رفتن به مطلب
رضاگنجی

پلاگین بسیار کاربردی jQuery++ Integrator

پست های پیشنهاد شده

سلام و درود

این پلاگین رو چندین ماهی میشه که دیده بودم ولی چون از طرز کارش دقیقا اطلاع نداشته بودم معرفی نکردم تا اینکه دیدم ورژن مخصوص جوملا 1.6 این پلاگین هم منتشر شده لذا از جناب طالبی مدیریت سایت پی سی دکتر درخواست کردم تا در مورد این پلاگین راهنمایی کنند و توضیحاتی را که ایشان برای من ارسال کردند را برای شما مینویسم تا متوجه کاربرد این پلاگین بشوید!

همونطور كه ميدانید بسياري از افزونه هاي جوملا براي استفاده از جلوه هاي ويژه مانند افزونه هاي اسلايد شو ، اسكرول ها ، برخي منو ساز ها و غيره بايد يا از كتابخانه jQuery بهره ببرند و يا از كتابخانه MooTools ...

حالا كاري كه اين پلاگين مي كند چيیست؟

اين پلاگين بعد از نصب به طور خودكار كتابخانه jQuery رو براي تمام صفحات وب سايت شما لود ميكنه .. حالا اين كار چه مزيتي ميتواند داشته باشد؟

مزيت اين كار اينه كه فرض كنيد شما 10 تا افزونه رو سايتتون نصب كرديد و هر كدوم بخواهند يه بار jQuery رو لود كنند ان وقت سرعت بارگذاري صفحات وب شما بسیار کند میشود و مشكل ديگه اي كه پيش مياد تداخل افزونه ها و عدم كاركرد صحيح افزونه ها ميشود..

بنابراين اين پلاگين مياد و كمك ميكنه به شما و jQuery رو روي تمام صفحات لود ميكنه و ديگه نيازي نيست هر افزونه خودش يه jQuery مجزا داشته باشد .. يكي براي همه!

اسم اين پلاگين jQuery++ Integrator هستش و دوتا علامت++ در اين پلاگين يعني اينكه اين پلاگين علاوه بر بارگزاري jQuery براي تمام صفحات 2 كتابخانه ديگر و مرتبط با jQuery رو هم بارگذاري مي كنه .. يكي jQuery UI و ديگري jQuery Tools هستش.

اميدوارم توضيحاتم رو طوري بيان كرده باشم كه ساير دوستان متوجه بشوند.

این توضیحات کامل جناب طالبی بود در مورد این پلاگین و همانطور که متوجه شدید این پلاگین میتواند در بالا بردن سرعت سایت شما بسیار مفید و موثر باشد.البته تجربه ای که خودم در این زمینه داشتم این بود که گاهی با استفاده دو ماژول در یک صفحه یکی از آنها با مشکل مواجه میشد که فکر میکنم دیگر با این پلاگین این مشکل مرتفع شود!

با تشکر فراوان از جناب آقای طالبی

توضیحات کامل سازنده افزونه

دانلود ورژن مخصوص جوملا 1.6

دانلود ورژن مخصوص جوملا 1.5

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

البته تجربه ای که خودم در این زمینه داشتم این بود که گاهی با استفاده دو ماژول در یک صفحه یکی از آنها با مشکل مواجه میشد که فکر میکنم دیگر با این پلاگین این مشکل مرتفع شود!

بله دقيقا درست است . معوملا وقتي دو يا چند افزونه بخواهند jQuery رو به صورت مجزا لود كنند اونوقت تداخل ناخواسته پيش مياد و گاها فقط يكي از افزونه هاي ما ممكنه درست كار كنه و ساير افزونه ها هيچ عكس العمي نداشته باشند.

طبق توضيحات سايت سازنده اين پلاگين مشكل فوق رو برطرف كرده

پس از نصب اين پلاگين ، مي تونيم jQuery ساير افزونه ها را غير فعال كنيم تا همگي از اين پلاگين بهرهمند شوند.

لینک به ارسال

فارسی شده یا نه ....

چون من نمی تونم دانلوش کنم نمی دونم چرا دانلود سنتر شما برای من ارور می ده ....

اگه فارسی شدست که یک لینک کمکی بزارید و اگر هم که انگلیسیه دانلودش کردم ...

لینک به ارسال

دوست عزیز لینک دانلود رو چک کردم هیچ مشکلی نداشت.

خیر فارسی نیست اما در صورتی که خیلی بهش احتیاج داری میتونم وقت بزارم و براتون فارسیش کنم.

موفق باشید.

یا حق:thankyou:

لینک به ارسال

می دونی که همه نیاز دارند اگه نیازی هست و فکر می کنید فارسی بودن آن تاثیری داره یعنی می توان بهتر درکش کرد

این کار را نه برای من برای همه انجام دهید ...

لینک به ارسال

می دونی که همه نیاز دارند اگه نیازی هست و فکر می کنید فارسی بودن آن تاثیری داره یعنی می توان بهتر درکش کرد

این کار را نه برای من برای همه انجام دهید ...

با سلام

دوست عزیز هیچ نیازی به فارسی سازی نیست شما فقط پلاگین رو نصب و در مدیریت پلاگین ها در صورت نیازتون فعال با غیر فعال کنید.

