رفتن به مطلب
امیررضاتهرانی

بزرگترین طرح اینترنتی کمک به مراکز خیریه

پست های پیشنهاد شده

khairie.png

بسمه تعالی

وب سایت جومینا با همکاری شرکت داده پردازی آرون در پی برگذاری طرحی ملی برای موسسات خیریه میباشد .

شما هم حتما تابحال تبلیغات وب سایت های خیریه را دیده اید این تبلیغات قالبا مربوط به یک وب سایت خاص است .این در حالی است در کشور عزیزمان تعداد بیشماری موسسات خیریه وجود دارند که یا به سبب عدم توانایی مالی و یا به دلیل عدم وجود منابع لازم برای مدیریت یک سایت تا بحال امکان ایجاد وب سایت های اینترنتی جهت جمع آوری کمک های مردمی را نداشته اند . بسیاری از این مراکز کمک های داوطلبانه را با رویی گشاده میپذیرند و با بودجه های خود جوش مردمی اداره میشوند .لذا ما نیز تصمیم گرفته ایم سهم خود را به روشی که بر آن تسلط داریم ادا کنیم اما در این راه نیازمند یاری شما هستیم .

شرکت داده پردازی آرون اولین شرکتی است که با در اختیار گذاردن امکانات خود جهت کمک به اجرای این طرح اعلام آمادگی نموده است و ما نیز همچنان بدنبال جذب کمک های بیشتر در این زمینه هستیم .

روش اجرای طرح :

بزودی بسته فروشگاهی از طرف جومینا منتشر خواهد شد که دارای امکانات منحصر بفردی خواهد بود این بسته قسمت مطالب جوملا را تبدیل به فروشگاه خواهد نمود بدیت ترتیب 1- کار با این بسته بسیار آسان خواهد بود 2- سرعت سایت به دلیل استفاده از کامپوننت ها کاهش نخواهد یافت . 3- تمامی ماژول هایی که برای جوملا بکار میرود روی این کامپوننت کار خواهد نمود .این سیستم متصل به شبکه بانکی کشور میباشد و در نوع خود بی نظیر میباشد. بومی سازی این سیستم فروشگاهی توسط شرکت داده پردازی آرون انجام شده و برایگان در اختیار جومینا قرار داده شده است .

شما میتوانید با مقایسه سیستم های مشابه فروشگاهی با این سیستم قیمت تقریبی آن را حدش بزنید . اما گروه ما تصمیم گرفت که این بسته که در حقیقت یک سایت کامل را برایگان منتشر نماید .منتها در ازای دریافت هدیه ای از کاربری که این بسته را دانلود مینماید این هدیه میتوان بین 1000 تومان تا هرچقدر که کاربر تمایل دارد باشد تمامی این هدایا در یک حساب جمع خواهد شد و هر هفته بیلان حساب به اطلاع همگان خواهد رسید . کل پول دریافتی از این طریق صرف خرید فضا و دامنه برای مراکز خیریه خواهد شد که گزارش آن هم به اطلاع همگان خواهد رسید.

در همین زمان ما هم اقدام به طراحی بسته آماده وب سایت برای مراکز خیری خواهیم نمود و به محض رسیدن موجودی حساب به حدی که بتوان کار را شروع نمود فضا خرداری خواهد شد . بسته خیریه را برای عموم منتشر نخواهیم نمود . چرا که نمیخواهیم اتفاقی که برای سایر بسته های جومینا از جمله بسته افتاد بیافتد و عده ای سودجو یک بسته کاملا رایگان را که به معلمان کشورمان هدیه شده بود بفروشند . لذا ما به دنبال این مراکز خواهیم رفت و تک تک آن ها را مجهز به سایت اینترنتی خواهیم نمود . برای ما این کار راحتی خواهد بود چرا که بسته آماده را خواهیم داشت اما در اینجا یک مشکلی بوجود خواهد آمد و آن عدم توانایی این مراکز در مدیریت سایت هایشان است . برای این قسمت فکر کردیم عده ای داوطلب جذب کنیم که هرکدام مدیریت یک یا 2 سایت را بر عهده گیرند . این مدیریت وقتی از شما نخواهد گرفت مضافا بر اینکه باور من بر این است که این زحمت یکی از لذت بخش ترین زحمت هاست اگر من و شما باعث بشیم بر لب یک بچه یتیم و محروم تنها یک لبخند بشینه برای من کافی است و خدا را شاکر خواهم بود .اولیت ما با مراکزی است که دارای مجوز هستند .

