رفتن به مطلب
مصطفی صفرعلی

آموزش محدود کردن دسترسی نویسنده ها و کاربران به مجموعه ها برای ارسال مطالب

پست های پیشنهاد شده

با سلام

مبنای این آموزش بر اساس استفاده از امکانات هسته جوملا میباشد

اما در k2 برای محدود کردن دسترسی به مجموعه ها کافیست در تب گروه های کاربری یک گروه جدید ایجاد کنید و در تنظیمات آن تعیین کنید که این گروه به کدام مجموعه برای ارسال مطلب دسترسی داشته باشد

بعد از ایجاد گروه به تب کاربران بروید و کاربر موردنظرتون رو ویرایش کنید و در فیلد "گروه کاربری K2" گروهی را که ایجاد کردید به کاربر تخصیص دهید

حال یک منو از نوع "فرم ویرایش آیتمها" ایجاد کنید و بدون تغییر در تنظیمات آن میتوانید آن را برای سطح دسترسی نویسنده ایجاد کنید

کاربر به هنگام ارسال مطلب تمام مجموعه ها را میتواند ببیند اما برای انتخاب فقط همونی رو که براش تعیین کردید قادر به انتخابش خواهد بود

اینکه نویسنده بتونه مطلبی رو ویرایش کنه یا حذف کنه و یا انتشار بده و ... و یا برعکس ، این موارد را در قسمت تنظیمات کلی برای گروه مربوطه لحاظ کنید

موفق و پیروز باشید
یا حق

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

برای منم جالب بود !

دوستان این نکته را هم در کنار آموزش داشته باشید :

در چنین شرایطی میبایست تنظیم موردنظر در قسمت تنظیمات کلی مجاز باشد و بعد در سایر قسمتها در صورت تمایلتون اون بخش رو به کاربر دسترسی ندید

یعنی ابتدا در تنظیمات کلی به فرض گزینه "ایجاد" رو مجاز میکنید . خب بدین ترتیب کاربر قادر خواهد بود تا در تمام بخشهای جوملا هر چیزی رو بتونه ایجاد کنه مثل مطلب ، ماژول و ...

حالا کافیه که شما به تک تک این بخشها مراجعه کنید و به فرض مثلا میخواهید کاربر در بخش مدیریت ماژولها نتونه ماژولی رو ایجاد کنه در تنظیمات این بخش گزینه ایجاد رو رد شده کنید و همین را در صورت لزوم برای سایر بخشها نیز اعمال کنید

به عبارت دیگر اگر تنظیمی در تنظیمات کلی رد شده باشه در سایر بخشها قابل مجاز شدن نیست ! اما بر عکس این حالت صادق میباشد

مشکل این دوستمون تلنگری شد تا باعث شه یه مورد جدید هم کشف کنم !

اگه یادتون باشه آقای تهرانی مدتی پیش آموزشی رو در سایت جومینــــــا قرار دادند که میتونستید به کمک اون منوهای بخش سرپرستی رو مثلا برای مشتری نمایش ندید که با ویرایش در کدهای هسته اینکار انجام پذیر بود

ولی الان متوجه شدم خود جوملا اینکار رو به راحتی انجام میده ! چطوری ؟

این تصویر رو ببینید :

http://www.jmdownload.ir/download.php?imgf=13556949481.png

در بین گزینه ها ، گزینه ای داریم به نام مدیریت

نکته : اگر میخواهید به کاربر در بخش ادمین دسترسی بدید حتما" این گزینه را در قسمت تنظیمات کلی مجاز کنید !

خب کار این گزینه چیه ؟

اگر این گزینه در هر بخشی که فعال باشه کاربر لینک و یا منوی مربوط به آن بخش بهش نمایش داده میشه

پس من اگر بخوام مشتری مدیریت ماژولها رو نبینه کافیه در قسمت تنظیمات گزینه مدیریت رو ردشده کنم

در اینصورت نه تنها منوی مدیریت ماژولها در منوی افزونه ها نمایش داده نمیشه بلکه حتی کاربر با لینک مستقیم هم دسترسی نخواهد داشت و در صورت چنین کاری پیغامی ظاهر خواهد شد مبنی بر اینکه شما به این قسمت دسترسی ندارید !

خدا میدونه که دیگه چه رازهایی تو این جوملا نهفته است !

