رفتن به مطلب
m4mali

طراحی سایت با جوملا و عواقب آن!

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان لطفا شما هم نظرتون رو در مورد این مقاله بگین.

طراحی سایت با جوملا از جمله روش های پرطرفدار طراحی سایت در ایران است. مهمترین دلیل این موضوع رایگان بودن جوملا و قابلیت انعطاف طراحی سایت با جوملا است.

در واقع جوملا به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا به اندازه کافی انعطاف دارد که بتوان با آن سایت های شرکت ها و افراد مختلف را طراحی کرد، اما همین انعطاف پذیری نقطه ضعف جوملا نیز هست! زیرا هر چقدر سیستم شما منعطف تر باشد پیچیده تر هم خواهد شد و هر چه پیچیده تر باشد کندتر نیز می شود. من افراد زیادی را دیده ام که با وجود تجربه زیاد در کامپیوتر نتوانسته اند با مدیریت محتوای جوملا کارکنند و با ان دچار مشکل شده اند.

طراحان سایت در ایران علاقه خاصی به جوملا دارند زیرا با استفاده از این اسکریپت رایگان می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی سایت مشتری را تحویل دهند، کاهش زمان پروژه یعنی سود بیشتر و چه کسی از سود بیشتر بدش می آید؟! اما آیا استفاده از چنین اسکریپت هایی به نفع مشتری نیز خواهد بود؟ قطعا خودتان می توانید پاسخ این سوال را حدس بزنید.

البته استفاده از جوملا محدود به ایران نمی شود و در بین سیستم های مدیریت محتوای رایگان، جوملا یکی از محبوبترین آنهاست. شاید به جرات می توان گفت دلیل عمده استفاده جهانی از جوملا نیز دقیقا مانند ایران است، پرداخت هزینه کمتر و یا اگر بهتر بخواهیم بگوییم پرداخت نکردن هزینه. اگر به سایت هایی که با جوملا طراحی شده اند نگاهی بیندازید بیشتر متوجه این موضوع خواهید شد: سایت های دانشگاهی، سایت های شرکتی و سایت های شخصی که صرفه جویی هزینه در آنها در اولویت است.

اما مشکلات طراحی سایت با جوملا به اینجا ختم نمی شود، بسیاری از افراد و شرکت های فعال در زمینه طراحی سایت با انتشار کامپوننت ها و قالب های رایگان به راحتی می توانند در سایت های طراحی شده با جوملا نفوذ کرده و اطلاعات مورد نظر خود را از طریق آنها منتشر کنند. از آنجایی که مدیران سایت ها عموما اطلاعات فنی لازم را جهت کنترل کدهای برنامه و همچنین خروجی قالب سایت خود ندارند متوجه اینگونه اعمال خلاف انسانی و شرعی نمی شوند.

در سال های اخیر یک شرکت فعال در زمینه طراحی سایت اقدام به چنین کاری کرده بود و کامپوننتی برای جوملا به رایگان ارائه داده بود که نهایتا از طریق آن به صورت مخفیانه لینکهای مورد نظر خود را در سایت های مختلف قرار می داد و از این طریق اقدام به بهبود وضعیت سایت خود در گوگل و سایر موتورهای جستجو انجام می داد. نهایتا پس از گذشت چندماه از ورود گوگل پنگوئن به زبان فارسی سایت فوق از نتایج اولیه گوگل دور شد و اسپم شناخته شد.

اخیرا متوجه شدم که یک شرکت دیگر که در زمینه طراحی سایت با جوملا فعالیت می کند نیز اقدام مشابهی انجام داده و از همین طریق رنک خود را افزایش داده است. چنین اقداماتی از نظر من مصداق بارز اقدام مجرمانه است، اما ظاهرا پلیس فتا صرفا به بحث تولید محتوای خاص اهمیت می دهد و کاری به سایر اقدامات مجرمانه ندارد. فکرش را بکنید، شما یک نرم افزار یا قالب رایگان تهیه کنید و در اختیار عموم قرار دهید، پس از آن بدون اینکه کسی خبر داشته باشد به سایت آنها نفوذ کرده و از طریق همین قالب لینکهای مورد نظر خود را در سایت آنها اضافه کنید، البته به گونه ای که بیننده سایت آنها را مشاهده نکند و از دید او مخفی باشد اما این لینکها باعث بهبود رتبه سایت شما در گوگل شود. چطور می توان چنین کاری را توجیه کرد؟

نکاتی برای بهبود امنیت طراحی سایت با جوملا

اگر از جوملا استفاده می کنید نکات زیر را همواره مدنظر داشته باشید:

• همیشه سعی کنید که از آخرین نسخه جوملا استفاده کنید زیرا هر از چندگاهی باگ های امنیتی در آن پیدا می شود و همین موضوع به هکرها اجازه می دهد که به راحتی سایت شما را ه-ک کنند.
  • از قالب ها و کامپوننت های معتبر و شناخته شده در سایت خود استفاده کنید و هرگز فریب قالبهای رایگان را نخورید. در صورتی که با زبان html آشنایی دارید خروجی سایت خود را چک کنید و کنترل کنید که لینکهای مخفی در آن وجود نداشته باشد.
  • اگر به زبان php آشنایی دارید قبل از نصب کامپوننت های جدید کدآنها را چک کنید.
  • یک مقاله مفید برای بهبود امنیت جوملا: رعایت نکات امنیتی بیشتر در جوملا

نتیجه گیری

من به تمام افراد و شرکتهایی که قصد راه اندازی سایت دارند پیشنهاد میکنم که گزینه طراحی سایت با جوملا را از ذهن خود بیرون کنند. در صورتی که برای کیفیت سایت خود ارزشی قائل نیستید و می خواهید بدون هزینه یا با کمترین هزینه سایت داشته باشید بهتر است به سراغ سیستم های مدیریت محتوای دیگری مانند وردپرس بروید، گرچه چنین سیستم هائی نیز مشکلات امنیتی خواهند داشت اما از نظر سرعت و بهینه سازی سایت بهتری خواهید داشت.

البته مقاله فوق به این معنا نیست که همه روش های طراحی سایت به غیر از جوملا مناسب هستند و هیچ مشکلی ندارند، هر روشی مزایا و معایب مربوط به خود را دارد و حتی به جرات می توان گفت سیستم جوملا بسیار بهتر از بسیاری از سایت هایی اختصاصی است که توسط افراد ناشی طراحی شده اند، اما افرادی که دید حرفه ای و دراز مدت به سایت خود دارند بهتر است هرگز از چنین اسکریپت هائی استفاده نکنند مگر اینکه از نظر فنی تسلط کامل به آن داشته باشند.

