رفتن به مطلب
حسینی پارسا

ماژول خبری پارسا گلوبال نیوز نسخه ی 2.1.7

پست های پیشنهاد شده

پیش از این، نسخه ی 2.1.6 ماژول گلوبال نیوز با عنوان ماژول خبری جومینا توسط آقای تهرانی منتشر شده بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت، با تقدیر از آقای تهرانی بخاطر انتشار نسخه ی قبلی، این نسخه به بهینه سازی و ارتقاء ماژول پرداخته و با ترجمه ای روان تر البته دو زبانه تقدیم می شود.

ویژگی های ماژول:

1- 4 نوع طرح بندی پیش فرض شامل دو نوع خبر ثابت عادی و ویژه و دونوع اسکرول برای اخبار.

2- امکان مدیریت چینش اجزای خبر شامل تیتر، عکس، تاریخ، متن خبر،ادامه مطلب و نظرات (لینک و تعداد سازگار با افزونه های جوملا کامنت و جوم کامنت).

3- کاملا دوزبانه (انگلیسی و فارسی) و بومی شده برای زبان فارسی، برای سایت های دو زبانه راست چین و چپ چین بصورت خودکار با تغییر زبان پیش فرض مدیریت و کاربری.

4- امکان استفاده از طرح بندی های آماده (لینک صفحه ی آرشیو در کنار جعبه ی طرح بندی وجود دارد).

5- امکان تغییر در فرمت نمایش تاریخ.

6- امکان تغییر در ویژگی های گرافیکی و رنگ بندی جعبه ی نمایش خبر.

و...

ویژگی های نسخه ی پارسا:

1- باز شدن لینک تیتر اخبار در صفحه ی جدید (با کلیک بر روی تیتر در صفحه ی جدید و با کلیک بر روی ادامه مطلب و یا عکس خبر در همان صفحه باز می شود).

2- افزودن صفحه ی طرح بندی های آماده چینش اجزای خبر به ماژول (لینک صفحه).

3- ترجمه ی 100% فارسی و دو زبانه.

4- افزودن علامت گرافیکی به ابتدای تیتر خبر (با استفاده از طرح بندی های آماده ی موجود در بانک طرح بندی)

5- امکان بروز رسانی ماژول با نصب بسته ی جدید (ماژول ها و تنظیمات موجود در دیتابیس حفظ و نسخه ی ماژول با امکانات جدید بروز می شود.)

با تقدیر از آقای شمسی عزیز برای کمکی که داشتند.

دنلود:

http://www.jmdownload.ir/download.php?filename=13063395761.zip

دمو:

http://cmsdemo.takapouco.com

اسکرین دمو:

[align=CENTER]sc-fa1.jpg

sc-fa2.jpg

sc-fa3.JPG

sc-fa4.JPG

[align=RIGHT]

لینک طرح بندی های آماده: (این لینک به پارامترهای ماژول نیز افزوده شده است)

http://takapouco.com/Extensions/module/mod_globalnews/help-parsa-gn/help-cod.htm[/align][/align]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با تشکر(هم نوشتنی و هم دکمه ای) از انتشار و آموزش های استایلها

من دو تا از سایتهای نمونه رو دیدم(دمو و شمس العماره)

با دیدن نمونه ها چند تا سوال برام پیش اومد که اگه لطف کنید خیلی ممنون میشم.

من خودم با گلوبال نیوز کار کردم اما به دلایلی که تو متن سوالم متوجه میشید، از thumbsup استفاده میکنم.

برای مطالب صفحه اول ظاهرا از گلوبال نیوز استفاده شده.کنار مطلب یه عکس کوچک هم درج میشه.

گلوبال نیوز اندازه عکسها رو کوچک نمیکنه فقط سایز نمایش رو تغییر میده.یعنی یه عکس 500 در 500 رو مثلا در یه کادر 100 در 100 جا میده. درواقع به اصل عکس دست نمیزنه. به همین خاطر استفاده از اون باعث کند لود شدن سایت میشه.

