رفتن به مطلب
jafar007

نزدن ورژن جوملا برای افزونه ها

پست های پیشنهاد شده

سلام

میشه خواهشا کامپوننت ها و ماژول هایی که تو سایت میزارین بزنین برای چه ورژنی از جوملا هست که نیاز نباشه اول دانلودش کنیم بعد از نصب که ارور داد بفهمیم مال این ورژن نیست.

بعضی ها میزنن ولی اکثرا این نکته که خیلی هم مهمه نزده شده مثلا ماژول joomshopping که برای ورژن 1.5 هست و رو ورژن 2 ناقص نصب میشه یا ماژول Jdownload که نسخه 1.5 روی این سایت قرار گرفته که موقع نصب رویه 2.5 ارور میده.

اینو گفتم چون بعضی وقت ها که ماژول ها ارور میده ادم فکر میکنه مشکل از سایت خودشه که بعد از کلی گشت و گذار میفهمه ماژول مشکل داشته.

یه چیز دیگه که خیلی مهمه ورژن ماژول رو هم تو توضیحات بزنین و آدرس سایت اصلی ماژول .

با تشکر.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

به نظرم بعد از منتشر شدن جوملا 2.5 تمام فعالیت دوستان برای جوملا 2.5 می باشد. پس افزونه هایی که فارسی و منتشر می کنند حتما روی نسخه جوملا 2.5 نصب می شود. همون طور که می بینید بعضی از بخش هایی که به جوملا 1.5 مربوط بود بسته شده است.

در جومینا هم فکر کنم تمام افزونه هایی که بعد از منتشر کردن جوملا 2.5 منتشر شده برای جوملا 2.5 باشه.

بدرود

لینک به ارسال

متاسفانه اینجوری نیست من تو همین 3 روز که یک سری از کامپوننت های سایت جومینا رو گرفتم اکثرشون برای 1.5 بودن.

همون طور که بالا گفتم مثل joomshopping و jdownload و دو سه تای دیگه که اسمشون الان یادم نیست برای جوملا 1.5 بودن.

لینک به ارسال

دوست عزیز در مورد این موضوع قبلا صحبت شده

تمام افزونه هایی که در مورد ورژین جوملا داخل مطلب صحبت نشده برای نسخه 1.5 می باشد...

لینک به ارسال

خوب این اصلا کاربر پسند نیست که در مورد این نکته تو تالار در یک زمانی صحبت شده باشه چون کسانی که مثل من تازه وارد سایت شده اند چطوری باید این موضوع رو حدس بزنن؟

با وجود اینکه در مورد به گفته شما بحث شده و کاربرای قدیمی این موضوع رو میدونن تو تالار من پست های زیادی رو دیدم که مشکلی که با افزونه ها پیدا کرده بودن سر این بوده که نمی دونستن این افزونه برای ورژن جوملاشون مناسب نیست و کسایی که جواب داده بودن با وجود راههای زیادی که گفتن و زحمت کشیدن تا مشکل دوستاشون حل بشه کار ساز نبود. البته من خودمم که این مشکلات رو داشتم اولش نمی دونستم برای ورژن نامناسبه با کلی گشتن و نصب ورژهای اصلی فهمیدم برای وزژن هست. که یکی دوتا پست هم گذاشتم که اونایی که نمیدونم متوجه بشن.

گزاشتن نام ورژن ماژول یه چیز ضروری هست.

لینک به ارسال

بله حرف شما 100% درست هست

اما ببینید شما زمانی که جوملا 1.5 همه استفاده میکردن نیاز اعلام ورژین افزونه نبود...

و اما حالا که ورژین 2.5 منتشر شده افزونه ها رو کنارش زدن ورژین جوملا 2.5 و فلان...

و کلا من فکر میکنم که چرا حتما باید همیشه دنبال چیز اماده بگردیم؟

فلان افزونه رو میبینیم خوب میریم دنبالش تو جوملا جهانی رو میگردیم شده شبیه شو واسه ورژین مورد نظر خودمون پیدا میکنیم این طور نیست؟

ملاک اون توضیح اولیه هستش که استارت کار ماست....

اینکه بریم فلان افزونه مخصوص فلان ورژین حتما فارسی شدش و تست شدش و همراه اموزش رو استفاده کنیم .... نتیجش این میشه که

هر جا سر هر چیزی مشکل پیدا میکنیم چون بد عادت شدیم!

خوبه که خودمونم کمی فعال باشیم و ...

:002:

لینک به ارسال

بله حرف شما هم درسته.

ولی خوب بیشتر منظورم این هست که وقتی ورژن اشتباهی استفاده میشه یک سری مشکل پیش میاد و آدم نمیدونه بخاطر چی هست و کلی وقتش تلف میشه تا اشکالو پیدا کنه البته برا خود من پیش نیومده هنوز ولی تو فورم دیدم یکسری ها با نصب ماژول اشتباهی سایتشون خراب شده مخصوصا وقتی که میخواستن ماژول رو از نصب در بیارن سایت داغون شده.

تازه سی ام اس ها برای راحت تر کردن کار هستن و این ماژول های فارسی که تو سایت هست برای کمتر کردن فعالبت دیگران هست تا کمتر درگیر مسائل جانبی بشن من طراح وب سایتم یعنی از نظر گرافیکی سمت کاربر کد میزنم و گرافیک رو درست میکنم خوب خوب وقتم و فعالیتمو بیشتر گذاشم رویه گرافیک تا رویه ماژول ها.

که البته بیشتر ترجیح میدم واژول های اصل رو بگیرمو فارسی کنم و استفاده کنم تا مشکلی نداشته باشم . فقط هم با ماژول فروشگاه مشکل دارم چون نمی تونم براشون درگاه ایرانی درست کنم.

ولی در کل کارو باید از درست انجام داد حالا دیگران هرجور که میخوان استفاده کنن قاعده کار باید درست باشه.

البته دیگه بیشتر از این اصرار نمی کنم چون فکر میکنم اعمال این مورد رویه ماژول هایی که موجود هست خیلی طول بکشه ولی خیلی خوب میشه از این به بعد این کار انجام بشه برای ماژول های جدید

با تشکر از شما دوست عزیز که به صحبت های بنده گوش دادین و پاسخ گو بودین

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...