رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

در این آموزش قصد داریم طریقه نصب جوملا در لوکال یا کامپیوتر شخصی را آموزش بدهیم . به دلیل اینکه امروزه خیلی از کاربران دوست دارند در لوکال ، سایت خود را امتحان و آماده کنند این آموزش را آماده کردیم

برای نصب جوملا فارسی به صورت لوكال می بایست ابتدا Apache، MySQL و php را نصب کنید. برای راه اندازی وب سرور به صورت آسان می توانید از برنامه wamp server استفاده کنید، به کمک این برنامه شما در کامپیوتر شخصی خود که دارای سیستم عامل windows می‌باشد می‌توانید یک سرور اختصاصی مجازی شبیه‌سازی کنید.

ابتدا این برنامه را از این مسیر دریافت و نصب کنید

بعد از نصب برنامه آن را اجرا کنید ، بعد از اجرای برنامه آیکونی کتار ساعت ویندوز قرار میگیرد که نشان دهنده اجرا بودن برنامه می باشد .

wamp1.jpg

خوب تا اینجا برنامه نصب و آماده استفاده می باشد . برای نصب جوملا مراحل زیر را انجام می دهیم :

wamp2.jpg

- ایجاد دیتابیس

برای ایجاد دیتابیس بر روی آیکن wapm erver کلیک می کنیم و از لیست گزینه phpmyadmin را انتخاب می کنیم

wamp2.jpg

در پنجره باز شده در قسمت Create new database نام دیتابیس مورد نظر را انتخاب می کنیم . مثلا tcjoomla ، توجه داشته باید که گزینه MySQL connection collation باید روی UTF8_unicode_ci و گزینه collation بر روی UTF8_persian_ci تنظیم شود . این مورد برای سازگاری با زبان فارسی می باشد . در آخر روی دکمه create کلیک کنید .

wamp3.jpg

دانلود جوملا

کپی جوملا در پوشه ومپ سرور

در این مرجله بسته دانلود شده را در مسیر www کپی می کنیم ، این پوشه در مسیر نصب ومپ سرور وجود دارد . پوشه را از حالت فشرده خارج می کنیم و نام آن را به نام دلخواه خودمون تغییر میدهیم . مثلا joomina

در مرحله بعد شما می بایست بر روی ایکن Wampserver‌ کلیک نمایید و گزینه local host را انتخاب نمایید

wamp4.jpg

در این مرحله در پایین صفحه در بخش Your Projects از لیست موجود بر روی نام انتخابی خود کلیک کنید تا وارد مرحله نصب جوملا بشوید

برای نصب جوملا باید ۷ مرحله را سپری کنید :

۱- در این مرحله شما باید زبان جوملا را برای نصب انتخاب کنید ، زبان پارسی را انتخاب و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید

Linstall1-1.jpg

۲- دراین بخش بررسی هایی مبنی بر اینکه آیا امکانات حداقلی برای نصب جوملا بر روی سرور شما وجود دارد یا خیر انجام می شود، همانطور که مشاهده می نمایید اگر هر کدام از این گزینه پشتیبانی نشوند (با خیر نشانه گذاری شوند)، به آن معناست که سیستم شما حداقل نیازمندی های نرم افزاری برای نصب را دارا نمی باشد.

بدون کسب حداقل نیازمندی ها نرم افزار، ممکن است نصب جوملا دچار مشکل شود

Linstall2.jpg

لازم به ذکر است که این تنظیمات در فایل php.ini انجام میشود و ما در لوکال با کلیک بر روی آیکن ومپ سرور و گزینه php می تونید به این فایل دسترسی داشته باشد . مقادیر داخلی را می توانید تغییر و بعد از تغییرات فایل را ذخیره کنید و برای اعمال تغییرات بر روی آیکن ومپ سرور کلیک و گزینه restart all services کلیک کنید و از گزینه های بالای همین مرحله روی دکمه کنترا مجدد این بخش کلیک کنید

در صورتی که تمام گزینه ها بله و سبز رنگ بود روی دکمه ادامه کلیک کنید

۳- در این مرحله قوانین را مطالعه و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید

Linstall3-1.jpg

۴- در این مرحله اطلاعات دیتابیسی که ساخته اید را باید وارد کنید

- نوع دیتابیس : MySQL

- نام هاست : localhost

- نام کاربری : نام کاربری پیش فرض ومپ root می باشد

- رمز عبور : رمز عبور پیش فرض ومپ سرور خالی و بدون پسورد م باشد . پس این گزینه را خالی بگذارید . در صورتی که از سرور دیگری استفاده می کنید یا نام کاربری و پسورد پیشفرض را تغییر داده اید باید رمز عبور تعیین شده را در این گزینه وارد کنید

- نام دیتابیسی را که در مرحله اول آموزش ساخته اید را وارد کنید

بعد از وارد کردن مشخصات روی دکمه ادامه کلیک کنید

Linstall4.jpg

۵- این مرحله از نصب جوملا در لوکال هاست به دلیل ان که ما Ftp نداریم با انتخاب گرینه خیر به مرحله بعد می رویم.