-----------------------

جواب ابهام های مطرح شده رو میتونید در  لینک زیر دریافت کنید :)

http://forum.joomina.ir/topic/24718-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%A8-%D8%A2%D9%86/

ویرایش شده توسط سعیدشمسی
لینک ، جواب ابهام های مطرح شده

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

:D همون اول که متنو میخوندم گفتم حتما میخواد بگه وردپرس خوبه که تهش گفته بودش :D

کسی که میگه جوملا سخت و پیچیده هستش و نمیفهممش ببخشید ولی خیلی تنبله و همین وردپرس تنبل کننده این آدماس

سایت های جوملا ارزون نیستن

افزونه با نیت پلید برای هر سیستمی میتونه ارائه بشه

و هزار مورد دیگه ;)

لینک به ارسال

:D همون اول که متنو میخوندم گفتم حتما میخواد بگه وردپرس خوبه که تهش گفته بودش :D

کسی که میگه جوملا سخت و پیچیده هستش و نمیفهممش ببخشید ولی خیلی تنبله و همین وردپرس تنبل کننده این آدماس

سایت های جوملا ارزون نیستن

افزونه با نیت پلید برای هر سیستمی میتونه ارائه بشه

و هزار مورد دیگه ;)

در مورد سئو نظرتون چیه ؟

لینک به ارسال

در مورد سئو نظرتون چیه ؟

طبق گفته اساتید سئو خوبی داره و بایک افزونه کاربردی سئو میتونین این بخشو بهینه کنید

لینک به ارسال

طبق گفته اساتید سئو خوبی داره و بایک افزونه کاربردی سئو میتونین این بخشو بهینه کنید

دوستان با تجربه اگه نظری دارین لطفا در مورد سئو و performance جوملا هم بفرمایید

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان عزیز و همچنین استارتر این تاپیک

دوست عزیز بذار یه چیزی رو برای همه مشخص کنم

شما فرمودید شرکتی اومده اینکار رو کرده و سواستفاده کرده و بخاطر همین میگید از جوملا استفاده نکنید و مثلا بیاید وردپرس؟

حالا جوابتون رو یک به یک میدم

اول از همه دارید تبلیغ وردپرس میکنید

دوم اینکه کسی که به قول شما توی کد جوملا دست برده چه تضمینی هست که در کدهای وردپرس تغییری توسط افراد سودجو داده نشده

ببینید دوست عزیز این اتفاق برای هر سیستمی میتونه پیش بیاد چون به هرحال همش کار برنامه نویسیه

سوم اینکه میخوام بگم با توجه به اینکه کسی میاد سراغ دستکاری سمت جوملا تنها یک دلیل داره و اونم استفاده بیشتر این سیستم نسبت به سیستم های دیگه هست

جوملا در ایران چه از لحاظ پشتیبانی و چه از لحاظ تعداد کاربران حرفه ای مطمئننا از بقیه پیش هست

حالا من به شما نصیحتی میکنم

لطفا به جای تبلیغ و تشویش اذهان عمومی بهتره از یه اتفاق و کار بی شرمانه یک آدم سودجو هویت و شخصیت بزرگ جوملا را زیر سوال نبرید

دستکاری در هر سیستمی امکان پذیر هست

لطفا مغرضانه توی بزرگترین انجمن جوملا در ایران حرف نزنید

جوملا اینقدر بزرگ هست که افرادی مثل شما نمیتوانند کاری بکنند

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان عزیز و همچنین استارتر این تاپیک

دوست عزیز بذار یه چیزی رو برای همه مشخص کنم

شما فرمودید شرکتی اومده اینکار رو کرده و سواستفاده کرده و بخاطر همین میگید از جوملا استفاده نکنید و مثلا بیاید وردپرس؟

حالا جوابتون رو یک به یک میدم

اول از همه دارید تبلیغ وردپرس میکنید

دوم اینکه کسی که به قول شما توی کد جوملا دست برده چه تضمینی هست که در کدهای وردپرس تغییری توسط افراد سودجو داده نشده

ببینید دوست عزیز این اتفاق برای هر سیستمی میتونه پیش بیاد چون به هرحال همش کار برنامه نویسیه

سوم اینکه میخوام بگم با توجه به اینکه کسی میاد سراغ دستکاری سمت جوملا تنها یک دلیل داره و اونم استفاده بیشتر این سیستم نسبت به سیستم های دیگه هست

جوملا در ایران چه از لحاظ پشتیبانی و چه از لحاظ تعداد کاربران حرفه ای مطمئننا از بقیه پیش هست

حالا من به شما نصیحتی میکنم

لطفا به جای تبلیغ و تشویش اذهان عمومی بهتره از یه اتفاق و کار بی شرمانه یک آدم سودجو هویت و شخصیت بزرگ جوملا را زیر سوال نبرید

دستکاری در هر سیستمی امکان پذیر هست

لطفا مغرضانه توی بزرگترین انجمن جوملا در ایران حرف نزنید

جوملا اینقدر بزرگ هست که افرادی مثل شما نمیتوانند کاری بکنند

موفق باشید

دوست گرامی، فکر می کنم که یک مقدار من باید روشنگری کنم.

اول. اینکه اون مقاله رو من ننوشتم و اینها نظرات من نیست

دوم. اینکه من هم از جوملا استفاده می کنم و خیلی هم به این سیستم علاقه مند هستم.

سوم بنظرم تعصب بیجا در هیچ موردی خوب نیست و اگه با اولین انتقاد آدم جبهه بگیره خیلی بده .

چهارم. قصد بنده تبلیغ برای وردپرس یا سیستم مدیریت محتوای دیگه ای نبوده  ولی حالا مگه اینجا صحنه رقابت وردپرس و جوملاست ؟ خیلی از کاربران این انجمن با وردپرس کار میکنن و به اندازه جوملا براشون اهمیت داره، خود من البته جوملا رو بیشتر دوست دارم

پنجم. بهتر که کمی انتقاد پذیر باشیم و سعی کنیم بجای تندی و پرخاش جواب های علمی و کاربردی بدیم. نه اینکه با یک سری جملات کلیشه ای بگیم جوملا بهترینه شما اگه مطلبی یا مقاله ای در مورد نقاط ضعفی که ایشون توی مقاله گفتن دارین بهتره ارائه بدین.تا به پیشرفت جوملا کمک کنین ، نه اینکه الکی متعصب باشین

ششم. فکر میکنم اگه توسعه دهندگان جوملا هم مثل شما فکر می کردن الان جوملا اینقدر پرطرفدار نبود به نظرم این انتقاد، سوال و به چالش کشیدن هست که باعث پیشرفت میشه

هفتم از مدیران گرامی انجمن خواهش می کنم اگر فکر میکند این پست برخلاف قوانین انجمن هست لطفا مطالب این پست رو پاک بفرمایید.

هشتم یک باره دیگه تاکید می کنم که اینها نظرات شخصی نویشنده اون وب سایت هست. ولی به نظر من قابل تامل بود و من ایجا ارائه دادم فکر نمی کردم که ممکنه مشکل ساز باشه . اگر اینطوره از همه دوستان عذر می خوام

و در آخر از نصیحت های شما دوست گرامی که در انتهای پست به بنده محبت فرمودین بسیار سپاس گذارم.

لینک به ارسال

دوست گرامی، فکر می کنم که یک مقدار من باید روشنگری کنم.

اول. اینکه اون مقاله رو من ننوشتم و اینها نظرات من نیست

دوم. اینکه من هم از جوملا استفاده می کنم و خیلی هم به این سیستم علاقه مند هستم.

سوم بنظرم تعصب بیجا در هیچ موردی خوب نیست و اگه با اولین انتقاد آدم جبهه بگیره خیلی بده .

