رفتن به مطلب
farshad.notash

مهاجرت از جوملا 1.5 به جوملا 2.5 و ابهامات من؟؟؟

پست های پیشنهاد شده

درود بر همگی

عرض شود که بنده مدیر سایت لیبوکس هستم و این سایت رو با جوملا 1.5 طراحی نمودم. امکانات جوملا 1.5 جوابگوی نیازهای بنده نیست و قصدم بر اینه که به جوملا 2.5 مهاجرت کنم.

عرض شود که دو ساله که من این سایت رو دارم و در طراحی سایت برای هر پست در قسمت Metadata Information کلمات کلیدی (keywords) مخصوص به همان مطلب (کتاب مورد نظر) رو تعریف کردم و بطور میانگین روزانه 1000 بار از سایت بازدید میشه و توی گوگل معمولاً هر مطلب لینوکسی که بگردی؛ صفحه اول یافت نشه، صفحه دوم گوگل سایت بنده رویت خواهد شد.

همانطور که گفتم من از جوملا 1.5 راضی نیستم و اصلی‌ترین مشکلم هم دسته بندی ها و مجموعه های تو درتوی با عمق بیشتر از ۳ سطح هست. کاری که در جوملا 2.5 میشه ولی در 1.5 متأسفانه نه!

حال سؤال بنده اینجاست که اگر بنده کلاً CMS جوملا 1.5 و محتویاتش رو پاک کنم و جوملا 2.5 رو نصب کنم و بطور فشرده (در ظرف چند روز متوالی) دوباره مطالب رو بسازم. آیا در سئو و رنکینگ من (نمیدونم دقیقاً بهش چی میگین!) تأثیر منفی نمیذاره؟ یا عملاً با حذف مطالب، گوگل به بنده فرصت چندروزه احیای سایت رو میده و بعد نمرات رو لحاظ میکنه و یا بطور ضربتی این کار رو انجام میده؟! (ببخشید اگر سوالم رو نتونستم با کلمات تخصصی صحیح بپرسم)

این رو هم بگم بنده نمیدونم دقیقاً میشه از جوملا 1.5 به جوملا 2.5 (چیزی شبیه آپگرید) مهاجرت کرد یا نه؛ ولی اگر این مسأله شدنی هم باشه، فکر کنم یه جورایی وصله پینه بشه!

دوست داشتید راجع به این موضوع هم نظرتون رو ذکر کنید.

ممنون از راهنماییتون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود بر همگی

عرض شود که بنده مدیر سایت لیبوکس هستم و این سایت رو با جوملا 1.5 طراحی نمودم. امکانات جوملا 1.5 جوابگوی نیازهای بنده نیست و قصدم بر اینه که به جوملا 2.5 مهاجرت کنم.

عرض شود که دو ساله که من این سایت رو دارم و در طراحی سایت برای هر پست در قسمت Metadata Information کلمات کلیدی (keywords) مخصوص به همان مطلب (کتاب مورد نظر) رو تعریف کردم و بطور میانگین روزانه 1000 بار از سایت بازدید میشه و توی گوگل معمولاً هر مطلب لینوکسی که بگردی؛ صفحه اول یافت نشه، صفحه دوم گوگل سایت بنده رویت خواهد شد.

همانطور که گفتم من از جوملا 1.5 راضی نیستم و اصلی‌ترین مشکلم هم دسته بندی ها و مجموعه های تو درتوی با عمق بیشتر از ۳ سطح هست. کاری که در جوملا 2.5 میشه ولی در 1.5 متأسفانه نه!

حال سؤال بنده اینجاست که اگر بنده کلاً CMS جوملا 1.5 و محتویاتش رو پاک کنم و جوملا 2.5 رو نصب کنم و بطور فشرده (در ظرف چند روز متوالی) دوباره مطالب رو بسازم. آیا در سئو و رنکینگ من (نمیدونم دقیقاً بهش چی میگین!) تأثیر منفی نمیذاره؟ یا عملاً با حذف مطالب، گوگل به بنده فرصت چندروزه احیای سایت رو میده و بعد نمرات رو لحاظ میکنه و یا بطور ضربتی این کار رو انجام میده؟! (ببخشید اگر سوالم رو نتونستم با کلمات تخصصی صحیح بپرسم)

این رو هم بگم بنده نمیدونم دقیقاً میشه از جوملا 1.5 به جوملا 2.5 (چیزی شبیه آپگرید) مهاجرت کرد یا نه؛ ولی اگر این مسأله شدنی هم باشه، فکر کنم یه جورایی وصله پینه بشه!

دوست داشتید راجع به این موضوع هم نظرتون رو ذکر کنید.

ممنون از راهنماییتون

سلام. در مهاجرت از جوملا 1.5 تردید نکن! . منتهی حالا که تا الان دست نگه داشتی، ببین می‌تونی به جوملا 3 بری. روی این یه مقدار تحقیق کن.

فکر رنکینگ هم نباش. مهم اینکه تو سایت جدید بتونی سرویس بهتری به مخاطبات بدی و با سرعت خوب و گرافیک خوب و مطالب جدید آنها را راض کنی. البته یک افت رنکینگ خواهی داشت ولی خب بعد از یک دور جبران می‌شه.

لینک به ارسال

با سلام

بله شما میتونید به راحتی به جوملا 2.5 مهاجرت کنید و نیازی نیست جوملا 1.5 رو حذف کنید و جوملا 2.5 رو از صفر شروع کنید

جوملا 2.5 نسبت به جوملا 1.5 به لحاظ ساختار هسته و سئو تغییرات زیادی کرده فلذا پس از مهاجرت کمی دچار افت سئو میشوید و این موضوع کاملا" طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی ندارد چرا که پس از مدتی مجددا" خود گوگل تمام لینکهاتون رو ایندکس خواهد کرد

در حال حاضر جوملا 3 برای سایتهای پایدار توصیه نمیشه و بهتره تا زمان انتشار جوملا 3.5 صبور باشید . میتونید جوملاتون رو به نسخه 2.5 مهاجرت بدید

برای مهاجرت به جوملا 2.5 تاپیک زیر را مطالعه کنید

http://forum.joomina.ir/topic/19482-%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%80%D9%80%D9%80

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...