رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

اگر می خواهید صفحات سایت شخصی تان را خودتان طراحی کنید براحتی با یادگیری زبان html و با صرف چند دقیقه این کار امکان پذیر خواهد بود.

HTML مخفف Hypertext Markup Language می باشد.

آنچه که قبل از یادگیری HTML لازم است بدانید:

برای شروع کار با HTML شما به چیزهایی نیاز دارید که در لیست زیر آمده است:

1. شما به یک ویرایشگر متن نیاز دارید. در ویندوز شما می توانید از برنامه Notepad استفاده کنید. از هر نرم افزار ویرایش متن دیگری استفاده کنید اما این نکته را در نظر داشته باشید که نرم افزار WordPad که در ویندوز وجود دارد و نرم افزارهایی مانند Microsoft Office Word و امثال آن برای نوشتن کدهای HTML مناسب نیستند چون در هنگام ذخیره کردن متن این نرم افزارها کدهایی را به آن اضافه می کنند.

نرم افزار Notepad را می توانید از طریق منوی استارت در قسمت Accessories پیدا کنید یا از طریق فرمان Run با تایپ notepad در کادر Open و فشار دادن دکمه Enter.

2. شما به یک مرورگر وب به انتخاب خود نیاز دارید. می توانید از Microsoft Internet Explorer استفاده کنید که با ویندوز نصب می شود یا از Opera, Mozilla Firefox و نرم افزارهای مشابه که اغلب به صورت رایگان برای دانلود در اینترنت وجود دارند.

بهتر است صفحاتی را که می نویسید با چند مرورگر آزمایش کنید. زیرا در HTML قسمتهایی وجود دارد که مختص به یک مرورگر خاص است و با سایر مرورگرها کار نمی کند.

3. شما به جایی برای ذخیره کردن متن خود دارید که می تواند جایی روی هارد دیسک شما، یک فلاپی دیسک یا یک سرور باشد. البته شما برای استفاده از HTML نیاز ندارید حتماً به اینترنت متصل باشید، شما می توانید با استفاده از یک مرورگر وب در کامپیوتر خود از HTML استفاده کنید.

برای ذخیره کردن فایلی که با Notepad نوشته اید کافی است از منوی File گزینه Save As را انتخاب کرده و مسیری را برای ذخیره فایل انتخاب کنید و در کادر File Name در پایین پنجره Save As نام فایل را با پسوند html بنویسید. در آخر هم دکمه Save را کلیک کنید.

لینک دانلود :

http://dl.joomina.ir/file.php?file=c3698bb1462f3920c520651f20a6b6ae

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اگه دوست عزیز Hesam جان اگه ادامه بدی این پست رو من این مطلب رو از تاریخ 22 خرداد جزوه های دانشگاهی html رو وارد می کنم و فکر کنم چیز توپی این پست در بیاد الابه تا اون موقع اگه مطالب در این پست پر نشه و جای مطالب ما رو نگیری

شوخی کردم شروع به انتقال این مطالب بکن انشاالله تایپیک خوبی می شه

لینک به ارسال

اگه دوست عزیز Hesam جان اگه ادامه بدی این پست رو من این مطلب رو از تاریخ 22 خرداد جزوه های دانشگاهی html رو وارد می کنم و فکر کنم چیز توپی این پست در بیاد الابه تا اون موقع اگه مطالب در این پست پر نشه و جای مطالب ما رو نگیری

شوخی کردم شروع به انتقال این مطالب بکن انشاالله تایپیک خوبی می شه

اگه کمک خواستین برای ادامه ی این آموزش ما هم هستیم.

خیره سرمون دو سال تو هنرستان پای چرت و پرتای معلم نشستیم و درس طراحی مقدماتی وب هم 32 واحد بود که همش هم باید تو notepad کد مینوشتیم . وای فک کن به ما frame هم آموزش میدادن آخه یکی نیست به اینا بگه فریم ماله 10 سال پیشه الان منسوخ شده. امسالم دارن به دانش آموز های امسالی این frame رو میگن :@

آقا اگه در ضمن اجازه بدین من قسمته دومه آموزش رو برم؟

اگه اجازه بدین البته ها !!!!