موفق باشید

لینک به ارسال

من می خواستم یک ماژول تب نصب کنم اما ظاهرا مشکل نمایشش با این پلاگین حل میشه

پلاگین رو نصب و فعال کردم ولی باز هم مشکل هست (تب ها رو نمایش نمیده) به نظرتون ایراد می تونه از چی باشه؟(تنظیمات پلاگین یا چیز دیگه؟)

لینک به ارسال

معمولا وقتي اين پلاگين رو نصب ميكنيد در تنظيمات اين پلاگين جي كوئري را فعال ميكنيد و سپس در تمامي ماژول هايي كه از جي كوئري استفاده ميكنند جي كوئري رو بايد غير فعال كنيد!

لینک به ارسال

آقای گنجی چطور باید جي كوئري رو در بقیه ماژول ها غیر فعال کنیم ؟

واسه من فقط یک ماژولم تو تنظیماتش ، میشه تنظیم کرد که دوباره لود کنه جی کوئری رو یا نه . اما در بقیه چیزی نداره .باید در کد ها تغییر بدیم ؟

خیلی نیاز دارم . ممنون میشم توضیح کامل بدهید.

لینک به ارسال

با سلام

اگه منظورتون ماژولهای پیشفرض و اکثر ماژول های دیگه هست :

به پست قبلی دقت فرمایید :

در تمامي ماژول هايي كه از جي كوئري استفاده ميكنند جي كوئري رو بايد غير فعال كنيد!

خوب ماژولی که از JQ استفاده نمیکنه نبایدم تنظیمات داشته باشه

یا حق

لینک به ارسال

نه دیگه دقیقا مشکل اینجاست

مثلا من با ماژول های Mega Mini Slideshow و " ماژول لاگین به شکل لایت باکس" استفاده می کنم که هیچ کدوم این گزینه رو نداره و زمانی که این پلاگین رو فعال می کنم این ها دیگه درست کار نمی کنند !!

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز شما باید از تنظیمات این ماژول ها استفاده از جی کوئری رو غیرفعال کنید.

یا اینکه اگه نداشتن کدهاشون رو اصلاح کنید و لود جی کوئری در این افزونه ها رو غیرفعال کنید.

در پناه حق...

لینک به ارسال

با سلام

لطفا در صورت امكان يك خلاصه راجب تنظيمات اين ژلاگين بفرماييد

منظورم اون چند تا گزينه اي كه داره چطور تنظيم كنيم

در ژناه حق

لینک به ارسال

سلام

من از magic tab مال همون سازنده استفاده می کنم و integrator رو هم نصب کردم و jq رو درون magic tab غیر فعال کردم ولی jq رو نمیتونه لود کنه ؟

لینک به ارسال

سلام آقای گنجی من یک هفته هست که شب ها گوگل و سایت جهانی جوملا رو برای رفع مشکل منوی آکوردیونی و پلاگین اسلایدر ! می گردم ولی هرچی نصب و ور رفتن و کد بازی بود کردم خستم کرده بود که امشب :1: این تاپیک را بعد از جستجوی 30 دقیقه ای:D توی جومینا فروم ! پیداش کردم.

آقا خیلی ساده هست کار کردن با این ماژول من مشکل خیلی زشتی تو کارم داشتم که مشتریمو عصبی کرده بود کفر منم در آمده بود! خیلی وقتا هست که یک ماژول یا پلاگینی رو نصب میکنید که اختلال ایجاد میکنه ولی از افزونه دیگه ای هم نمیخواهید استفاده کنید این پلاگین فوق العاده بود !! :thankyou:

------------------

رفع مشکل

-----------------

بعد از نصب و فعال سازی پلاگین، به هیچ جاش دست نزنید ذخیره کنید و برید سراق ماژول یا پلاگینی که باهاش مشکل دارید !!

هرچی گزینه بابت جی کوئری داره را تو اون افزونه ها غیر فعال کنید !

شایان ذکر است که : یک سری از افزونه ها از جی کوئری استفاده میکنند که JQ Efect's یا Mootools هستند این ها هم شامل این مسئله است غیر فعال کنید.

-----------------------------------------------

با سپاس فراوان.

لینک به ارسال

سلام

خدا قوت

چند روز پيش دو تا ماژول از جومينا روي سايتم نصب کردم. يکيش نمايش آکارئوني اخباره و اون يکي منوي افقي متحرکه

از وقتي منوي متحرک رو نصب و فعال کردم اخبار آکاردئونيم خوب کار نميکنه يعني ديگه اون حالت آکاردئونيش رو نداره و تمام خبرهام بصورت باز شده نمايش داده ميشن

پلاگيني هم که گفتيد نصب کردم و فعاله، پلاگين Mootools رو هم غيرفعال کردم. توي ماژول هام هم گزينه اي براي غيرفعال کردن جي کوئري نداره، هنوز مشکلم به قوت خودش باقي :(

به کدش هم نگاهي انداختم ولي متوجه نشدم کدوم دستور رو بايد حذف کنم تا جي کوئريش اجرا نشه!

ممنون ميشم راهنماييم کنيد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...