رفتن به مطلب
moon

عملکرد زرین پال

پست های پیشنهاد شده

با سلام. سایت فروشگاهی من بر اساس ویرچومارت 3  کار میکنه و فقط زرین پال را نصب کردم.ولی یک مشکل هست و ان این است که وقتی مشتری ثبت شفارش را میزند و به زرین پال وصل می شود. اگر پنجره زرین پال را ببندد و پرداخت را از طریق شاپرک انجام ندهد .باز سفارش او ثبت می شود و نمی شه تشخیص داد که ایا او پرداخت را انجام داده یا نه؟ چرا؟ باید چکار کرد؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده)
42 minutes قبل , moon گفت:

با سلام. سایت فروشگاهی من بر اساس ویرچومارت 3  کار میکنه و فقط زرین پال را نصب کردم.ولی یک مشکل هست و ان این است که وقتی مشتری ثبت شفارش را میزند و به زرین پال وصل می شود. اگر پنجره زرین پال را ببندد و پرداخت را از طریق شاپرک انجام ندهد .باز سفارش او ثبت می شود و نمی شه تشخیص داد که ایا او پرداخت را انجام داده یا نه؟ چرا؟ باید چکار کرد؟

سلام
دوست عزیز این به زرین پال یا هیچ درگاه دیگری ربطی ندارد. سفارش قبل از اینکه به درگاه وصل شود در فروشگاه ثبت می شود.

ببینید در هر حالت چه مشتری تراکنش را انجام دهد یا انجام ندهد باید سفارش در فروشگاه ثبت شود. حال اگر تراکنش هم موفق باشد و مشتری از درگاه بانکی به فروشگاه برگردد افزونه و فرشگاه آن سفارش را پرداخت شده اعلام می کند و در غیر این صورت فقط سفارش فقط و فقط ایجاد شده و ثبت شده است. شما هم فقط و فقط سفارشات پرداخت شده را ارسال می کنید.

اگر هم کسی از مشتری ادعایی کرد که از درگاه پول پرداخت کرده ولی در فروشگاه شما ثبت نشده و هزار تهمت به شما زد، خیلی ساده شماره تلفن درگاه بانکی را بهش بدید و بگویید با درگاه تماس بگیر شماره کارت بانکیت را بهشون بگو تا اثبات شود تراکنشی انجام شده یا نه پولی رد و بدل شده یا نه. چون هر از گاهی بخاطر تداخل در درگاهها یا اینترنت از این اتفاقات می افتد.

در آخر باید بگویم ثبت شدن سفارش بسیار خوب است حتی اگر پرداختی انجام نشود چون با اینکار شما فروشگاهتان را مدیریت می کنید و می فهمید که مشتری ها چه کالاهایی را می خرند می پسندد انتخاب می کنند و ... و شما آماری از فروشگاه و مشتری ها بدست می آورید. حتی در بعضی از فروشگاهها و افزونه ها این امکان وجود دارد که سبد های خرید ایجاد شده را هم دید. یعنی مشتری که فقط کالایی را به سبد خرید اضافه کرده و هیچ ثبت نامی هم انجام نداده است. با اینکار شما از اینکه چه کالاهایی مشتری پسند هستند مطلع می شوید. همچنین می توانید تجزیه و تحلیل کنید که مشتری شما چرا ثبت نام نکرده، چرا پرداخت انجام نداده، آیا مشکل از شماست، آیا مشکل از مراحل خرید است مشکلی در فروشگاه است یا مشکل از جای دیگه است و ...

خلاصه کار فروشگاه داری هم برای خودش تخصص هست:)

ویرایش شده توسط bashka

لینک به ارسال

حال اگر تراکنش هم موفق باشد و مشتری از درگاه بانکی به فروشگاه برگردد افزونه و فرشگاه آن سفارش را پرداخت شده اعلام می کند

توی لیست سفارشات من اصلا فرقی بین کسی که پرداخت کرده وکسی که درگاه زرین پالو بسته نیست و پرداخت شده اعلام نمیکنه

