رفتن به مطلب
مصطفی صفرعلی

کامپوننت قدرتمند نمایش جدول زمان بندی تدریس و آموزش Schedule School - برای جوملا 2.5

پست های پیشنهاد شده

download.php?imgf=13507630761.png

سلام به همه جومینــــــایی های عزیز

در این تاپیک با کامپوننتی آشنا خواهید شد به نام Schedule School

افزونه ای که قصد معرفی آن را در این تاپیک دارم بی شک یکی از موثرترین روشها در پیشبرد نظم و زمانبندی دقیق آموزش ها در موسسات و مراکز مختلف آموزشی و تحصیلی خواهد بود

تصور کنید که یک دانشجو برخی از روزهای هفته را باید به دانشگاه برود ولی دانشگاهش در شهری دیگر قرار دارد

از طرفی ممکنه که دانشگاهش سیستم اطلاع رسانی خوبی نداشته باشه و روزی رو که تصور میکنه کلاس داره ، اون روز اتفاقا" کلاس تشکیل نشه و فرد دانشجو نیز بی خبر از این موضوع راهی راه طولانی شود و دست آخر تنها نتیجه ای که براش میماند یک روز ازدست رفته و ساعتها در جاده بودن است

اما اگر دانشگاهش به فرض از این افزونه استفاده کند میتواند جدول زمان بندی دقیقی از تشکیل کلاسها را نمایش دهد و فرد دانشجو نیز با تکیه بر این زمان بندی با خیال آسوده تری رفت و آمد کند

البته کارایی این افزونه به همین مورد خلاصه نمیشود و امکانات بسیار خوبی را برای همگان و حتی دبیران قرار میدهد که در ادامه توضیح خواهم داد

برای آشنایی بیشتر اجازه دهید این کامپوننت را کمی بیشتر بشکافم تا بیشتر با آن آشنا شوید

بهتر است ابتدا اسکرین شاتهایی را که تهیه کردم دانلود کنید و سپس در ادامه با این تاپیک همراه شوید

لینک دانلود اسکرین شاتها از سرور جومینــــــا

سربرگ Info :

در این سربرگ به معرفی افزونه و ورژن حال حاضرش پرداخته شده

تصویر شماره 01 را ببینید

اگر دقت کنید در بالا یک دکمه Options میبینید که از طریق اون میتونید تعیین کنید که در نحوه مرتب سازی زمان را به چه شکل نمایش دهید . برحسب نام و یا عدد

سربرگ Classes :

در این سربرگ کلیه رشته های تحصیلی را میتوانید تعریف کنید

تصویر شماره 02 را ببینید

همانطور که در تصویر هم میبینید من سه تا رشته تحصیلی رو تعریف کردم

سربرگ Classrooms :

در این سربرگ میتوانید برای هر رشته تحصیلی کلاسهای مربوط به هر رشته را تعریف کنید

تصویر شماره 03 را ببینید

همانطور که میبینید من شش کلاس تعریف کردم و بطور مثال برای رشته ریاضی و فیزیک دو کلاس ، کلاس ریاضی و فیزیک 1 و کلاس ریاضی و فیزیک 2 را تعریف کردم

سربرگ Lessons :

در این سربرگ میتوانید کلیه درسهایی را که تدریس میشوند را تعریف کنید

تصویر شماره 04 را ببینید

همانطور که در تصویر میبینید یک قسمت الفبایی هم در بالای ستونها مشاهده میشه که از طریق آن میتوانید جستجوی الفبایی در عنوان دروس داشته باشید و برای نمایش مجدد کلیه دروس میبایست روی دکمه Clear کلیک کنید

البته برای عناوین فارسی نیاز هست که این قسمت برای زبان فارسی بهینه شود

سربرگ Teachers :

در این سربرگ میتوانید کلیه دبیران را تعریف کنید . همچنین میتوانید تصویر مربوط به هر دبیر را نیز قرار دهید و در قسمت توضیحات نیز میتوانید متن یا .. را به عنوان بیوگرافی آن دبیر وارد کنید

تصاویر شماره 05 و 06 را ببینید

در این قسمت نیز امکان جستجوی الفبایی نیز مهیا میباشد و این قسمت نیز نیاز به بهینه سازی برای زبان فارسی دارد

سربرگ Times :

در این سربرگ میتوانید مدت زمان شروع و پایان آموزش را تعیین کنید

تصویر شماره 07 را ببینید

سربرگ Schedule :

در این سربرگ که مهمترین هم میباشد میتوانید زمان بندی های مورد نظرتون رو تعریف کنید و تعیین کنید که در چه روزی و در چه ساعتی ، کدام دبیر چه درسی را تدریس میکند

دقت داشته باشید که چنانچه بخواهید موردی را در سربرگهای قبلی حذف کنید میبایست ابتدا به این سربرگ رجوع کنید و مورد مربوطه را از این سربرگ حذف کنید و در انتها به سربرگ مربوطه رفته و از آنجا نیز مورد را حذف کنید

