رفتن به مطلب
مصطفی صفرعلی

هدیه ای ارزشمند برای دوستداران جوملا و جومینــــــا

پست های پیشنهاد شده

نوروزتان همراه با شکفتن بهار آرزوهایتان مبارک باد

با عرض سلام و تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو خدمت همه دوستان عزیز

ان شاءا... سال جدید ، سالی پر از موفقیت و موفق تر نسبت به سال قبل براتون باشه

همانطور که از قبل اعلام کرده بودم هدیه ای رو به مناسبت عید نوروز تهیه کردم که امروز همان روز الوعده وفاست

این هدیه یا بهتره بگم این عیدی  :)  ، کلکسیونی از هفت آموزش بسیار مهم و فوق العاده کاربردی در قالب هفت سرفصل میباشد که به جرات میتونم بگم نظیر آن را در کل نت نخواهید یافت

چنین آموزشهایی میبایست در بخش سطح بندی شده قرار داده شود اما با توجه به یمن مبارک سال نو و برخی از دلایل دیگر ترجیح دادم که آن را بصورت عمومی منتشر کنم

در این تاپیک فقط به سرفصل آموزشها اشاره ای میکنم تا خودتون به حق ، متوجه ارزش فوق العاده این آموزشها شوید

سرفصل های آموزشی به شرح زیر میباشند :

سرفصل اول : نحوه ایجاد سازگاری کامل ومپ سرور با تمامی نسخه های جوملا (چه حال و چه در آینده)

سرفصل دوم : نحوه صحیح انتقال دیتابیس ها از نسخه پایینتر MySQL به نسخه بالاتر MySQL و بالعکس

سرفصل سوم : نحوه رفع خطاهای احتمالی ناشی از تغییر نسخه PHP

سرفصل چهارم : نحوه صحیح پیکربندی phpMyAdmin

سرفصل پنجم : نحوه کاهش چشمگیر حجم دیتابیس به روشی ساده

سرفصل ششم : نحوه تغییر نمایش مرتب سازی ستونهای بخشهای اصلی مدیریت جوملا

سرفصل هفتم : نحوه صحیح مهاجرت از جوملا 1.5 به جوملا 2.5

نــــــکــــــات مــــــهــــــم :

1 - برای تهیه این آموزشها در کل بیش از 80 اسلاید آماده کرده ام و وقت زیادی را برای تهیه و آماده سازی آنها صرف نموده ام

تنها خواهشی که از دوستان دارم اینست که اگر حتی چکیده ای از مباحث مربوطه را در وبسایت یا وبلاگ خود استفاده میکنید حتما" نام نویسنده و منبع (انجمن جومینــــــا) را هم ذکر بفرمایید

2 - این آموزش ها با استفاده از Powerpoint 2013 تهیه شده اند . بهتر است قبل از مشاهده آموزش به جهت نمایش با حداکثر سازگاری کامل از این نسخه استفاده کنید

3 - :excl: تا زمانیکه آموزشها را تا انتها و به دقت مطالعه نکرده اید به هیچ وجه کاری را انجام ندهید ! این نکته بسیار مهم است !

4 - چنانچه برای اولین بار است که قصد استفاده از ومپ سرور را دارید میبایست قبل از نصب ومپ سرور نرم افزار

microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable را نصب کرده باشید اگر آن را ندارید میتوانید با توجه به نوع سیستم عاملتون آن را دانلود و نصب نمایید

5 - چنانچه در هر قسمت از آموزش ، سوال و یا مشکلی داشتید در همین تاپیک پیگیر باشید

هم اکنون میتوانید آموزش و سایر پیش نیازهای آموزش را از لینکهای زیر دانلود کنید :