و شماره ارجاع  و کد پیگیری که بانک میده و شماره ارجاع و کد پیگیری که سایت به مشتری میده هیچ کدام در  صفحه سفارش مشتری ذخیره نشده .حداقل یکی از اینها باید باشه

ویرایش شده توسط moon
اضافه کردن

لینک به ارسال
53 minutes قبل , moon گفت:

حال اگر تراکنش هم موفق باشد و مشتری از درگاه بانکی به فروشگاه برگردد افزونه و فرشگاه آن سفارش را پرداخت شده اعلام می کند

توی لیست سفارشات من اصلا فرقی بین کسی که پرداخت کرده وکسی که درگاه زرین پالو بسته نیست و پرداخت شده اعلام نمیکنه

و شماره ارجاع  و کد پیگیری که بانک میده و شماره ارجاع و کد پیگیری که سایت به مشتری میده هیچ کدام در  صفحه سفارش مشتری ذخیره نشده .حداقل یکی از اینها باید باشه

بله حق باشماست. اشکال از پلاگین هست. الان امتحان کردم باید در بخش تنظیمات پلاگین علاوه بر درج آی پی و مرچنت کد و ... تنظیماتی هم باشه که مشخص کنه وقتی پرداخت نا موفق باشه چی ثبت کنه اگر موفق باشه چی ثبت کنه و ...

راستی نسخه ویرچومارتی که استفاده می کنید چنده؟

این پلاگین هایی که منتشر شدن فکر کنم با نسخه جدید ویرچومارت مشکل دارند. من روی نسخه 3.0.14 ویرچومارت تست کردم، پلاگین مشکل داره و بخش تنظیماتش کلاً ناقص هست.

لینک به ارسال
4 ساعت قبل, bashka گفت:

بله حق باشماست. اشکال از پلاگین هست. الان امتحان کردم باید در بخش تنظیمات پلاگین علاوه بر درج آی پی و مرچنت کد و ... تنظیماتی هم باشه که مشخص کنه وقتی پرداخت نا موفق باشه چی ثبت کنه اگر موفق باشه چی ثبت کنه و ...

راستی نسخه ویرچومارتی که استفاده می کنید چنده؟

این پلاگین هایی که منتشر شدن فکر کنم با نسخه جدید ویرچومارت مشکل دارند. من روی نسخه 3.0.14 ویرچومارت تست کردم، پلاگین مشکل داره و بخش تنظیماتش کلاً ناقص هست.

ویرچومارت 3.0.18 می باشد.

لینک به ارسال
9 ساعت قبل, moon گفت:

ویرچومارت 3.0.18 می باشد.

این هم تصویری از پلاگین پرداخت یکی از شرکت های واسطه فقط برای نشان دادن فیلدهایی که تنظیم می کنید وضعیت سفارش بعد از تراکنش موفق یا ناموفق چطور باشند.

پلاگین زرین پال برای ویرچومارت با نسخه جدید سازگار نیست. همچنین پلاگینی که خود جومینا هم برای ویرچومارت برای اتصال به درگاه زرین پال منتشر کرده با نسخه جدید سازگار نیست. که باید به هر دو تیم فنی زرین پال و همچنین جومینا برای آپدیت این پلاگین ها اطلاع رسانی شود.

do.php?imgf=4757b423be151.jpg

لینک به ارسال

نسخه 3.0.18 فقط اینها را داره

نام شیوه پرداخت
نام مستعار برای لینک های تصحیح شده
منتشر شده
توضیحات پرداخت
شیوه پرداخت
گروه خریداران
فهرست

واحد پولی

و گزینه هایی که زیر عکس هستند را نداره.ببخشید این عکس مربوط به ویرچومارت 3.0.14 هستش؟

لینک به ارسال

در قسمت پیکربندی هم فقط مرچنت کد زرین پال را وارد میکنی و واحد پول.این گزینه های شما را اصلا نداره

لینک به ارسال

یک سوال :ایران کیش و سامان کیش و دیگر درگاه ها محیطشون چجوریه ؟

لینک به ارسال
47 minutes قبل , moon گفت:

نسخه 3.0.18 فقط اینها را داره

نام شیوه پرداخت
نام مستعار برای لینک های تصحیح شده
منتشر شده
توضیحات پرداخت
شیوه پرداخت
گروه خریداران
فهرست

