رفتن به مطلب
jafar007

خطای 500 هنگام ورود به مدیریت

پست های پیشنهاد شده

سلام 

چند وقت پیش وقتی خواستم وارد مدیریت بشم خطای 500 بهم داد و وارد نمی شد به مدیریت هاست گفتم بک آپ چند روز پیش رو برام ریستور کرد ولی بعد از یک هفته دوباره این خطا رو داد در صورتی که اصلا وارد قسمت مدیریت نشده بودم. و کاری نکردم. البته تو خود سایت هم با یه نام کاربری دیگه خواستم لاگین کنم تو خود سایت  بازم خطای 500 داد.

کسی می دونه چه مشکلی می تونه پیش اومده باشه که خود به خود این مشکل پیش میاد. بنظر هم مشکل برای قسمت کاربرامه .

اگر کسی وارده می تونم اطلاعات سایت رو بهش بدم تا یه چک بکنه.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

خطای 500 یا به علته تغییرات موقت سرور اتفاق میفته

یا به علته ایرادی در فایل htaccess.

و یا به علته مشکلی در یک افزونه میباشد که میتونه حاصل از نصب یا حذف ناقص آن باشد

شما ابتدا از فایل htaccess. یک کپی تهیه کنید و سپس ان را حذف کنید ، ببینید مشکل حل میشه یا نه

اگر نشد افزونه هاتون رو یکی یکی غیرفعال کنید و تست کنید . اگر به مدیریت دسترسی ندارید باید از طریق دیتابیس کمک بگیرید

فایل لاگ ارورهاتون رو هم بررسی کنید ، ممکنه خطایی ثبت شده باشه که بتونه کمکتون کنه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

ااگر آپدیت کنم ممکنه مشکل حل بشه ؟

2.5.9 چون الان تو مدیریت یه آپدیت داره به 

ورژن مال من 2.5.4 هست .

آپدیت کنم مشکلی پیش نماید همینجوری بزنم روی آپدیت؟

لینک به ارسال

درود بر شما

جدا از این مشکل تون آپدیت کنید هر لحاظ بهتره

توصیه می کنم بسته ارتقاء جوملا 2.5 به 2.5.11 جومینا را دانلود و همانند یک افزونه نصب کنید یا ارتقاء پیدا کنید

مواردی که جناب صفرعلی گفتند را امتحان کردید؟

لینک به ارسال

با سلام

خطای 500 اگر از بابت مواردی که در پست قبلیم گفتم باشه با آپدیت جوملا برطرف نمیشه چون مشکل کماکان باقیست

مگر آنکه تغییر اشتباهی در فایلهای هسته ایجاد کرده باشید که در آنصورت با بروزرسانی به آخرین نسخه جوملا مشکل برطرف میشه

همانطور که آقای میری هم اشاره کردند میتونید به نسخه 2.5.11 هم بروزرسانی کنید . البته منتظر باشید که جوملا 2.5.13 فارسی تیم جومینــــــا نیز در راه است ...

در هر حال قبل از بروزرسانی حتما" بک آپ تهیه کنید !!!

بهترین مرجع برای حل خطای 500 فایل لاگ ارورها میباشد

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

آپدیت کنم برای فروشگاهم هیچ مشکلی پیش نمیاد؟

هنوز سایت دوباره خراب نشده که اون موارد رو امتحان کنم.

ولی روی یه سایت دیگم که از روی هاست بک آپ گرفتم و میخواستم روی لوکالم نصب کنم همون اولش ارور 500 داد کلا تو سایت نرفت که به گفته ایشون فایل htaccess

رو پاک ردم و درست شد.

حالا این فایل پاک بشه مشکلی برای سایت بوجود نمیاره؟

لینک به ارسال

فعلا که مشکلی پیدا نکرده . 

اگر دوباره خراب شده براتون پیوستش میکنم.