لینک دانلود کلکسیون آموزشها از سرور جومینــــــا

لینک دانلود کامپوننت جی آپگرید نسخه 2.5.2 از سرور جومینــــــا

لینک دانلود جوملا 2.5.6 بهینه شده و مخصوص جی آپگرید از سرور جومینــــــا

لینک دانلود PHP نسخه 5.3.1 از سرور جومینــــــا

لینک دانلود MySQL نسخه 5.1.30 از سرور جومینــــــا

لینک دانلود Wampserver2.2E مخصوص سیستم عاملهای 32 بیتی از سایت سازنده

لینک دانلود Wampserver2.2E مخصوص سیستم عاملهای 64 بیتی از سایت سازنده

لینک دانلود microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable مخصوص سیستم عاملهای 32 بیتی از سایت سازنده

لینک دانلود microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable مخصوص سیستم عاملهای 64 بیتی از سایت سازنده

کلام آخر : سالی خوب و خوش را برای تمام جومینــــــایی های عزیز از درگاه خداوند متعال آرزومندم

بهاری باشید ، جومینــــــایی باشید ، موفق و پیروز باشید

الــــــتــــــمــــــاس دعــــــا

یا حق

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

هرکاری کردم دیدم نمیشه اسپم ندم

خدا تو این سال جدید خیرت بده

آقا مصطفی کارت حرف نداره

موفق باشید

لینک به ارسال

من الان همه کارهای انتقال انجام دادم فقط جوملا 2.5 در یک فایلی در همان هاستی که جوملا 1.5 هست قرار دادم حالا چطور باید عمل کنم یعنی باید 1.5 پاک کنم و چطور از اون فایل 2.5 بیارم به صفحه اصلی

لینک به ارسال

با سلام

ابتدا از کلیه فایلها ، پوشه ها و دیتابیستون بک آپ تهیه کنید

سپس فایلها و پوشه هایی که مربوط به جوملا 1.5 هستند رو حذف کنید به غیر از فایلها و پوشه های ضروری مثل پوشه تصاویرتون و ...

سپس محتویات پوشه ای که در آن جوملا 2.5 قرار دارد را به روت هاستتون منتقل کنید

و در نهایت فایل کانفیگ را باز کنید و ویرایشهای لازم رو انجام بدید همانند اصلاح مسیرهای tmp و logs و ...

در مورد جداول دیتابیس مربوط به جوملا 1.5 هم اگر نیازی به انتقال برخی از اطلاعات و یا انتقال جداول افزونه هاتون ندارید میتونید اون جداول رو هم حذف کنید

باز هم تاکید میکنم که بک آپ فراموش نشه !

موفق و پیروز باشید
یا حق

لینک به ارسال

سلام من هر کار کردم نمیتونم
اموزش هایی رو که قرار دادید دانلود کنم خواهش میکنم (خواهش میکنم ...)سر فصل اول و سوم رو یه جای
دیگه اپ کنید که بتونم دان کنم ممنون

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، تمامی سرفصل ها را بصورت یک فایل تهیه کردم و سرفصل ها لینک جداگانه ندارند به غیر از مواردی که در طول آموزش نیاز خواهید داشت

توی همون پست اول اگه به تالار لاگین کرده باشید لینکی را میبینید به نام لینک دانلود کلکسیون آموزشها از سرور جومینــــــا

اولین لینک دانلود هستش و مشکلی هم نداره

روی اون کلیک کنید و یه چیزی حدود 10 ثانیه صبر کنید تا شمارشگر معکوس تموم بشه و لینک دانلود به شما نمایش داده بشه

بعد با کلیک بر روی اون لینک میتونید دانلود کنید

اگر مشکل دانلود دارید از دانلود منیجر IDM استفاده کنید یا با مرورگر دیگر دانلود کنید

در ضمن همانطور که در پست اول هم اشاره کردم برای مشاهده آموزش میبایست روی سیستمتون نرم افزار پاورپوینت 2013 رو نصب کرده باشید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، تمامی سرفصل ها را بصورت یک فایل تهیه کردم و سرفصل ها لینک جداگانه ندارند به غیر از مواردی که در طول آموزش نیاز خواهید داشت