چهارم. قصد بنده تبلیغ برای وردپرس یا سیستم مدیریت محتوای دیگه ای نبوده  ولی حالا مگه اینجا صحنه رقابت وردپرس و جوملاست ؟ خیلی از کاربران این انجمن با وردپرس کار میکنن و به اندازه جوملا براشون اهمیت داره، خود من البته جوملا رو بیشتر دوست دارم

پنجم. بهتر که کمی انتقاد پذیر باشیم و سعی کنیم بجای تندی و پرخاش جواب های علمی و کاربردی بدیم. نه اینکه با یک سری جملات کلیشه ای بگیم جوملا بهترینه شما اگه مطلبی یا مقاله ای در مورد نقاط ضعفی که ایشون توی مقاله گفتن دارین بهتره ارائه بدین.تا به پیشرفت جوملا کمک کنین ، نه اینکه الکی متعصب باشین

ششم. فکر میکنم اگه توسعه دهندگان جوملا هم مثل شما فکر می کردن الان جوملا اینقدر پرطرفدار نبود به نظرم این انتقاد، سوال و به چالش کشیدن هست که باعث پیشرفت میشه

هفتم از مدیران گرامی انجمن خواهش می کنم اگر فکر میکند این پست برخلاف قوانین انجمن هست لطفا مطالب این پست رو پاک بفرمایید.

هشتم یک باره دیگه تاکید می کنم که اینها نظرات شخصی نویشنده اون وب سایت هست. ولی به نظر من قابل تامل بود و من ایجا ارائه دادم فکر نمی کردم که ممکنه مشکل ساز باشه . اگر اینطوره از همه دوستان عذر می خوام

و در آخر از نصیحت های شما دوست گرامی که در انتهای پست به بنده محبت فرمودین بسیار سپاس گذارم.

سلام

دوست عزیز نشر هر مطلبی اهدافی رو به دنبال داره

شاید خیلی ها راجع به مسائلی نقطه نظراتی داشته باشند و این نظرات شاید مغرضانه و شاید علمی باشند

دوست عزیز شما اگر این تاپیک را ایجاد کردید پس یعنی بهش ایمان داشتید و برای هشدار اطلاع رسانی کردید

اول از همه از بابت نگرانی شما ممنونم

دوم اینکه شما دقیقا اسم سیستم دیگر را آوردید

سوم اینکه این نظر علمی نبود چون همانطور که گفتم همین اتفاق ممکن هست برای هر سیستمی پیش بیاید و نمیتوان به خاطر یک سو استفاده کل جامعه جوملا را زیر سوال برد

چهارما تعصب باید باشد ولی نه کورکورانه،من به جوملا تعصب دارم جون بهش ایمان دارم،پس بخاطر مشتی حرف مغرضانه نظرم بر نمیگردد

عاشق واقعی کسی است که یار را همانگونه که هست دوست بدارد

من جوملا را دوست دارم چون به قدرت و پشتیبانیش ایمان دارم

تمام سیستم ها محترم هستند چون براش زحمت کشیدن

حالا یک سوال؟

اگر همین اتفاق برای وردپرس بیفته خوبه من بیام و مغرضانه تاپیک بزنم توی انجمن وردپرس و بگم وردپرس استفاده نکنید چون فلان شرکت افزونه اون رو ویروسی کرده و مثلا به جای وردپرس بیایید از فلانن سیستم استفاده نمایید

اگر من به این تاپیک جواب دادم فقط به خاطر احساس مسئولیتی بود که به جوملا داشتم

ببینید باید کاربران نوپای جوملا بدانند که جوملا نا امن و ضعیف نیست

شما با این تاپیک دارید باعث تشویش اذهان کاربران نوپای جوملا میشید

جوملا یک شبه نیومده که با یک تاپیک یک شبه بره

حال جواب علمی را باز تکرار میکنم و بحث را تمام میکنم

این اتفاق برای هر سیستمی ممکن هست پیش بیاید پس مجرم آن شخص یا شرکت هست نه اینکه بخاطر سواستفاده افراد مجرمی بیاییم و بگیم از جوملا استفاده نکینید شما زمانی میتوانید این حرف را بزنید که توسعه دهندگان واقعی جوملا خطایی کرده باشند

این داستان مثل حکایتی هست که بگیم چون با برق گرفتگی انسان میمیره ادیسون مجرم و مقصرهست و باید استفاده از برق را ممنوع و ادیسون بیچاره رو از گور بکشیم بیرون و محاکمه کنیم

پس خواهش میکنم جهت ایجاد تاپیک و اطلاع رسانی دقت نمایید

باتشکر

لینک به ارسال
دوست عزیز نشر هر مطلبی اهدافی رو به دنبال داره

بله هدف من دانستن نظرات کاربران با تجربه بوده

دوست عزیز شما اگر این تاپیک را ایجاد کردید پس یعنی بهش ایمان داشتید و برای هشدار اطلاع رسانی کردید

خیر اینطور نیست. من توضیح دادم که هدف شنیدن نظرات افراد مخالف، فکر کردن به نظرات ایشان و ارائه پاسخ مناسب و در صورت صحیح بود انتقادات رفع اشتباهات و آسیب ها

اول از همه از بابت نگرانی شما ممنونم

من نگرانی ندارم در این مورد

بله ولی من احساس می کنم لحن شما خیل متعصبانه بود

سوم اینکه این نظر علمی نبود چون همانطور که گفتم همین اتفاق ممکن هست برای هر سیستمی پیش بیاید و نمیتوان به خاطر یک سو استفاده کل جامعه جوملا را زیر سوال برد

این قسمت خیلی مهم نیست ، اصلا اگه شما با دقت بخونید متن رو خود نویسنده گفته که اگه از افزونه های معتبر استفاده بشه مشکلی پیش نمیاد

شما با این تاپیک دارید باعث تشویش اذهان کاربران نوپای جوملا میشید

جوملا یک شبه نیومده که با یک تاپیک یک شبه بره

این حرف کاملا اشتباهه ، یعنی الان این بخش امنیت همین فروم که داره اکسپولیت های جوملا رو معرفی مکنه داره میگه جوملا نا امنه و اذهان عمومی رو خراب می کنه ؟

حال جواب علمی را باز تکرار میکنم و بحث را تمام میکنم

این اتفاق برای هر سیستمی ممکن هست پیش بیاید پس مجرم آن شخص یا شرکت هست نه اینکه بخاطر سواستفاده افراد مجرمی بیاییم و بگیم از جوملا استفاده نکینید شما زمانی میتوانید این حرف را بزنید که توسعه دهندگان واقعی جوملا خطایی کرده باشند

این داستان مثل حکایتی هست که بگیم چون با برق گرفتگی انسان میمیره ادیسون مجرم و مقصرهست و باید استفاده از برق را ممنوع و ادیسون بیچاره رو از گور بکشیم بیرون و محاکمه کنیم

منظور از بحث علمی و جواب علمی پاسخ به سوالاتی است که  به سئو و کند بودن جوملا اشاره دارد نه این مورد،

دوست عزیز و گرامی

شما اصلا به نکاتی که در این مقاله معرفی شده دقت نمی کنید این مقاله داره بیشتر میگه که سیستم های اختصاصی از جهاتی بهتر هستن و مثلا چون کدهاشون در دسترس عموم نیست و اپن سورس نیستن کمتر از این جهت آسیب میبینن ، که خود همین موضوع البته جای بحث و گفتگو داره

و در آخر گفته  اگه می خواین یک سیستم مدریت محتوا رایگان استفاده کنید وردپرس بهتره دلایلش رو هم گفته ، گفته سریعتر و سئو اش بهتره و ...

