رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

با سلام

مدتی بود که میخواستیم قوانین تالار تخصصی جوملای ایرانی رو باز نویسی کنیم و از اینکی که هست هم قدرتمندتر کنیم ( قدرتمند به این معنی نیست که کاربر رو محدود کنیم ! ) ، بخصوص بند های مربوط به تبلیغات ! سیاست ! اسپم ! و...!

برا همین در بخش مدیران بحثی در این مورد انجام شد و نظر من هم بر این بود که از شما دوستان و کاربران عزیز هم در این باره نظر خواهی شود که که مدیران عزیز لطف کردن و این رو کاملا تایید کردند .

ما دوست داریم این قوانین رو خودتون بنویسید ! و اگر این قوانین خوبتر باشند و خوبتر هم اجرابشن // نه اینکه ناظرین بیاند و تذکر بدند و شما هم مجبور باشید انجام بدبد ! دوست دارم قوانین جدید رو خودتون به نحوی تنظیم کنید که واقعا از دل و جان اونو بپذیرید و بهش عمل کنید و خودتون ناظر خودتون باشید ! // تالار خوبتری هم خواهیم داشت.

[align=CENTER]ما دوست داریم که برحسب قوانین جدید یک تالار تخصصیـتــر ، قانونمندتــر و صمیمیـتــر داشته باشیم !

[align=RIGHT]

دوستان عزیز سعی کنید پست ها کوتام و مفید باشد ![/align][/align]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام خوشحالم كه اولين نفرم نظرم رو مينويسم

فكر كنم نظم فروم كم شده چنتا ناظم بيشتر كنيد

صميميت متوسط شده ، نميدونم چرا اكثرا كارشون تموم ميشه ميرن و نميان!

دليل و راهكارش رو نميدونم!

و فكر كنم سخت گيري ها بايد طبقه بندي بشه

مثلا يكي كه خيلي تو فروم حق آب و گل داره نبايد با يه اشتباه كوچيك ، مورد حجوم قرار بگيره

:1:

راستي منم ميخوام اسمم رنگي بشه:D

لینک به ارسال

[JUSTIFY]به نظر من مدیران جومینا قبل از اینکه این کار را انجام دهند در صدد بر آیند تا انتقاداتی می شود را یه جورهایی حل کنند یا جواب بدهند بعداً به این امر فکر کنند چون احساس می کنم یه تعداد با اینکه مدیر هستند ولی خبری ازشون نیست اگر خواستید با اسم می گوییم ولی شعار را کنار گذارید و برای مدیرانتان فکری بیندیشید چون مطمئن باشید انجمن هایی بوجود می آیند شما تازه متوجه می شوید در اول راهید عین انجمنی که .... [/JUSTIFY]

لینک به ارسال

با سلام

امیدوارم خوب باشید .

دوست عزیز این تایپیک برای "پیسنهاد وانتقاد نیست !" این بار رو جواب میدم ! ولی یه لطف کنید و در تایپیک جداگانه مطرح کنید و یا در ادامه تایپک انتقاد پیشنهادات بیان کنید .

- دوست عزیز فکر کنم به 99%+1% انتقادات بیان شده جواب داده شده !

- شما به فکر مدیران غایب نباشید جومینا خیلی کارها هم پشت پرده میکنه که بردوش اون عزیزان هست ! در ضمن فکر کنم همیشه حداقل یک مدیر در تالار حاظر هست حتی نصف شبها ! (حداقل که من و آقا رضا تا خود صبح هستیم !) ... شما زیاد به اون چیزها فکر نکنید ...خوش باشید.

- این یکی از اون بیدا نیست که به هر بادی بلرزه ! باور کنید :cool:

زندگیتان سپید

لینک به ارسال

با سلام

بی تعارف بگم

جواب دوست خوبم حامد جان :

صميميت متوسط شده ، نميدونم چرا اكثرا كارشون تموم ميشه ميرن و نميان!

دليل و راهكارش رو نميدونم!