Linstall5.jpg

۶- در این مرحله تنظیمات اصلی را انجام میدهیم ، در قسمت بالای سایت نام سایت خود را وارد کنید و در قسمت اطلاعات مربوط به مدیر سایت ایمیل و رمز ورود به بخش ادمین جوملا را انتخاب کنید . توجه داشته باشید که نام کاربری پیشفرض جوملا admin می باشد . در قسمت پایین بر روی نصب اطلاعات نمونه کلیک کنید ، این اطلاعات به عنوان نمونه بر روی سایت شما نصب می شود و بعد از نصب توسط شما قابل تغییر می باشد .

Linstall6.jpg

بعد از انجام تنظیمات بر روی دکمه ادامه کلیک کنید

۷- این مرحله پایانی نصب می باشد و در این مرحله باید پوشه installation را بصورت کامل حذف کنید . بعد از حذف این پوشه می توانید از طریق دکمه سایت در بالای صفحه وارد سایت و از طریق دکمه مدیر وارد قسمت مدیریت جوملا شوید .

Linstall7-1.jpg

finalinstall.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

من wamp رو پیشنها می کنم . راحت و کاربردی /

ولی اگه بخواین یک هاست مجازی ویندوز داشته باشید {برای اجرای Asp..} ریگه wamp جواب گو نخواهد بود چون wamp برای هاست مجازی ویندوز نیستش برای اینکار هم بهترن گزینه میتونه xamp باشه /

بله وجود داره

موفق باشید

یا علی

لینک به ارسال

سلام بله وجود داره

appserv هم مال شرکت apple هست اما easyphp و wamp از همه بهترن چون دستیابی به تنظیمات و wwwdirectory و ... راحتتره

در ضمن لینک بالایی از رو سرور پاک شده بود واسه همین پایین لینک مستقیم رو گذاشتم آخرین ورژن هست

http://files.brothersoft.com/internet/server_tools/WampServer2.0i.exe

یا حق

لینک به ارسال

سلام آقای تهرانی به دادم برسید .

یک سایت قبول کردم برای طراحی کارهاشم تقریبا انجام دادم و باید تا 2 روز دیگه تحویل بدم این اولین کارمه:1: می خوام بگم که من در موقع نصب در قسمت

( در صورتی که تمام گزینه ها بله و سبز رنگ بود روی دکمه ادامه کلیک کنید )

یه سری از گزینه ها سبز نیست په طوری باید سبزشون کنم مثل گزینه های دستور پیشنهاد شده حقيقي

Safe Mode: خاموش خاموش

Display Errors: خاموش روشن

File Uploads: روشن روشن

Magic Quotes Runtime: خاموش خاموش

Register Globals: خاموش خاموش

Output Buffering: خاموش روشن

Session Auto Start: خاموش خاموش

اگه امکان داره این گزینه های را به طور کامل توضیح دهید و بگید هر کدوم برای چی هستش /

لینک به ارسال

سلام دوست گرامی

به انجمن تخصصی جوملا(جومینا) خوش آمدید

این تاپیک مختص نصب سیستم روی لوکال هست! حالا اگر روی هاست می خواهید نصب کنید و این مشکل هست با ادمین سرورتون تماس بگیرید و این مورد رو گزارش کنید و اگر نتیجه نگرفتید این موضوع رو در انجمن مربوطه و یک تاپیک جدید مطرح کنید...

اگر هم روی لوکال می خواهید نصب کنید معمولا چنین مشکلی نباید باشه ولی با این حال اگر روی لوکال خواستید نصب کنید برنامه لوکالتون رو تغییر دهید...

موفق باشید

لینک به ارسال

متشکر از جوابی که دادید ولی من از همه ی برنامه های سرور مجازی مثل appserv.exe

EasyPHP-5.2.10-setup_rasekhoon.net.exe

WampServer2.0i.exe

xampp-win32-1.7.3.exe

رو تست کردم وضعیت همون طوری بود که در پست قبلی گفتم .

