رفتن به مطلب
goldenboy

معیارهای انتخاب یک هاست خوب

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان به نظرتون چطوری میشه یه هاست خوب و قابل اعتماد انتخاب کرد. اولا چه معیارهایی برای یه هاست خوب هست و ثانیا چطور میشه مطمئن شد که یه هاست این شرایط رو داره؟

از این نظر این موضوع اهمیت داره که زیاد دیدم وبمسترهایی رو که به دلیل توجه نکردن به این موضوع بعد از یه مدت مشکلات جدی براشون پیش اومده.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

تمام میزبانان وب (Web Hosting) خدمات مشابهی ارائه می کنند. یک شخص یا یک شرکت، صفحات وب خود را بر روی سرویسگر (server) میزبان قرار می دهد و تمام مردم جهان از طریق مرورگر خود آن صفحات را می بینند. ولی متاسفانه این کل قضیه نیست. کیفیت و کارائی یک سایت وب به پهنای باند، امکانات سرویسگر و ساختار فنی شرکت میزبان بستگی دارد. میزبانی به شکلهای مختلفی ارائه می گردد. میزبانی اشتراکی (Shared Hosting)، میزبانی اختصاصی (Dedicated Hosting) و اشتراک جا برای سرویسگر (CoLocation)، بعلاوه هزاران پارامتر دیگر برای هر روش.

قابلیت اطمینان

هنگام انتخاب میزبان وب، باید به اندازه، سرعت، تنوع ارتباط اینترنت، سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده میزبان توجه کنید. قابلیت اطمینان خیلی مهم است. آیا زمان بالا بودن (UpTime) سرویسگر از زمان پایین بودن (DownTime) آن بیشتر است ؟ همچنین زمان پاسخگوئی میزبان خیلی مهم است. کیفیت و استاندارد منبع انرژی اضطراری و همچنین امنیت سرویسگر نیز خیلی مهم است. اما یکی از مهمترین پارامترهای لازم که در زمان انخاب میزبان در نظر می گیرید، کیفیت و سطح خدمات مشتری است.

پشتیبانی از تمام پسوندها

قبل از خرید هاست و پنل موردنظر باید توجه داشت که آیا سرویس دهنده ی موردنظر تمامی پسوندهارو ساپورت میکنه یا نه. مثلا بعضی از سرویس دهنده ها از پسوند ir پشتیبانی نمیکنند که باید بهشون توجه کرد.

خدمات مشتری

ارائه ۲۴ ساعته خدمات مشتری شعار بیهوده ای است مگر اینکه افرادی که به تماسها پاسخ می دهند، در زمینه رایانه، حرفه ای باشند. سطح فنی مسئول پاسخگوئی ساعت ۴ صبح چقدر است ؟ چطور به مهندس فنی در زمانهای غیر کاری می توان دسترسی داشت ؟ آیا مهندس کشیک از طریق سیستم Pager از اشکال سیستم خبردار می شود ؟ اینها اگر سایت شما ساده و کوچک است زیاد مهم نیستند ولی برای سایتهای بزرگ و پیچیده، حیاتی می باشند.

زمان پاسخگوئی

این پارامتر خیلی مهم است. قبل از عقد قرارداد با شرکت میزبان، برای بخش مشتریان آنها یک نامه الکترونیک بزنید و اگر کمتر از ۲ ساعت جواب گرفتید، آنگاه اقدام کنید. با ارسال یک نامه به بخش پشتیبانی، چقدر طول می کشد تا جواب بگیرید ؟ جواب آنها چقدر مفید و قابل استفاده است ؟ اگر یک شرکت میزبان در سایت خود بخش سوالهای متداول (FAQ) کاملی داشته باشد، باید به سوال شما سریعتر جواب دهد چون تیم آنها درگیر پاسخگوئی به ۵۰۰ مشتری برای مسائل ساده مثل کپی سایتشان در اینترنت (Upload) نمی شوند.

