رفتن به مطلب
fidoman

نمونه کار با جوملا

پست های پیشنهاد شده

سلام و درود بر دوستان عزیز و زحمت کش

یه سئوال و یه درخواست از اساتید داشتم

خیلی از این همکاران و طراحان گرامی میگن جوملا به دلیل اپن سورس بودن امنیتش ضعیف و به درد نمیخوره

ابته بنده قبول ندارم یا اینکه عناد دارن با جوملا یا واقعا بلد نیستن

چند نفر از دوستان ازم خواستن وب سایت هایی که با جوملا طراحی کردند بعضا وب سایت های دولتی رو بهش نمونه نشون بدم

حالا دوستان عزیز اگر نمونه کار دولتی که با جوملا طراحی شده لینک نمونه بدن تا بهشون ارایه کنم

در هر صورت خیلی از طراحان متاسفانه به دلیل اینکه کار با جوملا رو پیچیده میدونند در صدد تخریب جوملا هستند

بازم ممنون میشم چند تا وب سایت دولتی اگر میشناسید معرفی بفرمایید

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
38 minutes قبل , fidoman گفت:

سلام و درود بر دوستان عزیز و زحمت کش

یه سئوال و یه درخواست از اساتید داشتم

خیلی از این همکاران و طراحان گرامی میگن جوملا به دلیل اپن سورس بودن امنیتش ضعیف و به درد نمیخوره

ابته بنده قبول ندارم یا اینکه عناد دارن با جوملا یا واقعا بلد نیستن

چند نفر از دوستان ازم خواستن وب سایت هایی که با جوملا طراحی کردند بعضا وب سایت های دولتی رو بهش نمونه نشون بدم

حالا دوستان عزیز اگر نمونه کار دولتی که با جوملا طراحی شده لینک نمونه بدن تا بهشون ارایه کنم

در هر صورت خیلی از طراحان متاسفانه به دلیل اینکه کار با جوملا رو پیچیده میدونند در صدد تخریب جوملا هستند

بازم ممنون میشم چند تا وب سایت دولتی اگر میشناسید معرفی بفرمایید

با تشکر

سلام
دوست عزیز

اولاً این ربطی به جوملا نداره. این مربوط به اوپن سورس بودن میشه. هر اسکریپتی که اوپن سورس باشه و کدش در دسترس همه برنامه نویسها باشه خواه ناخواه یکسری از افراد سوء استفاده خواهند کرد. ( هکرهای کلاه سیاه ).
بعضی ها حتی به اسکریپت های اوپن سورس نوشته شده با php حمله می کنند مثلاً وردپرس، جوملا، دروپال، پی اچ پی نیوک و  ... ولی باید بدونیم که این باز هم به php ختم نمیشه و حتی ما اسکریپ های اوپن سورس نوشته شده با سایر زبان ها را داریم مثلاً دات نت نیوک (dotnetnuke) که با سی شارپ مایکروسافت نوشته شده و اوپن سورس هست. http://www.dnnsoftware.com/

در مقابل هکر کلاه سیاه، هکر کلاه سفید داریم. این را گفتم به این دلیل که سایتی که می خواهد امنیتش تضمین شده باشه باید یک گروه امنیت سایبری داشته باشد. چه این سایت از اسکریپت اوپن سورس استفاده کرده باشه چه از اسکریپت کد شده. فرقی نمی کنه. هکر کلاه سیاه وقتی ببینه سایتی براش جذابه، منفعت داره به هر روشی نفوذ خواهد کرد. چه اوپن سورس باشه چه کد شده باشه. بنابراین باید یک گروه از هکرهای کلاه سفید یا همان گروه امنیت سایبری همیشه حضور داشته باشند و از سایت محافظت کنند و باگها و راه های نفوذ را ببندد.

خلاصه کلام اینکه شاید حرف من خوش آیند نباشه ولی هرکسی هر سایتی اگر می خواهد هک نشود باید دست به جیب شود و برای امنیت در فضای مجازی هزینه کند وگرنه دیر یا زود هک خواهد شد.

شما سایت با جوملا راه اندازی کن ولی همیشه رصدش کن. آپدیتش کن. افزونه ها را آپدیت کن، از افزونه های مخصوص امنیت استفاده کن، موارد امنیتی را رعایت کن، امنیت سرور را کنترل کن و ... اونوقت هکر می خواهم که نفوذ کند.

-----------------------------
متن بالا فقط یک مقدمه بود برای بحث امنیت سایت که بحث بسیار پیچیده ای هست میسپاریمش به متخصصان:)

اما اینکه گفتید لیستی از سایتهای دولتی که با جوملا راه اندازی شده اند را معرفی کنید، معرفی می کنم اما نه در این تایپک. آدرس سایت ها را در  پیغام خصوصی بهتون می فرستم

نظر شخصی بنده این هست که سایر دوستان هم سایتهایی که در این زمینه می شناسید را در تاپیک عنوان نکنید و لینک ندهید بلکه به استارتر این تایپک پیغام خصوصی بفرستید.

اگر لیستی از سایتهای دولتی که با جوملا راه اندازی شده اند در این تاپیک معرفی شود در واقع یک منبع و لقمه آماده برای هکرها بخصوص برای بچه هکرها و بچه اسکریپتی ها میشه:) بنابراین معرفی نکنید بلکه به استارتر تاپیک یعنی کاربر عزیز fidoman پیغام خصوصی بفرستید.

لینک به ارسال

سپاسگزارم خیلی عالی و مفید بود

لطف کردید این مسله رو نمیدونستم ممنون میشم دوستان تو پیغام خصوصی برام بفرستید

لینک به ارسال

سلام مجدد

فعلاً دو مورد را من برایتان به پیغام خصوصی فرستادم.  هر نمونه دولتی که ببینم برایتان ارسال خواهم کرد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...