شما هم بجای عصبانی شدن و سینه چاک کردن برای جوملا بیایید بحث کنید که اینطور نیست مثلا جوملا منعطف تره. یا اگه فکر میکنید سئو اش از ورد پرس بهتره و دلایل خودتون رو مطرح کنید

البته من مدافع وردپرس نیستم

بله همه ما از جوملا استفاده کردیم و دوستش داریم ولی باید بپذیریم که جوملا هم مثله همه سیستم های دیگه ایراد هایی داره و مطمئن باشید صحبت کردن در موردشون باعث بهتر شدن سیستم خواهد بود.

و در آخر یک نکته رو بگم. شما همچین میگین کاربر نوپا میاد این مقاله رو میخونه و فکر میکنه جوملا ضعیفه که انگار در مورد جوملا همین یک فروم وجود داره نخیر برادر گرامی الان سرعت انتقال اخبار خیلی زیاده دقت کنید الان شما این مقاله رو وقتی سرچ کنید در صفحه اول گوگل میاد ، این یعنی که این مقله خیلی برای همه مهم بوده، حالا فرض کنید این کاربر نوپا  این مقاله رو توی اینترنت و توی سایت این آقا بخونه و هیچ جا جوابی نباشه . اون وقت چه اتفاقی می افته ؟ آیا بهتر نیست که اینجا توی همین فروم به این طور سوالات پاسخ داده بشود ؟

بهتر است قبل از متهم کردن دیگران مسائل رو کمی عمیق تر و موشکافنه تر ببینیم و بعد در مورد دیگران اهداف انها عقاید و احساسات و اونها نظر بدیم.

باز هم اگر مدیران تشخیص دادن که این مقاله برای انجمن مضره من ازهمه کاربران عذرخواهی می کنم.

برای شما دوست گرامی هم بابت نظرات تون کمال تشکر رو دارم

با سپاس از شما

لینک به ارسال

با سلام

دوستان با اینکه نظرتون برام قابل احترامه ولی بهتره بیخیال این قصه قدیمی بشید که کدوم بهتره و کدوم بدتر

این مقاله داره بیشتر میگه که سیستم های اختصاصی از جهاتی بهتر هستن و مثلا چون کدهاشون در دسترس عموم نیست و اپن سورس نیستن کمتر از این جهت آسیب میبینن ، که خود همین موضوع البته جای بحث و گفتگو داره

اتفاقا" با این تصور مخالفم چرا که امنیت در سیستمهای اپن سورس و البته رایگان به دلیل اینکه بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند ، اگر باگی پیدا بشه خیلی زودتر این اتفاق میفته و جوملا هم سریعا" بسته امنیتی رو منتشر میکنه ولی تو سیستمهای اختصاصی اینطور نیست

الان شما این مقاله رو وقتی سرچ کنید در صفحه اول گوگل میاد ، این یعنی که این مقله خیلی برای همه مهم بوده

خیر ، دلیلش مهم بودن بحث نیست . کل تاپیکها سریعا" ایندکس میشن

حالا فرض کنید این کاربر نوپا  این مقاله رو توی اینترنت و توی سایت این آقا بخونه و هیچ جا جوابی نباشه . اون وقت چه اتفاقی می افته ؟ آیا بهتر نیست که اینجا توی همین فروم به این طور سوالات پاسخ داده بشود ؟

خب طرح سوالش مانعی نداره ولی این بحث باور کنید دیگه خیلی قدیمی شده و یه سرچ کافی هست ولی خب چیزی رو که شما در واقعیت دارید میبینید و تجربه میکنید دیگه جوابش مشخصه

بهترین cms اونی هست که در درجه اول بهترین پشتیبانی رو داشته باشه . امنیت و کارایی و سئو و ... در درجات پایینتر قرار میگیرند

جناب sms118 انصافا" شما هم یه مقدار تند رفتید برادر . کل بحث پست اول یه نظرسنجی برای یه نقل قول بود حالا اگر قصد و غرضی هم در کار باشه مربوط به نویسنده مقاله میشه نه استارتر تاپیک . اگر قصد و غرض داشتند به قصد تحمیل مقاله بود نه گرفتن نظر شما و بقیه دوستان

موفق و پیروز باشید
یا حق

لینک به ارسال

جناب آقای صفرعلی ببخشید اگر تند رفتم

ولی در جواب دوستمون باید بگم منظور اصلا سیستم های اختصاصی نبود چون در پایان اسم وردپرس اورده شده بود

به هرحال من نگران دوستانی هستم که به تازگی سمت جوملا می ایند

در نظر بگیرید چه تاثیر سو و منفی خواهد داشت

من با بیان مشکلات هیچ منافاتی ندارم فقط دوستان با بیان و لحن این مقاله فقط به دنبال انحراف اذهان هستند

خیلی خوب بود که این مسئله در این تاپیک به گونه ای مطرح می شد که چنین خطراتی هم وجود دارد

نه اینکه نام تاپیک بیانگر این هست که استفاده از جوملا خطرناک و استفاده از وردپرس امن می باشد

دوست عزیز مثل ببخشید این جمله را بیان میکنم

قصد توهین و جسارتی را ندارم ولی این تاپیک با این موضوع مثل این میمونه که کسی بیاد توی خونمون و از اول تا آخر ما را بشوره بذاره سر سنگ

صبر و تحمل و انتقاد پذیر بودن هم حدودی دارد

اگر ناراحت شدم و تند رفتم فقط همین دلیل بود و از همه دوستان عذرخواهی میکنم

لینک به ارسال

با تشکر از شما

دوستان با اینکه نظرتون برام قابل احترامه ولی بهتره بیخیال این قصه قدیمی بشید که کدوم بهتره و کدوم بدتر

بحث من بهتر یا بدتر بودن سیستم خاصی نیست و اصلا هم بحث قدیمی نیست .

بحث سره ایراد هایی است که از جوملا گرفته شده

خیر ، دلیلش مهم بودن بحث نیست . کل تاپیکها سریعا" ایندکس میشن

منظورم این تاپیک نیست منظورم مقاله اون آقاست
شما سرچ کنید

"آیا استفاده از جوملا"
"معایب استفاده از جوملا"
"معایب جوملا"

سایت این دوست گرامی ششمین یا هفتین سایتی که میاد در بین این همه سایت های مدافع جوملا سایت این آقا هستش.

خب طرح سوالش مانعی نداره ولی این بحث باور کنید دیگه خیلی قدیمی شده و یه سرچ کافی هست ولی خب چیزی رو که شما در واقعیت دارید میبینید و تجربه میکنید دیگه جوابش مشخصه

شما چه چیزی رو توی واقعیت می بینید ؟

بهترین cms اونی هست که در درجه اول بهترین پشتیبانی رو داشته باشه . امنیت و کارایی و سئو و ... در درجات پایینتر قرار میگیرند

مخالفم
بهترین cms برایند مجموع اینها و یه سری فاکتورهای دیگه هست
و اینکه چه cms ی واسه چه نوع سایتی بهترینه
مثلا اگه سایت خبری باشه یا مثلا خیلی بازدید کننده داشته باشه آیا باز هم استفاده از جوملا مناسبه ؟

هدف بهتر یا بدتر نیست هدف ارائه پاسخه با منبع هست نه پاسخ رو هوا

ببینید این آقا گفته جوملا کنده ؟
شما آیا مقاله یا منبعی دارید که performance جوملا رو با سیستم های دیکه مقایسه کنه ؟

در مورد سئو
مثلا بیایید مقایسه کنید بین جوملا و سیستم های دیگه و با سند و مدرک صحبت کنید.