زمان مطمئن بالا بودن سرویسگر

اندازه و سرعت، نشان دهنده مجموع پهنای باند شرکت میزبان با اینترنت و بنا بر این مستقیما به سرعت دسترسی سایت و حجم ترافیکی است که می تواند داشته باشد. یکی از مهمترین پارامترها وجود چند منبع اینترنت برای شرکت میزبان است. برای اینکه حداکثر زمان بالا بودن سرویسگرها بدست آید، باید چند ارتباط بین المللی اینترنت وجود داشته باشد. به این ترتیب، وقتی یکی از ارتباط ها قطع شود، حداقل یک ارتباط دیگر وجود دارد که سرویسگر به کار خود ادامه دهد و سایت شما بالا بماند.

برخی شرکتهای میزبان ادعا می کنند که پهنای باند نامحدود دارند. این قضیه کاملا غیر واقعی است چون هیچکس چنین پهنای باندی نمی تواند داشته باشد. اگر سایت شما ترافیک بسیار بالائی داشته باشد، شرکت میزبان یا پول بیشتری طلب خواهد کرد یا سایت شما را متوقف خواهد نمود.

چیدمان سازمان شرکت میزبان

چه سخت افزاری استفاده شده است ؟ چه سیستم عامل و وب سروری در حال کار است ؟ ساختار شبکه داخلی چگونه است ؟ پس از بدست آوردن این اطلاعات از شرکتهای میزبان مختلف، می توانید شرکتهای ضعیف را از لیست انتخابی خود حذف کنید.

ساختار فیزیکی ارتباط با اینترنت و ارتباط سرویسگرها با شبکه چگونه است ؟ مسیریابها (Router) چه ساختاری دارند ؟ آیا تعداد آنها متعدد و دارای پشتیبان هستند ؟ در چه حجمی از فعالیت، ارتقاء سخت افزار انجام خواهد شد ؟ آیا از سخت افزارهای استاندارد بازار استفاده شده است ؟ این پارامترها بسیار مهم هستند مخصوصا زمانی که اطلاعات حیاتی تجارت و شرکت شما در آنجا میزبانی بشود.

هرگاه بازدید کننده ای سایت شما را مشاهده می کند، اطلاعات و تصاویر از طریق ارتباط اینترنت به سمت کاربر ارسال می شود و در رایانه او ذخیره می گردد. این ارتباط اینترنت، محدود است و ممکن است در اثر ترافیک بالا، کند شود. ۹۹ درصد سایتهای اینترنتی ترافیک حدود یک تا دو گیگابایت ایجاد می کنند.

قابلیت اطمینان شرکت میزبان

این پارامتر بسیار حیاتی است. خرابی سرویسگرها یک واقعیت زندگی است. همه پیام “…Server not responding” را بارها دیده اند. شرکت میزبانی که خرابی سرویسگرها را پذیرا باشد، پذیرای شکست است. یک شرکت مسئول باید بداند که خرابی سرویسگرها جزئی از عملیات روزانه تجارت آنها است و باید با این مسئله خیلی باز برخورد کنند. سایت شما باید در ۹۸ درصد زمانها قابل دسترس باشد.

محافظت در مقابل قطع برق

آیا شرکت میزبان به باطری یا ژنراتور مجهز است ؟ اگر به باطری متکی هستند، در چه فاصله زمانی باطریها شروع به کار می کنند ؟ اگر سویچ درست اتفاق نیافتد، سایت شما تا بالا آمدن سرورها، قابل دسترس نخواهد بود.

حفاظت در مقابل بلایای طبیعی

ممکن است برای یک شخص فنی زیاد مهم نباشد ولی یک تاجر حتما در مورد مقاومت محل نگه داری سرویسگرهای شرکت میزبان در مقابل سیل، زلزله و سایر عوامل طبیعی سوال خواهد کرد.