فقط میخواستم بدونم اگر این فایل تغییر نام داده بشه در واقع پاک بشه چه مشکلی پیش میاره؟

ممنون از توجهتون

لینک به ارسال

با سلام

عدم استفاده از این فایل موجب ضعف در سئو و امنیت سایت میشه . میتونید از بسته نصبی جوملا این فایل رو بردارید و تغییر نام بدید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

اگر فایل htaccess ای که استفاده میکنید رو قرار بدید نگاه کنیم احتمالا مشکلتون حل یشه

دوباره سایت خراب شد

اینم فایل htaccess و فایل error_log

لطفا ببینید میشه درستش کرد؟

دوتا فایل رو زیپ کردم

اینبار با پاک کردن فایل htaccess درست نمیشه

--------------------------------------------

یه چیز دیگه الان همین سایت روی یه هاست هست که برای نمایش به کارفرما گذاشته بودم اونجا خوب داره کار میکنه. یعنی این همه مدت که گذشته خراب نشده البته کاری باهش انجام نمیشه و فقط برای نمایش هست ولی خوب همه اطلاعات روش هست .

هر دوتا سرور ها هم از یه جا گرفتم مثل هم هستن.

--------------------------------------------

امکانش هست که مدیریت بتون چیزی رو دستکاری کنه که خراب بشه؟

htaccess.zip

ویرایش شده توسط مصطفی صفرعلی
پست ها ادغام شدند !

لینک به ارسال

با سلام

خب من پیامهای خطاتون رو دیدم ولی همه این خطا ها نیاز به بررسی ندارند . فقط میبایست اون لحظه ای که نمیتونید وارد محیط ادمین بشید ببینید تو اون لحظه براش چه خطایی ثبت میشه

آخرین خطای ثبت شده نشان از وجود یک فایل به نام post.php در پوشه images میده . آیا وجود این فایل را تایید میکنید ؟

سطح دسترسی این پوشه روی چند میباشد ؟ آیا استفاده از FTP فعال میباشد ؟

با توجه به اینکه بدون تغییرات شما این اتفاقات رخ میده احتمال نفوذ به سایت هم میتونه وجود داشته باشه

به هر حال چنانچه مایلید اطلاعات ورود به کنترل پنل هاست + ورود به مدیریت جوملا را برام پیام خصوصی کنید در اولین فرصت بررسی خواهم کرد

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

چون مجبور بودم باید سایتو سریع درست می کردم برای همین دوباره یه بک آپ سالم از سایت رو ریستور کردم .

ولی وقتی دیتابیس سایت رو روی دیتابیس سایت نمایشی که سلام بود ریستور کردم اون سایت هم همین مشکل براش پیش اومد . گویا تو دیتابیس مشکل پیش میاد.

من اطلاعات سایت نمایشی رو در اختیارتون قرار میدم . چون الان اون سایت همین مشکل رو داره.

لینک به ارسال

درود بر شما

جدا از این مشکل تون آپدیت کنید هر لحاظ بهتره

توصیه می کنم بسته ارتقاء جوملا 2.5 به 2.5.11 جومینا را دانلود و همانند یک افزونه نصب کنید یا ارتقاء پیدا کنید

مواردی که جناب صفرعلی گفتند را امتحان کردید؟

سلام منم این مشگل واسم پیش اومده نکته اینجاست که این خطا رو لوکال واسم پیش میاد اونم واسه همه سایتام درصورتیکه تا دیروز همه خوب کار میکردن اگه مربوط به دلایلی که گفتین باشه چرا واسه همه سایتام این اتفاق افتاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

سلام منم این مشگل واسم پیش اومده نکته اینجاست که این خطا رو لوکال واسم پیش میاد اونم واسه همه سایتام درصورتیکه تا دیروز همه خوب کار میکردن اگه مربوط به دلایلی که گفتین باشه چرا واسه همه سایتام این اتفاق افتاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام

تو پوشه administrator فایل htaccess. دارید ؟

mod_rewrite روی شبیه ساز لوکالتون فعاله ؟

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام

چند مدت قبل دیدیم سایت بالا نمیاد و این ارور رو نمایش میده:

Table './farzanpu_farzan/fq2k5_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO `fq2k5_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('d9d9dadadb90b636b9b17335190f478c', 0, '1440231271')

که بعد از جستجو تو نت فهمیدیم که مشکل از قطعی و اختلال در سرور میتونه باشه و با وارد کردن یک کد در دیتابیس مشکل حل میشه. ما هم در

phpmyadmin

کد زیر رو وارد کردیم

repair table fq2k5_session;

که مشکل بالا اومدن سایت حل شد ولی بعدش متوجه شدیم بخش مدیریت هم به مشکل خورده و ارور 500 میده.
در حال حاضر هنگامی که در بخش ادمین هیچ چیز هم وارد نمی کنیم و ورود میزنیم با همین ارور

500 - یک خطا رخ داده است

مواجه می شویم..