دوستان برای ما و شرکت آرون خیلی راحت تر بود که این بسته فروشگاهی را برای فروش میگذاشتیم و منافع حاصل از آن را وقف خیریه مینمودیم اما هر دو طرف تمایل داشتند که باعث تغییر شوند و تنها به کمک مالی قناعت نکنند. اگر راه اهدا هدایا از جمله هدایای مالی را به خیریه ها از طریق اینترنت باز کنیم خواهید دید که این مراکز بزودی دریافتی زیادی از طریق اینترنت خواهند داشت که در ثواب آن همه ما هم شریک هستیم . اصلا به ثواب کاری ندارم واقعا احساس خوبی ندارد ؟ واقعا لذت بخش نیست که شما در فرآیندی شریک بوده اید که منجر به ایجاد شبکه ای گسترده از حمایتهای مردمی برای اهداف انسان دوستانه شده است؟

آنچه ما از شما تمنا داریم :

1- بسته فروشگاهی بزودی رایگان منتشر خواهد شد . این بدان معنا است که شما میتوانید آن را دانلود نمایید اما در صورت دانلود دینی بر عهده شما خواهد بود . این دین بین 1000تومان تا هرچقدر که خودتان دوست دارید خواهد بود . اگر نمیخواهید دینی هم داشته باشید به آسانی بسته را دانلود ننمایید .

2- ما نیاز مند حمایت وب سایت های شما از این طرح هستیم این حمایت میتواند از طریق قرار دادن لوگوی این طرح در وب سایتتان باشد بزودی وب سایتی آماده خواهد شد که مسئول برگذاری این طرح خواهد بود و کاملا مستقل اداره خواهد شد تمامی شرکت های حامی این طرح در این وب سایت فهرست خواهند شد

3- از همه مهمتر ما نیازمند کسانی هستیم که داوطلب مدیریت این وب سایت ها باشند . هر مدیر خود با خیریه در ارتباط خواهد بود و ما تنها بسته را نصب خواهیم نمود و فضا و دامنه را تنظیم خواهیم نمود

4- برایمان دعا کنید که بتوانیم این کار را انجام دهیم

ارادتمند

امیررضا تهرانی از طرف تمام مدیران جومینا

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام و درود

این طرح بسیار عالی است.من به نوبه خودم هرکمکی از دستم بربیاد انجام میدهم و از دوستان هم میخوام همگی در این طرح همکاری کنند.

امیدوارم همه برای اینکار اعلام آمادگی کنند.

:thankyou:

لینک به ارسال

سلام امیر جان خیلی کار بزرگی خواهید کرد اجرتون با خدا

اگه قبول کنید ما هم توی جمع تون باشم چه از نظر مالی یا چیزی دیگر ما هستیم

لینک به ارسال

امیر جان من هم به نوبه خودم از جان و دل از این طرح حمایت می کنم و تمامی تلاشم رو در جهت معرفی این طرح به دیگر دوستان انجام میدم

لینک به ارسال

يه طرح جومينايي ديگه....

بسيار عالي من هم اعلام امادگي ميكنم ؛ خوشحال ميشم بتونم تو اين زمينه كاري انجام بدم

لینک به ارسال

سلام

با تشکر از تمامی دوستانی که این ایده را دادند و در پی اجرای این طرح هستند.

برای همکاری ما در خدمتیم :thankyou:

لینک به ارسال

با سلام و تشکر از تمامی دوستان و همراهان همیشگی جومینا

در پی بهبود و بررسی این طرح هستیم تا هرچه سریعتر به هدف برسیم.

این طرح در بخش مدیران یک هفته هست که بررسی می شد و انشاالله در آینده ای بسیار نزدیک امیدوارم هستیم که این طرح با حمایتهای شما عملی گردد.

