رفتن به مطلب
amintondar

وردپرس يا جوملا-تو انتخاب گير كردم

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من مدتي است كه با جوملا اشنا شدم و تا حد زيادي بهش وارد شدم

ولي اكثر سايتهايي كه ميبينم با وردپرس طراحي شده و اين منو به شك انداخته كه وردپرس امكاناتش بهتر از جوملا است كه بقيه انتخاب ميكنند

من فكر ميكردم كه جوملا حداقل براي سايتهاي خبري بهترين است . اما متاسفانه اكثر سايتهاي خبري كه من ديدم با وردپرس طراحي شد ه

دوستان لطفا كمك كنند تا بهتر بتوانم تصميم بگيرم

من ميخوام يك سايت خبري فرهنگي درست كنم و قالب شار نيوز جوملا هم خيلي تا حالا برام جواب داده ولي گفتند كه امنيت جوملا پايين است و امكان دارد زود هك بشي

قبلا هم جوملاي من دوبار هك شده بود!!!!

خواهش ميكنم راهنماييم كنيد از بس تو اينترنت سرچ كردم سرم دارد ميتركد.

ممنون:1:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

نظر شخصیمو میگم:

به نظرم جوملا بهتره به چند دلیل:

با یه مقایسه کوچیک میتونید بفهمید که طی سال های اخیر جوملا چقد پیشرفت کرده و در مقابل ورد پرس چقد؟!

جوملا افزونه های زیادتری داره و البته پشتیبانی قوی تری (فقط ایران چند تا تیم پشتیبانی داره)

در مورد امنیت : شما ابتدا از امنیت سرورهاتون مطمئن بشید (فایر وال های نرم افزاری و سخت افزاری) بعد بیاید سراغ جوملا

با نصب افزونه های امنیتی جوملا فک نکنم دیگه به مشکل بربخورید چون این افزونه ها حداقل جلوی بچه هکرهائی که تمرینی میان ه-ک میکنن رو میگیره

هکرهای فاز بالا هم که فکر نمیکنم سراغ سایت های من و شما بیان مگه اینکه $$$

البته در مورد امنیت من ورد پرس رو زیاد ازش نمیدونم

ولی از هر چه بگذریم جوملا یه چیز دیگس

منتظر نظر بقیه هم باشید

:thankyou:

لینک به ارسال

همیشه این امر بین جوملایی ها و ورد پرسی ها درگیری هست

من با ورد پرس یک روز کار کردم دیدم با اینکه می گن دایوه و داینامیک ولی این اصلا اینجوری نیست خیلی از بخش هاش استاتیکه

در مورد امنیت ولاه اگر فکر کنیم و کمی در نظر بگیریم جوملا خیلی پیشرفت داشته و خیلی از افزونه هایی رو داره که هنوز ورد پرس نتونسته

داخل خودش بیاره بخاطر همین باگ زیادی پیدا شده ولی در ورد پرس بخاطر فعالیت کم اینجوری شده

در مورد ورد پرس + سیستمی هست که برای کار های محدود درست شده و اصلیتش برای ساخت یک وبلاگ هست نه یک سایت

ولی جوملا اومده با براورد سایت بزرگی مثل جوملای جهانی سایت جوملایی رو مخصوصا برای بانک ها یکی از بهترین گزینه انتخاب کرده

و جوملا بخاطر اینکه کمی سنگین هست بازم داره در سایت های خبری با تغییرات کمی در هسته داره مصرف می شه و از بهرین گزینشم

زات نیوز و بسته جا تیلن هست که خیلی پرطرفدار هست شما می تونید با به روز رسانی و مدیریت خوب بر امنیت خیلی بهتر از سیستم های دیگر شما امنیت ایجاد کنید

من یکی از دوستام هنوز روی جوملای 1 هست واقعا باورتون نمی شه هنوز ه-ک نشده هنوز .....

