رفتن به مطلب
مصطفی صفرعلی

آموزش محدود کردن دسترسی نویسنده ها و کاربران به مجموعه ها برای ارسال مطالب

پست های پیشنهاد شده

با سلام
در ابتدا فرا رسیدن عید سعید غدیر خم رو به همه مسلمین و شیعیان جهان ، علی الخصوص جومینــــــایی های عزیز تبریک و تهنیت عرض میکنم

همانطور که از قبل قولش را داده بودم امروز این آموزش رو به عنوان عیدی این روز خجسته منتشر کردم

خیلی از مدیران سایتها سوالاتی را مطرح میکنند که :
چطور میتوانم به نویسنده ام فقط دسترسی به یک مجموعه را بدهم ؟
چطور میتوانم به نویسنده ام فقط دسترسی به چند مجموعه خاص را بدهم ؟
چطور میتوانم به نویسنده ام این اجازه را ندم که در مجموعه کاربری دیگر یا کل کاربران مطلبی رو ارسال کند ؟
چطور میتوانم به نویسنده این اجازه را بدم که بتونه خودش مطلبی رو بدون تایید مدیر منتشر کنه ؟
چطور میتوانم به نویسنده ام این اجازه را بدم که بتونه فقط مطلب خودش رو ویرایش کنه ؟
چطور میتوانم به نویسنده اجازه حذف مطلب را بدم ؟
چطور میتوانم کاربرانم را گروه بندی کنم بطوریکه هر گروه که متشکل از چند کاربر میباشند فقط به یک یا چند مجموعه خاص مطالبشون رو ارسال کنند ؟
و بسیاری از سوالات دیگر ...

پاسخ این سوالات و سوالات دیگر را همگی در این آموزش فرا خواهید گرفت
در این آموزش من برای کاربران دسترسی با شرایط خاصی را در نظر گرفتم و بحث را با مثال این شرایط پیش بردم
شما نیز اگر متوجه اصل قضیه شوید میتوانید به راحتی آب خوردن هر نوع سطح دسترسی را ایجاد کنید
این آموزش جامع بصورت تصویری در قالب یک فایل PDF که شامل 17 صفحه است را تقدیم همه دوستان گل جومینــــــایی میکنم

استفاده از این آموزش در سایر سایتها و وبلاگها ، بدون هیچ دخل و تصرفی ، فقط با ذکر نام نویسنده و همچنین لینک انجمن جومینــــــا بلامانع میباشد

لینک دانلود آموزش از سرور جومینــــــا برای جوملا 2.5

Password : www.joomina.ir

:excl:  پس از مطالعه فایل آموزشی ، پست شماره 14 همین تاپیک را هم جهت تکمیل آموزش مطالعه فرمایید

موفق و پیروز باشید
یا حق

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

سپاس از آموزش عالیتون. جوملا 1.5 رو چیکار کنیم؟

این مشکلیه که خیلیا دارن

با احترام

لینک به ارسال

با سلام

خواهش میکنم

البته همانطور که خودتون هم در آموزش دیدید توضیحات تماما" بر اساس امکانات هسته جوملا دادم و از هیچ افزونه ای هم استفاده نشده !

والا فعلا" برای جوملا 1.5 راهی سراغ ندارم مگر آنکه افزونه ای برای این مورد باشه که من سراغ ندارم

هر چند تیم جومینــــــا تمام تلاشش بر روی جوملا 2.5 میباشد . اما با این حال اگر تونستم راهی پیدا کنم به روی چشم حتما انجام میدم

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

با تشکر از مقاله کاربردی شما . بهتر نبود از فونت زر یا میترا مشکی بدون سایه استفاده می کردید؟

لینک به ارسال

با سلام

فونتی که استفاده کردم ، فونت Tahoma میباشد که رایج ترین فونتی هستش که بین کاربران پارسی زبان استفاده میشه

در هر حال استفاده از فونت سلیقه ای میباشد و نظر شما نیز قابل احترامه ولی در کل ، مهم مفهوم و مضمون آموزشه

ممنون بابت دقت نظرتون

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

من دقیقا طبق این اموزش میرم جلو اما وقتی کاربر ساخته شده وارد میشه هیچ منویی دیده نمیشه فقط محبوب ترین اخبار و یکی دو تا چیز دیگه میاد و منوی مدیریت ایجاد مطلب جدید و این چیزا رو نداره با اینکه بارهاااااااا این کارو انجام دادم مشکل از کجا میتونه باشه؟

لینک به ارسال

سلام

اگر در مدیریت برای کاربر محدودیتی ایجاد کردید که پنهان شده حتما از تنظیمات اصلی این کار رو انجام دادید چک کنید که کاربری که می سازید به کدام بخش مرتبط می کنید. منظورم همون آقای 1 و آقای 2 و ...

