رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

با سلام و درود

اول از همه از خدای منان قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان و دوستان را خواهانم

این موردی که میخوام عرض کنم مطمئنا سوال خیلی از کاربران جومینا نیز هست

یادم میاد زمانی که با جومینا آشنا شدم خیلی هیجان زده شده بودم ، چون یک سایت جوملایی بود که مرتب و به روز افزونه و قالب هایی را ارائه میداد ، همچنین انجمن فوق العاده فعالی داشت

این باعث شد که من دیگر سراغ هیچ سایت دیگه ای نروم و فقط به جومینا سر بزنم

هیجان در جومینا سرشار بود ، هر روز وارد سایت میشدیم که امتیاز بگیریم تا بتونیم افزونه جدید را دانلود کنیم

تا اینکه جومینا نمیدانم به چه دلیل تغییر کرد ، فعالیت سایت و انجمن کم شد ، متاسفانه مدیران جومینا بیشتر به فکر پول افتادند و دیگر کاربران را که با هیجان به سایت جومینا مراجعه میکردند را فراموش کردند

من عضو کانال جومینا نیز هستم و متاسفانه فقط در ایام خاص یک کد تخفیف در کانال ارائه میدهند و کانال تلگرامی نیز به همین روز دچار شده است

باور کنید من طبق عادت هر روز به جومینا سر میزنم که ببینم همانند قبل جومینا پرشور شده ولی متاسفانه با یاس و نا امیدی صفحه را میبندم

احساس میکنم خیلی از کاربران نیز مایوس شده اند چون فعالیت انجمن نیز که کاربر محور هست دیگر اون شور و شوق و فعالیت را ندارد

روزی که سراغ جوملا آمدم فقط یک دلیل داشت و آنهم انجمن های پشتیبانی قوی جوملا بود که حداقل 4 - 5 انجمن قوی داشت که همه مشکلات ما را برطرف میکردند

در صورتی که آن زمان اگر یک گفتگو در انجمن وردپرس باز میکردی شاید هفته ها طول میکشید که پاسخ دهند

ولی الان میبینیم که وردپرس واقعا از این لحاظ از جوملا سبقت گرفته و هر روز شاهد افزونه و قالب های متفاوت و ایرانی پسند وردپرسی هستیم

حتی قیمت ها نیز متفاوت شده ، یک فروشگاه جوملایی را میفروشند 400 تومان و در صورتی که فروشگاه های زیبا و پر امکانات وردپرسی از 40 تا 150 هزار تومان ارائه میشوند

من به جوملا و جومینا وابسته ام و میدانم این حرف خیلی از کاربران جومینا نیز هست

از مدیران محترم جومینا تقاضا دارم که تغییراتی در روند جومینا انجام داده و شکوه و شور و هیجان جومینا را بازگردانند

حال من دیگر کاربر عادی جوملا نیستم و توانایی های زیادی پیدا کردم و دلایل این سخنان نیز احساس مسئولیتی است که به جومینا دارم و جومینا را استاد خودم میدانم

مطمئنا کاری از دست من برآید با جان و دل انجام میدهم

فقط امیدوارم جومینا درست شود

از اینکه صحبت های طولانی شد عذرمیخواهم

یاحق

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام منم این برام سوال شده که چرا اینقدر رکود پیداکرده اصلاکسی نیست جواب بده قبلا خیلی شلوغ بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

با سلام

منم در عجبم یک یکبار سایت پرشور و پر فعالیت جومینا و انجمنش  به یکباره تمام  فعالیت خودشو متوقث کرد

امیدوارم تیم جومینا تجدید نظر کنند

لینک به ارسال

اینکه همین تاپیک اینقدر کم بازخورد داشته و کم بهش پاسخ داده شده دلیل محکمی است که فعالیت خیلی کم شده

کاشکی یکی از مدیران جومینا پاسخی در این تاپیک میدادند تا دلایلی این کم شدن فعالیت را بدانیم