من به شما از نظر افزونه و کارایی بالا و تنوع در خدمات به شما جوملا رو پیشنهاد می کنم برای یک سایت فرهنگی هنری

چرا : شما می یای کنارش یک انجمن باز می کنی روی جوملا --- می یای تبلیغات نی روی جوملا --- می یای تنوع می زاری روی جوملا -- می یای امنیت می زاری می یای روی جوملا می یای کنارش جامعه مجازی می زاری روی جوملا

حالا خبری : می یای روی جوملا k2 نصب می کنی فقط بری این کار پیشنهاد می کنم یک قالب پر موقعیت می سازیین و حالا k2 یک ماژول داره که می یااد اخباری که در k2 می زارید رو تکی تکی در موقعیت های جوملا می زاری حالا شما 2 تا سایت در یک سایت دارید هم از جوملا مطلب می دید و هم تو k2 که این آبتایم شما رو می بره روی 100 درصد و از 2 طریق می تونید اخبار بدید حالا می یای دایروکتری می سازید و خیلی از امکانات دیگر که k2 نداره

راستی یکمی وارزم می زنی تو سایتت دیگه می ری فضا :D

اگر انعطاف (درسته املاش؟) می خواین جوملا

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز من خودم هم زمانی مثل شما بودم

با این تفاوت که من با وردپرس مدتی هم کار کردم

وقتی میخواستم این دو رو انتخاب کنم درباره مقایسه این دو زیاد سرچ کردم

که در سایتها نظر های متفاوتی پیدا میشد

کسایی که با وردپرس کار کرده بودن طرف وردپرس بودن

اونهایی که با جوملا کار کرده بودن طرف جوملا بودن

خلاصه نمیدونستم کدومشون درسته

ولی بعضی وقتا سایتها و فرومهایی هم پیدا میشد که منصفانه قضاوت کرده بودن(به خصوص فروم های خارجی!)

شما نمیتونید این دو رو قیاس کنید

چون دو سیستم در دو محدوده جدا هستن

وردپرس بیشتر برای سایت های وبلاگی هست ولی جوملا وسعت کارش بیشتر از اینهاست یعنی میشه هم برای وبلاگ استفاده کرد و هم برای کارای زیاد دیگه، ولی خوب برای وبلاگ وردپرس بهتره!

از لحاظ سرعت وردپرس تا اونجایی که من دیدم بهتره،چون سبکتره و پیچیدگی کمتری داره و سیستمش ساده تره

از لحاظ امنیت هم هر دو امنیت خوبی داره ولی جوملا افزونه های امنیتی خوبی داره که تو این مورد جوملا رو قوی تر از قبل میکنه

شما اگه این افزونه ها رو استفاده کنید و موارد امنیتی رو رعایت کنید احتمال ه-ک خیلی کم میشه(خطر ه-ک همیشه موجوده!)

از لحاظ سئو وردپرس خوبه ولی جوملا با افزونه های قویی مثل Acesef ,joomsef خیلی کارییش میره بالا و به نظرم بهتر از وردپرس میشه

در مورد اینکه چرا سایت های زیادی با وردپرس کار شده

باید اینو بگم که سایتهای جوملایی زیادی داریم ولی من قبول دارم سایت های وردپرسی زیاده

و من هم مثل شما اون موقع این تصور برام پیش اومد که شاید وردپرس قوی تره!

ولی دلیل این امر اینه که وردپرس خیلی راحتره!

شما میتونید به راحتی تو وردپرس استاد بشید و از لحاظ افزونه نویسی و طراحی قالب راحت تر از جوملا هست(لااقل از لحاظ طراحی قالب که من خیلی کار کردم جوملا خیلی سختر از وردپرسه!;) )

ولی برای تسلط به جوملا زمان و تلاش لازمه

و استادی در جوملا سختر از وردپرسه

و تعداد نفراتی که تو جامعه وب ایران تسلط کامل به جوملا دارن خیلی کمه که اونم دلیلش رو گفتم

ولی وردپرس اینجور نیست.

در مورد سایت های خبری هم خدمتتون بگم که جوملا بهتره

چون افزونه های خوبی در این مورد داره که در جومینا هم معرفی شدن

وردپرس اگه دقت کرده باشید برای سایت های دانلود زیاد استفاده میشه

چون ساده تره و برای سایت های دانلود که مثل وبلاگ هستن زیاد نیازی به سیستم های خیلی پیچیده نیست

چون کار سایت دانلود پیچیده نیست و فقط نیاز به پست گزاری هست-این رو هم درنظر داشته باشید الان سایت های دانلود از نیوک هم زیاد استفاده میکنن-

در آخر کسی که میخواد یکی از این دو رو انتخاب کنه باید اول محدوده کاری و نوع کارش رو انتخاب کنه

بعد بر اساس این نوع کار و محدوده سیستم مورد نظر رو انتخاب کنه

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام و درود

من اصلاً نمیخوام سیستم مدیریت محتوای دیگری را زیر سواُل......