اما تو صفحه اول شما تصاویری درج شده که اندازشون درسته و البته اون عکس توی خود مطلب هم وجود نداره!!.

(البته توی بعضی موقعیتهاتون مثل "گفتگو" همون اتفاقی که گفتم در مورد گلوبال نیوز دیده میشه.)

سوالم اینجاست که:

عکسهای کوچک مطالب اصلی صفحه اول اندازشون درسته. از کجا میان ؟ آیا دستی تنظیم شدن؟ .چطور عکس توی خود مطلب وجود نداره در حالی که گلوبال نیوز عکس رو از مطلب میاره.

توی بعضی موقعیتها عکس انگشتی هست و عکس بزرگ اصلی هم توی مطلب هست!! اما معلومه که منبع اون از عکس مطلب نیست

ببخشید زیاد نوشتم. آخه قبلا زیاد با این ماژول ور رفتم اما اون چیزی که میخواستم نمیشد.

به نظرم جواب همه چیز به یه نکته برمیگرده که اگه لطف کنید دعاتون میکنم.

ضمنا بعضی حالتهای اسلایدی هم توی چند قالب که من امتحان کردم یا نشون داده نمیشه یا به هم میریزه.قبلا هم این مشکل رو دیده بودم اما یادم نیست چطور حل شد.

لینک به ارسال

عکسهای کوچک مطالب اصلی صفحه اول اندازشون درسته. از کجا میان ؟ آیا دستی تنظیم شدن؟.

در سایت های خبری بواسطه ی اینکه شما مجبورید محتوا رو تا مدت ها روی سرور نگه دارید چاره ای ندارید جر اینکه قبل از بارگذاری تصاویر حتمن اون رو ریسایز کنید! (یا از افزونه های ریسایز خودکار هنگام بارگذاری تصویر استفاده کنید) بله تمامی تصاویر بندانگشتی در سایت های مذبور قبل از بارگذاری ریسایز شدن و همه ی اون ها اندازه ی یکسان 100 در 120 پیکسل رو دارند، بنا بر این گلوبال نیوز کارش رو درست و بدون دفرمه کردن تصویر و یا تحمیل حجم زیاد انجام میده.

چطور عکس توی خود مطلب وجود نداره در حالی که گلوبال نیوز عکس رو از مطلب میاره.

تصاویر بند انگشتی در خلاصه مطلب بارگذاری شده است و منوها نیز طوری پارامتربندی شدن که در صفحه ی مطلب خلاصه مطلب نمایش داده نشود. ضمنا پارامتری در گلوبال نیوز وجود دارد که محتوای ماژول را از خلاصه مطلب و یا مطلب اصلی و یا هر دو تامین می کند که در سایت های ذکر شده پارامتر بر روی خلاصه مطلب تنظیم شده است.

توی بعضی موقعیتها عکس انگشتی هست و عکس بزرگ اصلی هم توی مطلب هست!! اما معلومه که منبع اون از عکس مطلب نیست.

در سایت های خبری لازم نیست همه ی مطالب شما داری عکس محتوا باشند اما برخی اخبار نیاز به عکس درون محتوا دارن، بنا بر این برای هر مطلب باید دو عکس یکی بند انگشتی برای صفحه ی اصلی (که در خلاصه مطلب درج می شود) و دیگری تصویر متوسط در محتوای اصلی نمایش داده می شود، ایجاد کرد.

(البته توی بعضی موقعیتهاتون مثل "گفتگو" همون اتفاقی که گفتم در مورد گلوبال نیوز دیده میشه.)

تفاوت سایز آنقدری نیست که حجم چندانی را تحمیل کند.

ضمنا بعضی حالتهای اسلایدی هم توی چند قالب که من امتحان کردم یا نشون داده نمیشه یا به هم میریزه.

بیشتر توضیح دهید! چه نوع بهم ریختگی؟ باید به سایز عرض جعبه ی خبر و نسبت اون به عرض موقعیت قالب توجه داشته باشید.

در مورد چگونگی چینش یکسان اجزای مطلب نیز استفاده از کامپوننت قالب مطالب رو پیشنهاد می کنم که در جومینا نیز منتشر شده است.