و در |آخر جمع بندی .
و پاسخ به سوال اصلی

آیا برای سایت هایی با برنامه بلند مدت و مهم بهتر است از جوملا استفاده کنیم یا خیر ؟

یا مثلا یک سوال مفید دیگه که به ذهنم رسید

برای افزایش performance بهتر شدن سئو توی جوملا 3 چه اقداماتی صورت گرفته ؟

لینک به ارسال

دوست عزیز جبهه شما مشخص شد و تمام

جناب آقای صفرعلی دیدید تشخیص بنده درست بود

این آقا اومده که از نظر سئو و یا چیزای دیگه سیستم های دیگر را به رخ بکشه

در جواب بهتون میگم دوست استارتر

اولا جوملا سئوی خوبی داره و به طبع برای هر سیستمی علاوه بر هسته باید کارهای خاص دیگری جهت سئو انجام داد

اگر منظور شما وردپرس باشه باید بگم دلیل سئوی نسبتا بهترش فقط اینه که از بیس برای وبلاگ نوشته شده بود و الان چند نسخه هست که داره تغییر میکنه

جوملا برای سایت های پربازدید مناسب هست و اگر خواستید لیست تعدادی از آنها را براتون میارم

دوست عزیزی که ادعا میکنی جوملایی هستی هر سیستمی کم و کاستی دارد و این غیرقابل انکار هست

ولی هیچ دلیلی نیست که بشه بیان کرد جوملا سئو نداره و برای سایت های پر بازدید مناسب نیست و کند هست

جوملا سیستمی است برای تمامی نیازها

وردپرس بیشتر به درد سایت های دانلود و وبلاگ میخوره

درضمن وردپرس خوره ی استفاده از منابع سرور هست

به هرحال بهتر هست این تاپیک همینجا بسته بشه چون هدف مغرضانه دوستان مشخص شد

باتشکر

لینک به ارسال

جناب آقای صفرعلی ببخشید اگر تند رفتم

ولی در جواب دوستمون باید بگم منظور اصلا سیستم های اختصاصی نبود چون در پایان اسم وردپرس اورده شده بود

به هرحال من نگران دوستانی هستم که به تازگی سمت جوملا می ایند

در نظر بگیرید چه تاثیر سو و منفی خواهد داشت

من با بیان مشکلات هیچ منافاتی ندارم فقط دوستان با بیان و لحن این مقاله فقط به دنبال انحراف اذهان هستند

خیلی خوب بود که این مسئله در این تاپیک به گونه ای مطرح می شد که چنین خطراتی هم وجود دارد

نه اینکه نام تاپیک بیانگر این هست که استفاده از جوملا خطرناک و استفاده از وردپرس امن می باشد

دوست عزیز مثل ببخشید این جمله را بیان میکنم

قصد توهین و جسارتی را ندارم ولی این تاپیک با این موضوع مثل این میمونه که کسی بیاد توی خونمون و از اول تا آخر ما را بشوره بذاره سر سنگ

صبر و تحمل و انتقاد پذیر بودن هم حدودی دارد

اگر ناراحت شدم و تند رفتم فقط همین دلیل بود و از همه دوستان عذرخواهی میکنم

شما فکر کنم سایه ورد پرس رو با تیر میزن ها جزء خط قرمزها تونه انگار

جدا از بحث این تاپیک ولی من ورد پرس رو هم دوست دارم البته بعد از جوملا، مخصوصا اون ترجمه پارسیش که خیلی زیباست..

کاش روی ترجمه پارسی جوملا بیشتر کار بشه

الان از روم اخراج میشم فک کنم . :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------

دوست عزیز جبهه شما مشخص شد و تمام

جناب آقای صفرعلی دیدید تشخیص بنده درست بود

این آقا اومده که از نظر سئو و یا چیزای دیگه سیستم های دیگر را به رخ بکشه

در جواب بهتون میگم دوست استارتر

اولا جوملا سئوی خوبی داره و به طبع برای هر سیستمی علاوه بر هسته باید کارهای خاص دیگری جهت سئو انجام داد

اگر منظور شما وردپرس باشه باید بگم دلیل سئوی نسبتا بهترش فقط اینه که از بیس برای وبلاگ نوشته شده بود و الان چند نسخه هست که داره تغییر میکنه

جوملا برای سایت های پربازدید مناسب هست و اگر خواستید لیست تعدادی از آنها را براتون میارم

دوست عزیزی که ادعا میکنی جوملایی هستی هر سیستمی کم و کاستی دارد و این غیرقابل انکار هست

ولی هیچ دلیلی نیست که بشه بیان کرد جوملا سئو نداره و برای سایت های پر بازدید مناسب نیست و کند هست

جوملا سیستمی است برای تمامی نیازها

وردپرس بیشتر به درد سایت های دانلود و وبلاگ میخوره

درضمن وردپرس خوره ی استفاده از منابع سرور هست

باتشکر

ای بابا ؟ من گفتم ورد پرس خوبه ؟؟؟؟؟؟؟

من گفتم جوملا سئو نداره ؟

من پرسیدم آیا برای سایت های پر بازدید مناسبه یا خیر ؟

اصلا من توی اون پست نظری دادم ؟

آقای صفرعلی شما قضاوت کن .

فقط یه مورد هم بگم آقای صفرعلی شما منو میشناسید البته به این اسم نه؟

من محمد عباسی هستم سره کلاس های افزونه نویسی آقای هاشمی . همون که همش سوال می پرسید

این اخلاق منه که سوال بپرسم . وهدف بدی هم ندارم

الان خودم از جوملا استفاده می کنم ، براش افزونه هم مینوسم و خیلی هم علاقه مندم بهش اما عوض متهم کردن دیگرا سعی می کنم دانشم رو افزایش بدم .

هر وقت پاسخی با سند و منبع آوردید از شما پذیرفته هست سعی کنید همیشه با منبع حرف بزنید

-----------------------------------------------------------------------------------------------

من فکر میکنم الان بستن این تاپیک کاره درستی نیست. تازه بحث پرطرفدار شده و بستن تاپیک بدون ارائه پاسخ بی احترامی به این کاربرایی هست که بحث رو دیدن

ولی باز هم اگه تصمیم بر این شد که بسته بشه . گردن ما از مو بارکتر

لینک به ارسال

با سلام

بله یادمه همونی که راجع به امنیت هم زیاد سوال میکردید و با این تاپیک مشخص شد هنوز هم به جواب دلخواهتون نرسیدید

کلا" این تاپیک نباید ایجاد میشد چرا که جوابش از قبل مشخصه . جوابش هم سلیقه بود . به خاطر همین بود که اینگونه بحثها همش با تناقض نظرات همراه شد !

