رفتن به مطلب
wahidonline

مشکل در افزودن مطلب جدید

پست های پیشنهاد شده

با سلام . بعد از آپدیت سایتم از 2.5.28 به 3.3.6 کل سایت بهم ریخت و مشکلات زیادی بوجود آمد . با کمک یکی از دوستان سایت دوباره درست شد ولی از آنموقع به بعد موقع وارد شدن به صفحه " افزودن متن جدید " در مدیریت سایت با مشکلی مطابق عکس شماره 1 مواجه می شوم . کامپوننت k2 را هم نصب کردم ولی وقتی وارد صفحه افزودن متن می شوم ، فقط یک صفحه سفید مشاهده می شود . فایل فشرده جوملا 2.5.27 را هم در مسیر public-html آپلود و اکستراکت کردم تا فایلها جدید شود ولی باز هم مشکل حل نشد . البته جوملا را به 2.5.28 هم ارتقاء دادم ولی فایده ای نداشت . جوملا ظاهرا" به 2.5.28 ارتقاء یافت ولی پیغام عکس دوم را هم نماش داد . ازدوستان و اساتید عزیز تقاضای راهنمایی دارم . ممنون

post-31628-0-16071900-1425014765_thumb.j

post-31628-0-02779700-1425014780_thumb.j

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

وقت بخیر

و باز هم بی دقتی در آپدیت جوملا

دوست عزیز در توضیحات آپدیت خوانده باشید مهمترین بخش این است که شما یک بک آپ کامل از سایت داشته باشید که اگر مشکلی پیش آمد سریع به حالت اول برگردید

و حالا که کاریش نمی شه کرد، جوملا شما مشکلاتی دیتابیس پیدا کرده است، در نصب افزونه ایی که میخواهید انجام دهید تیبل های آن در دیتابیس موجود بوده و ارور داپلیکیت می دهد یعنی یک کپی از این تیبل ها موجود است و اجرای این کوئری ها غیرممکن، تنها راحتان این است دیتابیس را بررسی کامل کنید، ومشکلات را دونه دونه حل کنید که اگر وارد به این کار نیستید بهتر است از دوستان کمک بگیرید

و همچنین باز هم گفته می شود برای ویرایش کوچک ترین فایل، حتما حتما حتما بک آپ گرفته شود

موفق باشید

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
با تشکر از راهنمایی شما . ممنون خواهم شد اگر راهنمایی بیشتر بفرمایید . وقتی وارد مدیریت هاست خود شدم ( سی پانل ) در قسمت دیتابیس
بخش phpMyadmin منوی database تعداد 192 عدد table وجود دارد که تقریبا" نیمه بالایی این لیست که نام آنها با j75jwشروع می شود با نیمه پایینی که همان اسمها ولی با کلمه new شروع می شوند خیلی از نامها مشترک است . آیا صلاح می دانید این نیمه دوم که با کلمه new شروع می شوند را حذف کنم ؟ البته تمام tableها را انتخاب و از آنها export گرفتم و در کامپیوتر ذخیره کردم . به نظر شما اگر تیبل هایی که با کلمه new نامگذاری شده اند حذف کنم ، مشکل حل خواهد شد ؟ ضمنا" برای خذف هر table باید چکار کنم . آیا با کلیک بر روی علاقمت Drop در هر ردیف آن ردیف پاک می شود .خواهش می کنم راهنمایی فرمایید . تقریبا" سایت از کار افتاده و هیچ مطلب جدیدی نمی توانم اضافه کنم . تمام زحمات یکساله ام دارد از بین می رود . ممنون

post-31628-0-21402700-1425303410_thumb.j

post-31628-0-30611300-1425303420_thumb.j

ویرایش شده توسط wahidonline

لینک به ارسال

سلام

وقت بخیر

دوست عزیز با پاک کردن new ها فکر نکنم مشکل حل شود و دو اتفاق زیر می افتد

1 - هیچ تغییری ایجاد نمی شود

2 - سایت به طور کامل غیرفعال می گردد به دلیل حذف تیبل های غیرمجاز

برای اینکه متوجه شوید جوملا شما داره از کدام تیبل ها پیروی می کنه کافیه فایل configuration.php موجود در روت جوملا را باز کرده و $dbprefix را جستجو نمایید 