توی همون پست اول اگه به تالار لاگین کرده باشید لینکی را میبینید به نام لینک دانلود کلکسیون آموزشها از سرور جومینــــــا

اولین لینک دانلود هستش و مشکلی هم نداره

روی اون کلیک کنید و یه چیزی حدود 10 ثانیه صبر کنید تا شمارشگر معکوس تموم بشه و لینک دانلود به شما نمایش داده بشه

بعد با کلیک بر روی اون لینک میتونید دانلود کنید

اگر مشکل دانلود دارید از دانلود منیجر IDM استفاده کنید یا با مرورگر دیگر دانلود کنید

در ضمن همانطور که در پست اول هم اشاره کردم برای مشاهده آموزش میبایست روی سیستمتون نرم افزار پاورپوینت 2013 رو نصب کرده باشید

موفق و پیروز باشید

یا حق

من نمیتونم 5 تا لینک اول رو دانلود کنم مطمئنید سالمند؟

لینک به ارسال

با سلام

بله دوست عزیز ، تست شد ، کلیه لینکها سالم هستند

اگر باز نتونستید دانلود کنید کمی صبر کنید و مجددا" امتحان کنید

عدم دانلود به خاطر تغییرات در آپلود سنتر جومینــــــا بوده و الان مشکلی نیست

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

درود بر شما

من فایل شما را دانلود کردم و خواندم. خیلی زحمت کشیده بودید و ممنون.

تا جایی که یادم هست و نصب کردم نصب ومپ خیلی سخت نبود اما من بعد از یه مدت طولانی دوباره می خواستم ان را روی سیستمم نصب کنم اما متاسفانه سبز نمیشه. نمی دونم چه مشکلی وجود داره. تمام مراحل را قدم به قدم رفتم.

قبل از نصب تنظیم یا تغییری باید روی سیستم بدم؟ ممنون می شم راهنماییم کنید. خیلی گیرم کردم.

وقتی put online را انتخاب می کنم پیغام پیوست میاد.

باز هم از شما ممنون بخاطر اینکه وقت و اطلاعاتتون را در اختیار ما قرار می دهید.

post-34055-0-47657400-1370597174_thumb.j

لینک به ارسال

با سلام

به انجمن تخصصی جوملا (جومینــــــا) خوش آمدید

بله نصب ومپ بسیار ساده است و همونطور که در آموزش هم ملاحظه کردید بیشتر بحث پیرامون پیکربندی ومپ سرور میباشد

البته نیازی به تغییر put online نیستش و ومپ این قابلیت رو بطور خودکار حتی بدون تغییرش هم استفاده میکنه

در مورد پیغام خطا هم اینطور که مشخصه یکی از کامپوننتهای ومپ سرور به درستی اجرا نشده

دلایل مختلفی میتونه وجود داشته باشه اعم از ، بلوکه شدن توسط فایروال یا تداخل با کامپوننتهای سایر نرم افزارهای سرور مجازی و ...

توصیه میکنم فقط یک نرم افزار سرورمجازی روی سیستمتون نصب کنید

ابتدا از گزینه Restart All Services استفاده کنید اگر جواب نداد در منوی Service که در هر کدام از منوهای Apache و MySQL قرار دارد سرویسها را

با گزینه Remove Service حذف کنید و سپس در همون قسمت گزینه Install Service را انتخاب کنید

اگر باز هم جواب نداد ابتدا ومپ را Uninstall کنید و سپس سیستمتون رو یکبار ریستارت کنید و مجددا شروع به نصب کنید و ادامه پیکربندی رو مطابق آموزش انجام بدید

اگر با انجام موارد فوق باز هم چنین مشکلی رخ داد مطمئن شوید که برنامه های فایروالتون آپاچی را بلوکه نکرده باشند