لینک به ارسال

دوست عزیز mo_mokh_com1 اگه دوست داری شروع کن انشالله که پست خوبی می شه تا شما کمی شروع کنید ما هم از دست امتحانات خلاص می شیم و به شما می پیوندیم

نتظر شما هستیم:P

لینک به ارسال

سلام

دوست دارید من این پست رو درجا ختم کنم و تا آخرش برم؟

من یک خود امور html دارم در قالب microsoft win help file که گام به گام آموزش داده و شما اساتید به دنبال یک آموزش حرفه ای تر برای ما تازه کار ها باشید مثلا css نظر شما چیه؟

لینک به ارسال

سلام

دوست دارید من این پست رو درجا ختم کنم و تا آخرش برم؟

من یک خود امور html دارم در قالب microsoft win help file که گام به گام آموزش داده و شما اساتید به دنبال یک آموزش حرفه ای تر برای ما تازه کار ها باشید مثلا css نظر شما چیه؟

نظره بدی هم نیست ها !!

سی اس اس برای ما واجب تره !!!

یا اگه کسی باشه آموزش کار با برنامه ی آرتیستر رو فارسی بذاری !!!

من سی اس اس رو هستم برای آموزش کمک خواستین بگین :P

لینک به ارسال

خب راجع به آموزش css من خیلی مسمم هستم چرا که هم من زیاد css بلد نیستم و هم خیلی کاربرد داره در فارسی سازی از مدیران عزیز خواهشمندم نظر خودشون رو ارائه کنند.

لینک به ارسال

خب راجع به آموزش css من خیلی مسمم هستم چرا که هم من زیاد css بلد نیستم و هم خیلی کاربرد داره در فارسی سازی از مدیران عزیز خواهشمندم نظر خودشون رو ارائه کنند.

من یه آموزش گذاشتم به نام آموزش فرم تماس با ما با استفاده از css و بدون table

جالبه ببینید:rolleyes:

لینک به ارسال

اگر امكانش هست دوستاني كه CSS بلد هستند يك آموزش مختصر از CSS در انجمن بگذارند تا هم ما استفاده كنيم و هم بقيه دوستاني كه نياز دارند.

لینک به ارسال

اگر امكانش هست دوستاني كه CSS بلد هستند يك آموزش مختصر از CSS در انجمن بگذارند تا هم ما استفاده كنيم و هم بقيه دوستاني كه نياز دارند.

من بعد از ظهر یه تاپیک به نام آموزش استفاده از css میذارم، هر وقت از شرکت برگشتم :D

لینک به ارسال

دوست عزیز اول در انجمن بگردید

http://forum.joomina.ir/showthread.php?tid=96

من این آموزش را خودم نوشته ام منتها مصطفی وارد کرده خیلی هم کامله

لینک به ارسال

با سلام

دوستان تبریک وارد بحث خوبی شدید :)

در مورد آموزش Css باید عرض کنم یاد گیری Css برای هر جوملاکاری که بخواد یک حرفه ای ( حرفه ای/2:D) بشه واقعا نیازهستش .

دوستانی که میدونند در این باره اطلاعات خوبی دارند شروع کنند ...:heart: یا علی گفتیم و عشق آغاز شد من هم حتما کمک می کنم البته اگه بتونم ;)( البته تا 23 تیر ما امتحان دارم )

برای شروع اموزش هم پیشنهاد هایی دارم :

1- اگه میتونید آموزش رو از صفر شروع کنید .

2- اگه بحث ها دنباله هم باشند و همدیگر رو تکمیل کنند خیلی بهتر .

3- پستهارو خیلی زود زود نفرستید !!! بزارید دوستانی که براشون اشکالی چیش امده مطرح کنند و جواب بگیرند به قسمت بعد رو بزارید.

4- آموزشهای که کاملا مربوط به هم هستند رو در یک تایپیک ارسال کنید ، در غیره این صورت در تایپیک جداگانه ارسالش کنید .

5- سعی کنید برای درک بیشتر دوستان مثالی رو هم بزارید.

6- ....