لینک به ارسال

تبريك ميگم و اميدوارم كه ساير دوستان هم در اين طرح شركت كنند و در اين امر زيبا سهيم باشند

لینک به ارسال

سلام

همین مرام و معرفت دوستان هست که باعث شده همیشه از فعالیت دراین انجمن لذت ببرم

اگه دوستان لایق بدونن هر کاری از دست من هم بر بیاد در خدمتم

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام به جومینایی های خوش فکر و دلسوز

از اجرای این طرح به شدت خوشحالم

من خودم با اینکه ساکن مشهد هستم مدتی برای یه انجمن خیریه کودکان یتیم در قم یه سایت با جوملا زده بودم اما خوب امکاناتش به درد نمیخورد و بعد از مدتی اونو کنار گذاشتیم اگه این بسته ای که شما میگید آماده بشه من با کمال میل مدیریتش رو برای اون موسسه خیریه انجام میدم و کمکشون میکنم تا بتونند به خوبی از این سایت استفاده کنند.

خوشحال میشم منو با خبر کنید وقتی کار آماده شد

عباس پورفرخی

Pfarokh@yahoo.com

انجمن تکفل و سرپرستی ایتام قم

لینک به ارسال

اول یه خدا قوت به همه دوستان بگم

منم به نوبه خودم هر کمکی از دستم بر بیاد کوتاهی نخواهم کرد .

ان شا الله که دوستان دیگر هم داوطلب بشن و این کار کاملا رونق پیدا کنه

یاعلی

لینک به ارسال

سلام و عرض تبریک و شکر خداوند متعال که همچین توفیقی نصیب بچه های گل جومینا شده.

از همه دوستانی که اعلام آمادگی کردند و خواهند نمود(!) صمیمانه تشکر میکنم.

و یه خسته نباشید به مدیران محترم جومینا و شرکت آرون.

منم با کمال میل حاضرم تا آخرین حد توانم کمک کنم.

یا علی

لینک به ارسال

سلام و درود به همه جومینایی های عزیز

امروز که لوگوی کمک رو تو قسمت دانلود دیدم یه سرکی کشیدم ببینم جریان چیه

چون فکر میکردم با کلیک وصل میشم به شبکه شتاب یا یه همچین چیزی

برام جالب بود که این طرح از طرف جومینا داره اجرا میشه

منم به عنوان یه عضو از ایم خانواده چون جومینا برای من هم منفعت مالی داشته

و تقریبا در چند ماه گذشته حدود 5-6 تا سایت رو با امکانات جومینا تحویل مشتری دادم

من هم تا جایی که بتوانم در این طرح مشارکت میکنم

به عنوان یه عضو در شهر اصفهان جهت مراجعه با مراکز خیریه یا هر کاری در این زمینه

جهت رسیدگی به سایتهای مراکز و همکاری در مدیریت سایتها

جهت قرار دادن لوگوی مخصوص این طرح در سایتها

میتونم سایتهایی رو که برای طراحی می گیرم به شرط قرار دادن این لوگی تخفیف بهشون بدم یا ....

خلاصه طرح خیلی خوبیه

دم همه دوستان هم گرم مخلص همشون هم هستیم

ما هستیم

لینک به ارسال

سلام به همه ی دوستان جومینایی

خیلی خوشحال شدم بابت این خبر

من چند سالی هست که با خیریه های مختلف ارتباط دارم و همیشه به خاطر اینکه تو محیط اینترنت باید تنها خیریه .... تبلیغ میشد یکمی ناراحت بودم . چون خیریه ها و گروه هایی رو میدیدم که به محروم ترین روستاهای کشور می رفتند و اونجا به صورت مستقیم کمک می کردن و ... (البته نمی خوام ارزش کار خیریه مذکور رو پایین بیارم)

نکته ای که باید متذکر بشم اینه که قبل از اینکه کار رو شروع کنید حتما یه اساس نامه (یا هر اسم دیگه ای) بنویسید و اولویت ها و مواردی رو که باعث حمایت جومینا ازشون میشه رو مشخص کنید .

در کل من هم چه از لحاظ کمک در زمینه ی آشنایی با خیریه ها کشور و چه از لحاظ بحث های طراحی و مدیریت وب سایت اعلام آمادگی می کنم (البته از اواخر ماه بهمن)

در کل امیدوارم که این طرح بسیار نورانی هر چه سریعتر شروع بشه

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام اولا از تمام دوستان ممنون .

اظهار لطفا شما مسئولیت ما را سنگین تر میکنه .