شاید بتوانیم دوباره به روزهای خوب برگردونیم

لینک به ارسال

من که کم کم دارم ناامید میشم از سایت جومینا

اگه قرار بود کسی پاسخگو باشه 

تا حالا جواب داده بودند

14 ساعت قبل, sms118 گفت:

اینکه همین تاپیک اینقدر کم بازخورد داشته و کم بهش پاسخ داده شده دلیل محکمی است که فعالیت خیلی کم شده

کاشکی یکی از مدیران جومینا پاسخی در این تاپیک میدادند تا دلایلی این کم شدن فعالیت را بدانیم

شاید بتوانیم دوباره به روزهای خوب برگردونیم

لینک به ارسال

سلام
ممنون از کامنتهای شما ، دلیل کم کار شدن جومینا چند تا نکته هست اما قطعا مورد زیر نیست

متاسفانه مدیران جومینا بیشتر به فکر پول افتادند و دیگر کاربران را که با هیجان به سایت جومینا مراجعه میکردند را فراموش کردند

من عضو کانال جومینا نیز هستم و متاسفانه فقط در ایام خاص یک کد تخفیف در کانال ارائه میدهند و کانال تلگرامی نیز به همین روز دچار شده است

بیشتر بچه هایی که در 9 سال گذشته با ما کار میکردند حالا خانواده دارند و برخی هم بچه دارند در آن زمان وقت بیشتری داشتند که برایگان در اختیار سایرین قرار میدادند اما حالا نمیتونند چرا که همین طوری هم زمان کم میارند و زیر بار مسئولیت های زندگی کمر خم میکنند . شخصا به عنوان مدیر گروه من وظیفه دارم که اول بتونم شرایطی فرآهم کنم که دوستانی که سال ها زحمت کشیده امد دچار مشکل نشوند .

یک تعبیری در رابطه با کار کد باز وجود دارد آن هم اینه که کد باز یعنی رایگان ، در صورتی که واقعا چنین نیست در جایی که ما کپی رایت نداریم کسی هم اخلاقا رعایت نمیکنه و ..... دل خوشی برای کسی نمیومنه از طرف دیگه گرداندن سایت جومینا حتی در همین حالت هم که هست هزینه بسیار بالایی داره و..... همه این ها بکنار یکسری افراد در این صنف کار میکنند که کلا ،.. چی بگم اگر شما هم طراح سایت باشید میدونید چی میخوام بگم دیگه حوصله سروکله زدن با اون ها هم نداریم با بهتر بگم ندارم .

اما برنامه آینده .. مسئولیت اداره و کل کارهای سایت جومینا بر عهده آقای مهندس میری واگذار شده است ایشان هم برنامه های جدیدی برای سایت جومینا دارند منتها در دو ماه گذشته کل تیم مشغول برنامه نویسی یک کار بسیار بزرگ بوده اند و حتی امروز هم که طعتیل هست همه سرکارند بزودی سیاست های سایت کلا تغییر میکنه و با روشی متفاوت جومینا دوباره فعال خواهد شد .
با تشکر .

امیررضا تهرانی 

لینک به ارسال

سلام و ارادت

نقل قول

متاسفانه مدیران جومینا بیشتر به فکر پول افتادند و دیگر کاربران را که با هیجان به سایت جومینا مراجعه میکردند را فراموش کردند

با کسب اجازه از مهندس تهرانی ، یک نکته رو بابت انتقاد بالا عرض کنم :

رویکرد جومینا تا به اینجای کار خدمت و پیشرفت جامعه طراحی سایت کشور بوده است (بدون در نظر گرفتن میزان موفقیت و اینکه چقدر تا به امروز موفق بوده است) اما در کنار این کار که وظیفه خودمان دانسته ایم باید به فکر هزینه ها و درآمد هم باشیم و این یک امر طبیعی است و انصاف نیست از گروه یا شخصی که چندین سال در حال خدمت بوده است انتظار داشته باشیم مانند 5 سال پیش هفتگی افزونه های کاربردی و خوب ترجمه یا توسعه دهد و به رایگان منتشر کند. اما همه ما قبول داریم که جومینا کم کار شده است و قطعا برای این مسئله برنامه هایی دارم که طی همین ماه ها اجرا خواهند شد.

