رفتن به مطلب
mojtabapordel

افزونه تبادل پیام (UddeIm) - آخرین نسخه - پارسی

پست های پیشنهاد شده

افزونه تبادل پیام (UddeIm) - آخرین نسخه - پارسی

[align=JUSTIFY]سلام

در این پست می خوام یکی از بهترین افزونه های تبادل پیام (سرویس ایمیل) برای جوملا رو معرفی کنم.

افزونه UddeIm یک افزونه ارزشمند تبادل پیامه که دقیقا شبیه سرویس ایمیل کار میکنه (Inbox, outbox, Compose, Archive, etc). این افزونه تشکیل شده از یک کامپوننت و چندین ماژول و پلاگین.

نکاتی در مورد ترجمه:

نسخه های قدیمی رو یادم نیست کی ترجمه کرده بوده، اما نسخه 2.0 رو من خیلی وقت پیش، از اول ترجمه کردم و در انجمن جومفا ارایه کردم. بعد یکی از کاربران ازم خواست تا فایل های زبان ترجمه شده رو در اختیارش بذارم تا با ارایه اون فایل ها به سایت سازنده، پلاگین پرمیوم افزونه رو که تجاریه بگیره. من هم این کار رو کردم. اما الان متاسفانه تو سایت سازنده افزونه، ترجمه این کامپوننت به نام اون آقا ثبت شده!

بگذریم.

آخرین نسخه افزونه رو دانلود کردم و ترجمشو تکمیل کردم. به علاوه این که ماژول ها و پلاگین ها هم کاملا پارسی شده (تو نسخه ی قبلی، فقط کامپوننت رو پارسی کرده بودم). کار ترجمه بسیار زمان بر بوده، چون فایل زبان متشکل از حدود 1150 خطه و هر خط از عبارات و جملات خیلی طولانی تشکیل شده. اگه نگاهی به قسمت مدیریت افزونه بندازین، می بینین که چه کار طاقت فرسایی بوده ترجمه اون همه توضیحات گزینه های مختلف افزونه. تو نسخه های قدیمی، بخش مدیریت (یعنی حدود 90% افزونه) اصلا ترجمه نشده بوده. برای همین من از اول ترجمش کردم. در ضمن این سیستم ایمیل دارای 8 قالب مختلفه (غیر از قالب پیش فرض) که همگی رو بهینه کردم. انصافا قالب های قشنگی داره.

محتوای افزونه:

1) کامپوننت UddeIm: سیستم تبادل پیام جامع و کامل که به تنهایی و بدون ماژول ها و پلاگین ها، کامله و به خوبی کار میکنه.

2) ماژول نمایش پیغام های جدید در کادر شناور (وقتی پیغام جدیدی برسه، یه کادر شناور ظاهر میشه و کاربر رو آگاه می کنه)

3) ماژول نمایش بخش های اصلی کامپوننت (صندوق ورودی و خروجی، آرشیو، ارسال پیام و ...) در یک فهرست

4) ماژول نمایش آمار سیستم تبادل پیام

5) پلاگین جستجو (امکان جستجو در میان پیام ها رو از طریق جستجوی خود جوملا فراهم میکنه)

6) پلاگین لینک به کامپوننت در مطالب: این یکی خیلی جالبه. نویسنده هر مطلب می تونه با استفاده از این پلاگین در انتهای مطلبی که می نویسه، لینکی ایجاد کنه تا کاربر از طریق اون لینک بتونه برای نویسنده مطلب، پیام بفرسته.

سعی کردم تا اونجایی که ممکنه استایل های افزونه رو بهینه کنم. حتی استایل بخش مدیریت هم به صورت کاملا rtl دراومده. همچنین تموم سعیم رو کردم تا بهترین ترجمه رو ارایه بدم (حتی بخش راهنمای افزونه هم ترجمه شده). به هر حال امیدوارم مورد پسند واقع بشه.