مثلا يكي كه خيلي تو فروم حق آب و گل داره نبايد با يه اشتباه كوچيك ، مورد حجوم قرار بگيره

حامد جان دلیل اولش اینه که عده ای از مدیران حتی خودشون به انجمن سر نمی زنن - چرا مدیران انجمن جومینا اینقدر کم شدند

برید تو لیست تیم مدیریت نگاه بکنید ببینید چند تا مدیر داریم و چند تاشون در انجمن فعالیت مفید دارند

برای خود من جومینا قبلا بیشتر لذت بخش بود تا الان

من قصد جسارت ندارم و فقط بی تعارف حرفمو میگم

دلیل دوم :

جومینا بیش از حد عضویت در تیم جومینا را محدود کرده

من هر چی از جوملا بلدم مدیون جومینا هستم به خاطر همین بی تعارف حرفمو میگم تا انجمن جومینا سر و سامان پیدا کنه

انجمن جومینا اینطوری پیش بره کاربران روز به روز کمتر میشن

در پناه حق

لینک به ارسال

با سلام

جومینا بیش از حد عضویت در تیم جومینا را محدود کرده

اینو میتونید کمی بازتر کنید ! شما نوشتید تیم جومینا ها ! نه جومینا !

مگه ما بر ورود به تیم جومینا عضویت هم گذاشتیم یا قوانونی هم مشخص کردیم ؟ که شما اینو نوشتین ! هرکی سوادشو داره یا علی به من پ.م خصوصی بده :cool: استقبال هم میکنیم !

البته از دوستان موجود در انجمن نفراتی هستند که قرار وارد تیم بشن ! دارم برسیشون میکنم !

:exclamation: نه اگه منظورتون خود جومینا بود بهتره در این مورد پست ندید قبلا به حد کافی بحث شده . / اخطار

یا حق

لینک به ارسال

ببین دوست عزیز - استاد عزیز آقای شمسی

همونطور که گفتم بازم میگم من هر چی از جوملا بلدم مدیون جومینا هستم به خاطر همین بی تعارف حرفمو میگم تا انجمن جومینا سر و سامان پیدا کنه

به نظر من بهتره عده ای اعضای فعال را در تیم ناظمان ثبت نام کنید یعنی عده ای از فعالان انجمن ناظم بشند

منظورتون متوجه نمیشم - میشه بیشتر توضیح بدید

استاد عزیز آقای شمسی به نظر من بهتره یک تاپیک بزنید و دلیل کم شدن کاربران انجمن را همه با هم جویا بشیم بهتره چون قوانین انجمن به اندازه کافی سخت و محکم هست که شاید تا حدودی بتوان گفت عده ای از کاربران را فراری دادهthankyou.gif

همونطور که گفتم بازم میگم من هر چی از جوملا بلدم مدیون جومینا هستم به خاطر همین بی تعارف حرفمو میگم تا انجمن جومینا سر و سامان پیدا کنه - موفق باشید

در پناه حق :heart:

لینک به ارسال

با سلام

قوانین انجمن به اندازه کافی سخت و محکم هست که شاید تا حدودی بتوان گفت عده ای از کاربران را فراری داده

جناب حاجیان بهتر یک بار دیگه پست اول منو بخونید :

ما دوست داریم این قوانین رو خودتون بنویسید ! و اگر این قوانین خوبتر باشند و خوبتر هم اجرابشن // نه اینکه ناظرین بیاند و تذکر بدند و شما هم مجبور باشید انجام بدبد ! دوست دارم قوانین جدید رو خودتون به نحوی تنظیم کنید که واقعا از دل و جان اونو بپذیرید و بهش عمل کنید و خودتون ناظر خودتون باشید ! // تالار خوبتری هم خواهیم داشت.

ما دوست داریم که برحسب قوانین جدید یک تالار تخصصیـتــر ، قانونمندتــر و صمیمیـتــر داشته باشیم !

@ در ضمن این رو هم بخاطر داشته باشید ! هدف جومینا جذب کاربر نیست ! بلکه جذب متخصص هست ! و ایجاد یک محیط خوب برای متخصصین ! جومینا محلی هست برای طراحان حرفه ی نه تازه وارد ها !

منظورتون متوجه نمیشم - میشه بیشتر توضیح بدید

چشم بیستر توضیح میدم ! البته اگه ادامه شو با دقت میخوندید متوجه میشدشد !

