رفتن به مطلب
amrdata

پیشنهاد به مدیران در مورد افزونه های فارسی شده

پست های پیشنهاد شده

با سلام

خسته نباشید

یک پیشنهاد برای مدیران محترم جومینا داشتم گفتم که اول نمی خواستم بگم اما بعدش تصمیم گرفتم که بگم بالاخره مدیران و کاربران جومینا هدفش توسعه جوملا هست

پیشنهاد من اینه که این افزونه هایی که توسط کاربران انجمن جومینا فارسی میشه به این صورت به هم ریخته نباشه و مدیران لطفی بکنن و تو همین انجمن یک بخش ایجاد کنن که فقط خود مدیران بتونند تو این بخش مطلب ارسال کنند و مدیران تمام افزونه هایی که در این انجمن توسط کاربران فارسی میشه را در این بخش قرار بدن تا اینقدر پیدا کردن افزونه ها تو انجمن طول نکشه

این کار چند تا مزیت داره :

1- پیدا کردن راحت افزونه های فارسی شده توسط کاربران

2- جلوگیری از ایجاد تاپیک های تکراری پیرامون درخواست افزونه

و کلی مزایای دیگه که من وقت تایپ کردنشو ندارم

[align=CENTER]:heart: این فقط یک پیشنهاده و تصمیم با مدیران و ما هم تابع تصمیم مدیران هستیم :heart:

در ضمن اگر کسی پیشنهاد دیگه ای هم در رابطه با این موضوع داره بفرمایید

در پناه حق :heart:[/align]

در پناه حق :heart:[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

البته كار خوبي است ولي بايد اقاي تهراني و شمسي در اين مورد تصميم بگيرند چون ايجاد انجمن جديد در دسترس آنهاست ولي اين موضوع رو مطرح خواهيم كرد.

لینک به ارسال

پیشنهاد خوبیه، مخصوصا اگر مثل صفحه اصلی سایت توضیحات تکمیلی داشته باشه که در سرچ بهتر دیده بشه، بنظرم بهتره.

بنظرم بهتره این نوع تاپیکها باز باشه تا بشه توش نظر داد و مشکلات رو مطرح کرد وگرنه با اونی که در سایت هست تفاوتی نمیکنه!

راستی چرا تو سایت اصلی امکان سرچ نیست و باید از بیرون تو افزونه ها جستجو کرد؟

لینک به ارسال

اگر در انجمن چنين كاري انجام بشه افزونه هاي ترجه شده توسط كاربران منتقل خواهد شد و مسلما امكان ارسال فعال خواهد بود.

در مورد جومينا هم امكان جستجو موضوعي موجود است كه بسيار كاربردي است و به راحتي ميتوانيد به بخش ها و افزونه ها دسترسي داشته باشيد.

براي تصميم گيري در مورد راه اندازي اين انجمن هم بايد چندروزي صبر كنيد !

لینک به ارسال

با سلام

خسته نباشید

ممنون بابت نظرات خوبتون

جناب آقای گنجی فرمودند :

اگر در انجمن چنين كاري انجام بشه افزونه هاي ترجه شده توسط كاربران منتقل خواهد شد و مسلما امكان ارسال فعال خواهد بود.

به نظر من اگر قابلیت ارسال توسط کاربران فعال باشه میشه همان جریان الان که از بس کاربران تو تاپیک افزونه فارسی شده پست ارسال می کنند چندین صفحه ایجاد میشه و گیج کننده است

من فکر می کنم اگر قابلیت ارسال توسط کاربران در این انجمن فعال نباشه بهتره و اگر کاربری مشکلی داست در قسمت مشکلات تاپیک خودشو ارسال می کنه

در پناه حق :heart:

لینک به ارسال

آقا به نظر من در مورد مشکلات مختلف در جوملا اینقدر در این انجمن بحث شده که فروم جومینا به یه مرجع تبدیل شده که هر کسی میاد دیگه نیاز نداره مشکلش رو مطرح کنه ، 99 درصدش رو با جستجو میتونه پیدا کنه