نقل قول

حتی قیمت ها نیز متفاوت شده ، یک فروشگاه جوملایی را میفروشند 400 تومان و در صورتی که فروشگاه های زیبا و پر امکانات وردپرسی از 40 تا 150 هزار تومان ارائه میشوند

قالب ها یا محصولاتی که قیمت های بالا دارند دلیلی برای قیمت بالا دارند و مشتریانی هم که آنها را خرید می کنند قطعا به این درک رسیده اند که چرا قیمت مثلا فروشگاه چاراستور 500 هزار تومان است ولی مکس شاپ 50 هزار تومان ! یک دلیل منطقی بیشتر ندارد آن هم این است که قالب چار استور و تمام قالب های اختصاصی جومینا مارکت توسط تیم طراحی جومینا (به مدیریت خانم فاطمه سحلشور ، طراح و گرافیست ارشد تیم جومینا) طراحی و خلق شده اند و طبیعی است که اگر شما یک قالب فروشگاهی از صفر طراحی کنید و به عنوان سایت آمده آن را بخواهید به فروش برسانید هزینه ای بیشتر خواهد داشت. کمتر وب سایت هایی هستند که بخواهند قالب را خودشان طراحی کنند و به جرعت می توانم بگویم تنها گروهی در ایران هستیم که در زمینه جوملا یا وردپرس بصورت اختصاصی و با این قدرت وزیبایی به طراحی پوسته برای این سیستم های مدیریت محتوا مشغول هستیم. برای اثبات این موضوع می توانید به این صفحه سری بزنید.

اما در انتها از همه عزیزانی که لطف دارند و همچنان با جومینا هستند کمال تشکر را داریم و شخصا به شما این قول را خواهم داد که جومینا از این حالت رکود و بی تحرکی خارج خواهد شد و به روال قبلی خود ادامه خواهد داد.

ارادتمند

لینک به ارسال
3 ساعت قبل, امیررضاتهرانی گفت:

سلام
ممنون از کامنتهای شما ، دلیل کم کار شدن جومینا چند تا نکته هست اما قطعا مورد زیر نیست

بیشتر بچه هایی که در 9 سال گذشته با ما کار میکردند حالا خانواده دارند و برخی هم بچه دارند در آن زمان وقت بیشتری داشتند که برایگان در اختیار سایرین قرار میدادند اما حالا نمیتونند چرا که همین طوری هم زمان کم میارند و زیر بار مسئولیت های زندگی کمر خم میکنند . شخصا به عنوان مدیر گروه من وظیفه دارم که اول بتونم شرایطی فرآهم کنم که دوستانی که سال ها زحمت کشیده امد دچار مشکل نشوند .

یک تعبیری در رابطه با کار کد باز وجود دارد آن هم اینه که کد باز یعنی رایگان ، در صورتی که واقعا چنین نیست در جایی که ما کپی رایت نداریم کسی هم اخلاقا رعایت نمیکنه و ..... دل خوشی برای کسی نمیومنه از طرف دیگه گرداندن سایت جومینا حتی در همین حالت هم که هست هزینه بسیار بالایی داره و..... همه این ها بکنار یکسری افراد در این صنف کار میکنند که کلا ،.. چی بگم اگر شما هم طراح سایت باشید میدونید چی میخوام بگم دیگه حوصله سروکله زدن با اون ها هم نداریم با بهتر بگم ندارم .