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

درود بر شما

ممنون از شما بخاطر این سایت وبسار سپاسگزارم از راهنمایی شما. مشکلم حل شد. یک اشتباه کوچیک و یه بی دقتی در استفاده از پورت 80 بود.
یه سوال دیگه، من برای اولین بار می خواهم با جوملا 3 یه سایت برای خودم داشته باشم، فایل آموزشی در این مورد می تونید به من معرفی کنید. موارد ابتدایی جوملا را بلدم اما مواردی چون سفارشی کردن یا منوی کشویی درست کردن ... را می خوام. اگه یه Menu CSS داشته باشم چطور استفاده کنم.  
در ضمن من دارم از جوملا 3.1.1 انگلیسی استفاده می کنم.

ممنون از شما

شاد باشید و پیروز

لینک به ارسال

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

خوشحالیم که مشکلتون حل شده

لطفا سوال جدید را در تاپیک جدید و بخش مربوطه مطرح کنید، در خدمتتون هستیم

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

من تنظیمات و پیکربندی رو انجام دادم ولی وقتی به php 5.3.1 سوییچ میکنم علامت ومپ سرور نارنجی میشود.

در همین حال وقتی put online رو میزنم یا وقتی میخوام rewrite modules رو فعال کنم همون پیغامی رو که دوست قبلی گفت میده.

یعنی همون عکسی رو که پیوست کردن.

لینک به ارسال

با سلام

اگر با همون پیغام روبرو شدید که خب دوستمون  مشکل رو فرمودند که از باب اشغال شدن پورت 80 بوده

شما از منوی ومپ مسیر زیر را دنبال کنید

Apache > Service > Test Port 80

چنانچه پورت آزاد باشد میبایست پیام زیر نمایش داده شود

Your port 80 is actually used by :
Server: Apache/2.2.22 <Win32> PHP/5.3.1

در غیر اینصورت پورت 80 توسط برنامه ای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است

گزینه Restart All Services را هم یکبار انجام بدید

اگر جواب نداد سیستمتون رو یکبار ریستارت کنید

نکاتی هم که در پست شماره 10 ذکر کردم هم توجه کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام

ممنون از آموزش،

سوال من مربوط به قسمت مهاجرته

من طبق آموزش کامپوننت رو نصب و تنظیمات رو اعمال و پوشه رو ایجاد کردم

تو یه جای متن نوشتید پوشه رو ایجاد و در اون فایل رو بریزید

منظور کدوم فایله؟

بعد از زدن آپگرید در مرحله ی اول گیر می کنه جلو تر نمیره مشکل کجاست؟

با اس پی هم من منتقل کردم ولی مشکلی که داشت اینه که نمی تونم کامپوننت هارو ارتقا بدم!

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به ارسال

با سلام

سعی کنید آموزش رو کامل بخونید تا مشکلی پیش نیاد . راجع به تمام مشکلات احتمالی توضیح دادم

اگر در مرحله اول گیر میکنه آیا تنظیمات رو مطابق آموزش انجام دادید ؟ در اینصورت باید در انتهای صفحه پیام خطا نمایش داده بشه

اگر با این وجود این اتفاق نمیفته توصیه میکنم در لوکال سایتتون رو ارتقا بدید و بعد به هاست منتقل کنید

منظورم از فایل همون محتوای لینک دانلود سومی در پست اول هستش (همون بسته بهینه شده)

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

هیچ خطایی نمایش داده نمیشه!

لوکال احتمالش نیست چون بعضی سایت ها 500 600 مگ هستند که با اینترنت ایران ناممکنه!