واحد پولی

و گزینه هایی که زیر عکس هستند را نداره.ببخشید این عکس مربوط به ویرچومارت 3.0.14 هستش؟

44 minutes قبل , moon گفت:

در قسمت پیکربندی هم فقط مرچنت کد زرین پال را وارد میکنی و واحد پول.این گزینه های شما را اصلا نداره

سلام
بله. عکس از ویرچومارت نسخه 3.0.14 هست.حتی نسخه جدید ویرچومارت 3.2.2 را از سایت جهانی ویرچومارت دانلود کردن و افزونه پرداختی که عکسش را قرار داده بودم روی جدیدترین نسخه ویرچئمارت هم بدرستی کار کرد.

مشکل از ویرچومارت نیست. مشکل از "پلاگین اتصال بانکی زرین پال برای ویرچومارت" هست. که این پلاگین متاسفانه یا دارای اشکال هست یا بروز نیست و با نسخه جدید ویرچومارت سازگاری ندارد.

در ضمن گزینه هایی که در زیر عکس می بینید، نه فقط برای ویرچومارت، بلکه در تمام پلاگین های بانکی  هیکاشاپ، ار اس ممبر شیپ و ... وجود دارند. چون باید تکلیف تراکنش موفق و ناموفق و وضعیت سفارش بعد از پرداخت مشخص شود.

بقیه در پیغام خصوصی چون دیگه نمی تونم واضح تر توضیح دهم:)

لینک به ارسال
8 minutes قبل , moon گفت:

محیط همه درگاههای بانکی، منظورم محیط حساب کاربری و پنلی که در آن بانک دارید، در کل همه شبیه هم هستند چون کار یکسانی انجام میشه.

لینک به ارسال
3 ساعت قبل, moon گفت:

درود . تمامی شرکت های psp که از شرکت " شاپرک " مجوز دارند ؛ در باطن محیطی یکسان دارند یعنی :

برای پرداخت مبلغ محصول مشتری باید :

1 .شماره کارت خود را وارد کند .

2 . رمز دوم خود را که از دستگاه های خود پرداز دریافت کرده وارد کند .

3 . cvv2 مندرج بر روی کارت را وارد کند .

4 . تاریخ انقضای مندرج بر روی کارت را وارد کند .

5 . و در نهایت باید کد کپچایی که در صفحه درگاه قابل مشاهده است ؛ وارد کند .

این روند طبیعی حد اقل اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت است . در بیشتر درگاه ها نیز قسمتی برای وارد کردن ایمیل و شماره موبایل وجود دارد .

حال در قسمتن چپ یا بالا و یا هرجای دیگر نیز اطلاعات پذیرنده موجود است .;)

در ضمن اینم بگم که شرکت " ایران کیش " فرق میکنه با " سامان کیش " و به نظر من شما از ایران کیش درگاه بگیرید ، چون روند تایید درگاه خیلی سریع صورت میگیره و دارای محیطی زیباست و ...

موفق باشید . یا علی

لینک به ارسال

با سلام. منظور من محیط پلاگین هایشان بود که شامل چه گزینه هایی برای تنطیمات هستند.اگر بشود از محیطشون برام  دمو هر کدام را بزارید .

لینک به ارسال
5 ساعت قبل, moon گفت:

با سلام. منظور من محیط پلاگین هایشان بود که شامل چه گزینه هایی برای تنطیمات هستند.اگر بشود از محیطشون برام  دمو هر کدام را بزارید .

معمولا پلاگین های اتصال فروشگاه ساز ها به درگاه پرداخت شامل این دو گزینه هستند :

1 . کد مرچنت

2 . کلید تایید تراکنش

و اینم یه تصویر از پلاگین اتصال k2store به ایران کیش :

do.php?imgf=5eb6912909ab1.png

موفق باشید . یا علی

لینک به ارسال

سلام
پلاگین زرین پال برای ویرچومارت با نسخه جدید ویرچومارت سازگار است و هیچ مشکلی ندارد. این پلاگین را با آخرین نسخه ویرچومارت و بر روی آخرین نسخه جوملا امتحان کردم و به راحتی عملیات پرداخت را انجام داد.در زیر عکس هایی از پلاگین و تنظیماتی که در ویرچومارت ضروری هست را قرار می دهم.
امکانات و آپشن هایی که در پلاگین ها از طرف برنامه نویس ها قرار داده می شود گاهاً امکانات دلخواه و یا قابلیت های زیاد هست که برای راحتی کاربر تعبیه و برنامه نویسی شده است و ربطی به عملیات اتصال به درگاه و انجام تراکنش ندارد.