شما با ورود به سایت http://joomla.org و http://www.worldpress.org به زبان انگلیسی

و http://joomina.ir و http://wp-persian.com به زبان پارسی

میتونید قضاوت کنید که کدام بهتر است.....

ولی اگر از من بپرسی:Donly joomla:D

پیروز باشید....

لینک به ارسال
سلام و درود

شما با ورود به سایت http://joomla.org و http://www.worldpress.org به زبان انگلیسی

سایت اصلی وردپرس:http://wordpress.org/

لینک به ارسال

خوب دوست عزیز

شما می توانید جوملای وردپرسی داشته باشید :huh:

و می تونید از امکانات وردپرس نیز بر روی جوملا استفاده نمایید!

موفق باشید

لینک به ارسال

بله افزونه وردپرس براي جوملا هست و ميتونيد تمام امكانات وردپرس رو تو جملا داشته باشي و سايتت هم جوملا باشه.

من يه مدت از وردپرس استفاده كردم بچارم كرد. بالاخره به جوملا برگشتم. من با استفاده وبلاگي هم داشتم.

به نظر من اصلا سراغ وردپرس نريد.

يه جوملا با يه قالب خوشگل و تروتميز كارتون رو راه مياندازه.

لینک به ارسال

دوستان در مورد فشار روی سرور چی؟درسته که ووردپرس یخورده بشتر از منابع سرور میکشه؟

دوستان اگه مثلا ما بخوایم رو یه vds(با رم یک گیگی و پورت 100) سایت های زیر را ایجاد کنیم...

1 -حدود 10 سایت وبلاگی

2-یه شبکه اجتمایی(حالا یا با jomcosia یا bodypress

3-یه سیستم وبلاگدهی(مثل wordpress mu یا idoblog یا ...)

4-یه انجمن(مثلا bbpress یا...)

و اگه امنیت برامون خیلی خیلی مهم باشه و ترجیهن بخوایم فقط با یک cms کار کنیم و نخوایم همه اینارو برنامه نویسی کنیم پیشنهاد شا چیه؟

خواهش میکنم بدون تعصب پاسخ بدین لطفا(خیلی برام مهمه)!!!

بسیار ممنون میشم

لینک به ارسال

روی سیپیوی سرور وردپرس بیشتر می کشه

شما می خوای روی رم 1 گیگ جامعه مجازی با 100 سایت بسازی (فکر کنم در 5 دقیقه سرور می خوابه)

سایت وبلاگی رو با easy blog با جوملا درست کن از ورد پرس سبک تر می شه منظور فشار روی سیپوی هست

شبکه اچتماعی با جومسوشیال ایجاد کنی امکانات به روز و آبدیت به روز تری نسبت به سیستم ورد پرس داره و با جوملا ست می شه و با خیلی از کامپوننت های دیگر

می تونی از انجمن ساز ویبیولت یا خود کیونا که به جوملا پیوند می گیره و ست می شه استفاده کنی بازم جوملا!

اگر امنیت بلد نباشید ایجاد کنید سیستم دست نوشتم باشه از بهترین سازنده و برنامه نویس بازم باگ داره در یک پستی کامل توضیح دادم اگر از جوملا استفاده کنید با ایجاد یک باگ تا پاپلیک کلی بشه براش پچ می یاد

اینا همه بدون تعصب بود (املای تعصب به پای این دوستمون هست من از اون کپی زدم:D)

اینم پاسخ ها:cool:

لینک به ارسال

منم با نظرات دوستان موافقم اصلا جوملا بخاطر افزونه های قدرتمندش خیلی بهت حال میده فکر کن یه کاربر تو سایتت عضو شه میتونه از فروشگاه استفاده کنه جامعه مجازی بسازی تالارگفتمان بزاری اپلود سنتربزنی سرویس وبلاگ بدی یاگالری عکس بسازی وامکانات دیگه بیشتر اینایی هم که وردپرس کارمیکنند بخاطر seo و لینک فارسی هست که خوشبختانه تو ورژن 1.6 اینم حل شده وبه صورت استاندارد میتونید فارسی کنید ادرس هاتونو از من هم میپرسید میگم جوملا چون تو جوملا هیچ محدودیتی نست هرکاری میتونید بکنید.