فکر کنم مهم ترین بخشش میمونه همین افزونه های جدیدی که توسط اعضا ارائه میشه

که اگه دست اعضا باشه ، دوباره میشه همون آش و همون کاسه و همون شلوغی که هیچ کدوم خوشمون نمیاد

به نظرم باید یجوری باشه که اعضا بفرستن بعد مدیران تایید کنند بعد وارد انجمن بشه بهتره

اینطوری مشکلی هم پیش نمیاد و نظم به هم نمیخوره

:thankyou:

لینک به ارسال

بله من هم با نظر دوستمون موافقم :

به نظرم باید یجوری باشه که اعضا بفرستن بعد مدیران تایید کنند بعد وارد انجمن بشه بهتره

اینطوری مشکلی هم پیش نمیاد و نظم به هم نمیخوره

اعضا ارسال کنن و مدیران تایید کنن عالی میشه - اینطوری حرف نداره

البته طوری باید باشه که مدیران فقط افزونه ها را تایید کنن یعنی دیگه کسی نیاد اونجا مشکلات خودشو بفرسته

لینک به ارسال

فقط مشکلی که پیش می آید اینطوری کار مدیران بیشتر میشود تا بخواهند یکی یکی پست ها را بخوانندو تأیید کنند .

اگر از اول کاربران زیر هر افزونه مشکلاتشان را مطرح می کردند حداقل خوبی اش این بود که افزونه ها در اولین پست قرار می گرفت و مشکلات افزونه ها در زیر آن و در پست های بعدی .

در انجمن پارس جوم فرم ساز breezing را ببینید . فکر می کنم اگر اینطوری پست زده شود کاربر هم برای پیدا کردن افزونه راحت تر است و هم می تواند مشکلاتش را در صفحات مختلف آن پیدا کند و رفع نماید .

لینک به ارسال

با سلام

جناب آقای سمیع عادل ممنون از نظرات خوب شما

اما مشکلی که هست وقتی ارسال برای همه آزاد باشه و یک تاپیک مربوط به افزونه خاص وقتی به عنوان مثال تا 5 صفحه پیش بره و یکی مثل من (قصد جسارت به کسی ندارم) میاد به جای دنبال تاپیک مربوط به افزونه و پیدا کردن مشکل خود فورا در این قسمت یک تاپیک ارسال می کنه راجب مشکل خودش و در این موقع میشه همان آش و همان کاسه

به نظر من بررسی یک مشکل مربوط میشه به بخش مشکلات نه بخش افزونه های فارسی شده توسط کاربران

لینک به ارسال

با سلام

جناب آقای تهرانی روز خوش - امیدوارم سفر بهتون خوش گذشته باشه

همچنین از مدیران و ناظران خواهشمندم این ارسال را اسپم به حساب نیاورند و من فقط قصدم از این ارسال یادآوری می باشد و از آقای تهرانی خواهشمندم این تاپیک را بررسی کنند

حالا که جناب آقای تهرانی از سفر برگشتند خواهشمندم راجب پیشنهاد من یک تصمیمی بگیرند و امیدوارم هر چه زودتر تصمیمی گرفته بشه و اقدام بشه

لینک به ارسال

به نظر من نه در انجمن . بلکه در سایت یک مرکز بلاگ مانند ایجاد کنید .. مثل غرفه های نمایشگاه .. موضوعات طبقه بندی شوند و امکان آپلود وجود داشته باشه .. هرکس که آپلود را انجام میده میتونه مشخصاتش هم بنویسیه .. این افزونه ها به دست مدیران برسه .. فرض کنید بخش افزونه های فروشگاهی 1.6 ایمیل بشن به جناب X و بخش افزونه های فروشگاهی 1.5 به جناب Y . بعدش اگر دیدند که مناسبه ، روی سایت آپلود کنند و با مشخصات فرد مترجم .. اینجوری جذابتره . چون میشه قالبی هم برای اون بخش ایجاد مرد . با جوملا 1.6 راحت در میاد این سبک .. اما توی انجمن کلا جلوه قشنگی نداره .... انجمن رفع اشکال تخصصیه ... باید افزونه جای دیگه آپ بشه و اینجا پشتیبانی .. نه؟

لینک به ارسال

درود بر شما

من چندین ماه پیش خواستم این کار را انجام بدم حتی تمام کارهاش را هم انجام داده و سیستم کاملا آماده است اما یک مشکل بزرگ در این وسط وجود داره .