به تصویر زیر توجه کنید، این نمونه ای قالب آماده برای مطلب است که توسط کامپوننت ذکر شده تامین شده است:

download.php?imgf=13063578081.jpg

موفق باشید.

لینک به ارسال

از لطف شما متشکرم

جواب کامل و تشریح عالی

روش جالبیه اما:

وقتی افزونه های بسیار خوب و خودکار تولید تصویر انگشتی برای صفحه اول و حتی عکس مطلب وجود دارن .علت خاصی داره که از گلوبال نیوز استفاده بشه و مجبور به تولید دستی تصاویر و آپلود جداگانه و سپس لینک دادن تصویر تو مطلب باشیم؟ اگه دلیل بخصوصی داره بفرمائید.

یه قسمتی هم تو تنظیمات ماژول پارسا هست بنام اخبار ویژه که متوجه نشدم چیه یا معادل کدوم مورد تو نسخه اصلیه؟

لینک به ارسال

از لطف شما متشکرم

جواب کامل و تشریح عالی

روش جالبیه اما:

وقتی افزونه های بسیار خوب و خودکار تولید تصویر انگشتی برای صفحه اول و حتی عکس مطلب وجود دارن .علت خاصی داره که از گلوبال نیوز استفاده بشه و مجبور به تولید دستی تصاویر و آپلود جداگانه و سپس لینک دادن تصویر تو مطلب باشیم؟ اگه دلیل بخصوصی داره بفرمائید.

قبلا توضیح دادم: منظورم محدودیت حجم محتوا در دراز مدت بود.

در سایت های خبری بواسطه ی اینکه شما مجبورید محتوا رو تا مدت ها روی سرور نگه دارید چاره ای ندارید جر اینکه قبل از بارگذاری تصاویر حتمن اون رو ریسایز کنید!(یا از افزونه های ریسایز خودکار هنگام بارگذاری تصویر استفاده کنید). به هر حال شما از طریق ماژول قادر به ریسایز و آپلود تصویر در مطلب نیستید و هنگام ایجاد مطلب بایستی تصویر به اون افزوده بشه که در این حالت هم یا باید تصاویر رو دستی ریسایز و آپلود و منتشر کنید با از طریق یک پلاگین که خودکار این فرایند را انجام دهد که البته بنده چنین پلاگینی رو نمی شناسم.

یه قسمتی هم تو تنظیمات ماژول پارسا هست بنام اخبار ویژه که متوجه نشدم چیه یا معادل کدوم مورد تو نسخه اصلیه؟

این یک طرح بندی از 4 طرح بندی گلوبال نیوز هست. توضیحش هم مقابلش نوشته شده.

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

یک طرح بندی جدید به طرح بندی های آماده ی ماژول پارسا گلوبال نیوز افزوده شد:

اسکرین دمو:

[align=CENTER]sc-fa5.jpg

[align=RIGHT]جهت دریافت کد مربوطه به صفحه ی کدهای آماده مراجعه شود. (طرح بندی شماره 5)

http://takapouco.com/Extensions/module/mod_globalnews/help-parsa-gn/help-cod.htm[/align][/align]

لینک به ارسال

سلام.

ممنون عالیه .

لطفا اگه امکانش هست یه طرح بندی قشنگ واسه اخبار به صورت اسلایدی از همین ماژول واسمون بزارید.

لینک به ارسال

سلام.

ممنون عالیه .

لطفا اگه امکانش هست یه طرح بندی قشنگ واسه اخبار به صورت اسلایدی از همین ماژول واسمون بزارید.

دوست عزیز

با تغییر پارامتر "طرح نمایش خبر" می توانید هر یک از طرح بندی های موجود رو به اسکرول تغییر بدید.