میزان امنیت سرویسگرها

این پارامتر هم خیلی مهم است. سیاستها و تنظیمات امنیتی شرکت چگونه است ؟ آیا دیوار آتش (FireWall) در شبکه وجود دارد ؟ آیا متخصص امنیت در تیم آنها وجود دارد ؟ میزبانانی که این امکانات را ندارند در مقابل خراب کاران (Hacker) آسیب پذیر خواهند بود. منبع :pcfa.ir

اما چطور میشه فهمید که یک هاست این ویژگی هارو داره یا نه ...؟!؟ یکر از بهترین راهاش به نظر من مشتریان و سابقه خوب یا بد اون شرکت هستش

موفق باشید

یا علی

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

البته Mr.Shamsi به طور کامل و جامع توضیح دادند

ولی تقریبا مهمترین عامل اطمینان از پشتیبانی و داشتن بک آپ قابل اعتماده

ضمنا

هاستينگ بايد :

1- قانوني باشه ( قابل پيگيري حقوقي )

2- تلفن ثابت

3- آدرس شركت

4- شماره ثبت رسمي

5- بتونه خواسته هاي طيف وسيعي از مشتريان رو پوشش بده ( از لحاظ كيفيت - قيمت - نوع ) تنوع

6- قابليت خريد آن لاين داشته باشه.


البته می شه با کمک سایت هایی مثل

webhostingstuff.com

از میزان آپ تایم بودن هاست ها هم مطلع شد که بسیار ارزشمنده

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یک تجربه به من ثابت شده ، من لاقل 50 تا سایت تا حالا طراحی کردم و حداقل با 30 تا هاست هم کار کردم به تجربه به من ثابت شده هاست خوب هاستیه که قیمتش بالاتره !

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مطلبی که آقای شمسی فرمودند واقعا کامل بود ولی نمیدونم چطور باید از ضد زلرله و ضد سیل بودن محل نگه داری سرویسگرهای شرکت مورد نظر مطمئن بشیم.

شرایطی هم که آقای مهیار خان فرمودند میشه گفت خیلی از شرکتهای هاستینگ دارند و تقریبا جزء شرایط پایه ایی هستش که باید داشته باشند.

شرطی هم که آقای تهرانی بیان کردند کاملا درسته ولی همیشه و برای هر سایتی که نمیشه از گرانترین هاست استفاده کرد. ولی میشه به تناسبی بین قیمت و کیفیت بر قرار کرد.

فکر میکنم همونطور که جناب شمسی گفتند بهترین راه بررسی سابقه شرکت و پرس و جو از مشتریان قبلی و فعلی اون شرکت باشه.

حال دوستانی که تجربه استفاده از هاستینگهای ایرانی رو دارند و چه راضی و چه ناراضی بودند بیان کنند تا کار برای انتخاب یه هاست خوب راحتتر بشه.

در ضمن من سایت webhostingstuff.com رو چک کردم ولی هیچ سایت ایرانی رو توش پیدا نکردم. لطفا مهیار خان یه توضیحی بدند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان به یه نکته ای در انتخاب هاست توجه کنند اونم این که تا حد امکان اگه دارن از جوملا استفاده مکنن از هاست های داخل کشور استفاده کنن چون سرعت دسترسی به سرور در هاست های داخل کشور بسیار بهتره برای اینک بتونید به این سرعت برسید

در run سیستمتون تایپ کنید cmd سپس در داخل cmd به این شکل تایپ کنید برای مثال

ping joomina.com

همان طور که خواهید دید به شما عددی در حدود 320 میلی ثانیه نمایش داده میشه البته این عدد در مواقع مختلف متفاوت اما نکته ای که هست بهترین هاست های خارج از کشور زمانشون در حدود 250 میلی ثانیه است که البته هر چه زمان کمتر باشه سرعت دسرسی به اطلاعات سریعتره خوب حالا میریم سر چند تا هاست داخل کشور

ping ghanadian.com

ping peugeot207.ir

ping irib.ir

همون طور که میبینید هاست های بالا همگی سرورشون داخل کشور و زمانشون همیشه کمتر از 100 میلی ثانیه و در حدود 60 میلی ثانیه هستند

به نظر من برای سایت های جوملایی استفاده از هاست های داخل کشور خیلی توصیه میشه تا مشکل سرعت کم جوملا کمتر به چشم بیاد من خودم شخصا با چندین هاستینگ داخل و خارج از کشور کار کردم اما دیگه هرگز حاضر نیستم از از هاستهای خارج کشور استفاده کنم با جوملا مگر اینکه سایت دانلود یا وارز داشته باشم