تصویر شماره 08 را ببینید

خب حالا که با قسمتهای مختلف کامپوننت آشنا شدید نیاز است که بدانید چگونه میشه در سایت جداول زمان بندی رو نمایش داد که در ادامه توضیح خواهم داد

به مدیریت منوها بروید و یک منوی جدید ایجاد کنید و روی دکمه انتخاب نوع منو کلیک کنید تا کادر پاپ آپ ظاهر شود

تصویر شماره 09 را ببینید

همانطور که در تصویر میبینید برای این کامپوننت میتوان 7 نوع منو ایجاد کرد که هر کدام کار خاصی را انجام میدهند

List of Classes :

توسط این منو میتوانید تمامی رشته های تحصیلی را ببینید و با کلیک بر روی هر کدام میتوانید شرحی از رشته را ملاحظه کنید

متن این قسمت را میتوانید زمانیکه رشته را ایجاد میکنید در قسمت توضیحات قرار دهید

تصاویر 10 و 11 را ببینید

List of Classrooms :

توسط این منو میتوانید تمامی کلاسهای کلیه رشته ها را ببینید و با کلیک بر روی هر کلاس میتوانید توضیحی در مورد آن کلاس را ببینید

متن این قسمت را نیز میتوانید زمانیکه کلاس را ایجاد میکنید در قسمت توضیحات وارد کنید

تصاویر 12 و 13 را ببینید

Class - Schedule - week :

توسط این منو میتوانید جدول زمان بندی مربوط به یک رشته تحصیلی را نمایش دهید

تصاویر 14 و 15 را ببینید

Teacher - Schedule - week :

با استفاده از این منو میتوانید برای هر دبیر تعیین کنید که در چه روز و چه ساعتی ، چه درسی را در کدام کلاس تدریس کند

تصاویر 16 و 17 را ببینید

Class - Schdule - one day :

خب این منو یه کم با بقیه منوها فرق میکنه به لحاظ یک نکته خاص

این موضوع رو ابتدای تاپیک عرض نکردم چون یه مقدار زود بود

این افزونه علاوه بر کامپوننت شامل یک ماژول نیز میباشد

کاری که این منو انجام میدهد دقیقا همان چیزیست که ماژول انجام میده

منتهی یه تفاوتهای کوچکی هم با یکدیگر دارند که در ادامه خواهم گفت

توسط این منو میتوانید جدول زمان بندی کلاس های یک رشته را در یک روز دلخواه مشاهده کنید

اما تفاوتی که این منو با ماژول داره در اینه که ماژول نتیجه را به شکل خلاصه و منو نتیجه را با جزئیات کامل نمایش میده

به غیر از نتیجه یک فرق دیگر نیز دارند و آن انتخاب روز هفته میباشد . در ماژول فقط انتخاب روزهایی ممکن است که براشون حتما تدریسی در نظر گرفته شده است اما در منو میتوانید هر روزی از هفته را که خواستید انتخاب کنید

حال میرسیم به اون نکته خاص . نکته در اینه که اگر ماژول را در موقعیتی از سایتتون منتشر کنید ماژول نمایش داده میشه ولی نتیجه ای نمیتوانید ببینید یا به عبارت دیگر دکمه OK عمل نخواهد کرد

برای اینکه این مشکل برطرف بشه میبایست شما این منو را حتما منتشر کنید . به عبارت دیگر این منو یک پیش نیاز برای کارکرد صحیح ماژول میباشد

تصاویر 18 و 19 و 20 و 21 را ببینید

Teacher - Schedule - one day :

توسط این منو دبیر قادر خواهد بود تا بداند که در هر روز ، در چه ساعاتی و چه درسهایی را باید تدریس کند

تصاویر شماره 22 و 23 را ببینید

List of Teachers :

این هم از آخرین منو که برای نمایش دبیران به همراه تصویرشون و همچنین بیوگرافیشون استفاده میشه

چنانچه در تنظیمات گزینه Images Links را روی no قرار دهید دیگر بیوگرافی قابل مشاهده نخواهد بود

متن بیوگرافی همانطور که قبلا" هم اشاره کردم از قسمت توضیحاتی که برای هر دبیر در قسمت توضیحات وارد شده فراخوانی میشود

تصاویر 24 و 25 و 26 را ملاحظه کنید

به لحاظ اهمیتی که این افزونه دارد و به زودی شاید یکی از پرکاربردترین افزونه ها هم بشه سعی کردم توضیحات را بطور کامل بدم تا نکته نامفهومی باقی نماند و به مشکلی برنخورید

عذرخواهی میکنم که مطلب کمی طولانی شد :002:

لینک دموی افزونه - انتهای ستون سمت راست دموی ماژول قرار دارد - باقی دموها را در منوی SCHEDULE SCHOOL که در بالای سایت قرار دارد در زیرمنوهایش ببینید

لینک معرفی افزونه در سایت رسمی جوملا

لینک دانلود از joomlacode

لینک دانلود نسخه اصلی از سرور جومینــــــا برای جوملا :25::lj::mj::cj: - UnzipFirst

لینک دانلود نسخه ترجمه شده از سایت جومینــــــا برای جوملا :25:

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...