رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

بسم الله الرحمن الرحیم

از برخی افراد شنیدم که می گن جوملا از وردپرس بهتره

عزیزانی که اینجا هستند به احتمال زیاد طرفدار سیستم مدیریت محتوا جوملا هستند

لطفا مزیت های جوملا نسبت به وردپرس رو بگید

همچنین ممنون میشم بگید کدوم سایت های معروف ایرانی از جوملا استفاده می کنن

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
17 ساعت قبل, heravi3 گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکر

سلام
دوست عزیز هر کدام، جوملا و وردپرس مزایا و معایبی دارند. جر و بحث در این مورد و موضع گیری و طرفداری از یکی از آنها کاملا اشتباه و وقت گیر هست. کافیه تو اینترنت سرچ کنید کلی انجمن و سایت هست و کلی مطالب قدیم و جدید هست که در مورد جوملا و وردپرس بحث کردند ولی بی فایده است.

در واقع بجای این جرو بحث ها بهتر است ببینیم چه سایتی می خواهیم با چه امکاناتی برای چه شخصی. بر اساس این پارامترها تصمیم بگیرییم از جوملا استفاده کنیم یا از وردپرس.

از سایت های معروف و پربازدید ایرانی که بر اساس جوملا ساخته شدند می توان سایت بیتوته را نام برد که الکسای جهانی آن 663 و الکسای ایران آن 13 است. http://www.beytoote.com/  ( البته این آمار و رتبه در لحظه ای هست که این مطلب را نوشتم )

لینک به ارسال
4 ساعت قبل, heravi3 گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکر

با سلام

اولا یک طرفه به قاضی رفتن کار اشتباهیست ، هرکس با توجه به سلیقه ای که دارد cms مورد نظر خود را انتخاب میکند

به تعبیری هردلی یک نگاری می پسندد

ولی اگر طراح سایت باشی مطمئنا از این مباحث بیرون میای و سعی میکنی دور از تعصب و فقط با توجه به سایت مد نظر cms را انتخاب کنی

مثلا بنده ترجیح میدم سایت های فروش فایل ، سایت های تخفیف گروهی ، سایت های موزیک را با وردپرس کار کنم

در صورتی که به جوملا مسلط تر هستم

ولی سایت های شرکتی و شخصی و خبری و دیگر سایت ها را با جوملا طراحی میکنم

و البته سایت های سازمانی را با دات نت نیوک طراحی میکنم

و اگر دقیقتر بخوام بگم برای طراحی سایت های مشتریانم تا الان نزدیک به 6 cms استفاده کردم

بنابر این این دیگاه و افکار طراح هست که باعث میشود در لحظه تصمیم بگیرد از چه cms ای استفاده نماید

مثلا خود بنده یک سایت داشتم که برای فروش فایل و سیستم همکاری در فروش بود که با جوملا طراحی کرده بودم

یک سالی باهاش فعالیت داشتم و راضی هم بودم ولی فقط به دلیل اینکه خیلی از کاربران نیاز به خرید بدون ثبت نام داشتند و برای جوملا می بایست کمی دستکاری میشد ترجیح دادم از وردپرس و افزونه edd استفاده کنم

که الان با توجه به یک سری نیازها ترجیح دادم به جای edd از ووکامرس استفاده کنم

قطعا در قدم اول شما می بایست خوب بیاندیشید که چه میخواهید و سپس تصمیم به انتخاب سیستم مورد نظر نمایید

لینک به ارسال

وردپرس

مزیت ها
کد باز - کد باز بودن وردپرس باعث می شود که بتوان از طریق وردپرس یک سایت بسیار ساده تا سایت بسیار پیشرفته را طراحی نمود. کد باز بودن نرم افزار به این معنا است که شما می توانید نرم افزار را دانلود نموده و آن را مطابق با نیازهای خود تغییر دهید. این به ابن معنا است که استفاده از نرم افزار هزینه ای ندارد.
نصب آسان - شما به راحتی می توانید وردپرس را نصب نمایید. وردپرس در مدت 5 دقیقه قابل نصب است.
سفارشی سازی - قالب های بسیاری وجود دارد – هم در خود سایت وردپرس و هم در سایت های قالب های وردپرس – که برای استفاده کنندگان از وردپرس در دسترس هستند. این امکان به کاربری که هیچ تجربه ای ندارد این امکان را می دهد که سایت خود به صورت دلخواه طراحی نماید. در کنار قالب های سایت پلاگین های بسیاری وجود دارند که به شما امکان مدیریت ظاهر و مطالب وب سایت را می دهد.

نقص ها
امنیت - امنیت بزرگترین چالش در سیستم های مدیریت محتوای رایگان در وب می باشد, و دلیل آن این می باشد که تمام افراد از نوع برنامه نویسی سایت شما مطلع هستند بنابراین می توانند با استفاده از حفره های امنیتی نرم افزار سایت شما را دچار مشکل نمایند.
هزینه نگهداری - دانلود و استفاده از وردپرس 100% رایگان می باشد, اما نگههداری از وردپرس رایگان نیست. شما می بایست هزینه پشتیبانی، هاستینگ و استفاده از ابزارهای غیر رایگان را در وردپرس پرداخت نمایید.
پیچیدگی در سفارشی سازی - در صورتی که قصد دارید طراحی سایت خود را به صورت دلخواه و خارج از محدوده ابزارهای دراگ و دراپ تغییر قالب انجام دهید می بایست این کار توسط طراحی سایت خبره انجام شود.

جوملا
مزیت ها

نصب آسان - به مانند وردپرس جوملا بسیار آسان نصب می گردد.
اکستنشن های قدرتمند - جوملا اکستنشن های بسیاری دارد که از طریق آن می توانید به قابلیت های سایت اضافه نمایید. این قابلیت های بسیارند و به شما امکان را برای ایجاد بخش های مختلف سایت می دهد.
سطح دسترسی قدرتمند کاربری - در صورتی که سایتی دارید که کاربران بسیاری از آن استفاده می نمایند, بسیار مهم خواهد بود که بتوانید سطح دسترسی خواندن و نوشتن کاربران سایت را به بخش های مختلف تعیین نمایید، جوملا قابلیت انجام این کار را دارد.

نقص ها
سفارشی سازی های پیشرفته - در صورتی که تازه از جوملا استفاده می نمایید سفارشی سازی های پیشرفته برای شما بسیار مشکل می باشد. در صورتی که بخواهید قابلیت های سفارشی به مانند محتوای فلش و کلیدهای خاص در صفحه و ... را در سایت ایجاد نماید می بایست از توسعه دهنده جوملا کمک بگیرید.
خیلی بهینه سازی شده نیست - جوملا نامناسب برای بهینه سازی سایت نیست, اما قابلیت های سئو آن به صورت اولیه در آن نیامده. اما در صورتی که شروع به استفاده از آن نمایید, نکاتی را برای بهینه سازی سایت جوملا خواهید آموخت.

ویرایش شده توسط leksoz

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...