:idea::idea: :heart:

امید وارم موفق باشید

یا علی

شمسی.

لینک به ارسال

سلام دوستان

واقعا شرمنده هستم

که پست های شما رو جواب ندادم

من سخت مشغول امتحانام هستم !!!

و چند وقتی‌ میشد وارد دنیای نت نشده بودم .:blush:

اما پست های شما رو خوندم .

و خیلی‌ از استقبالتون خوشحال شدم .

و باید چند تا نکته رو بهتون بگم :

اول :

دوستانی که آموزش CSSرو خواستن باید بگم که برای برنامه نویسی تحت وب باید اول از همه HTML رو کامل کامل بلد باشید بعدا برن سراغ CSS .

دوم :

من هم می‌تونم آموزش HTML و CSS رو از پایه و گام به گام برای همه دوستان بذارم .

حالا مونده با خودتون که HTML رو شروع کنم یا CSS رو ؟

اما اگه نظر من رو ‌بخواین بدونید باید بگم که بهتره اول HTML رو شروع کنیم بعدا بریم سراغ CSS !

بعد چون خیلی‌ با HTML و CSS مچ هستم می‌تونم آموزش های توپی‌ رو برای همه شروع کنم .

بعد یه نکته دیگه بگم که دوستان یه لطف کنن اگه میخوان همکاری کنن حتما با من هماهنگ بشن تا کار خوب پیش بره !

یه نکته مهم تر اینه که :

من 5 تا از امتحانم هنوز مونده و به محضه اینکه امتحانام تموم بشه کارم رو شروع می‌کنم !

یه خواهش هم دارم :

که دوستان نظراتشون رو بگن که من ببینم که دوستان استقبال می‌کنن که من اینکار رو شروع کنم یا نه ؟

یا علی‌ تا بعد

:)

لینک به ارسال

سلام دوستان

واقعا شرمنده هستم

که پست های شما رو جواب ندادم

من سخت مشغول امتحانام هستم !!!

و چند وقتی‌ میشد وارد دنیای نت نشده بودم .:blush:

اما پست های شما رو خوندم .

و خیلی‌ از استقبالتون خوشحال شدم .

و باید چند تا نکته رو بهتون بگم :

اول :

دوستانی که آموزش CSSرو خواستن باید بگم که برای برنامه نویسی تحت وب باید اول از همه HTML رو کامل کامل بلد باشید بعدا برن سراغ CSS .

دوم :

من هم می‌تونم آموزش HTML و CSS رو از پایه و گام به گام برای همه دوستان بذارم .

حالا مونده با خودتون که HTML رو شروع کنم یا CSS رو ؟

اما اگه نظر من رو ‌بخواین بدونید باید بگم که بهتره اول HTML رو شروع کنیم بعدا بریم سراغ CSS !

بعد چون خیلی‌ با HTML و CSS مچ هستم می‌تونم آموزش های توپی‌ رو برای همه شروع کنم .

بعد یه نکته دیگه بگم که دوستان یه لطف کنن اگه میخوان همکاری کنن حتما با من هماهنگ بشن تا کار خوب پیش بره !

یه نکته مهم تر اینه که :

من 5 تا از امتحانم هنوز مونده و به محضه اینکه امتحانام تموم بشه کارم رو شروع می‌کنم !

یه خواهش هم دارم :

که دوستان نظراتشون رو بگن که من ببینم که دوستان استقبال می‌کنن که من اینکار رو شروع کنم یا نه ؟

یا علی‌ تا بعد

منم موافقم html رو اول یاد بگیرن بهتره ولی مثه اینکه همه html رو بلدن دوستان، اگه همه بلدن بگن که html رو بیخیال بشیم و بریم سراغ css. دوستان خواهشن بگن که تکلیف معلوم بشه :sleepy:

لینک به ارسال

راستی‌ یادم رفت که یه چیزی رو بگم همهٔ آموزش های من با مثال هست و برای همه کاملا قابل درکه !!!

و تمام گفته های mr.shamsi که گفتن :

1- اگه میتونید آموزش رو از صفر شروع کنید .

2- اگه بحث ها دنباله هم باشند و همدیگر رو تکمیل کنند خیلی بهتر .