من برای یه 4 تا 5 روزی نیستم بعدش که بیام طرح را جدی میکنیم . از دوستانم گرافیک کار خواهش میکنم اگر برای لوگو و بنر طرحی دارند پیشنهاد بدند .

دوستان هر کس هر خیریه ای که میخواد مدیر سایتش باشه فعلا انتخاب کنه تا اعلام بشه

منتها خیریه ها باید این شرایط را داشته باشند :

ترجیحا برای بچه ها باشند

به هیج وجه دولتی نباشند ( نباید بودجه دولتی داشته باشند )

حتما باید دارای مجوز باشند ( قبل از نصب سایت باید مجوزشون را اسکن بگیرند و نشون بدن )

خیریه هایی که مساجد تاسیس کرده اند در درجه دوم اهمیت هستند ( به دلیل اینکه این دسته از خیریه ها بیشتر به منابع مردمی دسترسی دارند خلاصه هر چی مستقل و محروم تر بهتر)

خیریه های شرکتی هم پذیرفته نمیشوند ( به دلیل اینکه شرکت ها با تاسیس خیریه از مالیات فرار میکنند و ممکنه خیریشون واقعی نباشه مگر اینکه فعالیت هاشون را اثبات کنند )

دوستان بسته ای که میخواهیم برای خیریه ها درست کنیم بسیار ارزشمند خواهد بود به همین دلیل حتما باید قبلش خود شما از فعالیت خیریه مطمئن بشید . دینش گردن خودتون

دوستان پیشنهاد بدین بزارین طرح کمی پخته تر بشه و اگر براتون ممکنه خبرش را درسایت هاتون اعلام کنید البته اسمی از جومینا نبرین تا سایت مستقلش درست بشه نمیخوام طرح جنبه تبلیغی داشته باشه یه سایت جدا براش میزنیم که نامی از جومینا و ... درش نباشه اما حامیان طرح را لوگوش را درش میزنیم

باز هم اگر پیشنهادی دارید حتما بگید مثلا سئوالاتی که ممکنه داشته باشین و ...

لطفا با دید بدبینی به طرح نگاه کنین از خودمون موارد سئوال برانگیز را بشنویم و براش راه حل پیدا کنیم بهتره تا از دیگران

ارادت

لینک به ارسال

[align=center]سلام

من این طرح رو خیلی می پسندم علاوه بر رضایت خدا ، انسان پسندانه هم هست

و یه خواهش یا پیشنهاد اینکه

یه لوگوی کوچک تر واسش طراحی کنید تا وقتی میخوام بگذارم در سایتم ، از اونجایی که قالب سایتم چون حرفه ای نیست و موقعیت کم داره و محدود هستم ؛ قالب سایتم بهم نخوره

اگه میشه چند لوگو در اندازه های مختلف طراحی کنید

مرسی

به امید جهانی شدن این طرح

[/align]

:heart::heart::heart:

لینک به ارسال

خوب این یک کار خیلی خوبه اما من یک پیشنهاد داشتم تعداد لوگوهای بیشتری طراحی شوند(عمودی و افقی) و خوب فلش و یا حداقلgif باشه تاثیرش بیشتره(اما هماهنگی همه ی سایتها با هم خیلی مهمه)

لینک به ارسال

طرح جالبی هست فقط برای تبلیغ بهتر این طرح باید لوگوهای کوچکتر و حرفه ای تر طراحی بشه تا بشه ازش تو موقعیتهای مختلف انواع قالبها استفاده کرد

این طور که فهمیدم افراد علاقه مند خودشون باید موسسه خیریه رو پیدا کنن درسته؟

لینک به ارسال

آخه هنوز لوگو طراحی نشده که

لوگوها را طراحی میکنیم . والله من گرافیک صفرم سجاد هم اینقدر کار سرش ریخته که اصلا نمیتونم بهش بگم طرح بزنه منتظرم یکم سرش خلوت بشه ازش خواهش رو لوگو ها کار کنه حتما چندین لوگو آماده میشه

این طور که فهمیدم افراد علاقه مند خودشون باید موسسه خیریه رو پیدا کنن درسته؟

بله اگر جایی را خودتون بشناسید بهتره اما من هم میرم بهزیستی لیست خیریه ها را میگیرم و اعلام میکنم هر کس هم بنا به موقعیت جغرافیایی که داره میتونه مسئولین یکی را به عهده بگیره . من هم بستش را طوری درست میکنم که کار مدیر سایت را راحت کنه

لینک به ارسال

سلام و درود

بد نیست دوستانی که در زمینه گرافیک مهارت دارند در این زمینه نیز کمک کنند.کمک در تمامی زمینه ها باید باشه.

