رفتن به مطلب
hpmtehran

راهنمایی تهییه افزونه فروشگاهی سازگار با قوانین ایران

پست های پیشنهاد شده

سلام 
خیلی وقت هست که میخواهم یک سایت درباره فروش نرم افزارها ایجاد کنم ، به یک مشکل برخوردم. در تمام افزونه های فروشگاهی امکان اینکه مشتری بتواند پرداخت مالیات ارزش افزوده خود را انتخاب کند یا نکند ، وجود ندارد.

حال دو تقاضا دارم که هرکدام داستانی است:
1- مالیات ارزش افزوده:
الف- مشتری بتواند مالیات ارزش افزوده را انتخاب کند یا نه 
ب- اگر مورد بالا امکان ندارد ، بصورتی باشد که اگر مشتری در ثبت نام خود اگر کد اقتصادی و شناسه ملی خود را انتخاب کرد کالا با مالیات ارزش افزوده فاکتور شود.
ج- یا اینکه پرسیده شود که آیا میخواهید برای شما فاکتور رسمی صادر شود؟ ---- اگر جواب بلی بود هنگام خرید کالا مالیات ارزش افزوده صادر شود.

2- صدور فاکتور رسمی :
الف : در بخش نام فروشنده ، مشخصات تولید کننده کالای فروخته شده ثبت شود. یعنی اینکه فیلدهایی نظیر کد اقتصادی ، آدرس ، کدپستی ، شناسه ملی ، تلفن برای تولید کنندگان ایجاد شود تا در فاکتور رسمی ثبت شود. 
ب- اگر مشتری رسمی نبود یک فاکتور معمولی با مشخصات سایت خودم به مشتری ارائه شود.

لطفا دوستان اعلام بفرمایند که آیا این کارها در افزونه های جوملا امکان دارد؟ و در صورت مثبت بوده مدت زمان لازم برای تهیه و هزینه احتمالی را هم اعلام بفرمایید.
شماره تماس : 09128110462 لطفعلیان

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
بر 1/11/2018 at 15:04 , hpmtehran گفت:

سلام 
خیلی وقت هست که میخواهم یک سایت درباره فروش نرم افزارها ایجاد کنم ، به یک مشکل برخوردم. در تمام افزونه های فروشگاهی امکان اینکه مشتری بتواند پرداخت مالیات ارزش افزوده خود را انتخاب کند یا نکند ، وجود ندارد.

حال دو تقاضا دارم که هرکدام داستانی است:
1- مالیات ارزش افزوده:
الف- مشتری بتواند مالیات ارزش افزوده را انتخاب کند یا نه 
ب- اگر مورد بالا امکان ندارد ، بصورتی باشد که اگر مشتری در ثبت نام خود اگر کد اقتصادی و شناسه ملی خود را انتخاب کرد کالا با مالیات ارزش افزوده فاکتور شود.
ج- یا اینکه پرسیده شود که آیا میخواهید برای شما فاکتور رسمی صادر شود؟ ---- اگر جواب بلی بود هنگام خرید کالا مالیات ارزش افزوده صادر شود.

2- صدور فاکتور رسمی :
الف : در بخش نام فروشنده ، مشخصات تولید کننده کالای فروخته شده ثبت شود. یعنی اینکه فیلدهایی نظیر کد اقتصادی ، آدرس ، کدپستی ، شناسه ملی ، تلفن برای تولید کنندگان ایجاد شود تا در فاکتور رسمی ثبت شود. 
ب- اگر مشتری رسمی نبود یک فاکتور معمولی با مشخصات سایت خودم به مشتری ارائه شود.

لطفا دوستان اعلام بفرمایند که آیا این کارها در افزونه های جوملا امکان دارد؟ و در صورت مثبت بوده مدت زمان لازم برای تهیه و هزینه احتمالی را هم اعلام بفرمایید.
شماره تماس : 09128110462 لطفعلیان

در مورد سیستم های فروشگاه ساز جوملا با هیکا شاپ میتونید این کار رو انجام بدید که مشتری  انتخاب محصول  با پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را انتخاب کند یا بدون مالیات خرید کنند 

تو قسمت تعریف ویژگی محصول می تونید قیمت مجزا برای این ویژگی تعریف کنید  

ولی توصیه میکنم اگر هنوز کار طراحی با جوملا را شروع نکردید  فروشگاه خودتون را با وردپرس و افزونه فروشگاه ساز ووکامرس طراحی کنید 

حتی میتونید درصد مالیات را  به عنوان یک ویژگی کلی تعریف کنید که مثلا اگر قرار شد کل فروشگاه به 5 درصد کاهش پیدا کنه یا به 10 درصد افزایش پیدا کنه دیگه مجبور نباشید  همه محصولات را ویرایش کنید 

