رفتن به مطلب
matrix2

مشکل ادیتور ck editor

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام.

ck editor رو از لینک زیر دانلود و نصب کردم :

http://www.joomina.ir/joomla-farsi-extensions/joomla-farsi-content-setting/joomla-farsi-content-setup/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%A7-ckeditor.html

از نسخه 1.5 و فارسی استفاده می کنم.تنظیمات سایت و سیستم و همه روی فارسی هست.این ادیتور به خوبی و بدون مشکل کار میکنه و فارسی هم هست ، اما در مورد نوشتن درون جدول ظاهرا مشکل داره.

برای مثال بنده ادیتور رو رو فارسی قرار دادم و مطلب رو هم با نوشته فارسی شروع کردم. وقتی یک جدول به این مطلب اضافه کردم و قصد داشتم درون فیلد جدول بصورت انگلیسی نوشته با شماره بندی اضافه کنم متاسفانه بهم ریخته مینویسه.

مثلا درون جدول قصد دارم چپ به راست با شماره بنویسم

1alex

اما  نوشته میشه :

1.alex

به نظر شما این مشکل از کجاست که ادیتور توانایی نداره در یک مطلب هم فارسی بهم نریزه و هم انگلیسی ، مثل word در ویندوز که به راحتی اینکار رو انجام میده ؟؟

ویرایش شده توسط matrix2

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام

برخی سیستم های تحت وب این مساله رو دارن و البته براشون قابل حل نیست و شما میتونید با مشخص کردن style برای هر تکه متن این کار رو انجام بدین

حالا شما فقط درون جدول این مشکل رو دارین یا داخل متن هم همچین موردی دارین؟

لینک به ارسال

تشکر از شما

متاسفانه در خارج از جدول هم به همین شکل بهم ریخته نشون داده میشه.

جالب اینجاست که وقتی از راست به چپ فارسی مینویسم و شماره بندی می کنم و در کنار کلمات فارسی انگلیسی هم مینویسم ، مشکلی نداره. اما وقتی تراز رو به چپ میبرم و با شماره بندی شروع میکنم به نوشتن انگلیسی از چپ به راست ، متاسفانه جای شماره عوض میشه و بهم ریخته نمایش داده میشه.

جالبتر اینکه همین الان در همین ادیتور انجمن جومینا که دارم تایپ میکنم هم همین مشکل وجود داره.

یعنی وقتی تراز رو به چپ میبرم و با شماره 1 و سپس نقطه آغاز میکنم و انگلیسی مینویسم ، شماره و نوشته بهم ریخته نشون داده میشه.

لینک به ارسال

با سلام

خب شما از گزینه های تراز (align) استفاده میکنید ولی چیزی که مشکل شما رو حل میکنه و دکمه هاش هم تو ادیتورها هست دایرکشنه (Direction)

همون گزینه Direction Right to Left

البته اگر داخل ادیتور چیزی رو هم تغییر ندید ولی css قالبتون درست باشه هم مشکل حل میشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

خب شما از گزینه های تراز (align) استفاده میکنید ولی چیزی که مشکل شما رو حل میکنه و دکمه هاش هم تو ادیتورها هست دایرکشنه (Direction)

همون گزینه Direction Right to Left

البته اگر داخل ادیتور چیزی رو هم تغییر ندید ولی css قالبتون درست باشه هم مشکل حل میشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

ممنون ، راهنمایی Direction مشکل رو حل کرد.

بطور کلی برای css قالب Direction رو راست به چپ درنظر گرفته بودم ، به همین دلیل کل محتوا بصورت راست به چپ تنظیم میشد.

برای این موارد خواص که نیاز به شماره بندی بصورت انگلیسی بود استفاده از دکمه Direction Left to Right مشکل رو حل کرد.

البته چنین دکمه ایی در CK Editor ندیدم بنابراین به پیکربندی کلی رفتم و از JCE Editor استفاده کردم که دکمه Direction داشت.

برای این موارد خواص میتونم از JCE Editor استفاده کنم و در بقیه موارد از CK Editor استفاده کنم.

تشکر.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...