از تنظیمات اصلی چک کنید ببینید مشکل از اونجا نباشه

در سطوح دسترسی هر مجموعه هم سطح دسترسی همون آقای 1 و آقای 2 و ... رو برسی کنید

ارادتمند

لینک به ارسال

من بارها چک کردم حتی گروهی که ساختم رو جزء سرپرست کل کردم ولی بازم وقتی مدیریت و سرپرستی کل رو از توی تنظیمات اصلی سایت برمیدارم هیچ کدام از گزینه ها برای کاربر نمیاد جایی از قلم نیفتاده توی اموزش؟ اخه من چند جای دیگه هم اموزش داده بودن چک کردم چیز دیگه ای اضافه تر نگفته بودن

من یک گروه ساختم و والد رو روی نویسنده قرار دادم

یک سطح دسترسی ساختم و گروه رو عضوش کردم

یک کاربر ساختم و عضو اون گروه کردم

به تنظیمات سطوح دسترسی رفتم و برای گروه ورود به سرپرستی و ایجاد و حذف و ویرایش و تغییر وضعیت رو فعال گذاشتم اما نشد بعدم یه سوال این سطح دسترسی دقیقا به چه کار می اید؟ من احساس میکنم اونجا یه اشتباه میکنم

لینک به ارسال

با سلام

ببینید بنده در پست اول هم اشاره کردم که این آموزش بر اساس یک نمونه مثال پیش برده شده و شما فقط کافیه که به اصل موضوع پی ببرید

آموزش برای اعطای دسترسی به نویسنده میباشد که در قسمت Frontend به منوی ایجاد مطلب دسترسی داشته باشد

اما اون چه که من از پست شما متوجه شدم شما قصد دارید تا به کاربر در قسمت backend (مدیریت جوملا) دسترسی بدید و گروهی هم که ایجاد کردید والد گروه نویسنده قرار دادید که فکر کنم اشکال کارتون در همین قسمته چون نویسنده بطور پیشفرض به قسمت ادمین جوملا دسترسی نداره !

شما باید هر گروهی رو که ایجاد میکنید متناسب با بخش موردنظر بصورت والد قرار بدید . اگر میخواهید کاربر به ادمین جوملا دسترسی داشته باشه باید به گروه های مربوط به این قسمت یک گروه والد اضافه کنید و شرایط لازم رو تعیین کنید

باز اگر متوجه نشدید بصورت کامل و واضح توضیح بدید که وظیفه کاربر میخواهید چی باشه تا بهتر بتونیم کمکتون کنیم

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

بنده میخام کاربر از قسمت مدیریت وارد بشه و به گزینه ارسال مطلب دسترسی داشته باشه اما مثلا نتونه کاربرها را حذف و اضافه کنه. من والد رو تقریبا روی تمام موارد زدم و برای هر کدوم کل این کار را کامل انجام دادم. نویسنده , سرپرست کل و... . اما به محض اینکه از تنظیمات کلی مدیریت و سرپرستی کل تیکش برداشته بشه کاربر وقتی وارد مدیریت جوملا میشه دیگه به ارسال مطلب هم دسترسی نداره.

لینک به ارسال

با سلام

چون میخواهید کاربر فقط به قسمت ارسال مطلب دسترسی داشته باشه و به باقی قسمتهای ادمین دسترسی نداشته باشه به این طریق انجام بدید :

1 - منوی کاربران > گروه ها > اضافه نمودن گروه جدید

در اینجا نام دلخواهی رو برای این گروه وارد کنید و برای والد از بین گروههایی که مربوط به قسمت ادمین هستند اونی رو که پایینترین سطح دسترسی رو داره مثل مدیر انتخاب کنید

2 - به سربرگ سطوح دسترسی برید و یک سطح دسترسی برای این گروه ایجاد کنید و از بین گزینه های پایین فقط اون گروهی رو که ایجاد کردید رو انتخاب کنید

3 - منوی سایت > تنظیمات کلی > سربرگ سطوح دسترسی

وارد تب گروهی که ایجاد کردید بشید و تمامی اختیارات را روی رد شده قرار بدید و دو مورد اول رو که مربوط به ورود به سایت و ادمین میشن رو مجاز قرار بدید

4 - با انجام مرحله سوم کاربر در هیچ قسمتی قادر به انجام کاری نیست ! خب حالا وارد مدیریت مطالب بشید . اون بالا روی دکمه تنظیمات کلیک کنید و به سربرگ مجوزها برید

وارد تب گروه مربوطه بشید . همانطور که میبینید تمام اختیارات رد شده اند . حال هر اجازه ای را که میخواهید به کاربر بدهید مجاز کنید