لینک به ارسال

با سلام

خب این حجم بالا مربوط به چیه ؟ تصاویر ، فایلهای دانلود ، دیتابیس .... ؟

شما فقط باید سعی کنید هسته جوملا رو ارتقا بدید . اگر حجم تصاویر و فایلهای دانلود و متفرقه تون بالاست نیازی نیست اونها رو به لوکال منتقل کنید

میتونید در لوکال از پوشه images پشفرض جوملا استفاده کنید

یا اینکه از ادمین سرورتون درخواست کنید نمایش پیامهای خطا رو فعال کنه

شما اون دو تا گزینه رو که گفتم برای نمایش پیامهای خطا باید انتخاب بشن رو فعال کردید ؟

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

مربوط به حجم مطالبم هست خطا رو فعال کرده بودم چیزی نشون نداد

---------------------------------

من روی لوکال تست کردم این خطا رو میده:
[undefined] [undefined]

Warning: require_once(C:\xampp\htdocs\3\1/configuration.php) [[/size]function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in[/size]C:\xampp\htdocs\3\administrator\components\com_jupgrade\includes\jupgrade.class.php on line [/size]88

Fatal error: require_once() [[/size]function.require]: Failed opening required 'C:\xampp\htdocs\3\1/configuration.php' (include_path='.;C:\xampp\php\PEAR') in[/size]C:\xampp\htdocs\3\administrator\components\com_jupgrade\includes\jupgrade.class.php on line [/size]88
چه کنم؟

ویرایش شده توسط مصطفی صفرعلی
پست ها ادغام شدند !

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، وقتی تاکید کردم آموزش رو با دقت بخونید برای همچین وقتی هستش . توی اسلاید 80 اشاره کردم از جی آپگرید نسخه 2.5.2 استفاده کنید ولی این خطا داره میگه از نسخه های پایینتر دارید استفاده میکنید

خب الان من از دیدن این خطا اصلا" تعجب نمیکنم چون میدونم نسخه های پایینتر مشکلات زیادی دارند به همین دلیل هم در آموزش گفتم از این نسخه استفاده کنید و هم اینکه لینک دانلودش رو هم در پست اول براتون قرار دادم که دیگه مجبور نشید در سایت اصلی ثبت نام کنید

جی آپگرید فعلی را حذف کنید و سپس در دیتابیس 4 جدول باقیمانده را هم حذف کنید . سپس نسخه 2.5.2 را نصب کنید و به جز تنظیمات پیشوند جداول که شرایط خاص خودش رو داره باقی تنظیمات را دقیقا" به همان شکل تنظیم کنید و مهاجرت کنید

اگر به خط به خط آموزش دقت کنید و با حوصله انجام بدید ، مشکلی نخواهید داشت

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

تو نسخه ی شما، همون در مرحله ی چک بدون هیچ خطایی در لوکال و هاست گیر می کنه برای همین از نسخه های دیگه استفاده کردم!

لینک به ارسال

با سلام

آیا در لوکال نمایش پیامهای خطا و CURL فعال هستند ؟

با مرورگر دیگری هم تست کنید

از همون نسخه 2.5.2 استفاده کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

اطلاعات ورود به کنترل پنل هاست + ورود به مدیریت جوملاتون رو پیام خصوصی کنید در اولین فرصت بررسی خواهم کرد

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان .

بخش بسیار مفیدی هستش .

فقط من یه مطلب اینجا اضافه کنم که کسانی که مثل من به مشکل میخورند راه حلش رو بدونند .

من با انجام کلیه مراحل (دقیقاً طبق آموزش) به مشکلی که "آقای fard در پست شماره 9# "و همچنین "آقای Vahid در پست شماره 13# " عنوان کرده بودند برخوردم .

شرح مشکل دقیقاً به این صورت هستش که ...

وقتی که آموزش را تا اواسط صفحه 20 دنبال میکنید مشکلی وجود ندارد . یعنی تا آنجا که نوشته :

" هم اکنون میتوانید ومپ سرور را اجرا کنید . دقت کنید که در این نسخه ومپ زمانی آماده استفاده میباشد که به رنگ سبز نمایش داده شود "

تا اینجای کار همه چیز خوب پیش رفت .