پیشوندی که جلوی آن نوشته شده است همانی است که در دیتابیس مود نیاز است

و اما برای حل مشکل شما ، بنده عرض کردم باید تمامی تیبل ها و فایل های جوملا به طور کامل بررسی گردد، 

دو را زیر را انجام دهید تا انشالله مشکل برطرف گردد

- مشکل خودتان + اطلاعات کامل سایت و هاست خود را برای یکی از مدیران ارسال نمایید تا آنان اگر وقتی داشته باشند برای شما پیگیری و مشکل را حل کنند

- و دومین راه حل این است که به مدیریت هاست یا سرور خود بگویید که آخرین بک آپ را به شما ارائه دهند البته این بک اپ را طوری بگیرید که قبل از آپدیت شما باشد

موفق باشید

لینک به ارسال

ممنون از راهنمایی شما . همانطور که فرموده بودید عمل کردم . مطالبق عکس پیوست نام  j75jw   مشاهده شد . بنابراین به نظر شما با حذف تیبل هایی که با نام new شروع می شوند آیا مشکل حل نخواهد شد ؟ ضمنا" قبلا" با استفاده از روش export ظاهرا" یک بکاپ از این دیتابیس گرفته ام . اگر با پاک کردن اشتباه تیبل ها مشکلی بوجود بیاید آیا می توانم همان بکاپ را با روش import برگردانم یا خیر ؟ ببخشید که سوالات بسیار مبتدی می پرسم . شرمنده

post-31628-0-34760500-1425306019_thumb.j

لینک به ارسال

وقت بخیر

خیر با حذف حل نخواهد شد

و برای سوال دوم بله مشکلی پیش آید با ایمپورت همان فایل به حال اول بر میگردد

و اینکه بعضی اوقات موقع اکسپورت گرفتن از دیتابیس به مشکلاتی بر میخورد و تمامی دیتابیس به خوبی خروجی نمی دهد

پس بهتر است اول شما یک دیتابیس جدید در هاست درست کنید فایل خروجی که قبلا گرفته اید را ایمپورت کنید و سپس در همین دیتابیس شروع به تغییرات کنید

به نظرم این صحیح تر باشد

امیدوارم به نتیجه برسید

موفق باشید

لینک به ارسال

یکسری مشکلات دیگر را هم متوجه شدم . 1 - بعضی وقتها چندین بار باید یوزر نیم و پسورد را برای ورود به بخش مدیریت تایپ کنم تا وارد شود . حتی اگر کاری در قسمت مدیریت بخواهم انجام دهم ممکن است از جوملا خارج شده و صفحه ورود به بخش مدیریت ظاهر شود .

2 - گاهی پیغام " شما اجازه دسترسی به این قسمت را ندارید (#42 "   نمایش داده می شود . 

3 - در منوی " مشخصات کاربری من " زمانی که می خواهم ویرایشگر را روی tiny MCE قرار دهم و ذخیره نمایم از بخش مدیریت خارج می شود .

آیا این مشکلات بهم ربطی دارند یا مربوط به همان مشکلات قبلی می شوند ؟ 

ممنون از راهنمایی شما

لینک به ارسال

یکسری مشکلات دیگر را هم متوجه شدم . 1 - بعضی وقتها چندین بار باید یوزر نیم و پسورد را برای ورود به بخش مدیریت تایپ کنم تا وارد شود . حتی اگر کاری در قسمت مدیریت بخواهم انجام دهم ممکن است از جوملا خارج شده و صفحه ورود به بخش مدیریت ظاهر شود .

2 - گاهی پیغام " شما اجازه دسترسی به این قسمت را ندارید (#42 "   نمایش داده می شود . 

3 - در منوی " مشخصات کاربری من " زمانی که می خواهم ویرایشگر را روی tiny MCE قرار دهم و ذخیره نمایم از بخش مدیریت خارج می شود .

