رفتن به مطلب
dadshah

خطای 404 برای صفحات داخلی جوملا 1.5

پست های پیشنهاد شده

سلام
یک سایت دو زبانه با جوملا 1.5 روی هاست Cpanel دارم.
صفحه اصلی که برای انتخاب زبان سایت هست و همچنین صفحه پیش فرض (صفحه اصلی فارسی) به نمایش در میاد اما روی هر کدوم از منوها که کلیک می کنم یا هنگامیکه زبان انگلیسی رو انتخاب می کنم با پیغام خطای 404 مواجه میشم و هیچ مطلب و صفحه ای باز نمیشه. مثلا :

Not Found
The requested URL /contact-us was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

چطور میتونم مشکل رو رفع کنم؟

سایت قبلا خوب کار میکرد ولی از موقعی که به هاست جدید منتقل کردم اینطوری شده.
به لینک صفحات فارسی وقتی بعد از دامین سایت /index.php اضافه میکنم نمایش داده میشن ولی سایت انگلیسی اصلا دیده نمیشه و خطای 404 رو داره.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

فایل htaccess خود را بررسی کنید

میتونید یک کپی ازش بگیرید و بعد حذف کنید و بعد فایل htaccess.txt را تغییر نام دهید به:

.htaccess

موفق باشید

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

فایل htaccess خود را بررسی کنید

میتونید یک کپی ازش بگیرید و بعد حذف کنید و بعد فایل htaccess.txt را تغییر نام دهید به:

.htaccess

موفق باشید

ممنون

htaccess  رو تغییر نام داده بودم اما هیچ اتفاقی نمی افته و تغییری حاصل نمیشه.

البته وقتی htaccess در پوشه public بدون دستکاری و تغییر نام باقی میمونه کل سایت از دسترس خارج میشه و هیچ صفحه ای لود نمیشه.

اگر امکانش هست و لازم میدونید فایل رو بطور خصوصی براتون بفرستم که یک بررسی بکنید.  بنده چندان وارد نیستم.

.

ویرایش شده توسط dadshah

لینک به ارسال

سلام 

از پنل تنظیمات بهینه سازی لینک ها رو غیرفعال کنید

خیلی ممنون

با راهنمایی شما مشکل صفحات فارسی حل شد.   اما برای سایت انگلیسی (www.example.com/en) با پیغام خطای 500 زیر مواجه هستم:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@***.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
رفع خطا Internal Server Error 500

برخی اوقات وب سایت شما load نمیشود و با خطای internal server error یا همان خطای شماره ی 500 مواجه میشود.بسیاری مواقع این خطا بعلت اشکال در تنظیمات مربوط به وب (مانند تنظیمات php) در سایت شماست.ممکن است بگویید این سایت کاملا سالم بوده و با همین تنظیمات کار میکرده است.باید توجه داشته باشید نرم افزارهای روی سرور بصورت مداوم در حال بروزرسانی میباشند،ممکن است بروزرسانی ها از نسخه ای به نسخه ی دیگر باعث انجام تغییرات اساسی در سرور شوند و این تغییرات مغایر با تنظیمات قبلی شما باشد و این امر مسبب بروز این خطا شود.

برای رفع این خطا کافیست از داخل cpanel وارد file manager شوید و فایل htaccess را باز کنید.
توجه داشته باشید که فایل htaccess یک فایل مخفی می باشد و برای دیدن آن در ابتدای ورود به file manager می بایست در کادر باز شده  گزینه show hidden files  را نیز فعال کنید .
وارد فایل  htaccess شوید و خطهایی که مربوط به تنظیمات php میباشند را حذف نمایید. این خط کدها با php_admin و یا php_flag اغاز میشوند.
در همین فایل ممکن است داشته باشید:
followSymlinks در این صورت آنرا به SymLinksIfOwnerMatch تغییر دهید.
همچنین اگر Options All در این فایل وجود داشت آنرا حذف نمایید.
اگر با این روش مشکل برطرف نشد یک درخواست پشتیبانی هاست ارسال نمایید.