مگه ما بر ورود به تیم جومینا عضویت هم گذاشتیم یا قوانونی هم مشخص کردیم ؟ که شما اینو نوشتین ! هرکی سوادشو داره یا علی به من پ.م خصوصی بده cool.gif استقبال هم میکنیم !

شما نوشتید تیم جومینا ! یعنی مدیران ! / عضویت در جومینا هم که عضویت در سایت اصلی هست !(که بهتر در این مورد بخث نکنید !)

استاد عزیز آقای شمسی به نظر من بهتره یک تاپیک بزنید و دلیل کم شدن کاربران انجمن را همه با هم جویا بشیم بهتره چون

@ این رو هم بخاطر داشته باشید ! هدف جومینا جذب کاربر نیست ! بلکه جذب متخصص هست ! و ایجاد یک محیط خوب برای متخصصین ! جومینا محلی هست برای طراحان حرفه ی نه تازه وارد ها !

@! کی میگه کاربر تالار کم شده! بر حسب کدوم آمار دارید اینرو میفرمایید - تایپیک رو منحرف نکنید عنوان رو یک بار دیگه مطالعه کنید اگه انتقادی یا پیشنهادی دارین بهتره در یک تایپیک جداگانه مطرح کنید !

زندگیتان سپید

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان محترم .

از اینکه این انجمن اینقدر به فکر کاربراش هست تشکر می کنم . به نظر من دوستان بهتر قبل از هر انتقادی بیایم از اینکار پسندیده مدیران تشکر کنیم بعدا راه کار بدیم نه انتقاد .

من با این جمله موافقم اما بهتر هست دیکتشو کمی تغییر بدم . اینکه سخت گیری ها نسبت به طبقه هر User تنظیم بشه قبول اما نا گفته نمونه که هرکی قراره طبقش بالا بره باید بیشتر رعایت کنه . اما از مدیران محترم این درخواست رو هم داریم که لطف کنن این مورد رو در نظر بگیرن .

من همه می دونن احترام خاصی برای تمام کاربران انجمن قائلم و همیشه با کمال احترام و دوستی با همه صحبت کردم و کاری نکردم دل کسی از من بگیره . پس لطفا اگر حرفی می زنم کسی ناراحت نشه . دوستان من تا امروز ندیدم مدیری با کسانی که حق آب و گل دارن یا بهتره بگیم کمی قدیمی هستن و فعالیت بسیار خوبی دارن به صورت هجومی برخورد کنن . دوستان بیایم این نعمتی که خدا به ما داده رو با کلمات هجوم و ... از دست ندیم . بیایم از کلمات زیباتر استفاده کنیم . هدف در این انجمن تنها بالا بردن تخصص نیست هدف بالا بردن تخصص ، دوستی ، احترام ، مهر و محبت و . . . خیلی چیز هاست .

و اما یک نظر دیگر :

فکر می کنم مدیران می تونن لطف کنن و کسانی که فعالیت خوب دارن یا اعتبار قابل قبولی دارن یا ... یک سری امتیاز ها بهشون داده بشه . مثلا کسی که آیتم های بالا شاملش می شد اگر روزی نیاز به کمک داشت به طور مثال نیاز داشت یک قالب براش طراحی بشه در اونجا این امتیاز ها برجسته بشه و یا قیمتی که قراره به این ممتاز تعلق بگیره خاص باشه یا کلا رایگان بشه . این امتیاز رو هم باید دیگر کاربران رعایت کنن (چون به طور مثال دارای اعتبار می باشد )

اما نظر شخصی من این هست که انجمن جومینا برترین انجمن هست و لطف کردن این حق رو به ما دادن چون چیزی کم نداره . من در انجمن های زیادی فعالیت داشتم نه فقط طراحی صفحات وب بلکه عموم اطلاعات کامپیوتری اما محیطی دوستانه تر و ... از اینجا وجود نداشت . جدی می گم بچه ها . حرفمو جدی بگیرید .

امیدوارم بتونم فعالیتهای بیشتری داشته باشم و بتونم کمک بزرگی به مدیران دلسوز و دوست داشتنی جومینا بکنم .