ببینید تمامی افزونه هایی که در جومینا منتشر میشه 2 تا حالت داره یا خودمون فارسیش میکنیم و یا کاربر دیگه ای فارسیش میکنه و برای ما ارسال میکنه اگر خودمون فارسیش کنیم که هیچ اما اگر کاربر دیگه ای فارسی کرده باشه که نشناسیمش ما افزونه را به این راحتی نمیتونیم منتشر کنیم دلیلشم اینه که ممکنه یک نفر در لابلای کدهای افزونه شل بریزه شما افزونه را دانلود میکنید و ما هم که خبر نداشته ایم بعد اون کاربر براحتی سایت هایی که از اون افزونه استفاده کرده اند را ه-ک میکنه . نتیجه این میشه که میاییم ثواب کنیم ، کباب شده ایم و کافی است یک افزونه این سبکی وارد بشه دست آخر به نام جومینا تموم میشه

به همین دلیل از انجام اینکار منصرف شدیم چون نمیتونستیم تک تک افزونه های فارسی شده را از این نظر بررسی کنیم.

لینک به ارسال

خوب به نظر من

شما می تونید چندین نفر را به عنوان مدیر یا ناظر این بخش اختصاصی بدید و فقط کارشون چک کردن این افزونه ها باشه و به نظر من 3 نفر باشند به راحتی می تونن این کار را انجام بدن چون نهایتا روزی 4 یا 5 افزونه ارسال میشه و هر کدوم می تونن 2 تا را روزانه چک کنن

آقای تهرانی این چطوره ؟

لینک به ارسال

امیرجان من گفتم ... ایمیل بشند به مدیران .. مدیران یک لوکال ایجاد کنند برای این کار و چک کنند . اگر هم ترجمه ok بود و هم مسائل جانبی ، منتشر کنند . کاری که joomal.org میکنه هم همینه ... راهی جز این نیست .. خیلی حرکت زیبایی میشه عزیزم ..

لینک به ارسال

حرکت زیبایی هست

و تخصص و امکانات میخواد اینکار و مهمتر از همه وقت آزاد!!!!!!

اگه وارد این کار بشیم خیلی از وقت ما گرفته میشه و همیشه باید در حال چک کردن افزونه های نه تنها از یک نگاه بلکه از زوایای مختلف باید بررسی بشه و راست چین کردن و احیاناً ترجمه های اشتباه

البته دیگر دوستان هم نظر بدن بد نیست و اگه قرار همچین چیزی باشه اول در گروه مدیران باید از همه نظر بررسی بشه

موفق باشید

لینک به ارسال

خیلی ها هستند که توانایی دارند و در این انجمن فعالیت میکنند . مثل جناب پوردل ( کسی که میشناسم گفتم) و مسلما امثال ایشون زیادند و میشه با دادن یه پنل راحت فعالیت کرد. حداقل به صورت بتا ... ناظرین کارهای پشتیبانی را به راحتی انجام بدند و دوستان هم به انتشار ماژول ها ... نیرو زیاده ... ضرری نداره .. نسخه بتای کار رو آماده کنید ببینید چجوری میشه کار کرد ... مشکلات رو توی نسخه سعی میکنیم رفع کنیم ... امیرجان و دوستان مدیر واقعا ایده ها و راه کارهای زیبایی دارند و کسی که ا اینجا بیاد ، بیشتر از این هم راحت میاد ... مطمئنم .