اما برنامه آینده .. مسئولیت اداره و کل کارهای سایت جومینا بر عهده آقای مهندس میری واگذار شده است ایشان هم برنامه های جدیدی برای سایت جومینا دارند منتها در دو ماه گذشته کل تیم مشغول برنامه نویسی یک کار بسیار بزرگ بوده اند و حتی امروز هم که طعتیل هست همه سرکارند بزودی سیاست های سایت کلا تغییر میکنه و با روشی متفاوت جومینا دوباره فعال خواهد شد .
با تشکر .

امیررضا تهرانی 

با سلام و درود خدمت مرد بزرگ جناب تهرانی

در ابتدا عرض کنم بنده قصد متهم کردن شخص یا گروهی را نداشته و ندارم

اگر بنده این تاپیک را باز کرده ام فقط به دلیل تعصبی هست که نسبت به جومینا دارم

بنده با جومینا کارم را شروع کردم و خداروشکر الان توی شیراز به عنوان طراح سایت فعالیت میکنم وهمه اینها را مدیون جومینا هستم

خودم به شخصه نیاز به هیچ افزونه ای و یا قالبی ندارم چون کار طراحی قالب را مسلطم و همچنین در مورد پیدا کردن افزونه ها و تغییرات دلخواه بر روی انها نیز مسلط شده ام

ینابراین بنده صرفا بخاطر افزونه و قالب به جومینا سر نمیزنم

وقتی میبینم جومینایی که یک زمان غول جوملا در ایران بود و حتی انجمن های دیگر جوملا افزونه و قالب های جومینا را به اشتراک میگذاشتند و حال روز به روز فعالیتش کم میشود دچار ناراحتی میشوم چون عرض کردم نسبت به جومینا تعصب دارم

حال بنده تمام توضیحات شما را متین و قانع کننده میبینم و به عنوان عضو کوچک جومینا که سالها به بنده کمک کردید تا الان سرپا بایستم و واقعا مدیون جومینا هستم حاضرم برای بازگشت جومینا به روزهای اوج تمام تلاشم را انجام بدم و اگر کاری بود که از دست بنده برمیومد بدون هیچ توقعی با کمال میل درخدمتم

لینک به ارسال

سلام به نظر بنده بهتره برنامه های اینده راکه برای جومینا میخواهید انجام بدید با کاربران انجمن به اشتراک بگذارید واز نظرات انها استفاده کنید

لینک به ارسال
2 ساعت قبل, محمدحسین میری گفت:

سلام و ارادت

با کسب اجازه از مهندس تهرانی ، یک نکته رو بابت انتقاد بالا عرض کنم :

رویکرد جومینا تا به اینجای کار خدمت و پیشرفت جامعه طراحی سایت کشور بوده است (بدون در نظر گرفتن میزان موفقیت و اینکه چقدر تا به امروز موفق بوده است) اما در کنار این کار که وظیفه خودمان دانسته ایم باید به فکر هزینه ها و درآمد هم باشیم و این یک امر طبیعی است و انصاف نیست از گروه یا شخصی که چندین سال در حال خدمت بوده است انتظار داشته باشیم مانند 5 سال پیش هفتگی افزونه های کاربردی و خوب ترجمه یا توسعه دهد و به رایگان منتشر کند. اما همه ما قبول داریم که جومینا کم کار شده است و قطعا برای این مسئله برنامه هایی دارم که طی همین ماه ها اجرا خواهند شد.