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

سلام

متاسفانه عکس قابل نمایش نیست لطفا مجدد عکس رو قرارا بدید

باتشکر

لینک به ارسال

با سلام

والا تصویرش رو در حال حاضر ندارم . نمونه تصویر مذکور رو میتونید در صفحه 4 آموزش ببینید . به غیر از اون قسمت در هر بخشی از جوملا که وارد بشید و از بالا روی دکمه تنظیمات کلیک کنید و به سربرگی که دسترسیها تنظیم میشه برید ، گزینه مدیریت رو میبینید . البته ممکنه این گزینه تو برخی نسخه های جوملا سایر تیمها به گونه ای دیگر ترجمه شده باشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

در ابتدا فرا رسیدن عید سعید غدیر خم رو به همه مسلمین و شیعیان جهان ، علی الخصوص جومینــــــایی های عزیز تبریک و تهنیت عرض میکنم

همانطور که از قبل قولش را داده بودم امروز این آموزش رو به عنوان عیدی این روز خجسته منتشر کردم

خیلی از مدیران سایتها سوالاتی را مطرح میکنند که :

چطور میتوانم به نویسنده ام فقط دسترسی به یک مجموعه را بدهم ؟

چطور میتوانم به نویسنده ام فقط دسترسی به چند مجموعه خاص را بدهم ؟

چطور میتوانم به نویسنده ام این اجازه را ندم که در مجموعه کاربری دیگر یا کل کاربران مطلبی رو ارسال کند ؟

چطور میتوانم به نویسنده این اجازه را بدم که بتونه خودش مطلبی رو بدون تایید مدیر منتشر کنه ؟

چطور میتوانم به نویسنده ام این اجازه را بدم که بتونه فقط مطلب خودش رو ویرایش کنه ؟

چطور میتوانم به نویسنده اجازه حذف مطلب را بدم ؟

چطور میتوانم کاربرانم را گروه بندی کنم بطوریکه هر گروه که متشکل از چند کاربر میباشند فقط به یک یا چند مجموعه خاص مطالبشون رو ارسال کنند ؟

و بسیاری از سوالات دیگر ...

پاسخ این سوالات و سوالات دیگر را همگی در این آموزش فرا خواهید گرفت

در این آموزش من برای کاربران دسترسی با شرایط خاصی را در نظر گرفتم و بحث را با مثال این شرایط پیش بردم

شما نیز اگر متوجه اصل قضیه شوید میتوانید به راحتی آب خوردن هر نوع سطح دسترسی را ایجاد کنید

این آموزش جامع بصورت تصویری در قالب یک فایل PDF که شامل 17 صفحه است را تقدیم همه دوستان گل جومینــــــایی میکنم

استفاده از این آموزش در سایر سایتها و وبلاگها ، بدون هیچ دخل و تصرفی ، فقط با ذکر نام نویسنده و همچنین لینک انجمن جومینــــــا بلامانع میباشد

لینک دانلود آموزش از سرور جومینــــــا برای جوملا 2.5

Password : www.joomina.ir

:excl:  پس از مطالعه فایل آموزشی ، پست شماره 14 همین تاپیک را هم جهت تکمیل آموزش مطالعه فرمایید

موفق و پیروز باشید

یا حق

خیلی عالی بود استفاده کردم

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز خسته نباشید.

قبلا هرچیزبایدتشکرکنم بابت زحماتی که دراین سایت میکشید و وقتی که برای کابران میذاریدتا مشکلاتشون و حل کنند

حقیقتش من سایتی رو باجوملا 1.5 راه اندازی کردم. هیچ مشکلی نداره فقط نمیدونم چراوقتی که مطلبی رو برای عموم آزاد میکنم اعضا نمیتونن مشاهده کنن. و وقتی که برای اعضا آزاد میکنم. عموم نمی تونن ببینن.

قسمت دومش منطقی . اما قسمت اول برام عجیبه . بخصوص ماژول ها .

آیا راهی برای حل این مشکل هست؟

لینک به ارسال

میدونم ولی خب کامپوننت هایی که استفاده میکنم در جوملای1.7 به بعد نداره.

من کامپوننت انجمن دارم با ایجاد صفحات شخصی.

همین دوتا .. مورداستفاده من قرار میگیره اگه کامپوننت هایی با این شرایط هست برام معرفی کنید تا منم جوملام وارتقا، بدم.