به امید ظهور غنچه ی یاس .

لینک به ارسال

با سلام

فکر می کنم مدیران می تونن لطف کنن و کسانی که فعالیت خوب دارن یا اعتبار قابل قبولی دارن یا ... یک سری امتیاز ها بهشون داده بشه . مثلا کسی که آیتم های بالا شاملش می شد اگر روزی نیاز به کمک داشت به طور مثال نیاز داشت یک قالب براش طراحی بشه در اونجا این امتیاز ها برجسته بشه و یا قیمتی که قراره به این ممتاز تعلق بگیره خاص باشه یا کلا رایگان بشه . این امتیاز رو هم باید دیگر کاربران رعایت کنن (چون به طور مثال دارای اعتبار می باشد )

این کار در بخش انجمنهای طبقه بندی شده داره اجرامیشه !

البته معیار اصلی فعالیت مفید هست و تایید مدیران .

زندگیتان سپید

لینک به ارسال

شمسی جان سلام وقتت بخیر :

انجمن طبقه بندی شده کجاست ؟ میشه لطفا راهنمایی کنی . من متوجه منظورتون نشدم !

لینک به ارسال

با سلام

انجمن آموزش

- بخش های " امنیت" و" آموزش های سطح بندی شده"

که هرکدام دارای زیر مجموعه های خاص خود هستند که نسبت به فعالیتو تایید مدیران برای شما نمایش داده میشود .

@ به عنوان اصلی تایپیک هم نگاهی بندازید !

زندگیتان سپید

لینک به ارسال

دوستان عزيز توجه داشته باشند كه اين تاپيك به خاطر قوانين است و با اينكه در بين ارسال ها اقاي شمسي چند بار ياد آوري كردند باز هم تاپيك منحرف شد !

خوشبختانه هم اكنون دوستان عزيزي هستند كه به سرعت به كاربران كمك ميكنند و مطمئنا خودتون متوجه شديد !

آيا دوست داريد وقتي شما يا كس ديگري درخواست كمك ميكند و سوالي ميپرسيد به جاي راهنمايي به شما پيشنهاد حل مشكل در ازاي دست مزد شود (البته به غير از كارهاي حرفه اي) يا چه كساني مجاز به اينكار هستند !

برخي از دوستان افزونه هايي رو كه معرفي ميكنند نام سازنده را حذف و نام آدرس سايت خود را قرار ميدهند آيا شما از اينكار رضايت داريد.درصورتي كه ديگر به سازنده افزونه دسترسي نداريد !

هركسي داراي ايده و نگرش وطرز تفكر خاصي است آيا من ميتوانم حتي در امضا خود مطالب و يا شعاري را بيان كنم كه باعث تحت تاثير قرار دادن و يا ناراحت كردن ديگران و يا ايجاد جو سياسي در انجمن شود !

اين انجمن همانطور كه از نامش پيداست محلي براي رفع اشكال و كمك به كاربران جوملاي ايراني است و همه مي خواهيم شرايط را براي پيبشرد اين اهداف مهيا كنيم.

بازديد بالاي انجمن و درخواست هاي پشتيباني زياد از طرف كاربران باعث شده تا براي بروزرساني قوانين تصميم گيري شود تا در اجراي قوانين شك و شبه هم باقي نماند و كساني كه قوانين را رعايت نكرده اند و به خاطر حذف ارسال و.... معترض هستند به قوانين ارجاع داده شوند !

دوستان عزيز هرموردي كه به فكرتون در اين مورد ميرسه بيان كنيد و براي انتقادات و مسائل ديگر در اينجا مطرح نكنيد !

لینک به ارسال

با سلام به همه دوستان محترم جوملایی .

