشید که نام کاربری پیشفرض جوملا admin می باشد . در قسمت پایین بر روی نصب اطلاعات نمونه کلیک کنید ، این اطلاعات به عنوان نمونه بر روی سایت شما نصب می شود و بعد از نصب توسط شما قابل تغییر می باشد .

Linstall6.jpg

بعد از انجام تنظیمات بر روی دکمه ادامه کلیک کنید

۷- این مرحله پایانی نصب می باشد و در این مرحله باید پوشه installation را بصورت کامل حذف کنید . برای این کار در FileManager می تونید این پوشه را انتخاب و از گزینه های بالا حذف را بزنید . بعد از حذف این پوشه می توانید از طریق دکمه سایت در بالای صفحه وارد سایت و از طریق دکمه مدیر وارد قسمت مدیریت جوملا شوید .

Linstall7-1.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امیر جان با تشکر از آموزش خیل جامع و خوبت

از اونجایی که Cpanel ما رو تحریم کرده، اگه میشه با وب هاستینگ اپلیکیشنهای دیگه هم آموزش میگذاشتی

لینک به ارسال

سلام

حقیقتش این آموزش را مصطفی قلی زاده نوشته است و من تنها اون را اینجا قرار داده ام اما در مورد پنل های دیگه معمولا همه پنل ها با کمی اختلاف شبیه هم هستند

لینک به ارسال

البته کاملا درسته، همشون شبیه همن

ولی کسانی که نصب رو خیلی وارد نیستن

حتی شکل گرافیکی آیکن هم میتونه براشون تاثیر گذار باشه

لینک به ارسال

سلام بنده براي نصب در دايركت ادمين با مشكل مواجهم.

من بسته جومينا را روي هاست بردم و دسترسي هاي لازم را 777 كرده ام ولي هنوز پيش نميره

ميشه راهنمايي بفرماييد؟

لینک به ارسال

سلام دوست گرامی

به انجمن جومینا خوش آمدید

در کدوم مرحله نصب مشکل دارید؟

لطفا اگر پیام خطایی دریافت می کنید اینجا قرار دهید یا تصویری از مشکل قرار دهید تا دقیق تر راهنمایی کنیم...

پیروز باشید

لینک به ارسال

باسلام دوست گرامی مهریار جان

میشه در این مورد بیشتر توضیح بدی

اونجایی که Cpanel ما رو تحریم کرده،

راستش قرار به چند نفر توی ایران اکانت ریسلر بدم cpanel اگر خبر شما درست باشه که اکانت ریسلر من توی ایران برایشان کار نخواد کرد ؟

لینک به ارسال

سلام و درود

تا اونجا که بنده اطلاع دارم قبلا این تحریم بود ولی در حال حاضر فکر نمی کنم چنین تحریمی در مورد cpanel باشه!

باز اگر دوستان اطلاعات جدیدی در این مورد دارند بفرمایند...

یا علی

لینک به ارسال

من الان خودم اکانت ریسلر دارم

مشکلی نیست

البته قبلا هم نبوده نمی دونم قضیه چی بوده

من که تو یک سال گذشته مشکلی نداشتم

لینک به ارسال

سلام :

بعد از اینکه سایت خودمون رو روی جوملای موجود در لوکال طراحی کردیم چه جوری میشه اون رو منتقل کرد به هاست ؟؟؟

لینک به ارسال

سلام :

بعد از اینکه سایت خودمون رو روی جوملای موجود در لوکال طراحی کردیم چه جوری میشه اون رو منتقل کرد به هاست ؟؟؟

با سلام

در این مورد قبلا در انجمن بحث شده و نیاز به کمی جستجو بود... !

در مورد جوملا بهترین کار اینه که توسط افزونه ای که در تاپیک زیر هست اقدام کنید:

http://forum.joomina.ir/thread-339.html

راه دیگه اینه که یک فول بک آپ از اطلاعات پک جوملا و دیتابیس جوملا که در حال حاضر در لوکال دارید بگیرید و منتقل کنید به هاست و یک دیتابیس در هاست بسازید (بک آپ پک جوملا رو در روت هاست آپلود و بک آپ دیتابیس رو در دیتابیسی که در هاست ساختید ایمپورت کنید) و بعد اطلاعات دیتابیس رو در فایل configuration.php ست کنید... (در این موارد بارها در انجمن بحث شده...)