شما میتونید نمونه سرویس وبلاگ و جامعه مجازیرو اینجا ببنید البته کامل فارسی نشده هنوز

www.larsacity.com/live

لینک به ارسال

از نظرات دوستان متشکر

ولی برای من امنیت مهمتر از امکاناته! آیا از دوستان کسی میتونه یه نظر قطعی راجب امنترین cms بده لطفا!؟ ووردپرس یا جوملا ...

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز جوملا از نظر امنیت در حد خیلی بالایی هست

ساختار جوملا اساسا بر اساس امنیت طراحی شده

شما باید موارد امنیتی رو رعایت کنید مثل:

امنیت هاست (پرمیشن ها) و شما باید هاستی که از لحاظ امنیت بالا باشه رو برای سایتتون انتخاب کنید.

استفاده از افزونه های امنیتی که در جومینا هم تعدادی از بهترین ها معرفی شده

دقت در استفاده از افزونه ها-یعنی شما باید از امنیت افزونه ای که استفاده میکند مطمئن باشید

چون معمولا آسیب پذیرترین حفره های امنیتی در افزونه های جوملا هست نه در خود جوملا

خودتون هم باید در مدیریت سایت، مسائل امنیتی سیستم کامپیوتری که کار میکنید و گشت و گذار تو نت و چت روم و ایمیل رو رعایت کنید

در کل امنیت موردی است که بسته به خودتون هست

یعنی شما هر قدر دانش در این مورد داشته باشید و رعایت مسائل امنیتی رو بکنید

بتبع امنیت سایت شما هم بالا میره

در مورد ه-ک هم سایت های وردپرسی زیادی ه-ک میشن

شما میتونید سرچ کنید در نت

سایت های جوملایی هم ه-ک میشن، که اونم گفتم دلیلش رو:D

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام خسته نباشید دوستان بنده هم تو انتخاب وردپرس و جوملا گیر کردم!! بزار ماجرا رو کامل بگم

من یک سایت خبری داشتم که با وردپرس بود و یه دومین هم روش پارک بود بعد چند ماه که خبرهای داخلش به 20000هزار شایدم بیشتر رسید دگه وردپرس جواب کرد که رو چندتا هاست بردمش همه میگفتن سایتم فشار زیادی به سرور میاره که البته از افزونه های زیادی استفاده میکردم یکی از افزونه ها هم افزونه امارگیر بود که به سرور فشار میورد یعنی حجم بانک زیاد میکرد اسمش cystats بود که آخر بار گرفتم کل افزونه هارو غیرفعال کردم بازم به سرور فشار میورد که کسی سایتمو میزبانی نمیکرد مشکل از دیتابیس بود حجم دیتابیس هم خیلی زیاد بود فکر کنم دوربره 500-600مگابایت بود من روزی 200-300تا خبر داخلش میریزم که حتی سرور مجازی هم گرفتم جوابگو نبود که اخر سر تصمیم گرفتم سایتمو پاک کنم (دیتابیس هم پاک کردم) که از اول دوباره گفتم یه سایت با وردپرس یه سایت با جوملا میزنم که اینی با جوملا هسته هنوز دارم کاراشو میکنم فقط میخواستم نظر شما دوستان رو بدونم برای جوملا چنین مشکلی پیش نمی یاد؟فشار به سرور نمی یاره؟من روزی 200-300 تا مطلب داخلش میریزم حجم بانک زیاد نمیشه یعنی خیلی فضا استفاده نمیکنه افزونه هاش ماژول هاش مشکل ندارن که در اینده برام مشکل ایجاد بشه؟ و درمورد اونی هم که با وردپرس زدم به نظرتون بزارم با همون وردپرس باشه؟ ادرسش اینه www.news110.ir و یا اینکه اونم به جوملا انتقال بدم ؟و برای انتقال به جوملا 2000 خبر داخلش هسته خبرهارو چطور باید به جوملا انتقال بدم؟

(ضمنا" الان که اونم سایتم با جوملا دارم میزنم میدونم جوملا امکانات زیادی داره ولی در این مورد گفتم برام مهم تر از امکاناتش هسته)

ویه خواهش داشتم دوستان باز نگین می بایست یه تاپیک جدا بزنم خب متنو خوب بخونیم در مورد مقایسه بین وردپرس و جوملا هسته و این تاپیک هم در همین مورد هسته که چند نفر هم اینجا سوالاتشونو پرسیدن مرسی ممنون منتظر جوابتون هستم

لینک به ارسال

امنیت جوملا با وردپرس قابل مقایسه نیست

هر روز ،هر دقیقه افزونه هایی برای امنیت معرفی می شود که کاربران کاملا مبتدی می توانند از آن استفاده کنند