در ضمن یه فایل pdf هم هست که شامل پرسش و پاسخ ها در مورد این افزونه است که خودش یجور راهنمای خیلی کامله. هرجا مشکل داشتین میتونین به اون فایل مراجعه کنین.

لینک های مرتبط:

سایت سازنده افزونه:

http://www.slabihoud.de/software/id0001.htm

دانلود نسخه اصلی (پارسی هست، اما کامل نیست):

http://www.slabihoud.de/software/id4001.htm

دانلود قالب ها به همراه اسکرین شات های قالب ها (نسخه اصلی قالب ها؛ بهینه نشده):

http://www.slabihoud.de/software/id4002.htm

طریقه نصب:

ابتدا کامپوننت و سپس ماژول ها و پلاگین ها رو نصب کنین. بعد هم فایل حاوی قالب ها رو در پوشه templates واقع در :

your_domain\components\com_uddeim\templates

اکسترکت کنین. بعد میتونین از تنظیمات کامپوننت، قالب مورد نظر رو انتخاب کنین.

------------------------------------------------------

دانلود کامپوننت پارسي:

http://localhostr.com/file/4VHS5hf/com_uddeim_2.3_fa.zip

دانلود ماژول ها و پلاگین ها:

http://localhostr.com/file/330VKwb/modules__plugins_Unzip_First.zip

دانلود قالب ها:

http://localhostr.com/file/urQ4kw2/uddeim_templates_2.3.zip

دانلود فایل FAQ

http://localhostr.com/file/VyQluz8/FAQ.zip[/align]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز موقع نصب کامپوننت به این مشکل برخوردم

SQL error when attempting to save a messageDB function failed with error number 1054

Unknown column 'systemflag' in 'field list' SQL=INSERT INTO jos_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, systemflag, disablereply, systemmessage, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'به Uddeim خوش آمدید! شما با موفقیت Uddeim را نصب کردید. نمایش پیغام ها را با قالبی متفاوت تجربه کنید. شما می توانید این امکان را از قسمت مدیریت Uddeim تنظیم کنید. uddeIM یک پروژه ی در حال توسعه است. اگر باگ یا ضعفی پیدا کردید، لطفا به من اطلاع رسانی کنید تا با هم بتوانیم این کامپوننت را بهتر کنیم. موفق و پیروز باشید!', 1312028718, 1, 1, 'uddeIM', 1, 1312028718)

SQL = INSERT INTO jos_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, systemflag, disablereply, systemmessage, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'به Uddeim خوش آمدید!

شما با موفقیت Uddeim را نصب کردید.

نمایش پیغام ها را با قالبی متفاوت تجربه کنید. شما می توانید این امکان را از قسمت مدیریت Uddeim تنظیم کنید.

uddeIM یک پروژه ی در حال توسعه است. اگر باگ یا ضعفی پیدا کردید، لطفا به من اطلاع رسانی کنید تا با هم بتوانیم این کامپوننت را بهتر کنیم.

موفق و پیروز باشید!', 1312028718, 1, 1, 'uddeIM', 1, 1312028718)

لینک به ارسال

روی کیوننا کار نمیکنه

برای راه اندازی پیغام خصوصی این رو پیشنهاد کرده بودند

لینک به ارسال

شاید از تداخل لود کتابخانه جاوا اسکریپت باشه!

در مورد تبادل پیام اینو میدونم که لود موتولز رو نیاز داره

در مورد کیونا اطلاعی ندارم که از چه کتابخانه ای از جاوا اسکریپت استفاده میکنه

در پناه حق...

