رفتن به مطلب
zahra127

به هم ریختن قالب پس از فعال کردن ماژول ها در موقعیت ها

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان 

من قالبی طراحی کردم ولی بعد از فعال کردن هر ماژول توی موقعیت های تعریف شده قالبم به کلی میریزه به هم باید چیکار کنم؟

مثلا اگر بخوام ماژول جستجو همون استایلی باشه که خودم تعریف کردم باید چیکار کنم؟

کجا باید ماژول های مربوط به جوملا رو تغییر بدم؟

ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

شما با اصول طراحی قالب برای جوملا آشنا بودید و قالبتون رو نوشتید؟؟

یا اینکه یک قالب html ساختید و فقط داخلش موقعیت تعریف کردید؟؟

یاعلی

لینک به ارسال

با سلام

شما با اصول طراحی قالب برای جوملا آشنا بودید و قالبتون رو نوشتید؟؟

یا اینکه یک قالب html ساختید و فقط داخلش موقعیت تعریف کردید؟؟

یاعلی

بله آشنا بودم، ماژول ها رو بهم نشون میده ولی قالبم ریخته بهم، یا مثلا من میخوام سرچم بالای صفه سمت چب باشه، سمت راست نشون میده ، میخوام محل قرار گیری ماژول هارو درست کنم و استایلشون رو اون طور که دلم میخواد تغییر بدم، این امکان پذیره؟

لینک به ارسال

درست فارسی سازی انجام نشده و یا div ها بصورت درصد بوده اند ولی ماژول ها بصورت پیکسل برای اصلاح می توانید در یک رزولیشن خاصی در کامپیوتر بطور مثال 1024 در 768 بصورت نسبی پیکسل ها را تنظیم نمایید.

لینک به ارسال

باسلام

ببینید دوست عزیز برای اینکه شما شکل ظاهری ساییتون در جوملا به صورت قالب اصلی باشه باید استایل های نوشته شده رو ادیت کنید

یعنی اسم کلاس هایی که دارید رو باید نسبت به موقعیت ها و عناصر اصلی جوملا عوض کنید

امیدوارم متوجه شده باشید

یاعلی

لینک به ارسال

باسلام

ببینید دوست عزیز برای اینکه شما شکل ظاهری ساییتون در جوملا به صورت قالب اصلی باشه باید استایل های نوشته شده رو ادیت کنید

یعنی اسم کلاس هایی که دارید رو باید نسبت به موقعیت ها و عناصر اصلی جوملا عوض کنید

امیدوارم متوجه شده باشید

یاعلی

سلام 

خیلی ممنون از راهنماییتون ، میشه توضیح بیشتری در مورد اینکه چطور استایل ها رو نسبت به موقعیت ها ی جوملا ادیت کنم بدید؟

ممنون

لینک به ارسال

درست فارسی سازی انجام نشده و یا div ها بصورت درصد بوده اند ولی ماژول ها بصورت پیکسل برای اصلاح می توانید در یک رزولیشن خاصی در کامپیوتر بطور مثال 1024 در 768 بصورت نسبی پیکسل ها را تنظیم نمایید.

دوست عزیز من اصلا از درصد استفاده نکردم و تمام اندازه ها رو پیکسل دادم ، مشکل من اینه که وقتی قالبو میبرم تو جوملا و ماژول بهش میدم بهم میریزه

لینک به ارسال

باسلام

خوب ببینید شما با مرورگر فایرفاکس و افزونه های جانبیش مثل firebug و web developer میتونید به راحتی این کار رو انجام بدید

شما سایت رو باز میکنید و ماژولی رو در موقعیت دلخواه تعریف میکنید

حالا موقعیت قالب شما در سایت یک id ویا class خاصی میگیره

این اسم رو برمیدارید و در کلاس های css خودتون که پیش فرض برای این وضعیت از قالبتون تعریف کرده بودید جایگذین میکنید

یعنی مثلا شما در css نوشتید که

sidebar

{

....