آیا این مشکلات بهم ربطی دارند یا مربوط به همان مشکلات قبلی می شوند ؟ 

ممنون از راهنمایی شما

باسلام

دوستان راهنمایی های خیلی خوبی کردند

اما شما یک مورد رو پیگیر نبودید !! اینکه با مدیر هاست تماس بگیرید ودرخواست بازگردانی بک آپ قبل از تغییرات رو بدید

با این روش زود تر مشکل برطرف میشه بعد میتونید اگر تغییراتی خواستید مجدد روی لوکال انجام بدید

امیدوارم موفق باشید و مشکلتون زودتر برطرف شه

یاعلی

لینک به ارسال

با سلام و تشکر فراوان از تمامی دوستانی که زحمت کشیده و بنده را راهنمایی فرمودند . حقیقتا" بنده نخواستم بیشتر از این آبروی خودم را ببرم اما برای راهنمایی سایر دوستانی که مثل خودم مبتدی هستند عرض می کنم که بنده در مورد بحث بکاپ بسیار اهمال کرده ام و هیچ بکاپی نگرفته ام . فکر نمی کردم اینقئر مشکل برایم درست شود .بخصوص که با توجه به ورژن پایین هاست اول ، امکان بکاپ هم با افزونه اکیبا نداشتم .  بعد از آپدیت به جوملا 3.3.6 سایت از کار افتاد یکی از دوستان با زحمات بسیار زیاد سایت را روی هاست جدید برگرداند . انصافا" سایت مرده را زنده کرد .بدون هیچگونه بکاپ .بنابراین هیچ بکاپ هم از هاست ندارم .  الان هم این مشکل بوجود آمده و اگر راهنمایی دوستان عزیزز در این انجمن نباشد مطمئنا" سایت آپدیت نخواهد شد و مطالبی به آن اضافه نخواهد شد . همین قدر خدمت دوستان عرض کنم زحمات یکسال بنده تماما" از بین رفته و باید همه چیز را از نو شروع کنم . شرمنده اگر استادان راهی به نظرشان می رسد ممنون خواهم بود . 

لینک به ارسال

با سلام و تشکر فراوان از تمامی دوستانی که زحمت کشیده و بنده را راهنمایی فرمودند . حقیقتا" بنده نخواستم بیشتر از این آبروی خودم را ببرم اما برای راهنمایی سایر دوستانی که مثل خودم مبتدی هستند عرض می کنم که بنده در مورد بحث بکاپ بسیار اهمال کرده ام و هیچ بکاپی نگرفته ام . فکر نمی کردم اینقئر مشکل برایم درست شود .بخصوص که با توجه به ورژن پایین هاست اول ، امکان بکاپ هم با افزونه اکیبا نداشتم .  بعد از آپدیت به جوملا 3.3.6 سایت از کار افتاد یکی از دوستان با زحمات بسیار زیاد سایت را روی هاست جدید برگرداند . انصافا" سایت مرده را زنده کرد .بدون هیچگونه بکاپ .بنابراین هیچ بکاپ هم از هاست ندارم .  الان هم این مشکل بوجود آمده و اگر راهنمایی دوستان عزیزز در این انجمن نباشد مطمئنا" سایت آپدیت نخواهد شد و مطالبی به آن اضافه نخواهد شد . همین قدر خدمت دوستان عرض کنم زحمات یکسال بنده تماما" از بین رفته و باید همه چیز را از نو شروع کنم . شرمنده اگر استادان راهی به نظرشان می رسد ممنون خواهم بود . 

وقت بخیر

دوست عزیز راهنمایی بیشتر از نمیشود کرد، بیشتر کارها را شما خودتان باید انجام دهید

اگر میخواهید به طور کامل به صورت عادی برگردد طبیعتا هر شخصی بخواهد انجام دهد وقت بسیاری میخواهد و متقبل هزینه

و اگر شخصی بخواهد به شما کمک کند طبیعتا نیاز به اطلاعات ورودی به کل هاست و همچنین جوملا را دارد

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...