3- پستهارو خیلی زود زود نفرستید !!! بزارید دوستانی که براشون اشکالی چیش امده مطرح کنند و جواب بگیرند به قسمت بعد رو بزارید.

4- آموزشهای که کاملا مربوط به هم هستند رو در یک تایپیک ارسال کنید ، در غیره این صورت در تایپیک جداگانه ارسالش کنید .

5- سعی کنید برای درک بیشتر دوستان مثالی رو هم بزارید.

6- ....

رو دربر خواهد گرفت !!

یه چیز دیگه اینکه تاریخ اتمام امتحانام رو الان نگاه کردم و دیدم که 25 خرداده و به همه قول میدم بعد از اون کارم رو شروع کنم .

و خبر دیگه اینکه که احتمالا آموزش هاروهم به صورت PDF میزارم و هم در خود فروم !!!

پس تا بیست و پنجم

لینک به ارسال

سلام به همه

برای شروع یه مقاله سه قسمتی html (البته کاملا مبندی=آخه گفتن از صفر شروع کنیم) آماده شده که خدمت دوستان ارائه میشه

دانلود

یا حق

لینک به ارسال

دوستان من پیشنهادم اینه که تو این تاپیک آموزش html گذاشته بشه و یه تاپیک جدید برای آموزش css در نظر گرفته بشه

چون طرفدارای هر دو کم نیستن

لینک به ارسال

سلام

آقا من نفهمیدم این پست html یا css :exclamation:

من رشتم تربیت بدنی و کلا هیچ سر رشته ای از برنامه نویسی ندارم چند وقت پیش یک کتاب html از کتاب خونه گرفتم که یاد بگیرم

داشتم خوب پیش می رفتم که تعداد خط کدها زیاد شد مثلا به 100تا رسید وقتی می خواست بیام تایپ کنم یکیم میرفت رو اعصابم دیگه کلا بیخیال شدم

حالا می خوام بدونم نرم افزار کمکی برای تگ ها نداره ؟ یا یک نرم افزاری که تو کد نویسی کمک کنه !

لینک به ارسال

دوست عزیز html یک زبان برنامه نویسی تحت وب هست

css مکمل زبان های برنامه نویسی هست که برای شکل بندی قالب ها ازاش استفاده میشه

در زیان html شما اگه نخواید از css استفاده کنید می تونید ولی اونوقت باید از تیبل استفاده کنید که تیبل روشی نامناسب است.

می تونید مقاله نبرد دایو و تیبل را از وبسایت جومینا در اینباره مطالعه نمایید

موفق باشید

لینک به ارسال

خوب من که هنوز html رو یاد ندارم

گفتم که یک کتاب برای یاد گیری گرفته بودم مثلا تو کتاب 100خط کد نوشته بود من تا این 100 خطو میدیدم کلا بیخیال میشدم:D

منظورم این بود که نرم افزار کمکی نداره برای کد نوشتن ؟

لینک به ارسال

نرم افزار FrontPage و Dreamweaver

دو تا برنامه ای هستند که شما می تونید بدون داشتن اطلاعات باهاش کار کنید

موفق باشید

لینک به ارسال

اگر با كدها اشنايي نداشته باشيد به مشكل خواهيد خورد در صورتي كه اچ تي ام ال بسيار آسان است!

فقط كافيست يك فيلم آموزشي ارزان تهيه كنيد و دو يا سه ساعت وقت بزاريد.

لینک به ارسال

سلام دوستان به جای اینکه اینقدر بحث کنید یکی آموزش رو شروع کنه تا اینجا که من این تابیک رو خوندم احساس کردم اصلا این تاپیک مفید نیست.اصلا جنبه اموزشی این تاپیک کجا بود نمی دونم. ولی اینقدر به اچ تی ام ال نگید زبان برنامه نویسی والا زبان برنامه نویسی نیست اگر زبان برنامه نویسی بود که دیگه به پی اچ پی نیازی نداشت . اچ تی ام ال یک زبان نشانه گذاری هست تا برنامه نویسی.

البته قصد جسارت نداشتیم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...