موفق باشید

لینک به ارسال

:thankyou:

آیا میشه از این ماژول در چند موقعیت در صفحه اول استفاده کرد؟

اگر امکان داره چطوری لطفا دوستان جواب بنده رو بدهند:dodgy::huh:

لینک به ارسال

:thankyou:

آیا میشه از این ماژول در چند موقعیت در صفحه اول استفاده کرد؟

اگر امکان داره چطوری لطفا دوستان جواب بنده رو بدهند:dodgy::huh:

سلام

یعنی چی چطوری؟

چند ماژول از نوع گلوبال نیوز بسازید و در چند موقعیت در صفحه ی اول منتشر کنید.

مشکل کجاست؟

لینک به ارسال

سلام

ماژول را نصب کردم و از کدهای نمونه ای هم که در سایت خود قرار داده بودید استفاده کردم اما همانند تصویر به دور عکس ها کادر آبی ظاهر نمیشه ! مشکل از کجاست ؟

آیا در سایت http://studyuniversal.com بخش دانشجویان اعزام شده (در سمت چپ سایت) از همین ماژول استفاده شده است .

در نظر دارم همانند سایت بالا اخبار نمایش دهم. لطفا راهنمایی نمائید.

ممنون

لینک به ارسال

سلام

ماژول را نصب کردم و از کدهای نمونه ای هم که در سایت خود قرار داده بودید استفاده کردم اما همانند تصویر به دور عکس ها کادر آبی ظاهر نمیشه ! مشکل از کجاست ؟

آیا در سایت http://studyuniversal.com بخش دانشجویان اعزام شده (در سمت چپ سایت) از همین ماژول استفاده شده است .

ممنون

سلام

دقت کنید، به جز کدهای اچ تی ام ال می بایت فیلدهای دیگر رو هم تنظیم کنید. در صفحه ی آرشیو کدهای اماده در باکس مربوط به هر طرح بندی، تنظیمات لازم نیز ارائه شده.

مثال:

لبه ی تصویر خبر: solid; border-width: 1px; padding: 2px

لینک به ارسال

سلام

ممنون

سلام

دقت کنید، به جز کدهای اچ تی ام ال می بایت فیلدهای دیگر رو هم تنظیم کنید. در صفحه ی آرشیو کدهای اماده در باکس مربوط به هر طرح بندی، تنظیمات لازم نیز ارائه شده.

مثال:

لبه ی تصویر خبر: solid; border-width: 1px; padding: 2px

سلام

جناب آقای حسینی واقعا از این ماژول و بالاخص نمونه قالب هایی که گذاشته بودید سپاسگزارم . همیشه این سوال برایم مطرح بود که چگونه باید کدنویسی در این کادر انجام شود که شکر خدا با کمی دستکاری در کدها توانستم یکی از قالب های مورد نظرم را ایجاد نمایم. فقط آیا امکان پذیر هست با استفاده از تصاویر و یا کادر را گوشه گرد نشان داد ؟ در صورت امکان کد سایت بالایی را هم که اعلام قرار دهید . همچنین چگونه میتوان عنوان خبرهای را فونت تییتر تعریف کرد به گونه ای که برای بازدید کننده سایت مشکلی پیش نیاید ؟

لینک به ارسال

سلام

جناب آقای حسینی واقعا از این ماژول و بالاخص نمونه قالب هایی که گذاشته بودید سپاسگزارم . همیشه این سوال برایم مطرح بود که چگونه باید کدنویسی در این کادر انجام شود که شکر خدا با کمی دستکاری در کدها توانستم یکی از قالب های مورد نظرم را ایجاد نمایم. فقط آیا امکان پذیر هست با استفاده از تصاویر و یا کادر را گوشه گرد نشان داد ؟ در صورت امکان کد سایت بالایی را هم که اعلام قرار دهید . همچنین چگونه میتوان عنوان خبرهای را فونت تییتر تعریف کرد به گونه ای که برای بازدید کننده سایت مشکلی پیش نیاید ؟

سلام دوست عزیز

از لطف شما ممنونم

در باب گرد شدن دور تصاویر شنیدم در css3 این امکان وجود دارد، در هر حال شما باید کد مربوطه رو در فیلد لبه ی تصویر خبر وارد کنید، در باب کیفیت نتیجه اطمینان ندارم باید آزمون و خطا کرد.

