رفتن به مطلب
miladsokout

مشکل ?itemid= در ادرس جوملا

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان عزیز.

همونطور که میدونید در نسخه جدید جوملا 3.9 اکثر موارد مربوط به بهینه سازی سایت و خود هسته جوملا انجام میده. آدرس و کاملا میشه بهینه کرد، توضیحات و کلمات کلیدی متا هم در قسمت های مختلف وارد میشه، تنظیمات نقشه سایت، فایل Robots و httacces هم که جداگانه انجام میشه...

اما چند مشکل میمونه .... یکی اینکه ادرس های خود جوملا باقی میمونه، درسته دیگه در سایت مشاهده نمیشن ولی مثلا ما که ادرس های جوملا و بلدیم اگر وارد کنیم همون صفحه و به ما نشون میده مثل ادرس : 

/component/content/frontpage
/index.php?option=com&view=page&id=1
/component/users/login

حالا من از افزونه sh404SEF  استفاده کردم و این ادرس ها و ریدایرکت میکرد. ولی بازم بعضی ادرس ها و نمیتونست کاری کنه!  مثل ادرس هایی که دستور در واقع صادر میکنند و با ؟ شروع میشن.

?tp=
?itemid=520

دستور دوم اگه ای دی و درست وارد کنید حتی صفحه درست و بهتون نشون هم میده!!  و وقتی بدون شماره وارد بشه یعنی فقط ?itemid=  وارد کنید صفحه سایت بهم ریخته نشون میده حتی سایت اصلی جوملا هم تست کردم این مشکل و داشت! یا سایت جوملارت و همین جویمنا و.... همه این مشکل و با این نوع ادرس دارن!!

دوتا راهنمایی از اساتید و دوستان عزیز دارم ، یکی برای حل مشکل ادرس های خود جوملا که وقتی منو جدید هم میسازیم بهمون نشون میده و صفحات و با اون ادرس ها باز هم باز میکنه

دومی هم برای این شکل ادرس دهی با ؟ که حتی خود جوملا هم مشکل داره

و اصلا اینکه این 2حالت به سئو سایت ضرر میزنه یا خیر.... مورد اول که فکر کنم باعث محتوای تکراری یا صفحات تکراری میشه و ممکنه در گوگل جریمه بشیم...

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

تا جایی که علم بنده جواب میدهد ، اگر از sh404sef استفاده کنید از لینک های تکراری در امان هستید ولی اگر بخواهیم درباره ریدارکت کردن لینک ها صحبت کنیم باید بگم درسته که همه لینک ها بهینه نمی شوند و ممکن است بعضی از لینک ها همچنان بهینه نشده باقی بمانند و ربات ها به لینک هایی دسترس پیدا می کنند که بتونند اونا رو ببنند پس اگر لینک های اصلی صفحات سایت شما درست شده باشند جای نگرانی برای اون باقی مونده ها نمی مونه

البته این نکته رو هم عرض کنم که با sh404sef می تونید مشخص کنید در صورت وجود چه عناصری در لینک کلا آنها را از بین ببرد یا به کاربر اجازه ورود ندهد

مثلا بگویید اگر itemId در لینک بود به صفحه اصلی هدایت کند

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...