من میخوام که اعضای سایتم بتونن صفحات شخصی داشته باشن. با قابلیت آپلود فایل وعکس. آیا کامپوننتی با این مشخصات هست. من سیستم wallfactory رو نصب کردم در 2.5 جواب نداد . واسه همین جوملا 1.5 نصب کردم.

درجوملا1.5 ورژن 1.6.4 نصب کردم در جوملا2.5 ورژن 3.1.1 نصب کردم. که خراب بود فقط همون اولی جواب داد

الان بنظرشما من چکار کنم؟

لینک به ارسال

سلام

تشکر میکنم

مشکل بزرگی که هست اینکه این آموزش با فرض اینه که هیچ مجموعه ای نداریم و کار راحت هست

حالا ما کلی مجموعه از قبل داریم

چکار باید بکنیم ؟

لینک به ارسال

با سلام

حقیقتش من سایتی رو باجوملا 1.5 راه اندازی کردم. هیچ مشکلی نداره فقط نمیدونم چراوقتی که مطلبی رو برای عموم آزاد میکنم اعضا نمیتونن مشاهده کنن. و وقتی که برای اعضا آزاد میکنم. عموم نمی تونن ببینن.

این سوال شما مربوط به این بخش و حتی این آموزش نمیشه ، چون اینجا بخش مربوط به جوملا 2.5 هستش و آموزش هم مختص جوملا 2.5 ارائه شده

ولی بطور خلاصه ، در جوملا 1.5 تون به غیر از تنظیم دسترسی مطلب باید تنظیم دسترسی سایر موارد مثل منو ، بخش ، مجموعه و ... را هم چک کنید

من سیستم wallfactory رو نصب کردم در 2.5 جواب نداد . واسه همین جوملا 1.5 نصب کردم.
درجوملا1.5 ورژن 1.6.4 نصب کردم در جوملا2.5 ورژن 3.1.1 نصب کردم. که خراب بود فقط همون اولی جواب داد

در مورد wall factory برای نصب در جوملا 2.5 ، نسخه سازگار را نصب نکردید و برای همین به مشکل برخورد کردید . اونی که شما نصب کردید با جوملا 3 سازگاره

برای جوملا 2.5 باید از نسخه 2.3.0 استفاده کنید

سلام
تشکر میکنم
مشکل بزرگی که هست اینکه این آموزش با فرض اینه که هیچ مجموعه ای نداریم و کار راحت هست
حالا ما کلی مجموعه از قبل داریم
چکار باید بکنیم ؟

تعداد کم مجموعه ها در این آموزش برای این بود که آموزش ساده و قابل درک باشه . به هر حال این آموزش فقط برای تعداد محدودی از مجموعه ها نبوده و اگر محتوای آموزش رو به خوبی درک کنید در اینصورت قادرید برای تعداد نامحدودی از مجموعه ها هم دسترسی های مناسب را تنظیم کنید

حالا اینکه تعداد زیادی مجموعه دارید مسلما" کار قدری سخت میشه . اگر منظورتون تخصیص مجموعه ها به سطح دسترسی خاصی هست که اون رو خود جوملا براتون ساده کرده و از اون قسمت پایین مدیریت مجموعه ها به سادگی میتونید مجموعه هاتون رو انتخاب کنید و به سطح دسترسی موردنظرتون تخصیص بدید و اگر هم منظورتون اینه که در هر مجموعه تعیین کنیم که هر گروه چه نقشی در اون مجموعه داشته باشند میشه از طریق رول نویسی در دیتابیس هم اینکار رو انجام داد منتهی در دیتابیس هم به ازای هر مجموعه یک رکورد داریم و اگر نقشی که گروه هاتون برای مجموعه ها دارند یکسان باشد اونوقت در دیتابیس با استفاده از روش Copy & Paste رولها خیلی سریعتر به نتیجه میرسید . امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

اگر با رول نویسی آشنایی ندارید ، در تاپیک زیر یک آموزش مختصری رو قرار داده بودم که میتونید اون رو مطالعه کنید و با نحوه نوشتن آن آشنا شوید

http://forum.joomina.ir/topic/22371-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86

در ضمن قبل از کار با دیتابیس بک آپ فراموش نشه !!!

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام.

من یه سایت خبری دارم و میخوام مثلا آقای 1 اخبار ورزشی رو ایجاد کنه. البته در کا2

من یک گروه کاربری ایجاد کردم و کاربری رو به اون گروه اختصاص دادم. در سطح دسترسی گروه هم مجموعه ی ورزشی رو به اون گروه اختصاص دادم.