از اینکه این شور و مشورت را راه اندازی کردید کمال تشکر و قدردانی را دارم

با توجه به اینکه تا به حال بیشتر خودم شخصا مصرف کننده از این انجمن بودم باید این رو بگم که این انجمن تا به حال قوانین خوب و سفتی را داشته است

و به نظرم همین روال سابق را ادامه دهید خیلی خوب می باشد

و باعث نمیشود جنجال بیجا در انجمن راه بیوفته

ولی در کل امتیازات کسانی که به فکر کاربران هستند

و همیشه در اسرع وقت جوابگوی کاربران هستند را بیشتر کنید

و من شخصا از پاسخگویی دوستان جوملایی لذت بردم

با توجه به اینکه چند بار به اشتباه تاپیک خودم را در جای نامناسب دیدم و اخطار دیدم اصلا ناراحت نشدم

و از این قانونمندی انجمن جذب این انجمن شدم

ممنون از زحمات شما

شاد و پیروز باشید

لینک به ارسال

سلام دوستان

عجب بحث داغی !!!

از کجا شروع شد به کجا رسید!!!:D

در تاپیکها گفته شده بود که مدیران فعال نیستن و سر به انجمن نمیزنن

این حرف موقعی صدق میکنه که کاربری بدون جواب بمونه

همه ما کارها و مشکلاتی داریم شاید یک روز وقت سر زدن به انجمن رو داشته باشیم

یا یک رو نداشته باشیم

پس نباید همیشه توقع داشته باشیم کسی چون مدیر هست کل کار رو زندگی رو ول کنه و همیشه آن باشه و

به انجمن رسیدگی کنه!

وقتی مدیری وارد انجمن میشه و میبینه مشکلات توسط کاربرا حل شده و به جواب رسیده

خوب دیگه نیازی نمیبینه به ارسال پاسخ ، چون راه حل مشکل توسط دوستان ارائه شده

و خدا رو شکر انجمن کاربرهای حرفه ای خوبی داره

که من خودم از تجربه این کاربرها و دوستان استفاده میکنم.

پس نباید انتظار باشه که همیشه مدیر بیشترین پست رو داشته باشه در انجمن!

به نظرم من که مدیران فعال هستند./

حالا برسیم به پیشنهاد قوانین...

من به اینکه کاربرها طبقه بندی بشن و بر اساس تجربه و فعالیت امتیاز بگیرن عقیده دارم

یعنی در هر موردی این قضیه برقرار باشه

نه اینکه انجمن رو محدود بشه چون باید کاربرهای مهمان و تازه کار رو هم باید در نظر گرفت.

یه پیشنهاد هم دارم:D

وقتی این کاربرها طبقه بندی میشن خوبه

ولی کاربرها مشخص نیست که چه خصوصیتی دارن

مثال میزنم در انجمن های دیگه وقتی کاربری از عادی به فعال تغییر میکنه

شکل زیر آواتار(همون آیکون عضو انجمن) تغییر میکنه و مشخص هست ولی در انجمن جومینا.../

یک پیشنهاد دیگه به کاربران و مدیران

کاربرها باید دوستی و احترام رو رعایت کنن

وقتی کسی اشتباه میکنه یا اینکه قانونی رو فراموش میکنه

یا اینکه پستی میده که متوجه اشتباه و اسپم بودنش نیست

بهتره این موضوع در پیام خصوصی اخطار داده بشه و در انجمن و در پست صورت نگیره

چون باعث ایجاد کدورت میشه و این احترام از بین میره

من مدتی پیش دو تا از دوستای خوبمون در انجمن سر این موضوع یه مشکل برخوردن

و باعث ایجاد کدورت شد و من خودم به شخصه از این موضوع ناراحت شدم

نمی گم کدوم مقصره یا کدوم بیگناه ، ولی به خاطر یک پست بین این دو دوست کدورت پیش اومد

و این بحث به جای مطرح شدن در پیام خصوصی در پست های انجمن ادامه پیدا کرد

و من هر دو دوست رو عقیده دارم جزو دوستان خوب و با تجربه انجمن هستن.

پس این موضوع در قوانین هم مطرح باشه که صحبت و اخطار و هر چیزه دیگه به خاطر رعایت احترام و شان دوستان در پیام خصوصی صورت بگیره.

همه این حرف هایی که زدم قصد جسارت به کسی رو ندارم

و دوستان رو دوست دارم و من جزو کوچکی از کاربرانی که از این انجمن استفاده میکنن هستم.