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یه چی بگم دستان تو رو خدا اگه در سایتتون بودید که ارتباتتون با بانک اطلاعاتی قطع شد اون کسی که به شما هاست و دامین داد رو رسوا کنید و سریعا انتقال هاست بدید و بی خیال این هاست بشین

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قرار شد هاستینگ هایی که باهاشون کار میکنید و ازشون راضی هستید/نیستید رو معرفی کنید...:exclamation:

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من با http://www.radcom.ir کار کردم هاست داخل کشور سرعت بسیار عالی - پشتیبانی فوق العاده قیمتش کمی بالا شرکتش بسیار معروف و بسیار هم راضیم

با http://pouyasazan.org/ هم کار کرده هاست خارج از کشور سرعت و قیمت و پشتیبانی متوسط از شرکت های نسبتا معروفه اما در مجموع سال آینده عوضش میکنم چون زیاد راضیم نکرده

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

منم تابحال با پویاسازان کار میکردم و دقیقا با شما هم نظرم.

رادکام رو هم یه چکی میکنم. درضمن شرکت میهن نیک هم تو این زمینه ید طولایی داره. (طولا رو درست نوشتم؟;))

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با یه search کوچولو می تونستین اطلاعات زیر رو بدست بیارین

میزان آپ تایم هاست های ایرانی رو میتونین در لینکهای زیر مشاهده کنین

1. پردیس هاستینگ :

http://www.webhostingstuff.com/uptim...ngPersian.html

2. ملت هاست :

http://www.webhostingstuff.com/uptime/MelatHost.html

3. هاست ایران

http://www.webhostingstuff.com/uptim...nNetworks.html

4. پرشین وب

http://www.webhostingstuff.com/uptime/PersianWeb.html

5. نگاه روشن پارس

http://www.webhostingstuff.com/uptime/NrpInc.html

6. آی آر پاور وب

http://www.webhostingstuff.com/uptime/irPowerWeb.html

7. ایران وب کو

http://www.webhostingstuff.com/uptime/IranWebCo.html

8. نت سازان

http://www.webhostingstuff.com/uptime/Netsazan.html

9. پرشین هویز

http://www.webhostingstuff.com/uptime/PersianWhois.html

10. ژنیک

http://www.webhostingstuff.com/uptime/TehranCyber.html

11. مشهد هاست

http://www.webhostingstuff.com/uptim...adHosting.html

12. پارس پرو هاستینگ

http://www.webhostingstuff.com/uptim...ROHOSTING.html

13. پرشین مدیا

http://www.webhostingstuff.com/uptime/PersianMedia.html

14. پرشین وب

http://www.webhostingstuff.com/uptime/PersianWeb.html

15. پرشین سرویس

http://www.webhostingstuff.com/uptim...nServices.html

16. لحظه الکترونیک

http://www.webhostingstuff.com/uptim...ctronicCo.html

17. هیوگ سرور Huge -

http://www.webhostingstuff.com/uptime/HugeServer.html

18. مهر سرور

http://www.webhostingstuff.com/uptime/MehrServer.html

19. شرکت 1میزبان

http://www.webhostingstuff.com/uptime/1mizban.html

20. شرکت SSH Iran

http://www.webhostingstuff.com/uptim...ANHosting.html

21. مامبو سرور

http://www.webhostingstuff.com/uptim...rverirLtd.html

22. پویاهاست

http://www.webhostingstuff.com/uptime/PooyaHost.html

23. پارس داده

http://www.webhostingstuff.com/uptim...echnology.html

24. لیان تیم

http://www.webhostingstuff.com/uptime/lianteam.html

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

1- نصف بیشتر لینکهایی که گذاشتید بخاطر اون سه نقطه ای که داخلش اضافه شده باز نمیشه.

2- فکر میکنم اولین کاری که هرکس به ذهنش میرسه همون سرچ ساده ای هستش که شما عرض کردید. ولی هیچ کدوم از هاستینگ های که من میشناختم رو پیدا نکرد. پویاسازان - میهن نیک و ...

