رفتن به مطلب
samiraaaa

درج مطالب در صفحه ای غیر از index

پست های پیشنهاد شده

سلام؛

من یه قالب html دارم که دارای سه فایل هست

index

blog1

blog2

این قالبم رو به جوملا تبدیل کردم و چند سوال دارم. من می خواهم در صفحه index فقط ماژول هام رو تعریف کنم. منظورم همون موقعیت هام هست. بطوری که مثلا بتونم ماژول تیتر مطالب پر بازدید و ماژول تیتر اخرین خبر ها رو توی صفحه index قرار بدم

اما نمی خواهم مطالبم توی این صفحه نمایش داده بشه. یعنی موقعیت component که محتوای منوی اصلی رو نشون میده نمی خوام توی صفحه ایندکس باشه

می خواهم این موقعیت توی صفحه blog1 باشه

اصلا میشه این کارو کرد یا خیر؟؟

که مازول های فرعی توی صفحه index.php باشه و ماژول نمایش موقعیت منوی اصلی یا همون component توی یک صفحه php دیگه باشه

و دوم اینکه از چه کدی می تونم استفاده کنم که مثلا بیام برای هر دسته بندی وبسایتم یک صفحه php متفاوت با ظاهر کاملا متفاوت طراحی کنم و مثلا مطالب مربوط به هر دسته توی صفحه ی پی اچ پی همون صفحه نمایش داده بشه. منظورم تیتر مطالب نیستا!

مثلا:

news.php > مطالب ویژه دسته اخبار رو نشون بده

video.php > مطالب ویژه ی دسته ی فیلم رو نشون بده

audio.php > مطالب ویژه ی دسته ی موسیقی رو نشون بده

ممنون میشم اگر کسی میتونه کمکم کنه، راهنماییم کنه.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فکر نمیکنم بدین شکل بتونید کار کنید چون توی قالب فقط فایل index.php شناسایی میشه

پس راه حل چیه؟!

یعنی به هیچ طریق نمیشه برخی ماژول ها حداقل توی ایندکس باشه بعد از اونجا لینک بدیم به یه صفحه پی اچ پی دیگه, و مطالب توی مثلا news.php لود بشن؟

لینک به ارسال

خیر فقط میتونید بگید توی صفحه اصلی این ماژول لود بشه و توی صفحه دیگر ماژولی دیگر

من دقیق متوجه نشدم؛

ببینید من دو تا فایل دارم

http://www.MyDomain.com/index.php

http://www.MyDomain.com/news.php

و چهارتا ماژول a, b, c, d

حالا میخوام کد موقعیت ماژول a,b رو توی صفحه index.php بزارم

و کد موقعیت ماژول c,d رو توی صفحه ی news.php بزارم

که کاربر وقتی وارد ادرس اول میشه دو ماژول a,b رو ببینه

و وقتی وارد لینک دوم میشه دوتا ماژول c,d رو ببینه.  میشه؟!

لینک به ارسال

خوب شما تو همون فایل index.php 4 تا موقعیت A و b و c و d رو تعریف کن بعد ماژول های A و B رو انتساب بده به منوی اصلی و ماژول های C و D  رو انتساب بده به صفحه اخبار

لینک به ارسال

درود بر شما

ببینید جوملا ایطوری نیست که مثلا بیاین یه فایل news.php بذارید بعد با /news.php بهش دسترسی پیدا کنید

اگر بخواهید مثلا یک موقعیت در یک صفحه خاص نمایش داده شود باید موقعیت را در صفحه مورد نظر اضافه کنید حالا بر اساس پارامترهایی که جوملا در یک صفحه در اختیار شما قرار می دهد ماژول مورد نظر را ننمایش دهید

البته باید به php آشنایی نسبی داشته باشید

یا از روش اقای قاسمی پیش برید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...