در پناه حق...

لینک به ارسال

با سلام

پپیشنهادی راجب قوانین :

من با نظر دوست خوبم امیر حسین جان موافقم :

قتی کسی اشتباه میکنه یا اینکه قانونی رو فراموش میکنه

یا اینکه پستی میده که متوجه اشتباه و اسپم بودنش نیست

بهتره این موضوع در پیام خصوصی اخطار داده بشه و در انجمن و در پست صورت نگیره

چون باعث ایجاد کدورت میشه و این احترام از بین میره

آقای شمسی شما در پست شماره 8 این تاپیک فرمودین :

در ضمن این رو هم بخاطر داشته باشید ! هدف جومینا جذب کاربر نیست ! بلکه جذب متخصص هست ! و ایجاد یک محیط خوب برای متخصصین ! جومینا محلی هست برای طراحان حرفه ی نه تازه وارد ها !

این را یادآوری کنم - جذب متخصص هنر نیست - بلکه تربیت و ساخت یک متخصص هنره

یعنی طبق گفته شما دیگر کاربران تازه کاری مثل ما جایی در این انجمن ندارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در پناه حق :heart:

لینک به ارسال

دوستان عزیز من فکر می کنم این تاپیک به بیراهه داره میره

لطفاً فقط در باره موضوع اصلی بحث کنید.

و یک چیز کلی همه بگم که وفتی کاربری عضو میشه و تایید میکنه که قوانین را خونده و به اونها احترام میگذاره پس نباید این اتفاق چندین بار بیفته یا اصلاً نباید بیفته.

خواهش من این هست که فقط در رابطه با قوانین بحث نمایید

با تشکر

لینک به ارسال

سلام

با اجازه اساتید و دوستان خوبم

پیشنهاد اول :

به عنوان تشکر و ایجاد انگیزه در کاربرانی که فعالیت بالایی دارند مثل امیرحسین عزیز که واقعا دوش به دوش مدیران دارن زحمت میکشن یک جایزه داده بشه مثلا رنگ ستاره ها و یک عنوان مثل عضو ویژه که متناسب با فعالیت کاربر باشه و در صورت کاهش فعالیت این درجه ها کاهش پیدا کنه دقیقا شبیه سیستمی که تو سایت zedge برای کاربران در نظر گرفته میشه

اونجا کاربران با فعالیت بیشتر میتونن 5 تا درجه بگیرن و در بخشی از مدیریت سایت سهیم باشن

مثلا به فایلهای ارسالی کاربران نظر میدن و در صورتیکه بیشتر اعضای ویژه مخالف باشن حذف میشه و الی آخر

پیشنهاد دوم :

در انجمن در سمت مشکلات بخشی مخصوص مشکلات مربوط به هاست و دامنه ایجاد بشه

تا این دسته مشکلات که کم هم نیستن به صورت مجزا بررسی و پاسخ داده بشه

موفق و سربلند باشید

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز جناب حاجیان شما فرمودید :

این را یادآوری کنم - جذب متخصص هنر نیست - بلکه تربیت و ساخت یک متخصص هنره

یعنی طبق گفته شما دیگر کاربران تازه کاری مثل ما جایی در این انجمن ندارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با ید عرض کنم من همچین جسارتی نکردم ! تاجایی هم که یادم میاد تو نت و بخصوص تو این تالار به کسی بی احترامی نکردم ! اگه برداشت شما این بوده من معذرت میخوام.

- بینید هر جایی برای یک سری کارهای خاص ساخته شده و هدف های خاص خودشو داره ! جومینا از اول کار برای خود هدف هایی داشته و داره ! یکی از هدف های جومینا ایجاد یک بستر مناسب برای رفع اشکال و ارتقاع سطح علمی طراحان بوده و هست ! من نگفتم ما به کاربران تازه وارد کمک نمیکنیم ! ( از خودتون میپرسم کمک نمیکنیم ؟) من گفتم هدف اصلی ما این نبوده و نیست ! شاید در آیند تغییر پیدا کنه ! ولی فکر نمیکنم ! ما نمیخوایم این جا هم بش مثل تالار های دیگه ! که کاربران بیان هزاران هزار بپرسند چطوری عنوان صفحه رو عوض کنم !! ما میخوایم اینجا سوالاتی پرسیده بشه که ما خودمون هم بلد نباشیم ! و مجبور بشیم سطح علمی خودمونو ببریم بالا.... امیدوارم درک کنید .