منظور از سایت بالایی کدام سایت است؟ اگر هنر ایرانی را می گوید چندین طرح بندی در ماژهای موجود در صفحه ی اول استفاده شده که تمامی آنها به همراه اسکرین شات در صفحه ی کدهای آماده آمده است. برای مثال در طرح بندی اخبار اصلی هنر ایرانی از آخرین کد آماده در صفحه ی آرشیو کدها استفاده شده است. با کمی دقت متوجه می شوید.

در باب تغییر فونت عنوان خبر هم بارها در انجمن بحث شده، جستجو = نتیجه ( توجه به قوانین انجمن...) البته اینکه آن را بشود در این ماژول استفاده کرد، اطمینان ندارم.

یاعلی

لینک به ارسال

سلام

سلام دوست عزیز

از لطف شما ممنونم

در باب گرد شدن دور تصاویر شنیدم در css3 این امکان وجود دارد، در هر حال شما باید کد مربوطه رو در فیلد لبه ی تصویر خبر وارد کنید، در باب کیفیت نتیجه اطمینان ندارم باید آزمون و خطا کرد.

منظور از سایت بالایی کدام سایت است؟ اگر هنر ایرانی را می گوید چندین طرح بندی در ماژهای موجود در صفحه ی اول استفاده شده که تمامی آنها به همراه اسکرین شات در صفحه ی کدهای آماده آمده است. برای مثال در طرح بندی اخبار اصلی هنر ایرانی از آخرین کد آماده در صفحه ی آرشیو کدها استفاده شده است. با کمی دقت متوجه می شوید.

در باب تغییر فونت عنوان خبر هم بارها در انجمن بحث شده، جستجو = نتیجه ( توجه به قوانین انجمن...) البته اینکه آن را بشود در این ماژول استفاده کرد، اطمینان ندارم.

یاعلی

سلام

منظورم سایت http://studyuniversal.com بود .

دو سوال در حین طراحی قالب مورد نظر پیش آمده :

1- وقتی نوع فونت و سایز فونت را تعریف و اعمال مینمایم تغییری در اندازه و نوع فونت داده نمیشود ؟

2- چگونه میتوان در این افزونه برای مطالبی که عکس ندارند به صورت پیش فرض یک عکس بند انگشتی تعریف نمود .

لینک به ارسال

سلام

منظورم سایت http://studyuniversal.com بود .

دو سوال در حین طراحی قالب مورد نظر پیش آمده :

1- وقتی نوع فونت و سایز فونت را تعریف و اعمال مینمایم تغییری در اندازه و نوع فونت داده نمیشود ؟

2- چگونه میتوان در این افزونه برای مطالبی که عکس ندارند به صورت پیش فرض یک عکس بند انگشتی تعریف نمود .

سلام

1- در صورتی که در کد طرح بندی برای عنوان خبر فونت معین کنید، فونت تعیین شده در css قالب بی اثر می شود. کد مربوط به فونت را از کدهای طرح بندی خبر حذف کنید تا از فونت پیشفرض قالب استفاده کند.

2- این افزونه چنین امکانی ندارد، باید php بدانید تا افزونه را تغییر دهید.

در صورت امکان کد سایت بالایی را هم که اعلام قرار دهید

متوجه ی منظور این درخواست نشدم.

لینک به ارسال

سلام

جناب آقای حسینی تاریخ نمایش داده شده هر مطلب را چگونه میتوان به صورت میلادی نمایش داد و نه شمسی ؟

پیشاپیش سپاسگزارم

لینک به ارسال

سلام

جناب آقای حسینی تاریخ نمایش داده شده هر مطلب را چگونه میتوان به صورت میلادی نمایش داد و نه شمسی ؟

پیشاپیش سپاسگزارم

سلام قریان

تا جایی که بنده می دانم تاریخ ماژول تابع تاریخ پیشفرض جوملاست، اگر تاریخ جوملای شما میلادی باشد ماژول هم آن را میلادی نمایش می دهد.