اما حال اگه اون کاربر وارد بخش مدیریت سایت بشه طبیعتا نباید بتونه در مجموعه های دیگه مطلبی بذاره. اما این کاربر در همه ی مجموعه ها میتونه مطلبی ایجاد کنم. آیا کارهایی که انجام دادم اشتباهه و یا باید تنظیمات دیگری رو هم اعمال کنم؟

همه ی این ها در کا2 میخوام انجام بشه.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

لینک به ارسال

با سلام

اگر میخواهید فقط بتونه مطلب ارسال کنه ، نیازی نیست از طریق مدیریت اینکار رو انجام بده . مطابق اونچه که در پست شماره 26 توضیح دادم انجام بدید ، کاربر میتونه با همون تنظیماتتون از بخش کاربری سایت مطالبش رو به مجموعه های مجاز ارسال کنه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

اگر میخواهید فقط بتونه مطلب ارسال کنه ، نیازی نیست از طریق مدیریت اینکار رو انجام بده . مطابق اونچه که در پست شماره 26 توضیح دادم انجام بدید ، کاربر میتونه با همون تنظیماتتون از بخش کاربری سایت مطالبش رو به مجموعه های مجاز ارسال کنه

موفق و پیروز باشید

یا حق

تشکر از پاسخ سریع

آیا این کار رو نمیتوان در بخش مدیریت انجام داد؟؟

لینک به ارسال

با سلام

والا فعلا راه حلی برای این مورد سراغ ندارم . در حال حاضر امکانات هسته جوملا یا خود K2 برای این مورد کفایت نمیکنه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

وتشکر از آموزش خوبتون

من طبق فایل آموزشی رفتم جلو و همه چی درست انجام شد ولی الان به مشکلی که خوردم اینه که کاربر ایجاد شده که فقط به یک مجموعه دسترسی داده شده وقتی که میخاد از سمت کاربر مطلب قرار بدهد باید حتما نام مجموعه را انتخاب کند درصورتیکه کامبو باکس نام مجموعه کاملا خالی هستش

باید چجوری این مشکل را برطرف کنم؟

چون از قبل خیلی مطلب دارم اصلا نمیتونم از کی2 استفاده کنم

لطفا راهنمائی بفرمائید.

باتشکر

لینک به ارسال

با سلام

یکبار دیگر با دقت بیشتری ، سطح دسترسی هاتون رو چک کنید . اگه مطابق آموزش پیش برید نباید با مشکلی مواجه بشید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

ممنون اما در جوملا این روش اصولی و میشه بگم کاربردی نیست اگر اواسط کار بخوای چنین کاری رو انجام بدی

با کی تو عالی میشه این کار رو کرد اما مشکل انتقال مطالب به جوملا رو داری

لینک به ارسال

ممنون اما در جوملا این روش اصولی و میشه بگم کاربردی نیست اگر اواسط کار بخوای چنین کاری رو انجام بدی

با کی تو عالی میشه این کار رو کرد اما مشکل انتقال مطالب به جوملا رو داری

با سلام

چرا اصولی و کاربردی نیست دوست عزیز ؟

با خود هسته جوملا هم میشه اینکار رو خیلی راحت در هر زمانی انجام داد

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

یکبار دیگر با دقت بیشتری ، سطح دسترسی هاتون رو چک کنید . اگه مطابق آموزش پیش برید نباید با مشکلی مواجه بشید

موفق و پیروز باشید

یا حق

سلام

بسیار ممنون از راهنمائیتون

بررسیش کردم اشکال از من  بوده

یه جای کار را اشتباه انجام داده بودم

تشکر از راهنمائی و آموزشتون

لینک به ارسال

ازتون ممنونم اما این فایل زیپی گذاشتین پسووردشو نیست :blink:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
حل شد ممنونم

لینک به ارسال

سلام

من یه مشکل بزرگ دارم.

میخوام چند گروه دسترسی رو به یک کاربر اختصاص بدم ولی نمیشه.

وقتی میخواد توی سایت مطلب بذاره ، هیچ مجموعه ای دیده نمیشه.

لطفا کمک کنید.

لینک به ارسال

با سلام

مجموعه موردنظرتون رو ویرایش کنید و تنظیمات سطح دسترسی گروه های اون مجموعه رو بررسی کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...