لینک به ارسال

من نمی دونم دیگه چی بگم چون هر چی میگم یک دلیل میارید و در اصل میگید نه ولی فکر کنم با این کار کمک بزرگی به همه میشه

می تونید یک عده از کاربران حرفه ای و مورد اعتماد انجمن جومینا را جمع کنید و یک تیم مدیریت افزونه تشکیل بدین و فقط اونها چک کنن و در اصل وظیفه اینها فقط این باشه

لینک به ارسال

درود بر شما

من چندین ماه پیش خواستم این کار را انجام بدم حتی تمام کارهاش را هم انجام داده و سیستم کاملا آماده است اما یک مشکل بزرگ در این وسط وجود داره .

ببینید تمامی افزونه هایی که در جومینا منتشر میشه 2 تا حالت داره یا خودمون فارسیش میکنیم و یا کاربر دیگه ای فارسیش میکنه و برای .

.

.

.

به همین دلیل از انجام اینکار منصرف شدیم چون نمیتونستیم تک تک افزونه های فارسی شده را از این نظر بررسی کنیم.

*

خوب آقای تهرانی بیاین به دو بخش تقسیم کنید ، یکی بخش اصلی که مورد تایید شما باشه و یه بخش عمومی که هر کسی بتونه قرار بده و تا مدیران تایید کنند به بخش اصلی راه پیدا کنه :heart:

*

خوب به نظر من

شما می تونید چندین نفر را به عنوان مدیر یا ناظر این بخش اختصاصی بدید و فقط کارشون چک کردن این افزونه ها باشه و به نظر من 3 نفر باشند به راحتی می تونن این کار را انجام بدن چون نهایتا روزی 4 یا 5 افزونه ارسال میشه و هر کدوم می تونن 2 تا را روزانه چک کنن

آقای تهرانی این چطوره ؟

امیر جان مطمئنی 3 نفر کافیه ؟ :1:

فکر کنم گاهی بعضی از افزونه ها یه هفته کار ببره تا حفره هاش مشخص بشه شایدم بیشتر:at:

ولی من رو پیشنهادم هستم ها

دو گروه تقسیم بشه :cool:

________

راستی آقای تهرانی این عکسو نمیخواین بردارین؟ :

90c79j83xsyfewugp.jpg

لینک به ارسال

بله دوست عزیز برای شروع 3 نفر به عنوان مدیران اصلی تیم افزونه ها کافین و چندین نفر هم به عنوان اعضای تیم افزونه ها

لینک به ارسال

بهتره برای اینکار یک بخش جداگانه مخصوص معرفی افزونه توی خود انجمن ایجاد بشه.

یعنی افزونه ها اونجا گذاشته بشه بنام خود مترجم و با توضیحات خودش.(منتها قبل از قرار گرفتن در دسترس عموم توسط مدیران بصورت اجمالی بررسی بشه.از نظر کپی رایت و توضیحات و تصاویر و ...)

در این قسمت امکان بحث و نظر وجود نداشته باشه.تنها در انتهای معرفی هر افزونه یک تاپیک برای بررسی و نظر دادن کاربران معرفی بشه.

اینطوری هم نظم در معرفی افزونه ها رعایت میشه و هم مسئولیت بر عهده مترجم هست و هم کاربران امکان بررسی و نظر دهی و رفع اشکال دارن و دیگه مثلا در بخش معرفی افزونها شاهد دهها تاپیک رفع اشکال نیستیم

لینک به ارسال

درود بر شما

دوستان الان تصمیمش گرفته بشه سیستمش کاملا آماده است منتها شما یک مورد را در نظر نمیگیرید . این کار به صورت امن عملا امکان پذیر نیست .

موضوع اصلا فارسی سازی نیست . در مورد فارسی سازی کاملا حق با شماست و مسئله ای نیست که این کار انجام بشه اما مشکل چیز دیگری است .