من پاسخ شما رو سعی کردم مختصر بدم بطوری که خودتون اون رو باور کنید ولی شما متوجه منظورم نشدید

من گفته بودم :

چیزی رو که شما در واقعیت دارید میبینید و تجربه میکنید دیگه جوابش مشخصه

یعنی خودتون میتونید یکسری سایتهای جوملایی و وردپرسی با شرایط یکسان ایجاد کنید اونوقت متوجه تفاوتها از هر لحاظ میشید . این دیگه نظر من و یا بقیه دوستان رو لازم نداره

بهتره سند و مدرک رو از روی گفته های دیگران نسنجید و خودتون با آزمون و خطا به جواب برسید . یه مثال براتون میزنم

مثلا" همین بسته های نصبی که برخی شرکتهای خارجی ارائه میکنند اکثرا" از K2 استفاده کرده اند و اگر من بخوام از زبون شما مزیتهای k2 رو بشنوم خب خیلی از موارد رو برام لیست میکنید

ولی وقتی خودم میخوام ازش استفاده کنم تازه متوجه میشم عجب افزونه مزخرفی هستش

سلایق هر شخص با شخص دیگر متفاوته . در زمینه cms ها نیز به همین صورته . تنها کسی که میتونه به سوالاتتون پاسخ بده در این مورد ، خودتون هستید

در مورد اینکه فرمودید :

بهترین cms  برایند مجموع اینها و یه سری فاکتورهای دیگه هست

هر کدام از این فاکتورها برای خودشون ارزش و اهمیت خاصی دارند و قیاس جمعی اونها صحیح نیست چرا که هر کدام میتوانند به نوبه خود شکافی در سایتتون باشند

اگر بقول شما برآیند خوبی داشته باشید ولی مثلا هاست مناسبی نداشته باشید هر چقدر هم برایندتون بالا باشه باز هم اون ضعف رو نمی پوشونه و خودش خطر بزرگیه

این چیزی که شما میگید مثل اینه که فرض کنیم که یه سایت وردپرسی داریم که از هر لحاظ خوبه ولی وقتی پشتیبانیش ضعیفه ، اگر مشکلات متعدد براتون ایجاد بشه و به دلیل ضعف در پشتیبانی قادر به حل مشکل نباشید به چه دردی میخوره

در مورد بازدیدها اون دوستمون کاملا" درست میگن ، وردپرس اصلا" برای سایتهای پربازدید مناسب نیست و حتی اگر vps هم داشته باشید بازم دچار مشکل میشید

ادامه بحث تاپیک ارتباطی به پرطرفدار یا کم طرفدار بودن تاپیک نداره و فعلا" هم تا بدین جا مشکلی نیست

اما اگر تاپیک به بیراهه کشیده بشه ، بسته خواهد شد

البته دیگه فکر نمیکنم جای بحثی مونده باشه

موفق و پیروز باشید
یا حق

لینک به ارسال

بله یادمه همونی که راجع به امنیت هم زیاد سوال میکردید و با این تاپیک مشخص شد هنوز هم به جواب دلخواهتون نرسیدید

آقا  من یه بار راجع به امنیت اون  موقع پرسیدم. که آقای هاشمی جواب داد. اونم امنیت کامپوننت های دست نویس خودمون بود.

:)

کلا" این تاپیک نباید ایجاد میشد چرا که جوابش از قبل مشخصه . جوابش هم سلیقه بود . به خاطر همین بود که اینگونه بحثها همش با تناقض نظرات همراه شد !

خوب پاسخ ها نباید سلیقه ای باشه !

مشکل فکر میکنم اینجاست که دوستان سلیقه ای احساستی و با تعصب فکر می کنن

یعنی خودتون میتونید یکسری سایتهای جوملایی و وردپرسی با شرایط یکسان ایجاد کنید اونوقت متوجه تفاوتها از هر لحاظ میشید . این دیگه نظر من و یا بقیه دوستان رو لازم نداره

بهتره سند و مدرک رو از روی گفته های دیگران نسنجید و خودتون با آزمون و خطا به جواب برسید . یه مثال براتون میزنم

کاره اشتباهیه ، باید تا جایی که می شود از تجارب دوستان و همکاران استفاده نمود.

مثلا" همین بسته های نصبی که برخی شرکتهای خارجی ارائه میکنند اکثرا" از K2 استفاده کرده اند و اگر من بخوام از زبون شما مزیتهای k2 رو بشنوم خب خیلی از موارد رو برام لیست میکنید

ولی وقتی خودم میخوام ازش استفاده کنم تازه متوجه میشم عجب افزونه مزخرفی هستش

خوب شما دلایلتون رو بگین شاید اون شرکت ها هم دیگه استفاده نکردن

انتقال تجارب باعث پیشرفت میشه مگه هدف این فروم غیر از انتقال تجاربه ؟

هر کدام از این فاکتورها برای خودشون ارزش و اهمیت خاصی دارند و قیاس جمعی اونها صحیح نیست چرا که هر کدام میتوانند به نوبه خود شکافی در سایتتون باشند

اگر بقول شما برآیند خوبی داشته باشید ولی مثلا هاست مناسبی نداشته باشید هر چقدر هم برایندتون بالا باشه باز هم اون ضعف رو نمی پوشونه و خودش خطر بزرگیه

این چیزی که شما میگید مثل اینه که فرض کنیم که یه سایت وردپرسی داریم که از هر لحاظ خوبه ولی وقتی پشتیبانیش ضعیفه ، اگر مشکلات متعدد براتون ایجاد بشه و به دلیل ضعف در پشتیبانی قادر به حل مشکل نباشید به چه دردی میخوره

بله همین طوره استفاده بنده از کلمه مجموع که یه عمل ریاضی هست شاید  شاید صحیح نبوده باشه. مسلاما یک سری فاکتور های اصلی وجود داره که حتما باید اونها خوب باشن، بنده منظورم با شما یکیه منتها بنده گفتم صرفا پشتیبانی خوب هم ملاک نیست.

فاکتورهای دیگه ای هم ملاک هستن.

مثلا واسه یه سایت خبری سئو خیلی مهمه یا واسه یه سایتی که بازدید کننده میلیونی داره performance  خیلی مهمه

و پاسخ به سوال اصلی

آیا برای سایت هایی با برنامه بلند مدت و مهم بهتر است از جوملا استفاده کنیم یا خیر ؟

برای این سوال آخر اگه لازمه یه تاپیک جدید ایجاد کنم

لینک به ارسال

و پاسخ به سوال اصلی

برای این سوال آخر اگه لازمه یه تاپیک جدید ایجاد کنم

دوست عزیز این تاپیک را راه انداختید تا این دوتا سوال را بپرسید؟

خوب بهتر بود تاپیکی با موضوع سوالتون ایجاد میکردید

من با تمامی سیستم های اپن سورس کار کردم حتی سیستم هایی که هنوز در ایران پشتیبانی ندارند

گفتید ترجمه وردپرس؟اتفاقا یکی از دلایل اصلی بنده که سریع وردپرس را کنار گذاشتم بخاطر ترجمه مسخره ای بود که داشت

جوملا ترجمه خوبی نداره؟اتفاقا اگر جوملایی باشید وقتی جوملا 2.5 فارسی شد تاپیکی ایجاد شد تا مشکلات احتمالی ترجمه اعلام و برطرف بشه این نشون میده که تیم پشتیبان جوملا در ایران چقدر به فکر ترجمه صحیح و روان هستند

به هرحال استفاده از سیستم ها صلیقه ای است

ولی نظر شخصی بنده در سیستم php فقط و فقط جوملاست و به جرات میشه گفت هرنوع سایتی میشه و با هرتعداد بازدیدی ایجاد کرد و گواه حرف بنده چند سایت خبری موفق هست که از جوملا بهره میبرند

