رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان محترم ممنون میشم راهنمایی کنید در مورد:

1- انجام تنظیمات قالب Shaper_optima

2-آیا تغییر قالب محتوای سایت منو بهم میریزه؟

3- قالب انتخابی الان من روی موبایل درست کار نمیکنه...

ممنون میشم راهنمایی کنید..البته تنظیمات قالب الانم در اولویت قرار داره. ( البته این نکته رو هم بگم که توی تنظیمات میرم و لی نه ذخیر میشه نه اجازه بستن صفحه رومیده با یوزر ادمین وارد میشم.).....بازم ممنون.

ویرایش شده توسط tahastar

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
10 minutes قبل , tahastar گفت:

ممنون میشم راهنمایی کنید..البته تنظیمات قالب الانم در اولویت قرار داره. ( البته این نکته رو هم بگم که توی تنظیمات میرم و لی نه ذخیر میشه نه اجازه بستن صفحه رومیده با یوزر ادمین وارد میشم.).....بازم ممنون.

درود . اصل محتوای شما تکون نمیخوره یعنی حذف نمیشه اما ممکنه در ظاهرش تغییراتی صورت بگیره .

اگر در موبایل درست نشون نمیده حتما " ریسپانسیو " نیست . ایکه ریسپانسیو چی هست رو میتونید جسنوجو کنید تو نت و یا حتی میتونید به این جا هم یه سر بزنید شاید بدردتون بخوره :

http://www.site2design.ir/blog/6-طراحی-واکنشگرا-responsive-چیست؟.html

و درباره مورد آخرم باید بگم که از اول همین جور بوده یا بعد از مدتی اینطور شده ؟ اگر که از اول اینطور نبوده ؛ به احتمال 99% خودتون چیزی رو دستکاری و ویرایش کردید .

موفق باشید;) . یا علی

لینک به ارسال
هم اکنون, gediran گفت:

درود . اصل محتوای شما تکون نمیخوره یعنی حذف نمیشه اما ممکنه در ظاهرش تغییراتی صورت بگیره .

اگر در موبایل درست نشون نمیده حتما " ریسپانسیو " نیست . ایکه ریسپانسیو چی هست رو میتونید جسنوجو کنید تو نت و یا حتی میتونید به این جا هم یه سر بزنید شاید بدردتون بخوره :

http://www.site2design.ir/blog/6-طراحی-واکنشگرا-responsive-چیست؟.html

و درباره مورد آخرم باید بگم که از اول همین جور بوده یا بعد از مدتی اینطور شده ؟ اگر که از اول اینطور نبوده ؛ به احتمال 99% خودتون چیزی رو دستکاری و ویرایش کردید .

موفق باشید;) . یا علی

نه از اول همینجوری بوده.....و اینکه برای تنظیمات گرافیکی خاص در جوملا راهی هست یا باید کد نویسی بشه/(من تسلطی به کدنویسی ندارم...ولی بهنرم افزارهای  گرافیکی مسلطم)ممنون

لینک به ارسال
2 ساعت قبل, tahastar گفت:

نه از اول همینجوری بوده.....و اینکه برای تنظیمات گرافیکی خاص در جوملا راهی هست یا باید کد نویسی بشه/(من تسلطی به کدنویسی ندارم...ولی بهنرم افزارهای  گرافیکی مسلطم)ممنون

سلام

دوست عزیز تغییر قالب ربطی به محتوای سایت نداره و هیچ تاثیری در محتوای سایت ندارد. فقط توجه کنید که بدلیل اینکه در قالب های مختلف موقعیت و پوزیشن ها فرق می کنه بنابراین ممکنه شکل ظاهری سایت شما و چینش ماژول ها فرق کنه.

قالب برای اینکه در موبایل، تبلت، لپ تاپ، دسکتاپ و خلاصه هر وسیله ای با هر رزولیشنی کار کنه باید ریسپانسیو باشه که الان اکثر قالب ها ریسپانسیو هستند و اگر قالب خریدید یا برایتان طراحی کردند ریسپانسیو بودن و نمایش در وسایل و گجت های مختلف را مدنظر داشته باشید

تنظیمات گرافیکی ربطی به جوملا نداره، بعضی از قالب های پیشرفته دارای تعدادی تنظیمات و آپشن هستند که به مدیر سایت اجازه تنظیمات گرافیکی در بعضی از قسمت های سایت را می دهد. اما در کل برای کارهای گرافیکی باید کدنویسی و برنامه نویسی شود البته استفاده از عکس و تصاویر زیبا هم در زیبایی سایت بی تاثیر نیست.

