رفتن به مطلب
Saeed_Shamsi

رفع مشکل قالب ها با اکسپلورر- IE

پست های پیشنهاد شده

با سلام

اگه تا حالا خواسته باشید قالبی رو طراحی یا اینکه فارسی کنید ( چه جوملا ، مامبو ، میترا ، وردپرس،... خلاصه هر سیستمی که قالباش با css شکل دهی شده باشه ! ) به احتمال زیاد ++99% :sبا اینترنت ایکسپلورر یا همون ie به مشکل بر خوردید عکس این هم می تونه صادق باشه یعنی شما قالبتونو فقط برای ie آماده کرده باشید به احتمال زیاد با دیگر مرور گر های استاندارد به مشکل برمی خورید، یکی از راه حل این مشکل که بیشتر سروران طراح سایت و فارسی سازان قالب از آن استفاده می کنند ، استفاده از هکها هستش ، ه-ک ها با اینکه مشکل مارو حل میکنند ولی خودشون مشکل بزرگتزی رو به وجود می آورند! ...

اما روشی رو که امروز می خوام آموزش بدم هیچ یک از مشکلات ه-ک هارو نداشته و خیلی ساده تر از آنهاست ! ونم استفاده از شرط ها + تعریف استایل خاص برای هر مرور گر ( 2 استایل یکی برای ie ویکی هم برای دیگر مرور گرها

بخش اول : آشنایی با دستورات شرطی که رو اینترنت ایکسپلورر یا IE اعمال می شوند:

Atropat IT _ Joomina .IR 

1 -این دستور میگه که در کدی که بین تگ P قرار بگیره ( که می تونه لینک به یک فایل css یا یک کد جاوا باشد ) در همه نسخه های ie نمایش داده می شود .

Atropat IT _ Joomina .IR 

2 -این دستور میگه که در کدی که بین تگ P قرار بگیره ( که می تونه لینک به یک فایل css یا یک کد جاوا باشد ) فقط در ie6 نمایش داده می شود .

Atropat IT _ Joomina .IR 

3 -این دستور میگه که در کدی که بین تگ P قرار بگیره ( که می تونه لینک به یک فایل css یا یک کد جاوا باشد ) که در نسخه های پایینتر از ie8 نمایش داده می شود .

Atropat IT _ Joomina .IR

4 -این دستور میگه که در کدی که بین تگ P قرار بگیره ( که می تونه لینک به یک فایل css یا یک کد جاوا باشد ) که در ie8 و نسخه های پایینتر از ie8 نمایش داده می شود .

Atropat IT _ Joomina .IR 

5-این دستور میگه که در کدی که بین تگ P قرار بگیره ( که می تونه لینک به یک فایل css یا یک کد جاوا باشد ) که در نسخه های بالاتر از ie7 نمایش داده می شود .

Atropat IT _ Joomina .IR 

6-این دستور میگه که در کدی که بین تگ P قرار بگیره ( که می تونه لینک به یک فایل css یا یک کد جاوا باشد ) که در ie7 و نسخه های بالاتر از ie7 نمایش داده می شود .

شرط هایی که مخصوص ie بودند تو اونجایی که من می دونم این ها بودند .

برای مشاهده ستورات شرطی مخصوص دیگر مرور گرهای می تونید از گوگل کمک بگیرید.

برای اینکه به و مشلات دوستانی که این کد هار تست می کنند ( البته فکر نکنم مشکی باشه ) بتونیم خوب پاسخ دهیم و بهر آموزش بالا بره فکر کنم فعلا برای این ساعت کافی باشه :) بعد از چند ساعت ادامشو میزارم (شایدم کمتر)

امید وارم که بهترین راهکار هارو انتخاب کنید .