بعد از جوملا هم در زمینه .net فقط دات نت نیوک هست که سیستم قدرتمندی هست ولی پشتیبانی خوبی و قدرتمندی در ایران نداره

انتخاب یک سیستم خوب چند فاکتور میخواد

اول از همه پشتیبانی: پشتیبانی یعنی همه چیز وقتی مشکلاتت سریع حل بشه و یا لااقل کمکی بشه

مثالی میزنم براتون

شما یک سرور قدرتمند میگیرید که در نوع خودش بی نظیر هست ولی این سرور را از شرکتی گرفته اید که به هر دلیلی پشتیبانی مناسبی ندارد سوالات شما دیر پاسخ داده میشود

آموزش و پشتیبانی پولی میشود و هزاران چیز دیگر

من به اکثر انجمن پشتیبانان سیستم های اپن سورس سر میزنم

جوملا پشتیبانی فوق العاده ای داره

وردپرس با توجه به اینکه اکثر کاربرانش رو سایت های دانلودی تشکیل داده ولی انصافا به اندازه جوملا پشتیبانی قوی نداره

شما گفتید سرکلاس بودید؟

دوست عزیز همین که تیم جوملا میان و چنین کلاس های پرباری رو تشکیل میدند نشان از پشتیبانی و توسعه چشمگیر و قدرتمند جوملاست

به نظر من وردپرس خیلی خوب داره پشتیبانی قالب میده چون تا دلت بخواد قالب های جورواجور زده بیرون و اونم دلیلش طراحی ساده اون هست

جوملا شاید پیچیده به نظر بیاد ولی این رو در نظر بگیرید قدرت بالایی داره و میتونه همه نوع سایتی رو پشتیبانی کنه و اگر پیچیده به نظر میاد و یا هست دلیلش قدرت و انعطاف بالای جوملاست

دوست عزیز بهتر هست به جای ادامه این تاپیک و بحث بیهوده برید و یه تاپیک جدید برای دوتا سوال خود ایجاد نمایید

باتشکر

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام و وقت بخیر

دوست عزیز این تاپیک را راه انداختید تا این دوتا سوال را بپرسید؟

خوب بهتر بود تاپیکی با موضوع سوالتون ایجاد میکردید

جنای آقا یا خانم SMS18

در مورد سوال اول، این سوالیه که توی مقاله بهش به نوعی اشاره شده و من همون اول گفتم. توی قسمت نتیجه گیریه مقاله.

ببینید شما به جای ایراد گرفتن و تعیین تکلیف برای دیگران که چه بکنند و چه نکنند بهتره که مثله من خط به خط مطالعه کنید و پاسخ بدید نه اینکه کلی گویی کنید و الکی حرف بزنید  اگر می فرمایید مطالب تاپیک بیهوده بوده به نظر من علت اصلی مطالب متصبانه و احساساتی شما در پست های ابتدایی و اواسط تاپیک هست. که به جای بحث علمی فقط به جدال با وردپرس پرداختید. و بحث تاپیک رو منحرف کردین. ولی با این حال باز هم به نظر من مطالب تاپیک بیهوده نبوده و باعث به وجود آمدن سوال دوم یعنی چه اقداماتی برای افزایش سرعت در نسخه جدید جوملا انجام شده. که متاسفانه به جای پاسخ به این سوال شما سر جنگ با وردپرس هستی

.

. به عنوان مثال :

گفتین :

من با تمامی سیستم های اپن سورس کار کردم حتی سیستم هایی که هنوز در ایران پشتیبانی ندارند

خوب نتیجه چه بوده ؟

چه فاکتورهایی رو ملاک قرار دادین ؟

آیا به عنوان مثال از لحاظ سرعت جوملا از همه سیستم هایی که کار کردین بهتر بوده ؟

چه طور این مسائل رو متوجه شدین ؟ آیا تک تک سیستم هار و اسکن کردین ؟

آیا مقاله ای در این مورد هست که این سیستم ها رو با هم مقایسه کرده باشه و در اختیار ما قرار بدین ؟

یا اینکه باز هم از روی تعصب و احساس نتیجه گیری کردین ؟

گفتید ترجمه وردپرس؟اتفاقا یکی از دلایل اصلی بنده که سریع وردپرس را کنار گذاشتم بخاطر ترجمه مسخره ای بود که داشت

باز هم اظهار نظرهای شخصی و سلیقه ای بدون ارائه دلیل. حداقل وقتی نظر میدین می تونین بگین ترجمه جوملا خوبی داره و من خوشم میاد .

ولی وقتی می گین ترجمه وردپرس مسخره است باید دلیل ارائه کنید.

از لحاظ زبان شناسی چه دلایلی دارید ؟

من یکی از دلایلی که از ترجمه وردپرس خوشم آمده بود، ترجمه به زبان پارسی بود یعنی سعی شده بود از کلمات پارسی به جای عربی استفاده شود. و حتی کلمات معادل بسیار جالب . مثلا معادل اصلاح spam که در وردپرس به جفنگ ترجمه شده بود.

من به هیچ وجه قصد دفاع از وردپرس رو ندارم و. اگه الان مثالی زدم فقط جهت روشنگری منظورم بود.

جوملا ترجمه خوبی نداره؟اتفاقا اگر جوملایی باشید وقتی جوملا 2.5 فارسی شد تاپیکی ایجاد شد تا مشکلات احتمالی ترجمه اعلام و برطرف بشه این نشون میده که تیم پشتیبان جوملا در ایران چقدر به فکر ترجمه صحیح و روان هستند

به هرحال استفاده از سیستم ها صلیقه ای است

من اصلا نگفتم جوملا ترجمه خوبی نداره ؟ لطفا مطالب بنده رو با دقت بخونید. اگه احساس می کنید مطالب تاپیک بیهوده شده به نظرم بخاطر بی دقتی در خواندن پاسخ های بنده بوده اونم علتش اینه که تعصب و احساسات بیجا مانع فهم مطالب مخالف با عقاید و نظر ما میشه..

جمله من :

کاش رو ترجمه پارسی جوملا بیشتر کار بشه.

ولی نظر شخصی بنده در سیستم php فقط و فقط جوملاست و به جرات میشه گفت هرنوع سایتی میشه و با هرتعداد بازدیدی ایجاد کرد و گواه حرف بنده چند سایت خبری موفق هست که از جوملا بهره میبرند

سایت ها رو اگر ممکنه اعلام کنید.

موفق بودن یک یا چند سایت البته نشونه خوبی اما دلیل خیلی محکم و خوبی نیست. چرا ؟

چون که من اگه بگم که این سایت ها شاید اگر از جوملا استفاده نمی کردن و از سیستم حالا X استفاده می کردن نتایج بهتری بدست میاوردن و از اینی که الان هستن شاید موفق تر بودن.