پیشنهاد میکنم اول از دیتابیس سایت بک آپ بگیرید سپس کارهای زیر را انجام دهید تا اگر در هسته جوملا مشکلی وجود دارد تعمیر شود ( مشکل اکثر کاربران در استفاده طولانی مدت و حذف و نصب افزونه ها و آپدیت جوملا )

کارهای زیر را به ترتیب انجام دهید ( زبان بخش مدیریت را انگلیسی درنظر گرفتم ولی فرقی نداره )

system->global chek in

برای اصلاح جداولی که نشان می دهد( همه جداولی که نشان می دهد انتخاب کنید و چک و بررسی را بزنید )
--------------------------------------------

system->clear cache
برای پاک کردن کش جوملا
-----------------------------------------

system->clearexpired cache
برای حذف موارد باطل شده

Extensions->Manage->Database
دکمه Fix
برای تعمیر دیتابیس
---------------------------------------
 موارد بالا را انجام دهید تا اگر جداولی از دیتابیس جوملا نیاز به تعمیر و بازسازی داشته باشه تعمیر بشه همچنین کش جوملا و موارد باطل شده حذف بشه. از مدیریت جوملا logout شوید. در نهایت کش مرورگرتان را خالی کنید.حالا وارد مدیریت جوملا شوید و دوباره امتحان کنید از مرورگرهای دیگه هم امتحان کنید. لازم شد موارد بالا را از نو انجام دهید تا اصلاحات جوملا کامل انجام شود.

ویرایش شده توسط bashka

لینک به ارسال
5 ساعت قبل, bashka گفت:

سلام

دوست عزیز تغییر قالب ربطی به محتوای سایت نداره و هیچ تاثیری در محتوای سایت ندارد. فقط توجه کنید که بدلیل اینکه در قالب های مختلف موقعیت و پوزیشن ها فرق می کنه بنابراین ممکنه شکل ظاهری سایت شما و چینش ماژول ها فرق کنه.

قالب برای اینکه در موبایل، تبلت، لپ تاپ، دسکتاپ و خلاصه هر وسیله ای با هر رزولیشنی کار کنه باید ریسپانسیو باشه که الان اکثر قالب ها ریسپانسیو هستند و اگر قالب خریدید یا برایتان طراحی کردند ریسپانسیو بودن و نمایش در وسایل و گجت های مختلف را مدنظر داشته باشید

تنظیمات گرافیکی ربطی به جوملا نداره، بعضی از قالب های پیشرفته دارای تعدادی تنظیمات و آپشن هستند که به مدیر سایت اجازه تنظیمات گرافیکی در بعضی از قسمت های سایت را می دهد. اما در کل برای کارهای گرافیکی باید کدنویسی و برنامه نویسی شود البته استفاده از عکس و تصاویر زیبا هم در زیبایی سایت بی تاثیر نیست.

پیشنهاد میکنم اول از دیتابیس سایت بک آپ بگیرید سپس کارهای زیر را انجام دهید تا اگر در هسته جوملا مشکلی وجود دارد تعمیر شود ( مشکل اکثر کاربران در استفاده طولانی مدت و حذف و نصب افزونه ها و آپدیت جوملا )

کارهای زیر را به ترتیب انجام دهید ( زبان بخش مدیریت را انگلیسی درنظر گرفتم ولی فرقی نداره )

system->global chek in

برای اصلاح جداولی که نشان می دهد( همه جداولی که نشان می دهد انتخاب کنید و چک و بررسی را بزنید )

system->clear cache
برای پاک کردن کش جوملا
-----------------------------------------

system->clearexpired cache
برای حذف موارد باطل شده

Extensions->Manage->Database
دکمه Fix
برای تعمیر دیتابیس
---------------------------------------
 موارد بالا را انجام دهید تا اگر جداولی از دیتابیس جوملا نیاز به تعمیر و بازسازی داشته باشه تعمیر بشه همچنین کش جوملا و موارد باطل شده حذف بشه. از مدیریت جوملا logout شوید. در نهایت کش مرورگرتان را خالی کنید.حالا وارد مدیریت جوملا شوید و دوباره امتحان کنید از مرورگرهای دیگه هم امتحان کنید. لازم شد موارد بالا را از نو انجام دهید تا اصلاحات جوملا کامل انجام شود.