یکی از دوستان گفت جاوا را نصب کن نصب کردم یکی از نوشته ها سبز شد ولی این دو تا هنوز قرمز هستند .

اصلا اگه میشه و براتون مقدوره بگید چه طوری می تونم خودم دستی آپاچی و مای اس کیو ال و پی اچ پی را نصب کنم و کانفیگ های مربوطه را انجام بدم تا از شر این برنامه های مزخرف خلاص بشوم .

ممنون:thankyou:

لینک به ارسال

دوست عزیز در تنظیمات برنامه های xampp و wamp که من باهاشون کار کردم دیدم که این میشه این قابلیتها را خاموش و روشن کرد.

موفق باشید

لینک به ارسال

آقای رضایی عزیز شما که با اینها کار کردید پس لا اقل تنظیمات ومپ را یا بدید که چه طوری می شود همشون را روشن و سبز کرد .

والا ما که هر چی ور رفتیم سبز نشد . :idea: :huh:

ممنون می شم یادم بدید . :shy:

لینک به ارسال

سلام آقای رضایی من تقریبا مشکلم حل شد فقط یه سوال مونده اونم این که من همه رو سبز کردم از طریق پی اچ پی ستینگ ولی

Display Errors: خاموش روشن :1:

رو هر کاری می کنم سبز نمیشه همه تنظیمات رو هم چک کردم میشه بگید چه طوری این یه قلم هم سبز کنم .

لینک به ارسال

سلام و درود

از همون قسمت phpsetting که آقای رضایی عزیز فرمودند می تونید Display Errors رو فعال یا غیر فعال کنید...

البته این مورد مشکل ساز نخواهد بود و براحتی می تونید جوملا رو نصب کنید و استفاده کنید...

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز میتونید از سایت اصلی دانلودش کنید :

http://www.wampserver.com/en/download.php

البته فکر کنم چون لینک اصلیش در sourceforge.net قرار گرفته شده // و اونجا هم ایرانو تحریم کرده // باید قیلطر شکن استفاده کنید .

یا حق

لینک به ارسال

آقا من بعد وارد کردن دیتابیس گزینه بعدی رو که میزنم این پیغام میده

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds  to your MySQL server version for the right syntax to use near  'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE  `jos_banner` (   `bid` int(11) NOT NULL auto_increment,   `cid` int(11) NOT NULL default '0',   `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner',   `name` varchar(255) NOT NULL default '',   `alias` varchar(255) NOT NULL default '',   `imptotal` int(11) NOT NULL default '0',   `impmade` int(11) NOT NULL default '0',   `clicks` int(11) NOT NULL default '0',   `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '',   `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '',   `date` datetime default NULL,   `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0',   `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0',   `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',   `editor` varchar(50) default NULL,   `custombannercode` text,   `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,   `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '',   `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,   `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0,   `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',   `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',   `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '',   `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '',   PRIMARY KEY  (`bid`),   KEY `viewbanner` (`showBanner`),   INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`

لینک به ارسال

با سلام

این اشکال رو خیلی از دوستان با Wamp جدید داشتن.سعی کنید از نسخه قبلی wamp استفاده کنید و یا از xampp استفاده کنید

موفق باشید

لینک به ارسال

آقا این راه حل دیگه نداره ؟

لینک دانلود همینم با زور پیدا کردم :(می خواستم بیام اینجا لینک بزارم یادم رفت:blush:

اگه راه دیگه هست لطفا بگید !

خوب شما نمیتونید اینارو خودتون آپلود کنید؟:heart:

لینک به ارسال

آقا من از صبح چند بار این لینک تست کردم ولی باز نمیشه

این پیغام میده

The connection was reset   
The connection to the server was reset while the page was loading.....

لینک به ارسال

آقا من هرکار می کنم سایت باز نمیشه نمیدونم مشکل کجاس , توگوگل هرچی سرچ می کنم چیزی پیدا نمیکنم

اگه کسی یه لینک داره بزاره ممنون میشم

اگه هم نیست که دیگه باید از خیر این بگذرم:blush:

:thankyou:

لینک به ارسال

اون صبح دانلود کردم

ولی جایی برای نصب پیدا نکردم:blush:

منظورم نصب جوملا

لینک به ارسال

با سلام

بعد از نصب xampp جهت نصب جوملا یک دیتابیس بسازید و پک جوملا رو در پوشه htdocs کپی کنید و مراحل نصب جوملا رو در لوکال هاستتون طی کنید...

پیروز باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...