رفتن به مطلب
vahid69

پر شدن سبد خرید هیکا شاپ

پست های پیشنهاد شده

با سلام در کامپونت هیکاشاپ هی قسمت سبد خرید مشتری پر میشود در حالی که هیچ گونه سفارشی موجود نیس لطفا راهنمایی بفرمایید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, vahid69 گفت:

با سلام در کامپونت هیکاشاپ هی قسمت سبد خرید مشتری پر میشود در حالی که هیچ گونه سفارشی موجود نیس لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام
دوست عزیز قابلیت ها و امکانات هیکاشاپ بسیار زیاد و پیچیده است و این هم که شما فرمودید جزو قابلیت های هیکاشاپ هست که بهش چند کارته گفته میشه.

مشتری اگر کالا یا کالاهایی را به سبد خرید اضافه کنه، بلافاصله برای مشتری سبد خرید ایجاد میشه که از قسمت هیکاشاپ->مشتری->سبد خرید، می توانید همه سبد خریدها را ببینید که یک امکان بی نظیر هست. حتی اگر مشتری خرید نکن و منصرف شود و خرید را ادامه ندهد این سبد خرید برای مشتری باقی می ماند. در دفعه بعد که مشتری وارد سیستم می شود، سیستم برای مشتری سبد خرید قبلیش را یادآوری و نشان می دهد بنابراین اولاً شما باید از طریق تنظیمات هیکاشاپ مشخص کنید که سبدخرید چند روز یا هفته یا ماه یا ساعت و ... نگهدداری شود دوماً از کنترل پنل هیکاشاپ --> سیستم --> تنظیمات--> ویژگی ها مشخص کنید که برای مشتری امکان چند کارت فعال باشد یا نه. اگر امکان چند کارت فعال باشد مشتری می تواند چندین سبد خرید ایجاد کند و بعد از پرداخت یک سبدخرید، سبدخرید دیگر برای مشتری نشان داده می شود ولی اگر امکان چندکارت فعال نباشد مشتری فقط می تواند یک سبد خرید داشته باشد و با ایجاد یک سبد خرید سبد خرید قبلی حذف می شود.

استفاده از این امکانات و طرز استفاده از این امکانات به مدیر فروشگاه و سیاست فروش مدیر فروشگاه بستگی دارد.

این از امکانات بی نظیر هیکاشاپ هست که در سیستم های دیگر برای برنامه نویسی همچین قابلیتی، چندصد هزار تومان می گیرند.

لینک به ارسال
بر ۱۳۹۶/۵/۱۲ ه‍.ش. at 13:21 , bashka گفت:

سلام
دوست عزیز قابلیت ها و امکانات هیکاشاپ بسیار زیاد و پیچیده است و این هم که شما فرمودید جزو قابلیت های هیکاشاپ هست که بهش چند کارته گفته میشه.

مشتری اگر کالا یا کالاهایی را به سبد خرید اضافه کنه، بلافاصله برای مشتری سبد خرید ایجاد میشه که از قسمت هیکاشاپ->مشتری->سبد خرید، می توانید همه سبد خریدها را ببینید که یک امکان بی نظیر هست. حتی اگر مشتری خرید نکن و منصرف شود و خرید را ادامه ندهد این سبد خرید برای مشتری باقی می ماند. در دفعه بعد که مشتری وارد سیستم می شود، سیستم برای مشتری سبد خرید قبلیش را یادآوری و نشان می دهد بنابراین اولاً شما باید از طریق تنظیمات هیکاشاپ مشخص کنید که سبدخرید چند روز یا هفته یا ماه یا ساعت و ... نگهدداری شود دوماً از کنترل پنل هیکاشاپ --> سیستم --> تنظیمات--> ویژگی ها مشخص کنید که برای مشتری امکان چند کارت فعال باشد یا نه. اگر امکان چند کارت فعال باشد مشتری می تواند چندین سبد خرید ایجاد کند و بعد از پرداخت یک سبدخرید، سبدخرید دیگر برای مشتری نشان داده می شود ولی اگر امکان چندکارت فعال نباشد مشتری فقط می تواند یک سبد خرید داشته باشد و با ایجاد یک سبد خرید سبد خرید قبلی حذف می شود.

