رفتن به مطلب
mahdikp

مشکل در نصب کامپوننت booklibrary

پست های پیشنهاد شده

با سلام

دوستان، بنده قصد راه اندازی یک سیستم کتابخانه ای بین دوستام داشتم که سیستم booklibrary رو انتخاب کردم. ولی مشکل اینه که وقتی من اون رو نصب میکنم یک پیامهایی می یاد که طولانی اند و .... در خط آخر این پیام می آید :

Table 'nrpinb20_home.jos_booklibrary' doesn't exist SQL=truncate jos_booklibraryداده هاي نمونه، بارگزاري شد.

بعد هم که وارد کامپوننت میشم و قصد ساخت مجموعه یا اضافه کردن کتابی دارم، گزینه جدید برام غیرفعال هست و خطای زیر را در کادری یادداشت کرده است:

DB function failed with error number 1146
Table 'nrpinb20_home.jos_booklibrary_categories' doesn't exist SQL=SELECT jc.id, jc.parent_id, COUNT(jea.id) AS books FROM jos_categories AS jc LEFT JOIN jos_booklibrary_categories AS jea ON jea.catid = jc.id WHERE jc.section='com_booklibrary' GROUP BY jea.catid ORDER BY jc.parent_id DESC,jc.ordering;

------

یک نکته ای که وجود دارد بنده نسخه com_booklibrary_BASIC_2_0_2011_04_10 را صنب می کنم و نسخه جدیدش را از سایت اصلی یعنی ordasoft.com می گیرم که آپدیت 2014 است .

اما نسخه ای که از سایت خودشان می گیرم متاسفانه دارای دو پوشه admin و site هست که بنده واقعا نمی دونم چطوری نصبش کنم! اولین باری هست که به چنین کامپوننت جوملایی برخورد می کنم. می تونید لطفا توضیح دهید که چطوری باید نصبش کنم؟

فایل دانلود شده از سایت اصلی را هم ضمیمه کرده ام.

لطفا راهنمایی بفرمایید

com_booklibrary_free_3.0_2014_03_05.zip

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

فایل xml که در روت بسته نصبی قرار دارد را باز کنید ، اگر در خط دوم "method="upgrade را دیدید کافیست افزونه رو بصورت عادی از قسمت نصب / حذف ، نصب کنید

در غیراینصورت از جداول افزونه بک آپ بگیرید و سپس افزونه را بطور کامل حذف کنید و نسخه جدید را نصب کنید و بک آپ جداول رو هم بازگردانی کنید

سعی کنید یک بک آپ از کل سایت ، قبل از هر کاری ، تهیه کنید !!!

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

فایل xml که در روت بسته نصبی قرار دارد را باز کنید ، اگر در خط دوم "method="upgrade را دیدید کافیست افزونه رو بصورت عادی از قسمت نصب / حذف ، نصب کنید

در غیراینصورت از جداول افزونه بک آپ بگیرید و سپس افزونه را بطور کامل حذف کنید و نسخه جدید را نصب کنید و بک آپ جداول رو هم بازگردانی کنید

سعی کنید یک بک آپ از کل سایت ، قبل از هر کاری ، تهیه کنید !!!

موفق و پیروز باشید

یا حق

سلام

عیدشما مبارک

اول از هرچیز تشکر میکنم بابت پاسختون.ولی راسیتش اگر شما فایلی را که از کامپوننت آپلود کرده ام را مشاهده نمایید خواهید دید که اصلا یک چیز متفاوتی هست.

لطفا دانلود کرده و سپس ببینید چه راه حلی برای نصب آن وجود دارد.

با تشکر

لینک به ارسال

با سلام

قبل از هر چیز ابتدا از فایلها و دیتابیس سایتتون بک آپ تهیه کنید !!!

سپس در پوشه tmp یک پوشه مثلا به اسم a ایجاد کنید و کل محتوای بسته را در آن اکسترکت کنید

سپس از قسمت مدیریت افزونه ها در فیلد نصب از پوشه ، آدرس پوشه admin که در داخل پوشه a قرار داره را بدید و افزونه را نصب کنید

"method="upgrade رو هم داره . خود فایل xml ، پوشه site رو هم براتون نصب میکنه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

قبل از هر چیز ابتدا از فایلها و دیتابیس سایتتون بک آپ تهیه کنید !!!

سپس در پوشه tmp یک پوشه مثلا به اسم a ایجاد کنید و کل محتوای بسته را در آن اکسترکت کنید

سپس از قسمت مدیریت افزونه ها در فیلد نصب از پوشه ، آدرس پوشه admin که در داخل پوشه a قرار داره را بدید و افزونه را نصب کنید

"method="upgrade رو هم داره . خود فایل xml ، پوشه site رو هم براتون نصب میکنه

موفق و پیروز باشید

یا حق

باز هم تشکر میکنم.

ولی متاسفانه بنده با اینکه تمام مراحل دقیقاطبق گفته شما انجام دادم باز هم نصب نشد و خطای

خطا! نمیتواند فایل XML نصب جوملا را در بسته آن بیابد.

در این مسیر بسته ی معتبری وجود ندارد

را می دهد !!!!

مشکل را نمی تونم درک کنم.

لینک به ارسال

با سلام

روش نصبش همینه . چون خودمم یه بار برای اطمینان نصب کردم و مشکلی نبود

این خطایی که میده دیگه مربوط به افزونه نیست . شما آموزش زیر رو مطالعه کنید و مطابق آن انجام بدید

http://www.joomina.ir/joomla-farsi-extensions/joomla-learning/%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D8%A7/%D8%AE%D8%B7%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D8%A8%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-xml-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AF.html

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

روش نصبش همینه . چون خودمم یه بار برای اطمینان نصب کردم و مشکلی نبود

این خطایی که میده دیگه مربوط به افزونه نیست . شما آموزش زیر رو مطالعه کنید و مطابق آن انجام بدید

http://www.joomina.ir/joomla-farsi-extensions/joomla-learning/%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D8%A7/%D8%AE%D8%B7%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D8%A8%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-xml-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AF.html

موفق و پیروز باشید

یا حق

متاسفانه باتوجه به راهنمایی های خوب شما چه در رابطه با نصب وچه در رابطه با xml در نصب این کامپوننت به نتیجه نرسید. ولی تشکر میکنم که پیگیر بودید و با پاسخهای کاملتون به من کمک کردید.

اگر میشد فایل نصبیش را گیر آورد، شاید مشکلی پیش نمی اومد که اون هم هرچه گشتم پیدا نشد.

باز هم تشکر میکنم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...