در مورد حق آبوگل داشتن بعضی از دوستان عزیز تو فروم با اینکه همیشه سعی براین بوده ، بازم چشم !

در مورد ایجاد بخش هاستینگ چنین فکری دارم و لی به علت بعضی موارد تا حالا ایجادش نکردم . / یکی مدیریت این بخش هستش اگه کسی میتونه در پ.م خصوصی به من خبر بده.

at.gif خواهشن دوستان عزیز به بحث اصلی این تایپیک دقت کنند -- اگه اینطوری پیش بره تایپیکو می بندم exclamation.gif

امیدوارم همیه امیدوار باشید

یا علی

لینک به ارسال

همونطور که جناب شمسي گفتن

هدف جومينا جذب کاربر نيست ! بلکه جذب متخصص هست ! و ايجاد يک محيط خوب براي متخصصين ! جومينا محلي هست براي طراحان حرفه ي نه تازه وارد ها !

يکی از مسائلي که کلا در انجمن ها زياد مشاهده ميشه اينه که متاسفانه تعداد کاربراني که حاضرا براي مراجعين انجمن وقت بزارن و پاسخ مشکلات رو بدن کم هستن.

اگر به آمار انجمن مراجعه کنيد متوجه ميشويد که بالاي 90 درصد کاربران فقط ثبت نام کردن و از ده درصد باقي مونده هم کم نيستن کساني که تنها به چند پست در حد رفع نياز خودشون بسنده کردن. در بين اونها هم ميشناسم کساني رو که کار سايت و جوملا انجام ميدن اون هم با چه ادعاها و قيمتها، اما تا حالا حتي يک پست مفيد نداشتن و تنها مشکلاتشون رو رفع کردن. و يا فقط منتظر افزونه جديد هستن که با تغيير اسم سازنده به نام خودشون بفروشن. جلوي اينکار رو نميشه گرفت و هر کس بايد با وجدان خودش کنار بياد.

اما اگر يه فکري توي انجمن براي به فعاليت کشوندن اون 90 درصد و برخي از اين افراد بشه خوبه.

برخي دوستان پيشنهاد سطح بندي دادن و برخي ديگران ارئه خدمات به اعضای فعال که هر دو خوبه.

من در انجمني عضو بودم که دريافت برخي خدمات منوط بود به تعداد پستهاي اون کاربر ولي از ارسالهاي چند حرفي يا يکي دو کلمه اي هم جلوگيري ميشد.

به عنوان مثال شما براي دريافت فايل خاص که يک کاربر براي دانلود ميگذاشت بايد حداقل 10 پست داشته باشيد که البته نبايد براي اون 10 تا ، اسپم هم ميداديد. طبيعتا کاربر ميگرده در انجمن و جائي مناسب رو براي پست دادن پيدا ميکنه. هم چيز ياد ميگيره و هم فعاليت داره.

البته توي هر انجمن شرايط متفاوته و مديران و کاربران فعال بايد شرايط رو بررسي کنن

مثلا توي اين انجمن مديران دسترسي به برخي افزونه ها که توسط کاربران ترجمه ميشه رو براي فعالين انجمن (منظورم اعضاي منتخب جومينا نيست) قرار بدن و عمومي نباشه . اينطوري رغبت بيشتري براي ترجمه يا معرفي افزونهاي جديد ايجاد ميشه و فعايتشون رو با فعاليت ديگران مشترک ميشن و اينکار باعث پيشرفت علمي انجمن ميشه.یعنی کسانی بیشتر از انجمن بهره مند میشن که براش زحمت بکشن و طبیعتا کسی که خودش زحمت بکشه قدر زحمت دیگر دوستان رو هم میدونه.