قالب ها یا محصولاتی که قیمت های بالا دارند دلیلی برای قیمت بالا دارند و مشتریانی هم که آنها را خرید می کنند قطعا به این درک رسیده اند که چرا قیمت مثلا فروشگاه چاراستور 500 هزار تومان است ولی مکس شاپ 50 هزار تومان ! یک دلیل منطقی بیشتر ندارد آن هم این است که قالب چار استور و تمام قالب های اختصاصی جومینا مارکت توسط تیم طراحی جومینا (به مدیریت خانم فاطمه سحلشور ، طراح و گرافیست ارشد تیم جومینا) طراحی و خلق شده اند و طبیعی است که اگر شما یک قالب فروشگاهی از صفر طراحی کنید و به عنوان سایت آمده آن را بخواهید به فروش برسانید هزینه ای بیشتر خواهد داشت. کمتر وب سایت هایی هستند که بخواهند قالب را خودشان طراحی کنند و به جرعت می توانم بگویم تنها گروهی در ایران هستیم که در زمینه جوملا یا وردپرس بصورت اختصاصی و با این قدرت وزیبایی به طراحی پوسته برای این سیستم های مدیریت محتوا مشغول هستیم. برای اثبات این موضوع می توانید به این صفحه سری بزنید.

اما در انتها از همه عزیزانی که لطف دارند و همچنان با جومینا هستند کمال تشکر را داریم و شخصا به شما این قول را خواهم داد که جومینا از این حالت رکود و بی تحرکی خارج خواهد شد و به روال قبلی خود ادامه خواهد داد.

ارادتمند

سلام جناب میری عزیز

بنده اگر قیمت را با وردپرس مثال زدم قصدم این نبود که بگم جومینا رویکرد مادی پیدا کرده و گرانفروش هست

توضیحات اولیه بنده را مطالعه بفرمایید متوجه میشوید دغدغه بنده چیز دیگری است

من گفتم وردپرس بدترین انجمن ها و فعالیت ها را داشت و این جوملا و جومینا بود که در ایران یکه تازی میکرد ، و شاید قدرت پشتیبانی و انجمن جوملا و جومینا در ایران بود که من تصمیم گرفتم جوملا را انتخاب کنم

چرا که وقتی مشکلی در وردپرس داشتیم در ان زمان باید روزها و شاید هفته ها منتظر پاسخ میماندیم ولی در جومینا به سرعت مشکل پیگیری و راهنمایی میشد

ولی متاسفانه این یکی دوسال اخیر وضعیت به کل تغییر کرده ، انجمن های وردپرس فعال شدند ، سایت های ژاکت و راستچین تمرکز خود را روی وردپرس معطوف کردند و محصولات با کیفیت را با قیمت پایین ارائه میدهند

پشتیبانی قوی و محصولات متونع و ایرانی پسند را در نظر گرفته اند و این باعث شده که جوملا عقب بماند ، چراکه در نظر بگیرید وقتی یک نفر تازه کار میبیند قالب جوملا 400 هست و قالب مشابه در وردپرس و حتی در مواردی بهتر از نوع تنوع با قیمت خیلی کمتر به فروش میرسد قطعا سراغ وردپرس میرود

من چون خودم این موراد را لمس کرده ام دارم عرض میکنم

حالا چندین مارکت وردپرسی و انجمن های وردپرسی و کانال های وردپرسی فعالیت قوی دارند و حتی مشتریان شبکه های مجازی را نیز صید میکنند

جالب اینجاست وقتی مشتریانی برای طراحی سایت سراغم می آیند و نمونه سایت دلخواه خود را اعلام میکنند میبینم که اکثرا وردپرسی شده اند

اینها دغدغه من هست ، من نمیخوام با توجه به تعصبی که به جوملا و همچنین به جومینا دارم شاهد افت رقابتی و مسائل دیگه باشم

قصد بنده فقط کمک به جومینای عزیز و برگشتن به روزهای اوج هست

باور کنید که اگر جوملا و جومینا قوی شوند قطعا درآمدهای خوبی نیز روانه توسعه دهندگان جوملا در ایران خواهد شد

و بالعکس فعالیت کم یعنی از دست دادن موقعیت ها و بازارهای رقابتی

البته این صحبت نهایی بنده را نیز نادی گری تعبیر نکنید ، این را عرض کردم چرا که هر توسعه دهنده ای نیاز به امرار و معاش دارد و قطعا کسی نمی تواند منکر آن شود