همین کار رو در صورت لزوم میتونید برای سایر بخشها نیز انجام بدید . اگر میخواهید کاربر یک اجازه را در تمامی قسمتها داشته باشه برای راحتی میتونید از قسمت تنظیمات کلی موارد موردنظرتون رو مجاز کنید

بازم اگر جایی رو نامفهوم توضیح دادم بگید تا بیشتر توضیح بدم

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

خیلی ممنون از پاسختون ولی من این کار را انجام دادم ولی قسمت 4 که قراره اعمال بشه تداخل میزنه و انجام نمیشه. نمیدونم شاید چون تو تنظیمات کلی رد شده قرار میگیره اینجا نمیشه

لینک به ارسال

با سلام

برای منم جالب بود !

دوستان این نکته را هم در کنار آموزش داشته باشید :

در چنین شرایطی میبایست تنظیم موردنظر در قسمت تنظیمات کلی مجاز باشد و بعد در سایر قسمتها در صورت تمایلتون اون بخش رو به کاربر دسترسی ندید

یعنی ابتدا در تنظیمات کلی به فرض گزینه "ایجاد" رو مجاز میکنید . خب بدین ترتیب کاربر قادر خواهد بود تا در تمام بخشهای جوملا هر چیزی رو بتونه ایجاد کنه مثل مطلب ، ماژول و ...

حالا کافیه که شما به تک تک این بخشها مراجعه کنید و به فرض مثلا میخواهید کاربر در بخش مدیریت ماژولها نتونه ماژولی رو ایجاد کنه در تنظیمات این بخش گزینه ایجاد رو رد شده کنید و همین را در صورت لزوم برای سایر بخشها نیز اعمال کنید

به عبارت دیگر اگر تنظیمی در تنظیمات کلی رد شده باشه در سایر بخشها قابل مجاز شدن نیست ! اما بر عکس این حالت صادق میباشد

مشکل این دوستمون تلنگری شد تا باعث شه یه مورد جدید هم کشف کنم !

اگه یادتون باشه آقای تهرانی مدتی پیش آموزشی رو در سایت جومینــــــا قرار دادند که میتونستید به کمک اون منوهای بخش سرپرستی رو مثلا برای مشتری نمایش ندید که با ویرایش در کدهای هسته اینکار انجام پذیر بود

ولی الان متوجه شدم خود جوملا اینکار رو به راحتی انجام میده ! چطوری ؟

این تصویر رو ببینید :

download.php?imgf=13556949481.png

در بین گزینه ها ، گزینه ای داریم به نام مدیریت

نکته : اگر میخواهید به کاربر در بخش ادمین دسترسی بدید حتما" این گزینه را در قسمت تنظیمات کلی مجاز کنید !

خب کار این گزینه چیه ؟

اگر این گزینه در هر بخشی که فعال باشه کاربر لینک و یا منوی مربوط به آن بخش بهش نمایش داده میشه

پس من اگر بخوام مشتری مدیریت ماژولها رو نبینه کافیه در قسمت تنظیمات گزینه مدیریت رو ردشده کنم

در اینصورت نه تنها منوی مدیریت ماژولها در منوی افزونه ها نمایش داده نمیشه بلکه حتی کاربر با لینک مستقیم هم دسترسی نخواهد داشت و در صورت چنین کاری پیغامی ظاهر خواهد شد مبنی بر اینکه شما به این قسمت دسترسی ندارید !

خدا میدونه که دیگه چه رازهایی تو این جوملا نهفته است !

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

واقعا عجیبه من این کار رو هم کردم ولی بازم نشد, مثلا میرم توی مجوزهای منو و غیرفعال میکنم برای کاربر ولی در کمال تعجب وقتی کاربر لوگین میکنه کاملا دسترسی داره!!!!!!!!!! در ستون انتخاب تنظیمات جدید روی رد شده قرار گرفته ولی روی ستون بعد یعنی تنظیمات روی مجاز مونده!! میشه یکی از اساتید خودش تست کنه و ببینه واقعا راهی نداره یا من دارم اشتباهی میکنم!!!