لینک به ارسال

سلام

من این کامپوننت (نسخه 2.5 )رو به خاطر ایحاد پیام خصوصی در کیونا نصب کردم و کار میکنه

اولا از اقای پردل به خاطر این ترجمه روان در بخش مدیریت کامپوننت تشکر میکنم:thankyou:

اما یه مشکل هم داشتم و اون اینکه پیام های فارسی تبدیل به علامت سوال میشه

ضمنا تو پکیجی که دانلود کردم کلی مازول و پلاگین ریخته و نمیدونم کدوم یکی نصب اش اجباریه و کدوم یکی غیر ضروری (من فقط میخوام روی انجمن پیام خصوصی باشه و بس)

متشکرم

لینک به ارسال

بايد جداول ديتابيس رو به utf8 تبديل كنيد اگر در ديتابيس مستونيد جداول مخصوص اين افزونه را پيدا كنيد و تبديل كنيد وگرنه همه جداول را باهم تبديل كنيد !

از اسكريپت حل مشكل علامت سوال جومينا كه ديتابيس ها رو تبديل ميكنه هم ميتونيد استفاده كنيد !

هر كدوم از افزونه هاي موجود در اين پك هم كارايي خاصي داره و ميتونيد از اسمشون متوجه شويد و يا در توضيحات سازنده بخونيد !

لینک به ارسال

ممنون اقای گنجی

من این مشکل رو روی ومپ داشتم

الان که روی سایت نصب کردم (سی پنل ) این مشکل وجود نداره

ظاهرا این مشکل مال لوکاله

:thankyou:

ببخشید یه مشکل دیگه :

خطا در حین اجرا : امکان نوشتن فایل configuration وجود ندارد: /administrator/components/com_uddeim/config.class.php

تنظیمات رو نمیشه سیو کرد و خطای بالا ظاهر میشه

الان دسترسی روی 644 است که من اون رو روی 755 و 777 هم امتحان کردم ولی خطا میده

لینک به ارسال

خطا در حین اجرا : امکان نوشتن فایل configuration وجود ندارد: /administrator/components/com_uddeim/config.class.php

تنظیمات رو نمیشه سیو کرد و خطای بالا ظاهر میشه

الان دسترسی روی 644 است که من اون رو روی 755 و 777 هم امتحان کردم ولی خطا میده

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

معمولا زمانی این مشکل پیش میاد که بسته به تنظیماتی که ادمین سرور روی سرور اعمال کرده ftp شما فعال باشه... !

1. دسترسی فایل configuration.php رو روی 777 قرار دهید

2. در پنل مدیریت ftp رو در تنظیمات کلی غیر فعال کنید و تغییرات رو در تنظیمات کلی اعمال وذخیره کنید...

موفق باشید

لینک به ارسال

دوست عزیز موقع نصب کامپوننت به این مشکل برخوردم

SQL error when attempting to save a messageDB function failed with error number 1054

Unknown column 'systemflag' in 'field list' SQL=INSERT INTO jos_uddeim (fromid' date=' toid, toread, message, datum, systemflag, disablereply, systemmessage, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'به Uddeim خوش آمدید! شما با موفقیت Uddeim را نصب کردید. نمایش پیغام ها را با قالبی متفاوت تجربه کنید. شما می توانید این امکان را از قسمت مدیریت Uddeim تنظیم کنید. uddeIM یک پروژه ی در حال توسعه است. اگر باگ یا ضعفی پیدا کردید، لطفا به من اطلاع رسانی کنید تا با هم بتوانیم این کامپوننت را بهتر کنیم. موفق و پیروز باشید!', 1312028718, 1, 1, 'uddeIM', 1, 1312028718)[/color']

SQL = INSERT INTO jos_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, systemflag, disablereply, systemmessage, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'به Uddeim خوش آمدید!

شما با موفقیت Uddeim را نصب کردید.

نمایش پیغام ها را با قالبی متفاوت تجربه کنید. شما می توانید این امکان را از قسمت مدیریت Uddeim تنظیم کنید.

uddeIM یک پروژه ی در حال توسعه است. اگر باگ یا ضعفی پیدا کردید، لطفا به من اطلاع رسانی کنید تا با هم بتوانیم این کامپوننت را بهتر کنیم.

موفق و پیروز باشید!', 1312028718, 1, 1, 'uddeIM', 1, 1312028718)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...