ببینید کدهایی وجود داره که میشه آن ها را در افزونه در لابلای کدهای دیگه قرار داد که از اون طریق بشه سایت ها را ه-ک کرد این کد ها بسیار متنوع است و یکی 2 تا نیست که بشه 3 نفر همش را بدونن . از طرفی میشه حتی ساختار خود افزونه را براحتی تغییر داد به نحوی که بک دور ایجاد نمود بدین ترتیب شمایی که اومدی مثلا یک ماژول و یا افزونه فارسی از جومینا یا هر دایرکتوری فایل دیگه دانلود کردی با خطر ه-ک شدن مواجه میشی.

چک کردن یک مازول با فرض این که کسی به تمامی شل ها ( کدهای ه-ک ) تسلط داشته باشه باز انجام شدنی است اما در مورد یک کامپوننت با 60 تا فایل این کار عملی نیست و ما نمیتونیم مسئولیت عواقب آن را بپذیریم . هر افزونه باید دقیق تحلیل کد بشه و حتی صحبت جایگزین کردن فایل های مادر با فایل های اصلی هم نیست ممکنه جایی از قلم بیوفته با توه به اینکه خیلی از افزونه ها فارسی سازیش از خود فایل های مادر انجام میشه .

موضوع اینه که نمیخواهیم برندی (جومینا) را که براش خیلی زحمت کشیده ایم براحتی نابود کنیم و اطمینان کاربر را با دانلود افزونه نا مطمئن از بین ببریم .

کاری که شما میفرمایید در نگاه اول کار بسیار خوبی است خود من هم حداقل 4 روز براش وقت صرف کردم اما وقتی سیستم آماده شد دیدم ای بابا این مشکلات هست . که نمیشه ساده گرفتشون . کلی از سایت های مذهبی و شرکتی از افزونه های جومینا دارن استفاده میکنن خود شما هم ممکنه برای طراحی سایت هایی که طراحی میکنید از این افزونه ها استفاده بکنید . با استفاده از افزونه فارسی شده جومینا درحقیقت شما هم دارین حیثیتتون را پیش مشتریتون گرو میزارین درسته ؟

من نمیتونم افزونه ای که بهش مطمئن نیستم را به نام جومینا منتشر کنم برای اطمینان پیدا کردن هم نمیتونیم 40 تا فایل را دقیق بررسی کنیم برای همین من تنها افزونه افرادی که میشناسم را به نام خودشون در جومینا منتشر میکنم . کسایی مثل جناب پردل بسیار توانا هستند و افزونه هاشون هم در جومینا البته با نام خودشون منتشر میشه اما ایشون را من میشناسم و جزو اعضا جومینا هم هستند اگر کسی را نشناسم افزونش را منتشر کنم درش کد ه-ک (شل ) وجود داشته باشه خود شما چی میگین ؟

این که افزونه درانجمن توسط یک شخص منتشر بشه تا اینکه در جومینا منتشر بشه و یا با نام جومینا منتشر بشه خیلی فرق داره در مورد joomla.org شما در قوانینش و حتی موافقت نامش هم بخونید مسئولیت این امر را از دوش خودشون برداشته اند . اما خود من هم هر وقت میخوام افزونه ای منتشر کنم اول نگاه میکنم که در لیست سیاه و یا زرد جوملا نباشه .

با اینکه ایده این کار خیلی خوبه و بنظر هم کار خوبی میاد اما این عوامل باعث میشه از انجام این کار دوری کنیم . اما راه حلی دیگه ای وجود داره که خیلی ها هم از آن استفاده میکنند اگر کسی افزونه ای فارسی کرد میتونه قبل از انتشار در انجمن برای خود من ایمیل کنه من به نام خودش در جومینا منتشر میکنم البته با تاخیر چون همون ها را هم باید در حد امکان بررسی کنیم .