در صورتی که با جستجو نتیجه ای نگرفتید مشکل رو در تاپیک جدا گانه و بخش مربوطه مطرح کنید...

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

فقط جوملا ورژن پایین در سی پنل نصب میشه اما ورژن بالاتر خیر علت چیست ؟

لینک به ارسال

همچين چيزي نيست و احتمالا هاست با جوملا سازگار نيست و قبل از خريد هاست با سازگار بودن آن با جوملا مطمئن شويد.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز{نکته : برای اینکه در طول نصب به مشکلی بر نخورید از لیست فایل ها فایل configuration.php-dist را انتخاب و سطح دسترسی آن را ۷۷۷ قرار بدید}انجام دادم

(در این مرحله در مرورگر نام دامین خود را وارد کنید تا وارد مرحله نصب جوملا بشوید .)نام دامنه خود را می زنم وارد نمیشه واسه نصب

؟

لینک به ارسال

سلام

بهتر است با هاست خودتان تماس بگیرید و مشکل را مطرح کنید

لینک به ارسال

با سلام

پک جوملا رو در کجای هاست آپلود و اکسترکت کردید و آدرس دامین رو چطور فراخوانی می کنید؟

موفق باشید

لینک به ارسال

از دانلود و آپلود کامل پک اطمینان حاصل کنید...

در هنگام فراخوانی با چه پیامی روبرو می شوید؟

در صورت امکان اطلاعات کنترل پنل هاست رو + لینک این تاپیک برام پیام خصوصی کنید تا بررسی کنم...

موفق باشید

لینک به ارسال
در صورت امکان اطلاعات کنترل پنل هاست رو + لینک این تاپیک برام پیام خصوصی کنید تا بررسی کنم...

موفق باشید

براتون فرستادم

لینک به ارسال

من جوملا 1.7 رو توی هاست سی پنل دارم نصب می کنم همون مرحله اول بیشتر جلو نمی ره ، یعنی همون مرحله انتخاب زبان ، ادامه رو می زنم و جلو نمی ره ، زبان رو English هم می کنم و ادامه رو می زنم جلو نمی ره در حالی که توی لوکال هاست نصب کردم ، آیا مشکل از هاسته ؟ من هاستم رو از این شرکت خریدم http://gozargah.co.ir/cp/ آیا مشکل از هاسته ؟ آدرسه دومین من هم اینه www.bazbia.com و همچنین هاست من هم سی پنل هست ، آیا تنظیماتی را در هاست خودم اعمال کنم و یا از شرکت هاستینگم بخواهم که این تنظیمات را اعمال کند ، و همچنین توضیح دهید کدام تنظیمات را باید تنظیم کرد ، ممنون

لینک به ارسال

سلام

با تشکر از اینکه زحمت آموزش تصویری نصب جوملا رو کشیدید.سوال بنده این است که در کدام مراحل نصب کدی داده می شود تا متن این کد را در داخل فایل کانفیگور بریزیم؟هر دقت کردم در هیچکدام از مراحلی که توضیح دادید اشاره ای به این موضوع نشد باسپاس مجدد.

لینک به ارسال

با سلام

بهتر بود سوالتون رو در یک تاپیک جدید مطرح می کردید! البته اگر با جستجو به نتیجه نمی رسیدید!!!

بستگی به جوملاتون داره که برای چه تیمی هست! چون برخی بسته ها وقتی جوملا رو نصب می کنید فایل configuration.php رو اتوماتیک ایجاد می کنن و برخی در مرحله آخر نصب جایی که ازتون می خواد پوشه installation رو حذف کنید زیر همون قسمت یکسری کد بهتون می ده که باید در فایل configuration.php قرار بدید...

این پست رو هم مطالعه کنید:

http://forum.joomina.ir/thread-6491-post-36532.html#pid36532

با آرزوی موفقیت

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...