عکس شماره 1

do.php?imgf=54b45f301b8e1.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عکس شماره 2

do.php?imgf=d5cf5a71b11c1.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عکس شماره 3

do.php?imgf=7d2ea561e1521.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عکس شماره 4

do.php?imgf=693bd88fe1881.jpg

ویرایش شده توسط bashka

لینک به ارسال

با سلام، میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.  خیلی ضرروریه

من سایتی با جوملا ساختم و ویرچومارت رو به درگاه زرین پال وصل کردم. بعد از اینکه صفحه زرین پال بسته میشه (بدون پرداخت) از تعداد کالا در انبار کم میکنه در صورتی که پرداختی نشده.

مشتری مون نمیخواد در صورت "عدم پرداخت"، کالا رزرو بشه (چون از تعداد انبار کم میشه) - فکتور میره به وضعیت در حال بررسی

میشه راهنمایی کنید چطور میتونم مشکل رو حل کنم؟

جوملا نسخه 3.7.5

ویرچومارت نسخه 3.2.2

درگاه زرین پال رو از سایت خود زرین پال برداشتم.

همه ی تراکنش ها هم درست کار میکنه

لینک به ارسال
هم اکنون, deletanha7 گفت:

با سلام، میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.  خیلی ضرروریه

من سایتی با جوملا ساختم و ویرچومارت رو به درگاه زرین پال وصل کردم. بعد از اینکه صفحه زرین پال بسته میشه (بدون پرداخت) از تعداد کالا در انبار کم میکنه در صورتی که پرداختی نشده.

مشتری مون نمیخواد در صورت "عدم پرداخت"، کالا رزرو بشه (چون از تعداد انبار کم میشه) - فکتور میره به وضعیت در حال بررسی

میشه راهنمایی کنید چطور میتونم مشکل رو حل کنم؟

جوملا نسخه 3.7.5

ویرچومارت نسخه 3.2.2

درگاه زرین پال رو از سایت خود زرین پال برداشتم.

همه ی تراکنش ها هم درست کار میکنه

سلام
دوست عزیز این موردی که فرمودید مربوط به درگاه نمیشه، نه زرین پال و نه هیچ درگاه دیگری. تنظیمات ویرچومارت را بررسی کنید تا از تعداد کالا کم نکند

لینک به ارسال
2 minutes قبل , bashka گفت:

سلام
دوست عزیز این موردی که فرمودید مربوط به درگاه نمیشه، نه زرین پال و نه هیچ درگاه دیگری. تنظیمات ویرچومارت را بررسی کنید تا از تعداد کالا کم نکند

میشه بیشتر راهنمایی بفرمایید؟ من قسمت پیکر بندی چک کردم چیزی پیدا نکردم!

تغییر حالت فاکتور از در حال بررسی به لغو شده (برای بازگشت از درگاه بدون پرداخت) هم بایستی از تنظیمات صورت بگیرد؟

لینک به ارسال
1 ساعت پیش, deletanha7 گفت:

میشه بیشتر راهنمایی بفرمایید؟ من قسمت پیکر بندی چک کردم چیزی پیدا نکردم!

تغییر حالت فاکتور از در حال بررسی به لغو شده (برای بازگشت از درگاه بدون پرداخت) هم بایستی از تنظیمات صورت بگیرد؟

منظورم این بود که وقتی از درگاه برمیگرده و تراکنش رو خریدار لغو میکنه، مگر نباید وضعیت سفارش "لغو شده" باشه؟  درحالیکه برای همچین تراکنشی وضعیت "در حال بررسی" میوفته!!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...