استفاده از این امکانات و طرز استفاده از این امکانات به مدیر فروشگاه و سیاست فروش مدیر فروشگاه بستگی دارد.

این از امکانات بی نظیر هیکاشاپ هست که در سیستم های دیگر برای برنامه نویسی همچین قابلیتی، چندصد هزار تومان می گیرند.

دوست عزیز یک سوال ؟

برخی از دوستانم که سالها با ورد پرس و جوملا کار کردن به من گفتن اگه میخوای فروشگاه اینترنتی بزنی بهتره از فروشگاه ساز استفاده کنی .مثلا پروستاشاپ رو پیشنهاد دادن .و گفتن چون هیکاشاپ وکامرس یک کامپونت هست که  روی یک هسته دیگه نصب میشه ((جوملاو ورد پرسی)) ولی فروشگاه ساز هستش برای فروشگاه طراحی شده و خیلی خیلی و خیلی بهتر از یک کامپونت جواب میده و کار میکنه

نظر شما چیه راستش من با حرفای دوستام قانع شدم و میخوام یک فروشگاه ساز نصب کنم

لینک به ارسال
5 minutes قبل , vahid69 گفت:

دوست عزیز یک سوال ؟

برخی از دوستانم که سالها با ورد پرس و جوملا کار کردن به من گفتن اگه میخوای فروشگاه اینترنتی بزنی بهتره از فروشگاه ساز استفاده کنی .مثلا پروستاشاپ رو پیشنهاد دادن .و گفتن چون هیکاشاپ وکامرس یک کامپونت هست که  روی یک هسته دیگه نصب میشه ((جوملاو ورد پرسی)) ولی فروشگاه ساز هستش برای فروشگاه طراحی شده و خیلی خیلی و خیلی بهتر از یک کامپونت جواب میده و کار میکنه

نظر شما چیه راستش من با حرفای دوستام قانع شدم و میخوام یک فروشگاه ساز نصب کنم

بله کاملاً درست گفتند
اگر می خواهید فقط و فقط فروشگاه داشته باشید یا فروشگاه در اولویت اول شماست، بهتره از یک فروشگاه ساز استفاده کنید

البته باز هم باید این را بگم که خود فروشگاه سازها هم تنظیمات زیادی دارند. دلیل اصلی این تنظیمات این هست که این فروشگاه سازها برای همه افراد و همه نیازها و سلیقه ها نوشته شدند بنابراین با فروشگاه ساز هم که کار کنید باید تک تک تنظیمات و پارامترها و امکانات را یاد بگیرید تا بتوانید از فروشگاه ساز درست استفاده کنید. مگر اینکه از این فروشگاه سازهای اختصاصی بومی وایرانی که اختصاصی برنامه نویسی شدند و امکانات کم و هدفمند دارند استفاده کنید یعنی فقط امکانات لازم و ضروری را در اختیار فروشگاه دار قرار می ده فقط امکانات لازم برای ثبت محصول و ثبت سفارش و فروش و ... و امکانات اضافی ندارند و یادگیری آنها هم ساده تر است ولی اشکالی که دارند گران هستند و اکثراً هم کد شده هستند.

مقاله در اینترنت زیاد است و راستش فروشگاه داری کار زمان بری هست که باید تجربه کسب کنید تا بفهمید که برای کار شما و هدف شما چه چیزی بهتر است

لینک به ارسال
1 ساعت قبل, bashka گفت:

بله کاملاً درست گفتند
اگر می خواهید فقط و فقط فروشگاه داشته باشید یا فروشگاه در اولویت اول شماست، بهتره از یک فروشگاه ساز استفاده کنید

البته باز هم باید این را بگم که خود فروشگاه سازها هم تنظیمات زیادی دارند. دلیل اصلی این تنظیمات این هست که این فروشگاه سازها برای همه افراد و همه نیازها و سلیقه ها نوشته شدند بنابراین با فروشگاه ساز هم که کار کنید باید تک تک تنظیمات و پارامترها و امکانات را یاد بگیرید تا بتوانید از فروشگاه ساز درست استفاده کنید. مگر اینکه از این فروشگاه سازهای اختصاصی بومی وایرانی که اختصاصی برنامه نویسی شدند و امکانات کم و هدفمند دارند استفاده کنید یعنی فقط امکانات لازم و ضروری را در اختیار فروشگاه دار قرار می ده فقط امکانات لازم برای ثبت محصول و ثبت سفارش و فروش و ... و امکانات اضافی ندارند و یادگیری آنها هم ساده تر است ولی اشکالی که دارند گران هستند و اکثراً هم کد شده هستند.