درود مجدد

بر اساتید گرامی 

موارد بالا رو  انجام دادم ولی مشکل حل نشد.....

ولی الان یه سوال دیگه دارم....همونطور که عرض شد برای تنظیمات و تغییرات در قالب وقتی تو تنظیمات استایل قالب  shaper_optima میرم اجازه تغییر بهم نمیده...تو تمام قسمت تنظیمات هم رفتم ولی بازم نمیشه...

آیا تنظیمات استایل ها جای خاصی از محیط مدیریت است؟ آیا در cpanel است؟

ممنون

لینک به ارسال
49 minutes قبل , tahastar گفت:

درود مجدد

بر اساتید گرامی 

موارد بالا رو  انجام دادم ولی مشکل حل نشد.....

ولی الان یه سوال دیگه دارم....همونطور که عرض شد برای تنظیمات و تغییرات در قالب وقتی تو تنظیمات استایل قالب  shaper_optima میرم اجازه تغییر بهم نمیده...تو تمام قسمت تنظیمات هم رفتم ولی بازم نمیشه...

آیا تنظیمات استایل ها جای خاصی از محیط مدیریت است؟ آیا در cpanel است؟

ممنون

دوست عزیز، چرا قالب اجازه تغییر نمی ده؟ اگر خود قالب دارای تنظیمات و آپشن هایی باشه و شما بعنوان مدیرکل وارد مدیریت جوملا شده باشید حتماً باید اجازه تغییر بده، مگر اینکه در جوملای شما مشکلی پیش اومده باشه یا نسخه قالب با نسخه جوملا متفاوت باشه

تنظیمات استایل ها جای خاصی در مدیریت نیستند. در همان بخش قالب ها است. یعنی روی هر قالب کلیک می کنی و تنظیمات و فایل های قالب نمایش داده می شه. البته هر قالبی تنظیمات خاص خودش را داره. ممکنه قالبی ساده باشه و اصلاً هیچ تنظیم و هیچ آپشنی نداشته باشه و ممکنه قالبی تنظیمات خیلی زیادی داشته باشه

در کل برای کار با جوملا، ما با هاست کاری نداریم ( سی پنل یا هر چیزی )، مگر برای مواقعیکه نیاز به کدنویسی و برنامه نویسی و بررسی دیتابیس و ... وجود داشته باشه

در صورت تمایل دسترسی به مدیریت جوملا را برایم پیغام خصوصی بفرستید تا شخصاً سایت شما را بررسی کنم.

لینک به ارسال

این هم یک عکس از قسمت مدیریت جوملا، بخش استایل و قالب  ( عکس زیر full HD هست روی عکس کلیک کنید تا با جزئیات کامل ببینید )
do.php?imgf=918035b6d9c11.jpg

ویرایش شده توسط bashka

لینک به ارسال
16 ساعت قبل, tahastar گفت:

دوست عزیز میتونید تغییراتی ایجاد کنید اما چندان چنگی به دل نمیزنه ؛ مثلا میتونید عکس آیکون ایمیل رو عوض کنید اما بازم تا کد نویسی رو بلد نباشید نمیتونید تغییرات آنچنانی بدید .

16 ساعت قبل, tahastar گفت:

و یه سوال دیگه :

میتونم بپرسم میخواید چه تغییری ایجاد کنید ؟:huh:

یا علی

لینک به ارسال
هم اکنون, gediran گفت:

دوست عزیز میتونید تغییراتی ایجاد کنید اما چندان چنگی به دل نمیزنه ؛ مثلا میتونید عکس آیکون ایمیل رو عوض کنید اما بازم تا کد نویسی رو بلد نباشید نمیتونید تغییرات آنچنانی بدید .

و یه سوال دیگه :

میتونم بپرسم میخواید چه تغییری ایجاد کنید ؟:huh:

یا علی

عرض کنم خدمتتون...جابجایی بعضی از دکمه ها و یا جابجایی صفحه...اگه بشه تنظیم بک گراند صفحه...تنظیم فونتهاش....تغییر لوگو....ریسانسیو شدن صفحه....اگه امکانش باشه اضافه کردن نوار حاشیه سمت راست صفحه و..................:)

لینک به ارسال
هم اکنون, tahastar گفت:

عرض کنم خدمتتون...جابجایی بعضی از دکمه ها و یا جابجایی صفحه...اگه بشه تنظیم بک گراند صفحه...تنظیم فونتهاش....تغییر لوگو....ریسانسیو شدن صفحه....اگه امکانش باشه اضافه کردن نوار حاشیه سمت راست صفحه و..................:)

ببین دوست عزیز شما میتونید بعضی از این کارا رو انجام بدید مثلا میتونید رنگ بک گراند روعوض کنید و یا لوگو رو تغییر بدید و ... ؛ اما نمیتونید قالب رو ریسپانسیو کنید !