یا علی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

بخش دوم: تعریف استایل مخصوص هر مرور گر به کمک شرط ها

ابتدا از فایل template.css ( یا هر فایل فایل که استایل شما رو در بر داشته باشد ، معمولا برای جوملا template.css می باشد ) یک کپی تهیه کنید . {البته اصولترش اینکه فقط اون کلاس و آیدی های که نیاز هست رو در یک فایل css جداگنه مقدار دهی کنید ... و لی برای اینگه گیج نشید ... } و اسم ونو بزارید ie-template.css خوب حالا شروع کنید به طراحی(کد نویسی) یا فارسی سازی(ادیت) رو روی فایل template.css و این فایل رو با مرور گر مورد نظر ( معمولا اگه با فایرفاکس تنظیمش کنید با دیگر مرور گر ها هم هماهنگ می شود) غیر از IE تنظیم کنید، خوب بعد از اتمام کار با مرورگر مورد نظر نوبت به تنظیم IE میرسه حال فایل ie-template.css رو برای IE تنظیم کنید ( دیگر مرورگر هارو در نظر نگیرید ) بعد از اتمام تنظیمات.

فایل index.php رو ( که در فولدر اصلی هر قالب قرار دارد ) باز کنید و به دنباله کد زیر بگردید:

و بعد از آن این کد را قرار دهید:

برای مثال: اگر ما بخواهیم این Style که برای IE تنظیم کردیم فقط بر روی ie6 و نسخه های

پایین تر از آن عمال شود:

یا برای کلیه نسخه ها ie داریم:

کار تمام شد

تذکر :idea::دوستان دقت کنید که ما فرض رو بر این گرفتیم که ie-template.css در هما دایرکتری template.css ( یعنی فولدر css ) قرار داره در غیره این صورت در کدی که به index.php اضافه می کنید آدرس دایرکتری مورد نظر را وارد کنید .

امیدوارم موفق باشید :heart:

یا علی

لینک به ارسال

سلام

این کدهایی که گفتین رو کجا باید وارد کرد؟

من سایتم با ie8 نصفه باز میشه.

www.mehrabrar.com

کمکم کنین لطفا خیلی مهمه و عجله دارم.

لینک به ارسال

با سلام

کد خاصی که نداره همون css / و برای هر قالبی متفاوته

----------------------------------------------------------

css بلد هستید ؟ نباشید نمیتونید / بتهره یاد بگیرید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز اینجا جای این سوال نیست /

در یک تایپیک جدا مطرح کنید بخش " در خواست فارسی سازی " و قالبتونو اونجا قرار بدین اگه دوستان وقت داشتن براتون انجام میدن

یا حق

لینک به ارسال

آريالا دستت درد نکنه آموزشتون جالب بود

من تو Ie6 سایتم بده. ولی تو 8 که دیدم مشکلی نداشتم. فایل css هم فقط برای 6 دارم. چطور باید یکاری کنم روی 8 نمای بده اگه با 6 رفت ؟؟ یعنی اینکه من فایل 8 رو کد ندارم اما خوب نشون میده واسه همین میگم چطوری باید اینکارو کرد

لینک به ارسال

با سلام

اگه درست سوالتون رو درست متوجه شده باشم...

اینطور نیست که با خوب نشان دادن سایت تو یک مرورگر بگیم برای اون css جداگانیی نوشته شده ! اگه یک مرور گر {و برنامه نویس } دستورات نوشته شده رو خوب پشتیبای کنه {و خوب بنویسه } نباید هیچ یک از این مشکلات پیش بیاد ....

حال چون ie و بخصوص ie6 از css بطور کامل پشتبانی نمی کنه این مشکلات پیش میا د... { البته این رفته رفته دار درست میشه مثلا توie9 بهتر از ie6 هست ! } ...

تنها زمانی نیاز به نوشتن css اختصاصی برای یک قالب داریم که مرور گر تو نشان دادن اون به مشکل برخورد کرده باشه ! .... حال شما باید برای ie6 سی اس اس جداگانه ای بنویسید و با ie8 کاری نداشته باشید

یا حق

لینک به ارسال

بله مثلا تو ie6 عنوان پوست ها و بولت ها نامنظم هست. روش ساخت css جداگانه تو ie6 چطور است ؟

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز بهتربود قبل اینکه سوالتون رو مطرح میکردید یه نگاه به عنوان و مطالب همین تایپیک مینداختید...!!!

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

فقط پست های 1- 2 رو با دقت بخونید ... و چند بار امتحان کنید ...