حال وقتی ورژن mysql را به هر کدام از ورژنها که انتقال بدهیم ومپ ری استارت میشود و دوباره سبز میشود. تا اینجا هم مشکلی نیست .

ولی وقتی میخواهید ورژن php را پایین تر ببرید ومپ نارنجی شده و دیگر سبز نمیشود. ولی وقتی دوباره ورژن php رو روی بالاترین ورژن یعنی 5.4.3 قرار میدهیم ومپ دوباره سبز میشه.(online میشه)

من تمام راه هایی که جناب "صفر علی" گفته بودند امتحان کردم. به غیر از uninstall کردن ومپ و همچنین چک کردن فایر وال چون میدونستم مشکل از اونها نیست . چون طبق گفته هام "دو خط بالا تر" وقتی ورژن php رو برمیگردونیم سر جاش (به ورژن 5.4.3) مشکل حل میشه.

در این حالت اگه "test port 80" را بزنید ...

در پنجره باز شده متن زیر را خواهید دید :

your port 80 is not actually used

-------------------------------------------------------------------

خوب راه حل مشکل :

ایراد از ورژن apache هستش.

ورژن آپاچی در ومپ سرور 2.2e که ارائه شده 2.2.22 هستش.

لازمه که ورژن قدیمی آپاچی رو هم از ورژن قدیمیه ومپ کپی کرده باشید . که اگه پوشه bin رو کامل کپی کردید(طبق صفحه 9 آموزش) داخلش پوشه ، آپاچی موجود هست.

حالا طبق صفحه 10 و 12 آموزش ، پوشه apache2.2.8 رو هم به ومپ جدید اضافه کنید.(ترجیحاً ومپ سرور اجرا نباشد)

حالا اگه ومپ اجا هست آن را ببندید و دوباره اجراش کنید.

در این مرحله ورژن آپاچی رو مثل صفحه 21 و 22 آموزش به ورژن پایینتر یعنی 2.2.8 تغییر بدید.

حالا میتونید ورژن php رو به 5.3.1 و یا 5.2.6 تغییر بدید. ومپ سرور سبز خواهد شد.

نکته : برای تغییر ورژن mysql مشکلی نخواهید داشت ولی اگر بخواهید ورژن php رو به بالا ترین ورژن این نسخه یعنی 5.4.3 تغییر بدید باید ورژن آپاچی رو هم ببرید بالا تا ومپ سبز شود.

----------------------------------------------------------------------------------------

نکته ای دیگر : ورژن جدید ومپ سرور در تاریخی که من دارم این پست رو مینویسم 2.4 هستش . من قبل از نصب این ورژن (2.2e) ورژن جدید اون رو یعنی 2.4 رو نصب کرده بودم . در اون ورژن در کنار ورژن های قدیمی php و apache  یک علامت تعجب قرار داده بود.

وقتی میخواستم ورژن php رو تغییر بدم میگفت با ورژن apache همخوانی ندارد . وقتی هم میخواستم ورژن apache رو تغییر بدم به ورژن php گیر میداد و میگفت همخوانی ندارد.

در نتیجه سری که درد نمیکرد نبستم و اون رو آنیستتال کردم و ورژن 2.2e  رو نصب کردم .

اینم مشکلی بود که در ورژن جدید 2.4 با آن روبرو خواهید شد.

البته اگه بشه ورژن php و apache رو با هم برد بالا یا سرویس ها رو موقطاً غیر فعال کرد که چک نشن بعد ورژن هر دو رو برد بالا و بعد سرویس ها رو فعال کرد احتمالاً مشکل حل میشه . ولی به هر حال کارتون یکم سخت تر خواهد بود.(نسبت به ورژن 2.2e)

منم وقت تست کردن و این حرفارو ندارم که بخوام تست کنم و راهش رو اینجا بگم .

اگه کسی تست کرد بگه که دیگران استفاده کنند.(در همینجا)

امیدوارم این پست به دردتون بخوره ...

موفق و پیروز باشید . یا علی ...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...