البته قبل از اون باید هماهنگ باشن تا لوگوها طبق طرح های مد نظر طراحی بشه و بد نیست در این مورد هم هماهنگی صورت بگیرد و لوگوهای طراحی شده برای تایید برای جناب تهرانی ارسال شوند.

لینک به ارسال

آقا لوگو ها را همینجا ارسال کنید که همه با هم نظر بدیم یک مشکلی هم که الان موجوده اسم طرحه که خیلی بلنده که باید یک اسم کوتاه براش انتخاب کنیم

لینک به ارسال

با تشکر از همه دوستان

من کوچکتر از آنم که در جمع شما و در برابر طرح آقای تهرانی اظهار نظر کنم ولی چند مطلب بود که می خواستم عرض کنم .

بنده کارم گرافیک است و کارهای تبلیغاتی انجام می دهم . در این چند سالی که به این شغل مشغولم متأسفانه مشتریانی داشته ام که جزو مراکز خیریه ای بوده اند که به فکر منافع شخصی بودند .

ببینید این خیّر نماها با تأسیس مرکز خیریه و یا مرتبط شدن مرکز خیریه شان به نهادهای دیگر قصد ایجاد درآمد و یا گرفتن امتیازاتی برای خود را داشتند که من را دلزده کرده است .

من هم برای آن کودکی که نان شب ندارد بخورد اشک می ریزم ولی آیا آن خیریه ای که قرار است به آن خدمات بدهید واقعاً درآمد این کار را به آن کودک می دهد ؟؟!!

پیشنهاد می کنم :

- در ابتدای کار یک جمع تشکیل بشود برای تشخیص صحت و درستی مراکز خیریه

- در ادامه کسانی که مدیریت سایت ها را به عهده می گیرند وظیفه دیگری هم به عهده بگیرند و آن اینکه در طول مدت مدیریتشان بر سایت های خیریه فعالیت آنها را تحت نظر داشته باشند .

- مطلب دیگر اینکه اگر برای هر مرکز خیریه قرار است یک دامنه ثبت شود همانطور که مستحضر هستید اگر پسوند ir که سایتهای ایرانی قرار است همه از آن استفاده کنند، استفاده شود ؛ سایت نیک یک برگه گواهی از خیریه درخواست می کند که خیریه تأیید کند این سایت برای آنها ساخته می شود و اگر زمانی مشخص شد که آن خیریه به درستی کارش را انجام نداده و یا روال نادرستی را پیش گرفته شما نمی توانید دامنه را لغو کنید و یا تغییری در آن دهید زیرا آن خیریه این امکان را دارد که از دست شما شکایت کند . که برای این قضیه هم فکری باید کرد.

- برای طراحی لوگو ها به نظر من چند مطلب را در نظر بگیرید :

می توان یک لوگوی واحد برای این طرح در نظر گرفت و تمامی خیریه ها از آن استفاده کنند اینطوری همه می دانند که خیریه هایی که این لوگو را دارند تحت پوشش کدام سایت دارند فعالیت می کنند .

و نیز می توان برای هر خیریه یک لوگو با آرم و مشخصات خودش درنظر گرفت.

در هر صورت در ابتدای کار باید طرح کلی و سایز و مشخصات دقیق لوگو ها تعیین شود تا در هنگام اجرای کار دوباره کاری نشود .

نام و لوگو اولین چیزی است که مخاطب را مجذوب خود می کند و همانطور که می دانید اولین چیزی است که باعث کنجکاوی و یا تحریک مخاطب می شود . باید نامی در نظر گرفته شود که کلیت طرح را مختصر در یک یا دو یا سه کلمه برساند تا بار معنایی طرح برای مخاطب قابل هضم گردد .

و باز همانطور که می دانید لوگو ( متنی که مشکل گشته ) و آرم ( طرح مفهومی ) در نظر گرفته شده باید با هم تطابق داشته باشند .