مقاله در اینترنت زیاد است و راستش فروشگاه داری کار زمان بری هست که باید تجربه کسب کنید تا بفهمید که برای کار شما و هدف شما چه چیزی بهتر است

پس شما میگین از جوملا استفاده نکنم یا کامپونت هیکا؟

لینک به ارسال
3 ساعت قبل, vahid69 گفت:

پس شما میگین از جوملا استفاده نکنم یا کامپونت هیکا؟

دوست عزیز ایکاش متن را بدقت و با صبر و حوصله و عمیق می خواندید

من همچین حرفی نزدم و نگفتم از هیکاشاپ و ... استفاده نکنید.

هر کس هم بیاید در این تاپیک یا تاپیک های دیگر در هر انجمنی حرفی بزنه و مطلب بنویسه و درباره این فروشگاه ساز و این کامپوننت و اون سیستم صحبت کنه، فقط و فقط نظر شخصی خودش را گفته و نظر دیگران و تجربه دیگران شاید بدرد شما نخوره.

شما مهمترین کاری که باید انجام بدی این هست که اول از همه نیازهای خودتان را روی کاغذ بنویسید. چقدر می خواهید برای ایجاد فروشگاه اینترنتی هزینه کنید؟ چه چیزی قرار هست بفروشید؟ چگونه قرار هست بفروشید؟ سیاست فروش شما چیه؟ وجه سفارش چگونه پرداخت خواهد شد و هزاران سئوال ریز و درشت دیگر، از لحظه چیدن محصولات در فروشگاه تا لحظه فروش و تا لحظه ای که کالا به دست مشتری خواهد رسید ( این کالا چه مجازی باشد چه فیزیکی ) را باید همه و همه را بنویسید و تجسم کنید. نیازهای خودتان را که سنجیدید، حالا باید برید در اینترنت امکانات افزونه های فروشگاهی یا سیستم های فروشگاهی را ببینید. اونوقت می تونید تصمیم درست بگیرید که چه افزونه ای یا چه سیستم فروشگاه سازی مناسب شماست.

وگرنه من یا هر شخص دیگری هر پیشنهادی به شما بدهیم بی فایده بی فایده است.

در کل این را هم بگم البته قبلاً هم گفتم و یکبار دیگر تاکید می کنم اگر خودتان به تنظیمات و کارکرد هر افزونه ای یا هر سیستم فروشگاه ساز ی مسلط نشوید و یاد نگیرید، همیشه همیشه باید برای شما یک پشتیبان باشد تا سئوالات و مشکلات شما را جواب دهد و حل کند که داشتن پشتیبان هم، هم زمان بر هست و هم هزینه بر. شما وقتی مشکلی برایتان پیش بیاید تا در انجمن ها سرچ کنید یا بپرسید کلی زمان از دست خواهید داد. تا تیکت بزنید به فلان برنامه نویس که مشکل شما را حل کند کلی زمان خواهد برد و شاید علاوه بر زمان هزینه هم داشته باشد.

لقمه آماده آماده آماده وجود ندارد مگر اینکه دست به جیب شوید یک شخص مسلط و حرفه ای، سریع برای شما فروشگاه اینترنتی راه اندازی کند و شما دست به سیاه و سفید نزنید و فقط و فقط بر روی فروش تمرکز کنید و هر سئوال و مشکلی هم پیش آمد آن شخص  مسلط و حرفه ای به این کارها رسیدگی کند. همانطور که فروشگاه های اینترنتی بزرگ بخش کامپیوتر و فنی مستقل دارند که کارشان فقط و فقط رفع مشکل، آپدیت، ارتقا برنامه و اسکریپت فروشگاه است و سایرین هم به کار فروش و بسته بندی و پاسخگویی و ارسال سفارشات مشغول هستند.

دیگه این تاپیک را ادامه نمی دهم چون بحث بی خودی و حاشیه ای هست و در خیلی از انجمن ها هم روی این قضیه بحث ها شده و گاهاً به جنجال نیز کشیده شده است.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...