نتخاب یک سیستم خوب چند فاکتور میخواد

اول از همه پشتیبانی: پشتیبانی یعنی همه چیز وقتی مشکلاتت سریع حل بشه و یا لااقل کمکی بشه

مثالی میزنم براتون

شما یک سرور قدرتمند میگیرید که در نوع خودش بی نظیر هست ولی این سرور را از شرکتی گرفته اید که به هر دلیلی پشتیبانی مناسبی ندارد سوالات شما دیر پاسخ داده میشود

آموزش و پشتیبانی پولی میشود و هزاران چیز دیگر

من به اکثر انجمن پشتیبانان سیستم های اپن سورس سر میزنم

جوملا پشتیبانی فوق العاده ای داره

وردپرس با توجه به اینکه اکثر کاربرانش رو سایت های دانلودی تشکیل داده ولی انصافا به اندازه جوملا پشتیبانی قوی نداره

شما گفتید سرکلاس بودید؟

دوست عزیز همین که تیم جوملا میان و چنین کلاس های پرباری رو تشکیل میدند نشان از پشتیبانی و توسعه چشمگیر و قدرتمند جوملاست

من به هیچ وجه روی پشتیبانی جوملا بحثی ندارم. و نمونش همین فروم البته اگه نظرات مخالف با تعصب بیجا سرکوب نشود.

البته باز هم از وقتی که می گذارین تشکر می کنم

جوملا شاید پیچیده به نظر بیاد ولی این رو در نظر بگیرید قدرت بالایی داره و میتونه همه نوع سایتی رو پشتیبانی کنه و اگر پیچیده به نظر میاد و یا هست دلیلش قدرت و انعطاف بالای جوملاست

من با جوملا خوب ارتباط برقرار کردم . بنظرم خیلی پیچیده نیست. یعنی همونطور که گفتین این انعطاف و کمی پیچیده بودنش می ارزه.

در این مورد موافقم .

ولی یک سوال دارم یعنی توی مقاله هم اینو گفته ؟

ایا این پیچیدگی باعث نشده جوملا کندتر از سیستم های مشابه عمل کنه یا خیر ?.

لطفا نگید نه جوملا سریعتره و فلان . اگه میگید سریعتره دلیل و رفرنس ارائه کنید

با سپاس فراوان

ویرایش شده توسط تیرداد

لینک به ارسال

ببخشید من دوباره پست میدم اما چون یه بار ویرایش کردم دوباره نشد اضافه کنم این مطلب رو.

ببینید وقتی من میگم کلی گویی نکنید و با دلیل حرف بزنید علتش اینه که الان اگه من برو توی فروم وردپرس و همین سوالات و البته انتقادات وارد بر وردپرس رو بگم اون ها هم مثل شما جبهه می گیرن و منو به جوملایی بودن متهم می کنن. :unsure:

البته می دونم شاید حرف های من در لباس کسی که سعی کرده به جملا ایراد بگیره  به مزاج کاربران این فروم خوش نیومده باشه . اما باور کنید پیشرفت فقط زمانی حاصل میشه که روی انتقادات فکر بشه و در صورت وارد بودن مشکل رفع بشه و در غیر این صوت با دلایل کافی ثابت بشه که اینطور نیست.

لینک به ارسال

دوست عزیز اول از همه درک و فهم ما اینقدری هست که حرفای مغرضانه شما را تشخیص بدهد پس لطفا مودب باشید

من برای کسی تعیین و تکلیف نکردم فقط دارم بهتون میگم شما دوتا سوال داشتید و خیلی راحت میتونستید تاپیکی با موضوع سوالتون ایجاد نمایید نه اینکه تاپیکی بدین شکل

اگر فکر میکنید من متعصبم باید بگم بله متعصبم چون به این باور رسیدم که جوملا متفاوت هست و این رو اکثر طراحان سایت میدونند

من دوستانی رو می شناسم که وردپرسی هستند ولی برای اکثر سفارشات و مشتریان خودشون با جوملا سایت راه اندازی کردند و دلیلش هم امکانات و پشتیبانی بی نظیر جوملاست

دوست عزیز من متعصب هستم و اجازه هم نمیدم هرکسی بیاد توی خونه جوملا و به جوملا توهین کنه

من هیچوقت نگفتم سرعت جوملا از همه سیستم ها بالاتر هست اتفاقا گفتم هر سیستمی کم و کاستی داره

در مورد ترجمه بگم که ترجمه باید به شکلی باشه که همه کاربرها مفهوم آنرا متوجه بشند

مثلا جفنگ اصلا کلمه مناسبی نیست

به هرحال دوست عزیز بهتره آرامش خودتون رو حفظ کنید و اینقدر به جامعه جوملا توهین نکنید

لینک به ارسال

سلام

ببخشید... من بی مقدمه وارد شدم.راستش اومده بودم یه پلاگین دانلود کنم عنوان تاپیک بالا اومده بود و چون برام آشنا بود اومدم ببینمش دیدم به به چه بکش بکشی شده

شاید بدونید این مقاله یک جفت هم داره که به بررسی وردپرس پرداخته . نویسنده اش هم ************ هست و هردو را تحلیل کرده . درسته که به دلیل علاقه شخصی اشون به وردپرس درهردومقاله جانبداری وردپرس را کرده . اما خب هر تولیدی ضعف داره قوت هم داره . هیچ ماستبندی هم نمیگه ماست من ترشه . الان اونی که دروپال و دوست داره بیاد میگه هردو سیستما ضعیفه دروپال عالیه ... این تقریبا طبیعیه . تعصب هم به جایی نمیرسه . به نظرم هیچ کدوم از این دو سی ام اس اونقدرا ناشناخته نیست که احتیاج به تبلیغات داشته باشه . همه جوملا کارا و وردپرس کارا غیر از این دوتا بقیه سی ام اس ها را هم چک میکنن . قسمتی از این جانبداری ها هم برمیگرده به ارتباط شخصی با برنامه و هرکسی روی یک کدوم که باهاش راحت تره و بیشتر کارکرده مدعی میشه که بهتره

بازهم عذر خواهی از رفقا

لینک به ارسال

ببخشید من دوباره پست میدم اما چون یه بار ویرایش کردم دوباره نشد اضافه کنم این مطلب رو.

ببینید وقتی من میگم کلی گویی نکنید و با دلیل حرف بزنید علتش اینه که الان اگه من برو توی فروم وردپرس و همین سوالات و البته انتقادات وارد بر وردپرس رو بگم اون ها هم مثل شما جبهه می گیرن و منو به جوملایی بودن متهم می کنن

با سلام

برای همین بود که به شما گفتم خودتون برید کلاه خودتون رو قاضی کنید و مقایسه کنید و بهتره سند و مدرک رو از روی گفته های دیگران نسنجید و خودتون با آزمون و خطا به جواب برسید که دست آخر نه خودتون و نه دیگران متهم نشوند

دیدید که آخرش هم به حرفم رسیدید

ما انصافا" هیچ بحثی رو از روی تعصب نگفتیم ولی خودتون مدام اصرار دارید که اینطور برداشت کنید دلیلش هم اینه که سعی در آزمون و خطا نمیکنید و حتی نمیخواهید بحث سلیقه ای بودن رو بپذیرید

دوست عزیز ، مادامیکه خودتون برای بالابردن سطح معلوماتتون تلاش نکنید و به دانسته های دیگران متکی باشید اون وقته که مرتب سوال پشت سوال براتون ایجاد میشه

قانون تالار میگه در هر تاپیک میبایست فقط یک سوال رو مطرح کرد ولی شما یه مقاله گذاشتید و مرتب دارید سوال های متعدد رو پیش میگیرید

جناب عباسی ، براتون در همه عرصه های جوملا و وردپرس و ... آرزوی موفقیت میکنیم

به هر حال ادامه بحث این تاپیک بیش از این ضرورتی نداره و این تاپیک با عرض پوزش از محضر دوستان بسته خواهد شد !

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• افزودن...