من 5-6 ماه از wordpress به عنوان وبلاگ استفاده کردم ولی خوب باز پشیمان شدم(به دلیل سرعت لود بیشتر)

اما امکانات ،انعطاف پذیری بسیار بالا،ساختار استاندارد ،پیشرفت خیره کننده نسبت به بقیهcmd ها جوملا رو تک کرده است

شاید قبلا باید شک می کردیم joomla یا wordpress اما الان نه

لینک به ارسال

از نظر امنیت و پیشرفت جوملا بهتره.اما فکر میکنم از لحاظ سئو ورد پرس بهتره. در کل میشه جوملا رو برتر دونست. اما وقتی شما این همه مطلب میریزی بایدم دیتابیس سنگین بشه و هر cms ای هم استفاده کنی به دلیل مقدار زیاد مطلب (و فارسی بودن) دیتابیس سنگین میشه.

لینک به ارسال

حجم زیاد مهم نیست مهم اینه فشار به سرور نیاره الان امروز مدیر سرور گفت سایتم یکم از روال عادی خارج شده داره نسبت به قبل فشار بیشتر به سرور میاره از این لحاظ جوملا مشکل نداره؟الان به جوملا انتقالش بدم مشکل حل میشه؟و اینکه منظورم این نبود حجم دیتابیس زیاد نشه منظورم این بود فضا زیاد مصرف نکنه هسته اش خوب باشه مثلا شنیدم هسته وردپرس سنگینه

لینک به ارسال

باید تست کنید.چون با روزی 200 تا 300 مطلب نمیشه نظر قطعی داد. اما از افزونه هایی مثل استات که فشار میاره استفاده نکنی خیلی استفاده از منابع میاد پایین. من فکر میکنم اگه رعایت کنی با جوملا مشکلی پیش نیاد

لینک به ارسال

سلام و درود

و http://joomina.ir و http://wp-persian.com به زبان پارسی

میتونید قضاوت کنید که کدام بهتر است.....

ولی اگر از من بپرسی:Donly joomla:D

پیروز باشید....

آدم بیسواد چرا بی خودی شلوغش میکنی

اولا worldpress.org نه و wordpress.orgثانیا چرا سایت ساده wp-persian.comرو مثال میزنی سایت wordpress98.comرو مثال بزن بعدشم خداییش http://www.joomlafarsi.com بهتر یا وردپرس 98

لینک به ارسال

سئو جوملا واقعا آشغاله برای درست کردن سئو جوملا حداقل باید 2 ماه وقت بزارید .

مشکلات : تگها- کش افتضاه به تمام معنی چون اصلا گوگل کش جوملا رو نمی خونه( مدرن با سنتی) -> زمان بالای یک هفته اگر سئو خوب تنظیم شده باشد -> index شدن مکافات به تمام معنی در ورد پرس یک روز حتی اگر سایت شما رانک -1 داشته باشه فقط سایت مپ داشته باشه ->کرش در حد تیم ملی -> 6 نفر انلاین سرعت از 2 به 20 ثانیه در حالت gread 75 ->نگین تقصیر سروره که -> ماهی 50 هزار تومان کی داره سرور مجازی کرایه بده اون هم برای آماتور زیر آمار 100

ولی با این همه دردسر فقط جوملا :heart::heart:

لینک به ارسال

ببینید دوستان من مدت های مدیدی با وردپرس و سیستم های دیگه کار کردم شاید باورتون نشه ولی من چندین سیستم رایگان خارجی رو هم دانلود کردو و با کلی زحمت فارسی کردم و استفاده کردم و همچنان امتحان و ممارست تا اینکه به پیشنهاد یکی از دوستام سراغ جوملا اومدم خوب روزای اول کار کردن سخت بود ولی کم کم راه افتادم و کمی که جلوتر رفتم دیدم جوملا تیم پشتیبان خوبی داره و همچنین تمام نیاز های من رو برآورده میکنه این بود که سراغ جوملا اومدم و تا الان با همین جوملا نزدیک به 27 سایت طراحی کردم که برای هیچکدوم مشکلی پیش نیومده ولی منصفانه میگم وردپرس سیستم خوب و راحتیه ولی از لحاظ پشتیبانی و برآورده کردن نیاز های کاربران و امکانات اصلا به گرد پای جوملا نمیرسه.