3- این درصدی که نشون میده میزان آپتایم بودن سایت این شرکتهاست یا سرورهاشون؟

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

بچه میشه آمار این سرور را درارین http://www.cheapestunlimitedhosting.com/

میخوام جومینا ببرم رو این سرور البته میخوام master plan را بگیرم

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امیر یه نگاهی هم به این سایت بنداز

http://www.justhost.com/

جزء 10 هاستینگ برتر دنیاست و قیمتاشم به نظر عالین

فقط نمی دونم رابطشون با ایران چه طوریه و احتمالا با وارز هم ....

ولی تعریفشو خیلی شنیدم

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چرا با میهن نیک کار نمیکنی؟ تعریفشو زیاد شنیدم. قیمتاش یکم بالا هست ولی پشتیبانیش حرف نداره. سرور ایران هم داره.

mihannic.com

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

با http://www.justhost.com صحبت کردم با ایرانی ها مشکل ندارن اما وارز نه ، متن مکالمه براتون میزارم

Rick: Welcome to Live Chat support, how may I help you?

amirreza: hi, one of my friend showed me your website . i have few questions before taking my order ,could you help me ?

Rick: Hi

Rick: sure

amirreza: we are iranian webdeveloper as you could see in joomina.ir , so, do your company have problem to working iranian websites

amirreza: ?

Rick: please hold on

amirreza: ok , are your asking yah ? :-)

Rick: no problem with iranian websites

amirreza: thanks

Rick: you can host that without any probelm

amirreza: my next question is about reseller plan . are these prices for monthly payment right? if it is , dose it have any discount if we pay yearly

Rick: You are most Welcome !!

amirreza: and the end , is warez allowed or not ?

Rick: Our billing terms are:

Rick:  1. One month.

Rick:  2. Six months

Rick:  3. One year.

Rick:  4. Two years.

Rick:  5. Three years.

amirreza: and the end , is warez allowed or not ? i asking it because if i would order reseller, i should know my approach for selling plans by myself

Rick: warez is not allowed on our server

amirreza: ok , thank you erick nice chat , i am going to order

Rick: You are most Welcome !!

Rick: Have a nice day!! Good Bye.

[/php]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یه ماه پیش منم با ساپورتش صحبت کردم همون موقع می گفت اگه همین امروز سفارش بدی 50 درصد تخفیف می خوره ولی اون روز مسترکارت نداشتم (البته الانم ندارم ) مگرنه ختما ازشون میگرفتم چون قیمتش واقعا عالی مییشد با امکانات عالی به نظرم هاستینگشون خیلی عالیه چون همه چیش نامحدوده رسلرشا نمی دونم

یه سوال اگه خواستیم از این سرورا خریداری کنیم از بچه ها کسی حساب بین المللی داره که بتونیم خرید کنیم یادمه مصطفی یه زمانی تو انجمن قبلی انجام میداد

راستی http://www.cheapestunlimitedhosting.com/ وارز ساپورت میکنه یا نه

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

حالا که دست بکارید این سایت رو هم چک کنید. با رانک 7 جزو هاستینگ های معروفه. باهاش که صحبت میکردم گفت با ایران مشکلی ندارن.

http://www.hosting24.com

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب اگه هاستينگ باحال مي خوايد تمام شرايط تون رو تو يه تاپيك تو http://www.webhostingtalk.com/ بذاريد همه ي وب مسترها مي يان دنبالتون نه اينكه شما دنبالشون بگرديد

بعد شرايط هركدومشون كه بهتر بود اونو انتخاب كنيد

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

متاسفانه یکی از اشکالاتی که وجود داره اینه که در اول کار اگثر وب مشتر ها تمام شراط رو قبول می کنند اما بعد اینکه خرید انجام میشه مشکلات شروع میشه که خود این مسئله همیشه همیشه باعث نگرانیه !:dodgy:

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بله آقا مصطفی درست میگن واقعا بعضی از میزبان ها اصلا به قرار هایی که قیل از شروع کا ر میگذارند اصلا عمل نمیکنند. و این باعث تاسفه.!!! :dodgy:

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ببخشید!

تبلیغات جائزه؟؟

میخوام از شرکتی که سه ساله دارم باهاش کار میکنم بگم

چون هم پشتیبانیه خوبی داره هم قیمت مناسبی داره

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • افزودن...