رفتن به مطلب
giggle

مفهوم لایسنس های محدود افزونه ها

پست های پیشنهاد شده

سلام

بعضی از افرونه ها با این شرایط فروخته می شوند که مثلا لایسنس یک ساله برای یک دامنه یا شرایطی از این قبیل

سئوالم اینه که بعد از یک سال چی میشه؟؟؟؟

یعنی اگه من لایسنس جدید نخرم افزونه دیگه کار نمی کنه؟؟؟؟؟

یا مثلا نمی شه واسه دو تا دامنه همزمان ازش استفاده بشه

یا نه هر دو تاش میشه اما اینا قوانین هستن مثل قوانین انجمن جومینا ؟؟؟؟؟؟

یا مثلا اگه این قوانین رو رعایت نکنیم افزونه کار میکنه نمی تونیم آپدیت هاشو بگیریم؟؟؟؟

لطفا کامل و جامع توضیح بدید

ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

در این زمینه چیز خاصی نمیدونم ولی میتونم چند تا مثال بزنم شاید ربطی به جوملا نداشته باشه ولی قصدم رسوندن مفهوم هستش .

بطور مثال آنتی ویروس Kaspersky رو در نظر بگیرید . این آنتی ویروس هم با لایسنس و هم بدون لایسنس کار خودش رو انجام میده ولی با استفاده از لایسنس شما میتوانید برای مدت محدودی مثلا یکماه یا یکسال قابلیت آپدیت کردن رو داشته باشید و در صورتی که مدت لایسنس به اتمام رسید فقط قابلیت آپدیت غیر فعال میشه ولی آنتی ویروس به کار خودش ادامه میده تا زمانی که یک لایسنس جدید برای آپدیت تهیه کنیم .

لایسنسها در حقیقت نوعی کد فعال سازی هستند . بعضی از شرکتهای سازنده نرم افزار ها و یا افزونه های جوملا که به رایگان تولید میکنند بسته به نوع سیاستی که دارند برای کنترل محصولاتشان از کدهای فعال سازی استفاده میکنند که خودم به شخصه به این مورد برخورد کردم .

نمونش برای استفاده از سیستم نظر دهی در جوملا 1.6.3 از افزونه

Discussit استفاده کردم با اینکه یک افزونه رایگان هستش ولی علاوه بر اینکه برای مدیریت نظرات باید از پروفایلم در سایت سازنده استفاده کنم برای فعال کردن پلاگین در سایتم باید از Key که پس ساخت اکانت داده میشود استفاده کنم . یعنی تا زمانی که کد را وارد نکنم افزونه فعال نمیشود .

بعضی از افزونه ها هم هستند که برای آپدیت شدن نیاز به کد فعال سازی دارند .

بعضی از افزونه ها هم هستند که شاید به ظاهر کار خودشون رو انجام میدهند ولی وقتی وارد سایت میشیم با پیامهای خطا مواجه میشیم.

در کل به نظر من استفاده از کدهای فعال سازی شاید به نظر ما که کاربریم چندان مهم نباشه ولی برای سایت سازنده میتونه جنبه اقتصادی یا سیاستی برای کنترل کاربرانش داشته باشه .

امیدوارم مطلب مفید بوده باشه . هر چند نظر سایر دوستان جومینایی اهل فن هم میتونه کمک موثری باشه .

موفق باشید

یا حق

:shy:

لینک به ارسال

دوست عزیز افزونه هایی که با لایسنس مدت دار برای یک دامنه ارائه میشند فقط برای همون دامنه و برای مدتی که گفته فعال خواهد بود و از آن به بعد فعال نخواهد بود و پیغام پایان اعتبار را می دهد

اگر در دامنه دیگر نصب شود اخطار خواهد داد و باز نخواهد شد

موفق باشید

لینک به ارسال

پس افزونه هایی که به صورت وارز هستند چطور به کارشون ادامه میدن؟

افزونه های رو میشناسم که نیاز به کد فعال سازی داشتن اما تو اینترنت بدون محدودیت به صورت وارز موجود بود

این همون نسخه نال شده است درسته؟

لینک به ارسال

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

بله نال شده هستند یعنی یک شخصی مثلا اسکریپتی یا cms ی یا افزونه ای یا ... که باید خریده بشه رو میاد در کد نویسیش تغییراتی می ده(نال می کنه) و بصورت رایگان پخش می کنه که کار جالبی نیست!!!

(این رو هم در نظر داشته باشید که این موارد... نال شده می تونه براتون مشکل ساز بشه! (مثلا سایتتون رو ببندن و یا خلاصه...:1:)

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...