ویرایش شده توسط topmihan

لینک به ارسال

رفع خطا Internal Server Error 500

برخی اوقات وب سایت شما load نمیشود و با خطای internal server error یا همان خطای شماره ی 500 مواجه میشود.بسیاری مواقع این خطا بعلت اشکال در تنظیمات مربوط به وب (مانند تنظیمات php) در سایت شماست.ممکن است بگویید این سایت کاملا سالم بوده و با همین تنظیمات کار میکرده است.باید توجه داشته باشید نرم افزارهای روی سرور بصورت مداوم در حال بروزرسانی میباشند،ممکن است بروزرسانی ها از نسخه ای به نسخه ی دیگر باعث انجام تغییرات اساسی در سرور شوند و این تغییرات مغایر با تنظیمات قبلی شما باشد و این امر مسبب بروز این خطا شود.

برای رفع این خطا کافیست از داخل cpanel وارد file manager شوید و فایل htaccess را باز کنید.

توجه داشته باشید که فایل htaccess یک فایل مخفی می باشد و برای دیدن آن در ابتدای ورود به file manager می بایست در کادر باز شده  گزینه show hidden files  را نیز فعال کنید .

وارد فایل  htaccess شوید و خطهایی که مربوط به تنظیمات php میباشند را حذف نمایید. این خط کدها با php_admin و یا php_flag اغاز میشوند.

در همین فایل ممکن است داشته باشید:

followSymlinks در این صورت آنرا به SymLinksIfOwnerMatch تغییر دهید.
همچنین اگر Options All در این فایل وجود داشت آنرا حذف نمایید.
اگر با این روش مشکل برطرف نشد یک درخواست پشتیبانی هاست ارسال نمایید.

فقط followSymlinks وجود داشت که به SymLinksIfOwnerMatch تغییرش دادم.

الان پیغام خطای Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL   به نمایش در میاد (فقط برای سایت انگلیسی).

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، تمام مشکلاتی که تاکنون به اونها اشاره کردید مربوط به مشکلات هاستتون میشه که برای جوملا بهینه نشده

جهت اطمینان میتونید از سایتتون بک آپ بگیرید و در لوکال تست کنید اگر سایتتون بالا اومد یقین کنید هاستتون مشکل زا هست

اگر ادمین سرورتون نتونست مشکلات رو برطرف کنه و تصمیم مجدد به تعویض هاست گرفتید ، جومینــــــا هاست رو بهتون پیشنهاد میکنم

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، تمام مشکلاتی که تاکنون به اونها اشاره کردید مربوط به مشکلات هاستتون میشه که برای جوملا بهینه نشده

جهت اطمینان میتونید از سایتتون بک آپ بگیرید و در لوکال تست کنید اگر سایتتون بالا اومد یقین کنید هاستتون مشکل زا هست

اگر ادمین سرورتون نتونست مشکلات رو برطرف کنه و تصمیم مجدد به تعویض هاست گرفتید ، جومینــــــا هاست رو بهتون پیشنهاد میکنم

موفق و پیروز باشید

یا حق

سلام

راهنمایی های topmihan عزیز بسیار مفید بود و عمده مشکلات حل شد.

برای خطای Could not connect to MySQL هم تنظیمات configoration.php رو تا حدودی درست کردم و خطا بر طرف شد.

فقط الان روی پیج انگلیسی که کلیک میکنم همون سایت فارسی بالا میاد. یعنی تصویر و مطلب صفحه اصلی انگلیسی است ولی هدر و منو ها فارسی است.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با تشکر از لطف و راهنمایی همه دوستان - بخصوصtopmihan - مشکل آخر هم با ایجاد یک دیتابیس جدید و مجزا برای سایت انگلیسی حل شد و سایت الان به خوبی کار میکنه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...