ولی در هیکا شاپ کار کمی پیچیده تره (خیلی خخخ)

برای بخش ایمیل ها با افزونه  Email Templates به راحتی میتونی تعریف کنی که تو ایمیل هر بخش از سایت به مشتری چه مواردی و چه طوری برای مشتری ایمیل بشه 

ولی برای اینکه سیستم از روی کد ملی یا مشخصه خاصی تشخیص بده  که پیش فاکتور سر برگ دار  ارائه بده یا معمولی نیاز به یکمی  کد نویسی داره 

(من که  چنین امکانی رو هنوز توی جوملا یا وردپرس ندیدم )

البته با جوملا هم  امکان پیاده سازی داره ولی خداییش خیلی پیچیده تره 

لینک به ارسال
15 ساعت قبل, kabook گفت:

در مورد سیستم های فروشگاه ساز جوملا با هیکا شاپ میتونید این کار رو انجام بدید که مشتری  انتخاب محصول  با پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را انتخاب کند یا بدون مالیات خرید کنند 

تو قسمت تعریف ویژگی محصول می تونید قیمت مجزا برای این ویژگی تعریف کنید  

ولی توصیه میکنم اگر هنوز کار طراحی با جوملا را شروع نکردید  فروشگاه خودتون را با وردپرس و افزونه فروشگاه ساز ووکامرس طراحی کنید 

حتی میتونید درصد مالیات را  به عنوان یک ویژگی کلی تعریف کنید که مثلا اگر قرار شد کل فروشگاه به 5 درصد کاهش پیدا کنه یا به 10 درصد افزایش پیدا کنه دیگه مجبور نباشید  همه محصولات را ویرایش کنید 

ولی در هیکا شاپ کار کمی پیچیده تره (خیلی خخخ)

برای بخش ایمیل ها با افزونه  Email Templates به راحتی میتونی تعریف کنی که تو ایمیل هر بخش از سایت به مشتری چه مواردی و چه طوری برای مشتری ایمیل بشه 

ولی برای اینکه سیستم از روی کد ملی یا مشخصه خاصی تشخیص بده  که پیش فاکتور سر برگ دار  ارائه بده یا معمولی نیاز به یکمی  کد نویسی داره 

(من که  چنین امکانی رو هنوز توی جوملا یا وردپرس ندیدم )

البته با جوملا هم  امکان پیاده سازی داره ولی خداییش خیلی پیچیده تره 

سلام 

ممنون از پاسخ کامل شما

داشتم در کنترل پنل دموی ویرچو مارت گشت میزدم ، متوجه شدم که میتوان فیلد کد اقتصادی را طوری انتخاب کرد که با وارد کردن کد مالیات محاسبه بشود یا نه .

این میتواند اصل مشکلم را حل کند .

حال میماند فاکتور های رسمی و غیر رسمی.

باز هم ممنون

لینک به ارسال
17 ساعت قبل, hpmtehran گفت:

سلام 

ممنون از پاسخ کامل شما

داشتم در کنترل پنل دموی ویرچو مارت گشت میزدم ، متوجه شدم که میتوان فیلد کد اقتصادی را طوری انتخاب کرد که با وارد کردن کد مالیات محاسبه بشود یا نه .

این میتواند اصل مشکلم را حل کند .

حال میماند فاکتور های رسمی و غیر رسمی.

باز هم ممنون

باسلام

اگر نخواهید کد نویسی کنید شما میتوانید یک فاکتور رسمی طراحی کنید با تمام مشخصاتی که نیاز هستش اگر خریدار مشخصات را کامل کرد تو فاکتور هم براش قرار داده میشود و اگر مشخصات را وارد نکرد اون قسمت های فاکتور خالی می ماند.

لینک به ارسال
بر 1/15/2018 at 19:42 , chavosh گفت:

باسلام

اگر نخواهید کد نویسی کنید شما میتوانید یک فاکتور رسمی طراحی کنید با تمام مشخصاتی که نیاز هستش اگر خریدار مشخصات را کامل کرد تو فاکتور هم براش قرار داده میشود و اگر مشخصات را وارد نکرد اون قسمت های فاکتور خالی می ماند.

سلام

متوجه نشدم که دقیقا چکاری باید انجام بدهم

طرح فاکتور رو هم در اکسل دارم و هم در word اما نمیدانم چکار باید بکنم .

لینک به ارسال
بر 1/17/2018 at 23:17 , hpmtehran گفت:

سلام

متوجه نشدم که دقیقا چکاری باید انجام بدهم

طرح فاکتور رو هم در اکسل دارم و هم در word اما نمیدانم چکار باید بکنم .

باسلام
درباره این افزونه مطالعه کنید . HikaInvoices  برای طراحی فاکتور کمکتون میکنه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...