یاعلی

لینک به ارسال

سلام

پیشاپیش سپاسگزارم

سلام قریان

تا جایی که بنده می دانم تاریخ ماژول تابع تاریخ پیشفرض جوملاست، اگر تاریخ جوملای شما میلادی باشد ماژول هم آن را میلادی نمایش می دهد.

یاعلی

سلام

جناب آقای حسینی فرمایش شما درست بود .

بنده این ماژول را در یک سایت انگلیسی استفاده کردم . البته جوملا به صورت فارسی نصب شده بود . در نهایت پس از کمی جستجو راه حل را یافتم .

برای این کار کافی است در مسیر language/fa-IR/ فایل fa-IR.date.php حذف و یا تغییر نام پیدا کند . در این صورت تمامی تاریخ ها به صورت میلادی نمایش داده میشود .

یا حق

لینک به ارسال

سلام

پیشاپیش سپاسگزارم

سلام قریان

یاعلی

سلام

بنده این ماژول را در یک سایت انگلیسی استفاده کردم . البته جوملا به صورت فارسی نصب شده بود . در نهایت پس از کمی جستجو راه حل را یافتم .

برای این کار کافی است در مسیر language/fa-IR/ فایل fa-IR.date.php حذف و یا تغییر نام پیدا کند . در این صورت تمامی تاریخ ها به صورت میلادی نمایش داده میشود .

یا حق

البته اگر قصدتان ایجاد سایت انگلیسی است بهتر است زبان سایت را از طریق منوی زبان به انگلیسی تغییر دهید، با این کار زبان و تاریخ سایت شما لاتین خواهد شد.

یاعلی

لینک به ارسال

سلام

پیشاپیش سپاسگزارم

سلام قریان

یاعلی

سلام

یا حق

البته اگر قصدتان ایجاد سایت انگلیسی است بهتر است زبان سایت را از طریق منوی زبان به انگلیسی تغییر دهید، با این کار زبان و تاریخ سایت شما لاتین خواهد شد.

یاعلی

بله . سایت انگلیسی است .

البته جوملا به صورت فارسی نصب شده است .

"منوی زبان" دقیقا در کدام بخش مدیریت جوملا قرار دارد ؟

لینک به ارسال

مدیریت جوملا > افزونه ها> مدیریت زبان > سایت > زبان انگلیسی = پیش فرض

می توانید در همین مسیر مدیریت زبان > مدیر - زبان مدیریت را نیز انگلیسی کنید.

یاعلی

لینک به ارسال

دوست من سلام چطوری میشه به این ماژول تعداد صفحات هم اضافه کرد یعنی در هر صفحه 10 خبر باشه و در انتهای خبرها صفحه 1 تا ... وجود داشته باشد تا کاربر استفاده کند

لینک به ارسال

دوست من سلام چطوری میشه به این ماژول تعداد صفحات هم اضافه کرد یعنی در هر صفحه 10 خبر باشه و در انتهای خبرها صفحه 1 تا ... وجود داشته باشد تا کاربر استفاده کند

تا آنجا که میدانم این ماژول برای صفحه بندی مطالب نیست. گلوبال نیوز بدرد ایجاد 1 صفحه می خورد. البته امکان لینک دادن به اصل مجموعه را دارد که خیلی کاربردی نیست.

لینک به ارسال

سلام و خسته نباشید و تشکر بابت آماده کردن این نسخه

یه مشکلی که گلبال نیوز داره اینه که وقتی به عنوان آخرین اخبار در صفحه اصلی ازش استفاده می کنیم جدیدترین اخبار رو پشت سر هم نشون نمی ده! بلکه جدیدترین اخبار هر مجموعه و یا هر بخش رو پشت سرهم نشون می ده! یعنی مثلا 4 خبر جدید بخش یک اول 4 خبر جدید بخش دو و... اگر بخواهیم کاری به به بخش و مجموعه نداشته باشه و جدیدترین خبر هارو از هر مجموعه یا بخش پشت سرهم نشون بده و ترتیب ارسال خبر رو حفظ کنه راهی هست؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...