لینک به ارسال

با سلام

دوست گلم ، شما هر تغییری میدید باید یکبار تغییرات رو ذخیره کنید تا تغییرات روی ستون دوم اعمال شوند

اگر باز هم مشکلی بود اطلاعات ورود به ادمین جوملاتون رو برام پ.خ کنید در خدمتتون خواهم بود

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

من سیو کردم , من این کارو دارم رو ومپ انجام میدم چون اونجاییکه قراره اعمال بشه یه سایت داخل شبکه ایه ولی خیلی بهش ور رفتم امکان داره یه بار یه نفر این کارو انجام بده ببینه واقعا جواب میده؟!!!؟؟؟

من توی تنظیمات کلی مجاز کردم و مثلا میرم توی دسترسی منو و روی حالت رد شده قرار میدم به این صورت در میادx31usfjsa8lc72iwwm0g.png

من فکر میکنم چون توی تنظیمات سراسری روی مجاز قرار گرفته بدین صورت در میاد یا چی؟

لینک به ارسال

با سلام

وقتی در ستون دوم نام سرپرست کل ظاهر میشه یعنی اینکه شما دارید به کاربر دسترسی تمام و کمال مثل یک سوپر ادمین اعطا میکنید

در تنظیمات کلی شما گزینه سرپرست را روی ردشده قرار دهید و ذخیره کنید . یه تستی رو انجام بدید

من قبل از اینکه پست شماره 14 رو بزنم این موردی رو که شما قصد دارید انجام بدید رو تست کردم

یه کم با دقت بیشتری انجام بدید موفق خواهید شد

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

اوووووووووووف خیلی ممنوووووون بالاخره شد انگار فقط باید هر کامپوننت مثلا تک تک رفت دسترسی ها رو محدود کرد چون یه گزینه کلی نداره. بعدم یه سوال دیگه این راه یه مقدار غیراستاندارد نیست؟

لینک به ارسال

با سلام

دلیل غیر استاندارد بودنش رو قبلا هم عرض کردم . به خاطر اینه که اگر گزینه ای در تنظیمات کلی ردشده باشه در دیگر قسمتها نمیتوان آنرا مجاز کرد

شاید اگر این مشکل هم حل بشه تا حدود زیادی این مشکلات کمتر یشه

به آینده درخشان جوملا امیدوار باشید :shy:

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام و تشکر از آموزش کاربردیتون

اما 3تا سوال:

1- برای اینکه مطالب ارسالی توسط آقای 1و2 و 3 رو به تائید مدیر برسونم باید چه تنظیماتی رو اعمال کنم؟

2- بعد از تنظیم مورد 1، تایئد مطلب باید توسط کدام سطح دسترسی انجام بشه؟

3-چطور میتونم برای بخش مدیریت رسانه ها هم سطح دسترس ایجاد کنم؟ (بطوری که مثلا آقای1 زمانی که میخواد عکسی در مطلبی اضافه کنه، فقط فلدر عکس های تعریف شده برای مجموعۀ خودش رو ببینه)

ممنون از زمانی که میذارید

لینک به ارسال

با سلام

برای مورد اول ، در قسمت تنظیمات کلی و در تب سطوح دسترسی ، برای گروه موردنظرتون فقط قسمتهای ورود به سایت و ایجاد رو مجاز کنید و الباقی رو غیرمجاز کنید

برای مورد دوم ، اگر میخواهید کاربر از قسمت کاربری سایت مطلب رو تایید کنه ، گزینه های ورود به قسمت سرپرستی ، دسترسی حالت بسته بودن سایت ، سرپرست کل و مدیریت را غیرمجاز کنید و الباقی موارد رو مجاز کنید

برای مورد سوم ، بهترین راه ایجاد یک آپلودسنتر هستش مثل اسکریپت کلیجا یا اعطای دسترسی از طریق FTP به هاست

موفق و پیروز باشید
یا حق

لینک به ارسال

با عرض سلام خسته نباشید تقاضای عاجزانه دارم درمورد ایجاد یک مطلب مفصل بصورت شکل توضیح بدید بشرطی که مطلب ایجاد شده تو صفحه اول سایت نمایش داده بشه بنده مطلب جدید ایجاد میکنم اما به هیچ عنوان و به هیچ وجه نمایش داده نمیشه

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، این قسمت بخش آموزش میباشد

لطفا" قوانین ارسال پست را مطالعه فرمایید!

سوالتون رو در بخش مشکلات مطرح کنید در خدمتتون خواهیم بود

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

دلیل غیر استاندارد بودنش رو قبلا هم عرض کردم . به خاطر اینه که اگر گزینه ای در تنظیمات کلی ردشده باشه در دیگر قسمتها نمیتوان آنرا مجاز کرد

شاید اگر این مشکل هم حل بشه تا حدود زیادی این مشکلات کمتر یشه

به آینده درخشان جوملا امیدوار باشید :shy:

موفق و پیروز باشید

یا حق

سلام

آقای صفر علی توی کا2 امکان این کاری که گفتین نیست

چون ویرایش مجموعه اش مثل ویرایش هسته جوملا نیست

خب حالا تکلیف من که از کا2 استفاده می کنم چیه؟

ممنون میشم جواب بدید چون بدجوری بهش نیاز دارم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...