به هاستینگ تیکت زدم میگن مشکل از هاست نیست و از کدهای سایته. که البته مدتهاست تغییری تو کدها داده نشده و چون ایمیل های دریافتی این سایت براشون مهمه نمیشه سایت رو با فول بک آپ های موجود در هاست ریستور کرد

طی جستجو تو فروم ها هرکی یه چیزی نوشته.

فایل های htaccess. و  htaccess.txt  هر دو روی هاست موجوده و با حذفشونم تغیییری ایجاد نشد .

البته باید بگم این سایت ایمیل های دریافتیش نسبتا بالاست الان هاست تا خرخره پره!!! و اون نوار نشان دهنده ظرفیت هاست قرمز شده!

ممکنه این مساله  پر بودن هاست مشکل ایجاد کرده باشه؟

5 تا رکورد اخر فایل  eror_log اینو نوشته:

[22-Aug-2015 19:29:24 Asia/Tehran] PHP Warning:  is_dir() [<a href='function.is-dir'>function.is-dir</a>]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/***/***:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /***/***/public_html/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 458
[22-Aug-2015 19:29:24 Asia/Tehran] PHP Warning:  is_dir() [<a href='function.is-dir'>function.is-dir</a>]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/***/***:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /***/***/public_html/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 458
[22-Aug-2015 19:29:24 Asia/Tehran] PHP Warning:  fopen() [<a href='function.fopen'>function.fopen</a>]: open_basedir restriction in effect. File(/***/***/public_html/logs/error.php) is not within the allowed path(s): (/***/***:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /***/***/public_html/libraries/joomla/log/loggers/formattedtext.php on line 248
[22-Aug-2015 19:29:24 Asia/Tehran] PHP Warning:  fopen(/***/***/public_html/logs/error.php) [<a href='function.fopen'>function.fopen</a>]: failed to open stream: Operation not permitted in /***/***/public_html/libraries/joomla/log/loggers/formattedtext.php on line 248
[22-Aug-2015 19:29:24 Asia/Tehran] PHP Warning:  fputs() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /***/***/public_html/libraries/joomla/log/loggers/formattedtext.php on line 254

لطفا راهنمایی بفرمایید که مشکل چیه و چیکار کنم.

پیشاپیش سپاسگزارم

ویرایش شده توسط sfmhoo

لینک به ارسال

با سلام

در فولدر administrator اگر فایل htaccess. را دارید حذف کنید

بله عدم وجود فضای کافی نیز میتواند دخیل باشد

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام خدمت دوستان گرامی

من به ارور 500 برخوردم

متن ارور :

JDatabaseMySQLi::query: 1054 - Unknown column 'c.alias' in 'field list' SQL=SELECT i.*,c.id as c_id, c.name as c_name,c.alias as c_alias,c.icon_url as c_icon_url, r.id as r_id, r.name as r_name FROM jjxc4_djcf_categories c, jjxc4_djcf_items i LEFT JOIN jjxc4_djcf_regions r ON r.id=i.region_id WHERE i.date_exp > '2017-07-17 19:57:11' AND i.published = 1 AND c.published = 1 AND i.cat_id=c.id AND c.access_view IN (0,1,1) AND c.restriction_18=0 ORDER BY rand() limit 4

برای حل آن اقدام به برگرداندن بک آپ جداول دیتابیس خود شدم ولی هنوز این ارور برطرف نشده است.

ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.

لینک به ارسال

از مدیران جومینا عذر میخوام بابت مطلب مطرح شده

زیرا :

جستجوی من درست نبود و این مورد قبلا مطرح شده بود و پاسخ داده شده بود.

با آموزش زیر مشکل من برطرف شد.

سپاس

لینک به ارسال

سلام

این مشکل به دلیل اشتباهات شخصی رخ میده و ادیت هایی که انجام دادید از آموزش زیر استفاده کنید 100 درصد حل میشه

آموزش رفع خطای 500 internal server error

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...