برای اجرا این آموزش حتماً باید css بلد باشید

یا حق

لینک به ارسال

من اینکارارو کردم :

همون فایل style.css که اطلاعات css قالب درونش هست رو کپی گرفتم و اسم کپی رو گذاشتم ie-style.css

در فایل index.php اون کدی که گفتید نبود ولی مشابهش بود که کمی فرق داشت

بعد این دستور شرطی رو گذاشتم تو ایندکس :

بعد تو همون کد اسم فایل رو ie-style.css گذاشتم اما تغییری نکرد

فکر کنم یجای کارم اشتباه بود نمیدونم

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز دوباره آموز رو بخونید ... شما برای ie8 گذاشتین نه ie6 ... در ضمن شما باید css بلد باشید و به عناصر مورد نظر حالت درست رو عمال کنید .... نه اینکه فقط از css اصلی یک کپی بگیرید و نامشو تغییر بدین .

یا حق

لینک به ارسال

دوست عزیز من از توضیحات شما فقط متوجه یه قسمت نشدم همون اول بخش دو امزش گفتید که روی فایل template.css تنظیمات انجام بدید با مرور گر غیر از IE باز کنید و بعد هم ie-template رو تنظیم کنید با مرور گر IE

می خوام بدونم که یعنی این تنظیمات چیه؟ یعنی باید دستی کدی بنویسم داخل این فایل ها؟ اگه اره چه ربطی به مرورگر داره؟

یه سوال دیگه اگر در قالب،فایل های css مربوط به ie6,7 وجود داشته باشه و اون شرط ها هم در index باشد. اما باز هم سایت با اکسپلورر 6و7 مشکل داشته باشه تکلیف چیه؟

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز منظور من این بود که موقع طراحی یا فارسی سازی قالب اونو با مرور گر دلخواهتان تست و برسی کنید .... و چون بعد از به اتمام رسیدن کار و مشاهده ان توی ie { بخصوص ie6} معمولا مشلاتی رو در ون خواهید دید ... برای رفع اون مشکلات در نسخه های مختلف ie از کد های ذکر شده استفاده کنید ./

حال سایت شما فقط با ie6 مشکل داره پس فقط برای اون کد اختصاصی بنویسید {css اختصاصی }

ربط کد نویس و مرور گر اینکه شما هر کئی که برای یاستتون مینویسید باید توسط مرورگر بازدید کنند کامپایل بشه ... خوب حال یک مرور گر نتونه کدی که براش نوشته شده رو خوب بخونه باید کدی نوشت که بتونه خوب کامپایلش کنه!

================================================

باید در کدها باز نگری بشه ! البته در بعضی از مواقع هر چقدرهم کد بنویسی به نتیجه دلخواه نخواه رسیدی !!!!

یا حق

لینک به ارسال

مشکل اینه که با وجودی که فایل های css مربوط به 6و7 وجود دارند اما سایت من کلا با اکسپلورر از هر نوعی نصفه باز می شه فرقی نداره ie6 ,ie7,ie8

جالب است که بگم، صفحاتی از سایت که قرار است در یک مطلب یا به عبارتیarticle رو نشون بده، در اون صفحه منوهای سمت راست نشون داده نمی شه اما در بقیه صفحات دیده می شه و کامل لود می شه.

خواهشا راهنماییم کنید.

لینک به ارسال

با سلام

معمولا این مشکل از فارسی سازی نادرست حاصل میشود .

در مورد فارسی سازی صحیح قبلا در فروم توضیح داده شده است / مطالعه کنید

یا حق

لینک به ارسال

اما این قالب رو من فارسی نکردم. ورژن فارسی قالب رو از همین سایت گرفتم. مگه می شه قالبی که فارسیش مشکل داره برای استفاده ،توی سایت گذاشته باشید.

قالبی که استفاده کردم قالب شرکتی نوع A یا 7

http://joomina.ir/component/k2/item/54-cooperate_rtl_template.html

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز من یک بار دیگه و همین الان با ie این قالب رو تست کردم مشکلاتی که شما فرمودید رو ندیدم !

با ie6 کمی مشکل داره ولی نه به اون صورتی که شما فرمودید و لی تو ie7 کاملا درست کار میکنه !

ببینید تو سایتتون پلاگن یا ... خاصی نصب نکردید / برسی کنید میتونه از ائنها هم باشه

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...