شما همین جومینا رو ببینید انصافا دارن از جون مایه میزارن و امکانات فارسی ارائه میدن و از یه طرفی شما بیاین توی همین انجمن جومینا سرچ بزنید و متوجه میشید که چقدر سریع به مشکلات و نیاز های شما جواب داده میشه

دوست عزیز اگه میخوای سایتی جوملایی یا وردپرسی داشته باشی اول به تیم پشتیبان و بعد به امکانات و نیاز های خود نگاهی بنداز و بعد تصمیم بگیر

به نظر من اول و مهمترین موضوع حضور یک تیم پشتیبان کارآمد و خوب در پشت صحنه می باشد

جوملا برای من یه چیز دیگه است

چون هم پشتیبان های خوبی داره مثل جومینا و هم امکانات بسیاری برای خدمات من داره که میتونم نیاز های مشتریانم رو برآورده کنم

حال تصمیم با خود شماست که جوملایی باشید یا وردپرسی

اگر وردپرسی شدید براتون آرزوی موفقیت دارم

و

اگر جوملایی شدید میخوام اولین کسی باشم که بهتون تبریک میگم و حضور شما رو در جامعه بزرگ جوملا خیر مقدم میگم و مطمئنم با انتخاب جوملا هیچ وقت پشیمان نخواهید شد

حق نگهدارتان

سئو جوملا واقعا آشغاله برای درست کردن سئو جوملا حداقل باید 2 ماه وقت بزارید .

مشکلات : تگها- کش افتضاه به تمام معنی چون اصلا گوگل کش جوملا رو نمی خونه( مدرن با سنتی) -> زمان بالای یک هفته اگر سئو خوب تنظیم شده باشد -> index شدن مکافات به تمام معنی در ورد پرس یک روز حتی اگر سایت شما رانک -1 داشته باشه فقط سایت مپ داشته باشه ->کرش در حد تیم ملی -> 6 نفر انلاین سرعت از 2 به 20 ثانیه در حالت gread 75 ->نگین تقصیر سروره که -> ماهی 50 هزار تومان کی داره سرور مجازی کرایه بده اون هم برای آماتور زیر آمار 100

ولی با این همه دردسر فقط جوملا :heart::heart:

خوشم میاد که سایت شما هم جوملایی

دوست عزیز لا اقل حرمت جوملایی رو که الان داره بهت خدمت میکنه رو نگهدار و توهین نکن

خیلی ناراحتی از جوملا برو سراغ وردپرس یا سیستم های دیگه

حق یارتان

لینک به ارسال

سلام. من در این مبحث مبتدی هستم ولی میخوام تجربه کوچیکم رو با شما به اشتراک بگذارم.

از مطلب بسیار مفید آقای مرادی متشکرم. فقط می خوام روی قسمت آخر مطلبشون بیشتر تاکید کنم. یعنی قبل از این که وبسایت رو راه اندای کنیم باید اطلاعات زیر رو تا جایی که می تونیم برای وبسایتمون پیش بینی کنیم:

اگر بیشتر با متن سر و کار دارید و با افزونه های متعدد سر و کار ندارید به سراغ وردپرس برید که سبکه و گوگل راحتتر قبولش می کنه.

اگر کامپوننتهایی که می خواید استفاده کنید به چند تا دونه محدود می شن و خیلی نیاز ندارید اونها رو تغییر بدید اول به طراغ افزونه های وردپرس برید و ببینید اون چیزهایی که می خواید براش هست یا نه. اگر بود از وردپرس استفاده کنید.

در غیر اینصورت از جوملا استفاده کنید.

مزایای وردپرس رو فکر می کنم توی سبک بودن و ارتقاء سریع سئو برای موتورهای جستجو خلاصه کرد ولی از نظر بطور کلی قدرت جوملا خیلی بیشتره مخصوصاً اگر خوب باهاش کار کنیم و وی یک سرور خوب نصب کنیم.

در حال حاضر موتورهای جستجو بیشتر مبتنی بر کلمات و عبارتها، محتویات و سالم بودن ساختار وبسایت رنک و امتیاز می دن ولی دیر یا زود مجبور می شن به غیر موارد فوق معیارهای دیگری هم بکار بگیرن مثل زیبایی وبسایت، امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می گیره و غیره.

لینک به ارسال

اگه برای سایت های دانلود و وبلاگ ها و سایت های اموزشی میخوای استفاده کنی از ورد پرس در غیر اینصورت جوملا 1.5:002::002:

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...