لینک به ارسال

با سلام

جناب آقای تهرانی ممنون بابت روشن کردن قضیه و دلیل بسیار خوبتون

من یکی که در مورد این پیشنهاد و مسئله قانع شدم

کلی از سایت های مذهبی و شرکتی از افزونه های جومینا دارن استفاده میکنن خود شما هم ممکنه برای طراحی سایت هایی که طراحی میکنید از این افزونه ها استفاده بکنید . با استفاده از افزونه فارسی شده جومینا درحقیقت شما هم دارین حیثیتتون را پیش مشتریتون گرو میزارین درسته ؟

در مورد این جمله شما هم باید بگم که کاملا حق با شماست چون 80% کاربران انجمن جومینا برای دیگران هم سایت طراحی می کنند و برای مشتریان خود از افزونه های عمومی جومینا استفاده می کنند پس اگر مشکلی داشته باشد واقعا باعث آبروریزی می شود و کلی جریان دیگه ...

من و همه کاربران جومینا قبول داریم که شما و تیم مدیریت و همچنین کاربران انجمن زحمات فراوانی کشیده اید تا جومینا به اینجا برسه و این پیشنهاد هم که عملی نشد پس خواشهمندیم که شما لطف کنین انتشار قالب و افزونه ها را کمی بیشتر از قبل کنید

سپاسگذارم

لینک به ارسال

امیرجان من هم همین رو گفتم گلم ...من گفتم که یک بخش در سایت joomina.ir ایجاد کنید و تقسیم بندی بشه . مدیرانی منتخب بشن و به ایمیل مدیران ارسال بشه . پس از تس ماژول و مشاهده صحت ماژول ، آن را روی سایت قرار بدید تا دانلود بشه ... میتونید یک اجبار بزارید که حتما دموی آنلاین واجب است ...

لینک به ارسال

سلام

چون بحث افزونه هاي پارسي شده است، گفتم من هم يه نظري بدم!

اولا از دوستان عزيزي مثل نيما جان و آقاي تهراني عزيز ممنونم بخاطر لطفي كه به من دارن.

ميرم سر اصل مطلب:

ما تو انجمن پارس جوم يه بخش ايجاد كرديم به نام تيم ترجمه، كه دو تا انجمن داره، انجمن پيشنهاد ترجمه و انجمن افزونه هاي ترجمه شده كه مدير تيم هم من هستم.

روند كار به اين شكله كه يه تيم ترجمه تشكيل شده (فعلا متشكل از 5 نفر)؛ پس قرار نيست كه هر كسي بياد ترجمه كنه كه مشكلاتي مثل عدم امنيت افزونه ها پيش بياد.

هر كس پيشنهاد ترجمه داشته باشه، تو انجمن پيشنهاد ترجمه مطرح مي كنه و من به عنوان مدير تيم ترجمه اون افزونه رو بررسي مي كنم و اگه ارزش ترجمه داشته باشه، آخرين نسخشو دانلود مي كنم و شروع مي كنيم به ترجمه (يا خودم يا يكي از اعضاي تيم).

اينجوري افزونه هاي ترجمه شده همه تو يه انجمن بصورت مرتب قرار ميگيره و نه پيدا كردنش سخته، نه پشتيباني و رفع مشكلات كاربران در مورد اون افزونه ها.

حالا اينجا هم ميتونين همچين تيمي رو ايجاد كنيد با افراد مطمئن كه فقط اون ها كار ترجمه رو انجام بدن و جومينا هم مسئوليت اين ترجمه ها رو بپذيره و پشتيباني بده. اگه افراد ديگه اي خواستن ترجمه كنن، هرجاي انجمن كه خواستن افزونه ترجمه شدشون رو معرفي كنن و جومينا هم از ترجمه هاي خارج از تيم ترجمه سلب مسئوليت كنه.

لینک به ارسال

با سلام

جناب آقای پردل ممنون بابت نظرات خوبت

من هم همین را میگم اما من بیشتر نظرم اینه که این کار توی سایت انجام بشه و نه توی انجمن

به نظر من کاربر حرفه ای مورد اطمینان در انجمن جومینا به اندازه کافی داریم که آقای تهرانی بتونن عده ای را برای این تیم انتخاب بکنند

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...