دقت کنید که توی انجمن تعداد کسانیکه بعد از مدتی فعالیت به هر دلیل دلسرد میشن و فعالیتشون خیلی کمرنگ شده، کم نیست. البته ممکنه هر کس برای خودش دلیل داشته باشه. منظور اینکه قوانین باید مشوق فعالیت مفید باشن.

موضوع بعدی اینکه متاسفانه در انجمن جومینا برخی مشکلات مطرح شده مشخص نیست که به نتیجه میرسن یا نه. اغلب در انجمن ها رسم بر اینه که وقتی یک مشکل حل میشه ، عنوان اون به صورت "حل شده" "solved " در میاد.

بهتره به قوانین اضافه بشه که کاربری که یک تاپیک برای مشکلش ایجاد میکنه ،در صورت رفع اون اعلام کنه تا حل شدن اون مشخص بشه و در صورت لزوم توضیح بده.

با تشکر از جناب شمسی بخاطر مطرح کردن بحث قوانین

لینک به ارسال

با سلام خدمت مدیران و کاربران جومینا:

اول از مدیران انجمن تشکر میکنم که چنین فضای بازی رو ترتیب دادند که همه ی کاربران بتونن نظرات خودشون رو راجع به قوانین ارائه بدن.

سپس از کاربران خوب جومینا تشکر میکنم که همیشه مایه ی پیشرفت انجمن بودند.

در رابطه با قوانین باید عرض کنم که ، قوانین همیشه باعث پیشرفت یک اجتماعه و هر چقدر که این قوانین ریز تر و دقیق تر باشن باعث میشه که اون اجتماع هدف مند تر پیش بره > به طور مثال قوانین جومینا اجازه نمیده که به دلیل منافع یک کاربر منافع کل کاربران به خطر بیفته و این امر باعث ایجاد فضای مناسبی برای گفتگو میشه.

قوانین دقیق تر همیشه نظارت بیشتری رو می طلبه و باعث افزایش مسئولیت مدیران و ناظمین انجمن میشه.

در رابطه با گفته ی یکی از دوستان که گفتن نباید به اونهایی که سابقه ی بیشتری دارن به علت عدم رعایت قوانین خرده گرفت . باید عرض کنم که در این اجتماع جومینا نه بلکه در یک اجتماع بسیار وسیعتر مثل اسلام خداوند هیچ موقع اجازه ی معصیت به پیامبرانش رو نداده بلکه از اونها انتظار بیشتری رو هم داره پس میشه نتیجه گرفت که از کسایی که وقعا از اوایل انجمن تا به امروز همراه جومینا بودن باید انتظار بیشتری داشت.

به نظر بنده یکی از ضعف های انجمن در سامان دهی گفتگو های بین کاربری هست :

در بعضی از پست ها دیده میشه که گفتگو هایی بین کاربران رد و بدل میشه که مناسب طرح در انجمن نیست و به دلیل محدودیت پیغام های خصوصی (منظور تعداد) نمیشه هر گفتگویی رو با پیغام خصوصی بیان کرد ، به نظرم بهتره یک چت روم مناسب و محدود دایر بشه و بحث هایی نظیر آموزش ، بحث در موارد مختلف ، همفکری ، یا حتی نظرسنجی هم در اون صورت بگیره.

با تشکر

لینک به ارسال

خوبه ولی این خودش یه مشکله دیگرو برای مدیران ایجاد میکنه

ولی در کل خوبه من موافقم

لینک به ارسال

با سلام

قبلا در مورد چت رو کاملا بحث شده شدنی نیست ! / بی خیال

- از بحث اصلی خارج نشیم قوانین!

زندگینان سپید

لینک به ارسال

ولی آقای شمسی قوانینی که مقرر می شود مثل تبلیغات آیا استثنا دارد یا برای همه یکسان هست چون من می بینم شما به دیگران تذکر تبلیغات نکردن می دهید ولی من می بینم بنرها در بالا چر خش می خورند تا اون جایی که توی دهات ما کدخدا قانون وضع می کرد اول خودش رعایت می کرد بعد از دیگران انتظار داشت که رعایت کنند ولی اگر استثنایی برای قوانین هست بگید در این مورد دیگر بحث نشود . چون بالاخره اخنیار انجمن را دارید .

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• افزودن...