بنابراین راه بازگشتن به شکوه جومینا فقط فعالیت قوی و همکاری همه دوستانی هست که مدیون جومینا هستند و بنده به عنوان عضو کوچک جومینا حاضرم هر کمکی را برای بازگشت به روزهای اوج جومینا انجام دهم

با تشکر از پاسخ شما و جناب تهرانی

لینک به ارسال
5 minutes قبل , چهارسوق گفت:

سلام به نظر بنده بهتره برنامه های اینده راکه برای جومینا میخواهید انجام بدید با کاربران انجمن به اشتراک بگذارید واز نظرات انها استفاده کنید

شدیدا موافقم

لینک به ارسال
بر 5/27/2019 at 09:47 , امیررضاتهرانی گفت:

رف دیگه گرداندن سایت جومینا حتی در همین حالت هم که هست هزینه بسیار بالایی داره و..... همه این ها بکنار یکسری افراد در این صنف کار میکنند که کلا ،.. چی بگم اگر شما هم طراح سایت باشید میدونید چی میخوام بگم دیگه حوصله سروکله زدن با اون ها هم نداریم با بهتر بگم ندارم .

سلام مهندس جان  عرض ادب

فکر کنم همه دوستان همین یک جمله رو در نظر بگیرند واقعا حق می دهند به جومینا.

;)

لینک به ارسال

سلام خدمت همه دوستان عزیز

توسعه دهندگان جوملا در مارکت و بازار خوب عمل نکردن

در صورتی که توسعه دهندگان وردپرس که مثال میزنید رو اگر ببینید با بهره گیری از قابلیت هایی مثل مارکت پلیس و توسعه تیم های کاری و فراهم کردن زیرساخت هایی برای توسعه دهندگان کوچک یک بازار درآمدی خوب برای کاربرانشون فراهم کردن

مگه یه تیم مثل جومینا از نظر تعداد افراد چقدر میتونه بزرگ بشه که همواره هزاران افزونه و قالب رو بتونه توسعه و با قیمت های مناسب عرضه کنه

از طرفی شمسی سازی ها و بومی سازی ها تو افزونه های جوملا خیلی ضعیف بوده و اندک موارد هم که انجام شده تو عملکرد ضعیف بودن و برای راه اندازی سایت های کاربردی جوابگو نبودن

توسعه جوملا برای اپلیکیشن های موبایلی اتفاق نیافتاده مگر یکی دو مورد که دیدم من البته و این مورد شاید تنها دلیلی باشه که من طراح سایت مشتریم رو با وردپرس بزنم که بتونم با مبلغ ناچیزی یه اپ هم به مشتریم بدم

خلاصه منی که 15 سال وب کار میکردم با جوملا الان دو ساله تنها راه و بهترین راه رو برای انجام کار مشتری وردپرس میبینم و در واقع چاره دیگه ای ندارم

ولی هنوز هم افتخارم همیشه اینه که سایت های جوملایی زیادی تو کارنامه دارم و کعتقدم اعتبار سایت های جوملایی خیلی بیشتر هست

به هر حال امیدوارم جوملا با این روندی که داره میره یواش یواش تو ایران دیگه فراموش میشه

بدانید که دیگه دوره کارهای انفرادی و حتی تیم های کوچک و بزرگ تمومه و باید در قالب مارکت های گلوبال و مارکت پلیس ادامه داد

هیچ وقت یادم نمیره روزی که ژاکت راه افتاده بود تو دلم میگفتم این چه اسمیه یا این وردپرس چه مدل سیستمه دیگه و اصلا برام قابل درک نبود ولی حالا دقیقا برعکس شده

امیدوارم دوستانی که توانش رو دارن خجالت رو بذارن کنار و پیشنهاداتشون رو بدن و اشکالی نداره که توسعه دهندگان جوملا هم تغییر رویه بدن و از حالت سنتی بیان بیرون

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...