}

حالا باید id بدست آورده رو با sidebar جایگذین کنید

حتی دربعضی مواقع لازمه که خصوصیات تعریف شده هم ویرایش بشه

یاعلی

لینک به ارسال

باسلام

خوب ببینید شما با مرورگر فایرفاکس و افزونه های جانبیش مثل firebug و web developer میتونید به راحتی این کار رو انجام بدید

شما سایت رو باز میکنید و ماژولی رو در موقعیت دلخواه تعریف میکنید

حالا موقعیت قالب شما در سایت یک id ویا class خاصی میگیره

این اسم رو برمیدارید و در کلاس های css خودتون که پیش فرض برای این وضعیت از قالبتون تعریف کرده بودید جایگذین میکنید

یعنی مثلا شما در css نوشتید که

sidebar

{

....

}

حالا باید id بدست آورده رو با sidebar جایگذین کنید

حتی دربعضی مواقع لازمه که خصوصیات تعریف شده هم ویرایش بشه

یاعلی

سلام 

id که برای موقعیت تعریف کردم با id داخل css یکیه، من فایلم رو واستون میفرستم ، اگه امکانش هست ی نگاهی بهش بکنید، ببینید آیا منظورتون رو درست متوجه شدم؟

خیلی ممنونhttp://www.jmdownload.ir/do.php?filename=c950110c00871.rar

لینک به ارسال

باسلام

چند تا مسئله وجود داره..

شما در فایل index.php هم دارید با دستورات جوملا ماژول فراخونی میکنید..

هم نوشته های اولیه قالب وجود داره

بعدش درمورد css ..

شما ابتدا باید یک شمایی از قالبتون رو روی کاغد ترسیم کنید، تا بدرستی متوجه بشید که چند لایه وجود داره و کدام لایه باید درون کدام یکی قرار بگیره

تا اونوقت بتونید با دستورات css جای اونهارو کنترل کنید

درحقیقت شما اول باید بتونید یک قالب html بدون نقص رو بنویسید ، بعد اون رو تبدیل به قالب جوملا کنید

یاعلی

لینک به ارسال

دوست عزیز منم قالب رو دیدم اولین چیزکه دیدم این بود شما برای سرچ inputفرم گذاشتید

باتوجه به اینکه احتمالا میخاید از فرم سرچ خود جوملا استفاده کنید.باعث تداخل میشه

لینک به ارسال

دوست عزیز منم قالب رو دیدم اولین چیزکه دیدم این بود شما برای سرچ inputفرم گذاشتید

باتوجه به اینکه احتمالا میخاید از فرم سرچ خود جوملا استفاده کنید.باعث تداخل میشه

باسلام دوست عزیز

من فرم input رو هم برداشتم ولی تغییری نکرد :(

لینک به ارسال

تا بهم ریختگی دیده نشه نمیشه کامل فهمید ولی با توجه به صحبت های شما چند احتمال وجود ندارد اگر استایل شما بهم ریخته یعنی کلاس ماژول رو درست براش تعریف نکردید که میتونید از nostyle و یا یکی از کلاس های تعریف شده خودتون استفاده کنید در تمام ماژول ها در قسمت های تنظیمات می توانید نام کلاس را دستی وارد کنید ولی اگر جابجایی دارید یعنی دو ماژول در یک موقعیت تعریف شده اند و با توجه به اندازه دهی های قطعی شما و ماژول تداخل ایجاد می شود و موقعیت های بعدی بهم می ریزد اگر درصد بدهید یا در هر موقعیت یک ماژول با پیکسل هایی دقیقا برابر با ماژول بدهید مشکل حل می شود البته باز هم در مرورگرهای مختلف و در رزولیشن های مختلف دچار مشکل می شوید در جوملا برای برخی از موقعیت ها گاهی تعریفاتی در هسته معرفی شده ممکن است کلاس شما با آن همنام باشد و تداخل ایجاد کند . در هر صورت به نظر من تعریف موقعیت به شکلی که شما تعریف کردید برای یک سایتی مثل جوملا مناسب نیست البته شما خودتان با تجربه تر هستید و مطمئنا بیشتر آشنایی دارید من تنها اطلاعات تجربی خودم را گفتم امیدوارم کمکی کرده باشم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...