پیشنهاد دیگرم این است که این کار یک ماه یا یک سال به طول بیانجامد ولی دارای برنامه ریزی دقیق و یک تیم توجیه شده باشد . یعنی اگر شده هفته ای یک یا دو بار اعضایی که قرار است به صورت تیمی این کار را جلو ببرند با هم در یک ساعت مشخص به صورت مجازی جمع شوند و ایده و راهکارهایشان را بیان کنند . اگر کار بطور منسجم انجام شود امید آن را می توان داشت که کاری را که شاید سالها طول بکشد تا دولت و یا پیمانکاران دولت انجام دهند همین سایت جومینا و اعضای در مدت کوتاهی انجام دهند .

درپایان عرض می کنم بنده تجربه ای در کار گرافیک دارم . و اگر دوستان بنده را لایق بدانند با کمال میل حاضرم در این راه در حد توانم کمک کنم.

با تشکر

لینک به ارسال

سلام

تمامی مواردی که مفرمایید درسته و همیشه هم امکان سوء استفاده وجود داره . اما یک نکته وجود داره که خیلی مهمه اون هم نیت شماست برای کاری که میخواهید انجام بدید .

در ابتدای کار یک جمع تشکیل بشود برای تشخیص صحت و درستی مراکز خیریه

فکر نمیکنم عملی باشه . بالاخره ما باید یک استانداردی داشته باشیم که بتونیم یک مرکز خیریه را قبول کنیم . من در پست بالا چند مورد را که به ذهنم رسید نوشتم حالا ارگ شما چیز دیگری به ذهنتوم میرسه کامل کنید .

در ادامه کسانی که مدیریت سایت ها را به عهده می گیرند وظیفه دیگری هم به عهده بگیرند و آن اینکه در طول مدت مدیریتشان بر سایت های خیریه فعالیت آنها را تحت نظر داشته باشند .

100 درصد درسته و بسیار هم خوبه .

مطلب دیگر اینکه اگر برای هر مرکز خیریه قرار است یک دامنه ثبت شود همانطور که مستحضر هستید اگر پسوند ir که سایتهای ایرانی قرار است همه از آن استفاده کنند، استفاده شود ؛ سایت نیک یک برگه گواهی از خیریه درخواست می کند که خیریه تأیید کند این سایت برای آنها ساخته می شود و اگر زمانی مشخص شد که آن خیریه به درستی کارش را انجام نداده و یا روال نادرستی را پیش گرفته شما نمی توانید دامنه را لغو کنید و یا تغییری در آن دهید زیرا آن خیریه این امکان را دارد که از دست شما شکایت کند . که برای این قضیه هم فکری باید کرد.

خیر همه دامنه ها را من در پنل خودم ثبت میکنم . اما مهم تر از دامنه اینه که سرور دست خودمون میمونه و همچنین مدیریت سایت دست باز هم خودمون مونه

می توان یک لوگوی واحد برای این طرح در نظر گرفت و تمامی خیریه ها از آن استفاده کنند اینطوری همه می دانند که خیریه هایی که این لوگو را دارند تحت پوشش کدام سایت دارند فعالیت می کنند .

خیلی خوبه ! به شزطی که سایتش مستقل باشه مثلا جومینا نباشه یه سایت کاملا جدا داشته باشه

و نیز می توان برای هر خیریه یک لوگو با آرم و مشخصات خودش درنظر گرفت.

فکر کنم اکثر خیریه ها خودشون لوگو دارند ؟ ندارند؟ من که با یکی تو تاشون کار کینم لوگو دارند .

درپایان عرض می کنم بنده تجربه ای در کار گرافیک دارم . و اگر دوستان بنده را لایق بدانند با کمال میل حاضرم در این راه در حد توانم کمک کنم.

شما آقایی برادر ! این طرح رئیس و مئوس نداره هر کاری از دستت بر میاد انجام بده خیلی هم ممنونت میشیم . من قبلا گفته ام فردا دارم میرم احتمالا یه چند روزی نیستم برگردم کل کار را کامل تدوین میکنیم این پست تنها برای اینه که بگیم همچین طرحی میخواد انجام بشه که قبل از اجرا دوستان خوبی مثل شما نظر بدن ساختار کلیش کامل بشه تا بتونیم اجراش کنیم

ارادت

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...