رفتن به مطلب
chavosh

محل قرار دادن عکس در دیتابیس یا ایمیج هاست

پست های پیشنهاد شده

با سلام میخوام یه پایگاه خبری راه اندازی کنم به نظر شما عکس های مطالب رو در دیتابیس(پایگاه داده) همراه با متن مطلب ذخیره کنم یا عکس های مطلب رو در قسمت ایمیج هاست ذخیره و از آنجا فراخوانی کنم ممنون میشوم بفرمایید کدام راه برای یه پایگاه خبری بهتره و مزیت هرکدام را نصبت به دیگری بفرمایید. باسپاس

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

تصاویر در دیتابیس ذخیره نمیشن !

شما میتونید فایلهای مربوط به تصاویرتون رو در یک پوشه روی هاست تون ذخیره کنید بعد در داخل مطلب تصویر موردنظر رو فراخوانی کنید

بعبارت دیگر ، پس از ذخیره مطلب ، تصویری که داخل مطلب نمایش داده میشه فقط آدرسش از دیتابیس فراخوانی خواهد شد و مطابق اون آدرس ، تصویر از درون پوشه مربوطه خوانده و نمایش داده میشود

فرقی نمیکنه موضوع سایت تون چی هست برای همه سایتها به همین صورت هست یعنی خود فایل یکجایی آپلود میشه بعد آدرسش فراخوانی میشه حالا یا از دیتابیس یا مستقیما داخل خود فایلی که برنامه نویسی شده

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

این آدرس فایلهاست که در دیتابیس ذخیره میشه نه خود فایلها

برای همین اگر به هردلیلی آدرس ها عوض بشه (اجبار یا اختیار) اونوقت باید برگردید و تمام عکس های خبرهاتون رو تصحیح کنید

برای همین بهتره از همین حالا یک استراتژی برای اینکار بچینید. مثلا اسم شاخه ها و زیرشاخه های عکس ها و ساختار درختیشون رو برای خودتون به نتیجه برسید و بعد براساس اون حرکت کنید

من خودم تو سایتمون اومدم یک شاخه تعریف کردم به اسم عکس های صفحه اول. این عکس ها رو همه هم سایز و تو انواع موضوعاتی که سایت شاملش میشه ساختم. و در هر موضوع هم چند عکس . بعد یک سری شاخه هم برای عکس هایی که قراره براساس محتوا و دقیق انتخاب باشه ساختم.

خیلی مهمه که از همین حالا این فکر رو کنید وگرنه مجبورید بعدها هزاران پست رو تک تک ویرایش کنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...