نه که نشه ؛ میشه ولی خیلی زمان و هزینه میبره و معمولا ارزشش رو نداره !^_^

اگر هزینه براتون مهمه ؛ به نظر من قید این قالب رو بزنید و از یک قالب ریسپانسیو استفاده کنید . قالب ریسپانسیو رایگان فارسی هم زیاد پیدا میشه . برای نمونه یه سر به این جا بزنید :

www.joominamarket.com

اما اگر تغییرات جزئی بخواید ، میتونید با تغییر کد های قالب و سایت این کارا رو انجام بدید .

موفق و پیروز باشید;) . یا علی 

لینک به ارسال
هم اکنون, gediran گفت:

ببین دوست عزیز شما میتونید بعضی از این کارا رو انجام بدید مثلا میتونید رنگ بک گراند روعوض کنید و یا لوگو رو تغییر بدید و ... ؛ اما نمیتونید قالب رو ریسپانسیو کنید !

نه که نشه ؛ میشه ولی خیلی زمان و هزینه میبره و معمولا ارزشش رو نداره !^_^

اگر هزینه براتون مهمه ؛ به نظر من قید این قالب رو بزنید و از یک قالب ریسپانسیو استفاده کنید . قالب ریسپانسیو رایگان فارسی هم زیاد پیدا میشه . برای نمونه یه سر به این جا بزنید :

www.joominamarket.com

اما اگر تغییرات جزئی بخواید ، میتونید با تغییر کد های قالب و سایت این کارا رو انجام بدید .

موفق و پیروز باشید;) . یا علی 

ممنونم.......ولی خود قالب ریسپانسیو داره ..فعال نیست و متاسفانه دسترسی من به تنظیمات قالب فعال نیست....

ممنون از مساعدتون.

ایام به کام

لینک به ارسال
هم اکنون, tahastar گفت:

ممنونم.......ولی خود قالب ریسپانسیو داره ..فعال نیست و متاسفانه دسترسی من به تنظیمات قالب فعال نیست....

ممنون از مساعدتون.

ایام به کام

برادر منظورتون از این که به قالب دسترسی ندارین رو نمیفهمم !

میشه بیشتر و واضح تر توضیح بدید ؟

یا علی

لینک به ارسال
هم اکنون, gediran گفت:

برادر منظورتون از این که به قالب دسترسی ندارین رو نمیفهمم !

میشه بیشتر و واضح تر توضیح بدید ؟

یا علی

بله ..حتما دوست عزیز

در منوی مدیریت ....استایل...برای تغییرات روی قالب مورد نظر کلیک می کنم......صفحه باز میشه ...ولی دیگه نه بسته میشه ..نه چیزی ذخیره میشه ...تنها راه بستن صفحه هم بستن تب مرورگر یا برگشت به صفحه قبل از طریق منوی مرورگره.

لینک به ارسال
هم اکنون, tahastar گفت:

بله ..حتما دوست عزیز

در منوی مدیریت ....استایل...برای تغییرات روی قالب مورد نظر کلیک می کنم......صفحه باز میشه ...ولی دیگه نه بسته میشه ..نه چیزی ذخیره میشه ...تنها راه بستن صفحه هم بستن تب مرورگر یا برگشت به صفحه قبل از طریق منوی مرورگره.

لطفا چند تا اسکرین شات از اون صفحات قرار بدید تا بهتر بررسی بشه .

یا علی

لینک به ارسال
3 ساعت قبل, tahastar گفت:

3 ساعت قبل, tahastar گفت:

ممنون از مساعدتون.

ایام به کام

بله ..حتما دوست عزیز

سلام
در پیغام خصوصی دسترسی که به مدیریت جوملا و سایتتان دادید، این اشکالات بررسی و جواب داده شد. پیغام خصوصی را نیز بررسی بفرمایید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...